Ванкувър vs Торонто

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от tanyatais »

Даунтаун не е като центъра в Европа и е нормално, че вечето хора искат пространство, удобства, голям двор и простор, а не свръх-скъпи кутийки в даунтаун. Моите 2 цента.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от tonny »

Чисто любопитство:
Колко от потребителите коментирали тук са живяли в двата града, за да дадат мироглед?
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Павел »

tonny написа: Чет Юли 09, 2020 3:05 am Чисто любопитство:
Колко от потребителите коментирали тук са живяли в двата града, за да дадат мироглед?
Ясно, че сигурно никой, затова въпросът трябва да бъде, кой е живял в един от двата и посетил другия, въпрос който автоматично изключва трол Стрина
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от tanyatais »

Благодаря ти, Pyrelight.

Наясно съм и подхождам изключително избирателно към близкия си кръг.
Това, че сме българи някъде по света, не ни прави автоматично приятели. Не държа да имам точно Бг познати и след първоначалните срещи с всеки нов човек си правим изводите и преценяме колко близко искаме този човек в обкръжението си, но с масата се събираме няколко пъти годишно и дотам.
Писането из форуми е различно от невиртуалната реалност и всеки се представя за нещо си, но истинският контакт поволява да се види доколко изградената персона/ образ отговаря на реалността и предпочитам да си съставя личното мнение сама.

Мъжът ми е много по социален и поддържа много повече контакти.
Аз пиша активно и в друг бг форум и оттам имам много ценни познанства, с които общуваме много по-често и се виждаме всеки път като пътуваме из техните вилаети, но тук средата е много различна и затова и наминавам рядко и спорадично.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от tanyatais »

Хаха, не, не се интересувам изобщо.
Писах, че имам добри познати от друг Бг форум, с които общувам често и държим да се видим и тях наричам "Бг общност". Имаме и приятели, които са се престили насам след Европа, но те са из Квебек и Отава.

Проблемът с българите в чужбина е явен феномен и тук, че и наяве, а именно изтъкване, големеене, оплакване от всичко живо под Слънцето, сделки и тарикатлъци, сравняване на жените/къщите/колите, надскачане, мерене и прочие. Такива неща не са ми интересни и не ме засягат.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от tanyatais »

Не ви следя толкова обстойно и не съм навътре в нещата.

Някой с разкази за кварталите, училищата и въобще всичко за града? Ние прочуваме вече над година и сме избрали що годе, но пак всичко е субективно докато не се стигне до купуването на къщата.

Навремето тук получих неочаквано добра информация от съфорумник и дойдохме по-бързо от очакванато след тази информация и все се надявам, че този феномен на взаимопомощ и ноу-хау ще се възродят в някой момент.
Вие сте на ход :)
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от tonny »

tanyatais, сигурен съм, че сте направили правилния избор и Торонто е мястото за вас и семейството ви.

Успех!
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от miteto »

tanyatais написа: Пет Юли 10, 2020 3:42 pm Не ви следя толкова обстойно и не съм навътре в нещата.

Някой с разкази за кварталите, училищата и въобще всичко за града? Ние прочуваме вече над година и сме избрали що годе, но пак всичко е субективно докато не се стигне до купуването на къщата.

Навремето тук получих неочаквано добра информация от съфорумник и дойдохме по-бързо от очакванато след тази информация и все се надявам, че този феномен на взаимопомощ и ноу-хау ще се възродят в някой момент.
Вие сте на ход :)
Здравей Таня, Торонто е доста обширен, ако се има предвид GTA - това са 7 милиона живеещи на площ 7 хиляди квадратни километра. Може да се разказва с дни, но не знам кой има толкова време. Може би ако подскажете къде сте се насочили - към City of Toronto или към предградията (които заедно със City образуват GTA)? За какви училища говорим - основни или средни? Ако имате тинейджър, е безсмислено някой да ви обяснява надълго и нашироко за основното си училище и т.н. С две думи - информацията е толкова много, че ще е по-продуктивно ако дадете малко информация за вас, така че да получите по-конкретни отговори.
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от tanyatais »

Благодаря Митето.
Проучваме районите.

Получих нужната ни информация и ви пожелавам приятно лято!
Последно промяна от tanyatais на Пон Юли 13, 2020 9:19 pm, променено общо 1 път.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Pavel M »

бунгало със земя има до езерото ама поне на 50-100 км от голямо торонто и съвсем не е за без пари

в горе изброените квартали,ако случайно намериш бунгало със земя цената му ще е от няколко милиона
ще трябва да се задоволиш с бунгало без земя на 2-3 км от езерото

ко не вярваш за кво става дума прати мъжа уикенда да се поразходи например до оуквил и да ти разкаже кво е видял.
на тия бунгала на ватър фронт с дворове цените им започват от 10 милиона нагоре.

по навътре в града цените на бунгалата и бараките без дворове и без изглед към езерото минимум от 1 милион.

