Ванкувър vs Торонто

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Отговор
ivandaman
Членство от: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местонахождение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Ванкувър vs Торонто

Post by ivandaman » Вто Сеп 03, 2019 3:15 pm

tanyatais wrote: Благодаря. Взехме решението вече.
За поне още няколко години ще е Торонто, сорри Файтур ще се видим на екскурзия само, а след това ще се връщаме в Европа като реши щерката къде ще учи.
Добра идея според мен.. :y: :handshake:

Моето лично мнение е че на европейците мястото им е в Европа..

Живял съм и посещавал прекрасни места, Някои райски.. но тези места не са "наши".. Ние не принадлежим към тях и те не принадлежат на нас.. Можем да ги оценяваме, да им се радваме, да поживеем малко в тях, но после кой от къде е..

Ванкувър, винаги ще остане в сърцето ми, и ще го чувствам като втори дом, но нашето място е на континента в който сме се родили.

Торонто ще ви хареса.. Динамичен град е. Има какво да се види и какво да се прави.. Стига да имате свободно време и средства няма да ви е скучно.
Justin Trudeau's BIGGEST FAN

tanyatais
Членство от: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Post by tanyatais » Вто Сеп 03, 2019 3:28 pm

Благодаря Иване.
Аз работя с училищния календар и 10 седмици през лятото и 5 през годината почивам та време има. И двамата с Мъжа ми работим за себе си и ни е ясно, че всичко си зависи от нас.

Благодаря. На мен навсякъде ми харесва и чакам с нетърпение поредното приключение.
Канада ни харесва, но след 15ина години искаме топло време, айляк и хубав изглед.

Щерката е във френско католическо училище тук и иска уж да учи във Франция университет та тогава ще се местим всички към Гърция, Испания и т.н.

Канада сбъдна всичките ни планове. Дойдохме бързо с работни визи както искахме, имаме дома, който желаехме още на 1вата ни година тук, работим това, което бяхме предначертали, взехме гражданство и паспорт по план, инвестираме, приравнихме си всичко без учене по 5 години и сме доволни много от Канада. Много по- бързо стана всичко от Англия примерно. Доволни сме много.
Last edited by tanyatais on Вто Сеп 03, 2019 3:42 pm, edited 1 time in total.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров

NightMartini
Членство от: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Post by NightMartini » Вто Сеп 03, 2019 3:38 pm

roumensp wrote:
NightMartini wrote:Канада е втората по големина територия в света. Сигурен съм , че има прекрсани места. Проблемът е, че обикновено те са на хиляди км от теб, или имаш само две седмици ваканция, или пътешествието не е по джоба ти. В Канада животът започва, когато започнат проблемите с простата. Дотогава - работа, учене, приравняване , зима, и две седмици през които да се възстановиш от всичко това.
Разстоянието не е проблем, защото хората отдавна са измислили самолетите. Останалото е специфично за теб, така че не прави обобщения за всички.
Привет Румба,
Пак паметта услужливо ви изневерява. Колкотo и да го отричате - да има разлика дали си дошъл преди 20 или 8 години. Колко от тези дошли преди 20 години са учили. Хората, които познавам / а те не са малко / работят или учат, и нямат грам време за себе си. Само да ти подскажa - вие доволните не сте представителната извадка. Представителната извадка са хората, които са толкова изморени, че вечер заспиват на масата докато вечерят. Веднага давам пример с една приятелка - заради ужасната зима, премести се момичето в Малта. Всеки уикенд е някъде - Италия, Испания. А ти ми говориш да хващам самолет, за да отида на другият край на Канада да видя хубав парк.

A.Yovchev
Членство от: Пет Юни 17, 2016 1:02 pm
Местонахождение: Варна
Връзка:

Post by A.Yovchev » Вто Сеп 03, 2019 4:12 pm

NightMartini wrote:Йовчев,
Канада е втората по големина територия в света. Сигурен съм , че има прекрсани места. Проблемът е, че обикновено те са на хиляди км от теб, или имаш само две седмици ваканция, или пътешествието не е по джоба ти. В Канада животът започва, когато започнат проблемите с простата. Дотогава - работа, учене, приравняване , зима, и две седмици през които да се възстановиш от всичко това. Най-голямата опашка, която съм видял тук е тази пред магазина за марихуана. Едни се лекуват с книги, други с марихуана. Самотата и объркването/изгубените хора тук е масова болест. Но тук хората нито се замислят затова, нито се говори заtova, защото те са задоволени на първично ниво и погледът им не вижда свят, отвъд този свят. Виж на близо 1000 км от София какво има. Чудесно за един дълъг уикенд.

https://www.youtube.com/watch?v=I0U6iErDhSY"
Няма съмнение, че е чудесно. Аз и в България ще продължа да си посещавам най-хубавите места и да изживявам най-хубавото от България, че после да не ми липсва родното място.

Оценявам това, че отдели време да ми споделиш житейските си трудности!
"It’s a dangerous business, Frodo, going out your door. You step onto the road, and if you don’t keep your feet, there’s no knowing where you might be swept off to."

kiro
Членство от: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местонахождение: Торонто

Post by kiro » Вто Сеп 03, 2019 4:14 pm

NightMartini wrote:
roumensp wrote:
NightMartini wrote:Канада е втората по големина територия в света. Сигурен съм , че има прекрсани места. Проблемът е, че обикновено те са на хиляди км от теб, или имаш само две седмици ваканция, или пътешествието не е по джоба ти. В Канада животът започва, когато започнат проблемите с простата. Дотогава - работа, учене, приравняване , зима, и две седмици през които да се възстановиш от всичко това.
Разстоянието не е проблем, защото хората отдавна са измислили самолетите. Останалото е специфично за теб, така че не прави обобщения за всички.
Привет Румба,
Пак паметта услужливо ви изневерява. Колкотo и да го отричате - да има разлика дали си дошъл преди 20 или 8 години. Колко от тези дошли преди 20 години са учили. Хората, които познавам / а те не са малко / работят или учат, и нямат грам време за себе си. Само да ти подскажa - вие доволните не сте представителната извадка. Представителната извадка са хората, които са толкова изморени, че вечер заспиват на масата докато вечерят. Веднага давам пример с една приятелка - заради ужасната зима, премести се момичето в Малта. Всеки уикенд е някъде - Италия, Испания. А ти ми говориш да хващам самолет, за да отида на другият край на Канада да видя хубав парк.
Ами ходи и ти. Един двупосочен билет до Ню Йорк, Чикаго или Маями е $250, полет от 1-3 часа
Bulgayrian

NightMartini

Post by NightMartini » Вто Сеп 03, 2019 4:24 pm

kiro wrote:
NightMartini wrote:
roumensp wrote:
Привет Румба,
Ами ходи и ти. Един двупосочен билет до Ню Йорк, Чикаго или Маями е $250, полет от 1-3 часа
Аз ти говоря за Cinque Terre, ти ми говориш за Чикаго. И колко пъти трябва да ви се повтаря, че хората работят и, или учат и нямат свободни уикенди. Ако сте забравили - по-голямата част от професиите тук са регулирани, тоест учене, стажове. Ти поне не си просто момче.
Явно с повечето от вас ни дели поне един вагон с емоции.

kiro
Членство от: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местонахождение: Торонто

Post by kiro » Вто Сеп 03, 2019 5:12 pm

Чинкуе Тере е за времето, когато почнеш да имаш проблеми с простата и заведеш госпожата да гледате живописни селца на баира. Като искаш, ходи и там, air italy имаше тази година билети по $450 от Торонто до Италия. Иначе иди и в Чикаго, виж, и след това давай мнение.
Bulgayrian

roumensp
Членство от: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местонахождение: Vancouver, BC

Post by roumensp » Вто Сеп 03, 2019 5:14 pm

NightMartini wrote:А ти ми говориш да хващам самолет, за да отида на другият край на Канада да видя хубав парк.
Аз ти говоря да хванеш самолет да идеш в друга държава. Не знам ти къде живееш, но аз където съм до парка се ходи пеша. :lol:

NightMartini wrote:И колко пъти трябва да ви се повтаря, че хората работят и, или учат и нямат свободни уикенди. Ако сте забравили - по-голямата част от професиите тук са регулирани, тоест учене, стажове.
Ми хубаво, че са регулирани, жена ми е в такава ... "регулира" се преди време и има колкото искаш свободни уикенди.
Last edited by roumensp on Вто Сеп 03, 2019 5:19 pm, edited 1 time in total.
The time you enjoy wasting is not wasted time.

NightMartini

Post by NightMartini » Вто Сеп 03, 2019 5:16 pm

kiro wrote:Чинкуе Тере е за времето, когато почнеш да имаш проблеми с простата и заведеш госпожата да гледате живописни селца на баира. Като искаш, ходи и там, air italy имаше тази година билети по $450 от Торонто до Италия. Иначе иди и в Чикаго, виж, и след това давай мнение.
Падаш ми в очите, а не си просто момче.
Значи дели ни един вагон с емоции плюс един вагон с книги.
Хубава вечер

Pavel M
батката - оригиналът
Членство от: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Post by Pavel M » Вто Сеп 03, 2019 5:17 pm

tanyatais wrote:
Kpetrov wrote:
tanyatais wrote:И Отава е красиво място и ми е по на сърце от Торонто. Поне 2 наши приятелкси семейства се изместиха натам от тук.

Направих си проучването от тук, благодаря ви. В този форум, за съжаление, чувам само какво няма да може да стане, какво не разбираме и как няма да успеем. Идеята на форумите е за взаимпомощ, нали?!

Моята лятна ваканция свършва и започваме работа та успех на всички в местенията.
Реално ти нищо конкретно не питаш. Училищата са си училища навсякъде и има елитни такива и на двете места.
Където имате осигурена по-добра работа ще е по-добре. Ако искате мека зима, хладно лято и природни красоти - Ванкувър е мястото.
Иначе на мен Бора-Бора ми е красиво и по на сърце, но няма машиностроене.

Благодаря. Взехме решението вече.
За поне още няколко години ще е Торонто, сорри Файтур ще се видим на екскурзия само, а след това ще се връщаме в Европа като реши щерката къде ще учи.

Танче цените на бараките в Торонто започвват от 1 милион и нагоре.
Града на дължина е 100 км,на ширина 60.
2 часа на ден минимум спане в трафика.
няма да ви е скучно
ма въпреки всичко добре дошли в малката цивилизация.по голямата е на 500 км на изток от Торонто.мейби следващата дестинация :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА

NightMartini

Post by NightMartini » Вто Сеп 03, 2019 5:20 pm

roumensp wrote:
NightMartini wrote:А ти ми говориш да хващам самолет, за да отида на другият край на Канада да видя хубав парк.
Аз ти говоря да хванеш самолет да идеш в друга държава. Не знам ти къде живееш, но аз където съм до парка се ходи пеша. :lol:

Аз където живея зимата ни e доста тежка. Но духът, които го има Монреал през лятото, го няма никой друг град в Северна Америка.

И още нещо, повече към Киро. Престанете да мислите, че вие сте видели всичко, а останалите само атласът по география.

Pavel M
батката - оригиналът

Post by Pavel M » Вто Сеп 03, 2019 5:21 pm

kiro wrote:Чинкуе Тере е за времето, когато почнеш да имаш проблеми с простата и заведеш госпожата да гледате живописни селца на баира. Като искаш, ходи и там, air italy имаше тази година билети по $450 от Торонто до Италия. Иначе иди и в Чикаго, виж, и след това давай мнение.
е то в Чикаго какво чак толкова има за гледане.мангал сити.мангал до мангала

tanyatais
Членство от: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Post by tanyatais » Вто Сеп 03, 2019 5:24 pm

Ако ще е Америка то няма да е НЙ, а Сан Диего и околностите.

С написаното за Торонто съм наясно и въобще не ме учудва. Но идвайки от Лондон си е нищо особено с трафиците, цените и контингента. Мерси все пак.
Last edited by tanyatais on Вто Сеп 03, 2019 7:01 pm, edited 1 time in total.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров

Vedren
Членство от: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местонахождение: Hull City - срещу премиера

Post by Vedren » Вто Сеп 03, 2019 5:30 pm

Да бе защото в БГ всеки ходи всеки месец до Златните, Албена, Слънчев бряг. Пампорово и Боровец.
Цените в БГ нямат логично съотношение между доходи и разходи за разлика от Канада.
Има много хора в БГ които от 30 години ни се ходили на тези места които са в родината им.
В другия под форум има тема че средната заплатата станала 1200 лв.
Да ви кажа ли че с тези пари едва ще изкарате месеца в града в който живеете да не говорим за ваканция.

Най евтиното на по горно изброените места е 100 лв на ден на човек ( ол инклузив ) ако сте индивидуално още повече ще ви струва. Семейство от 4 човека средно 300 на ден ( за децата е малко по евтино ) за 14 дни е 4200 лв.
Как се пестят тези пари като едвам изкарвате месеца? Това е само за лятната ваканция. Ами зимната, ами уикендите? Така че айде малко по леко с ходенето на ваканции едва ли не всеки уикенд.
За ваканция в чужбина да не говорим.

В Канада хората масово пътуват в или извън Канада.
Съотношение доходи разходи е далеч по добро от колкото в БГ.

София я сравнявайте с Тороното, Отава или Монтреал. И в трите града в Канада е по добре от София.
Варна я сравнявайте с Ванкувър заради морето. Ванкувър е в пъти по добре от Варна.

Pavel M
батката - оригиналът

Post by Pavel M » Вто Сеп 03, 2019 5:37 pm

tanyatais wrote:Ако ще е Америка то няма са е НЙ, а Сан Диего у околностите.

С написаното за Торонто съм наясно и въобще не ме учудва. Но идвайки от Лондон си е нищо особено с трафиците, цените и контингента. Мерси все пак.
танче НЙ не.в щатите най доброто са както казваш околностите на С.Диего и самия град
за предпочитане околностите му и то тия на оушън сайд.
Оушънсайд :lol: ,Виста,Карлсбад,Енсинтас,Солана Бийч.Дел Мар
френската Ривиера на северна амаерика
ма ако искаш да не си мехикант трябват много,много пачки/в зелено/

Отговор