по скоро гледай за скарбъроу.там има много бунгала с малки дворчета ,близо са до езерото,клиентелата е предимно паплач от източна и южна азия.
минимални цени на бараките с дворчета от 1 милион,но може да се намери и нещо по евтино,например за 600-800К ама ще е много зле

ако искаш евтин и хубав имот който ще е по силите на бюджета ви местете се в монтреал.зимата е малко по студено и снежно от торонто,но като цяло града е много по цивилизован и не чак толкова просташки както торонто
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от tanyatais »

Мерси за инфото.
Получих нужната ни информация и ви пожелавам приятно лято!
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Pavel M »

tanyatais написа: Пон Юли 13, 2020 9:19 pm Мерси за инфото.
Получих нужната ни информация и ви пожелавам приятно лято!
мерси.
радвам се ,че съм ти бил полезен.
сега съвсем на сериозно да ти кажа и някоя и друга моя мисъл
от норт йорк т.е. средата на торонто където в момента мъжа ти оперира като тръгнеш по 401 на изток която се движи успоредно на езерото в посока монтреал до края на голямо торонто са 40-50 км в който диаметър попадат скарбъро,пайпринг,ошава и ейджъкс
където цените на бунгалата до езерото също не са за подценяване.
подминаваш ги и удължаваш периметъра от норт йорк с още едни 50 км
в тоя диапазон нещата стават много по различни,цените на пропъртито падат рязко,качеството на живот обаче значително се увеличава.малки населени места ,по френски казано шалета,по български вилна зона с много евтини бунгала близо до езерото,а защо не и на самото езеро.
въпроса е къде ще са ви работните места и ако да речем са някъде по средата на торонто -норт йорк дали сте склонни да харчите по 2-3 часа на ден отиване и връщане до работата и до вкъщи.

там вече с училищата не знам какво става,ама района е много гъсто населен с много малки и по големи градчета на 401 и предполагам,че проблема е решен,т.е. училища има.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от miteto »

tanyatais написа: Пон Юли 13, 2020 1:42 pm Благодаря Митето.
Проучваме районите.

Получих нужната ни информация и ви пожелавам приятно лято!
Няма проблем, приятно лято и на вас. Повечето райони в Торонто са хубави, така че няма да сбъркате където и да купите. Има определени квартали, които е хубаво да се избягват, но те се знаят - емблематичния Jane&Finch в North York, Malvern в Scarborough, Regent Park в Downtown Toronto и т.н.
За училищата - отиваш на https://www.compareschoolrankings.org/ и вкарваш района който те интересува и ще ти покаже как са класирани училищата там.
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от tanyatais »

miteto написа: Вто Юли 14, 2020 11:42 am
tanyatais написа: Пон Юли 13, 2020 1:42 pm Благодаря Митето.
Проучваме районите.

Получих нужната ни информация и ви пожелавам приятно лято!
Няма проблем, приятно лято и на вас. Повечето райони в Торонто са хубави, така че няма да сбъркате където и да купите. Има определени квартали, които е хубаво да се избягват, но те се знаят - емблематичния Jane&Finch в North York, Malvern в Scarborough, Regent Park в Downtown Toronto и т.н.
За училищата - отиваш на https://www.compareschoolrankings.org/ и вкарваш района който те интересува и ще ти покаже как са класирани училищата там.
Мерси много.
Да, мъжът ми е тук от месец и половина и се ориентира добре в пазара и къде иска да купува.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Pavel M »

miteto написа: Вто Юли 14, 2020 11:42 am
tanyatais написа: Пон Юли 13, 2020 1:42 pm Благодаря Митето.
Проучваме районите.

Получих нужната ни информация и ви пожелавам приятно лято!
Няма проблем, приятно лято и на вас. Повечето райони в Торонто са хубави, така че няма да сбъркате където и да купите. Има определени квартали, които е хубаво да се избягват, но те се знаят - емблематичния Jane&Finch в North York, Malvern в Scarborough, Regent Park в Downtown Toronto и т.н.
За училищата - отиваш на https://www.compareschoolrankings.org/ и вкарваш района който те интересува и ще ти покаже как са класирани училищата там.
Мите сигурно си прав ,че повечето райони в Торонто са хубави ама Танчето не пита за по вечето райони ,а конкретно за районите където може да си купи бунгало с голям двор на езерото и от спалнята си сутрин когато се събуди първото нещо което да види е уотър фронта на езеро Онтарио.ПЛюс това държи да има и голям двор от няколко стотици акра на който да подскачат патици,зайци и диви сърички.

А ти я пращаш в трета глуха в По вечето райони на Торонто на 30 ккм. от уотър фронта на Онтарио с драйф уей за 2 коли и бек ярд от няколко квадратни метра дето като сложиш чадъра и барбекюто за патиците,зайчетата и сърничките не остава място.

Нали така,ако правилно съм разбрал щенията на Танчето за които бюджет няма ,ама пустите му мечти трябва да се уважават. :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор