Ванкувър vs Торонто

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от ivandaman »

Vedren написа: Самозабравил се лъжец който сигурно никога не стъпвал в Отава през зимата.
LOL.. OK Лъжец съм.. Взимам си думите назад и си признавам че: Ottawa is a tropical paradise..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Ivan1007 »

A.Yovchev написа:Това са ми впечатленията от 3-те дена, които бях в Calgary. Не твърдя, че е лош града, просто на фона на други места, които посетих, като GTA, Hamilton или Niagara Falls (все в Онтарио), на мен лично Calgary ми изглеждаше като току-що построен град от нищото, че и намиращ се в нищото. :D Точно "Nowheresville" :D Въпреки, че има красива планинска верига на 1 час път с кола.
Един цитат за Calgary:
The city is located in semi-arid, often brown coloured plain with no forests around the city. A lack of history, historical buildings, and culture.
Основно това много не ми допадна в града.
Беше към края на май месец като минах през целия Nose Hill Park, беше сухо и имаше учудващо много комари през цялото време докато вървях. Трябва да се има предвид, че не съм го и обикалял кой знае колко Calgary - центъра на града, парковете покрай центъра, някои вилни зони. Отседнах в една нова къща в северната част на града, собственикът беше японец, който живее от 15 години в Calgary.
Аз живея на 5 мин пеша от Nose Hill повече от 18 години и мисля, че имам доста добра представа за него, която не съвпада с твоите впечатления. Това е природен парк, където прерията е запазена, горе-долу такава, каквато е била преди основаването на града преди около 140 години. Запазените постройки от това време в София и Варна се броят на пръсти.
Има няколко парка покрай Elbow River, Bow River и Fish Creek, където има прекрасни гори покрай тези кристално чисти реки, да не говорим за елени, сърни, който, бобри, че даже и мечки понякога.
В Калгари би могъл да посетиш Heritage Park, ако се интересуваш от история, където да се повозиш на влак с парен локомотив и на кораб с голямо колело, да видиш запазени постройки от края на 19ти и началото на 20-ти век, да видиш как са живели и работили и забавлявал хората по онова време. За това обаче е най-добре да отделиш поне два дена.
Мисля, че подобно на много други и ти бъркаш туризма с емиграцията.
В Калгари може да дойдеш и като турист особено през лятото и по време на Stampede, но тук ставаше въпрос, за място за живеене, не за туризъм.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Ivan1007 »

Pavel M написа:
Ivan1007 написа:Батка,
То не съм го казал само аз това, ама разбира ти прасе от кладенчова вода.

Global Liveability Ranking
ама моля ти се на мен то4Но тия не ми ги разправяй

нали навремето изкарах в Дедмънтън и златната ви провинция 6 месеца
едвам издържах 4исто психи4èки на простотията ,а като казва колегата имаш усещането ,4è живееш в златна клетка сред нищото сред пустоща
и до Калгари ходих няколко пъти.същата работа.
мръднеш ли на 5-10 км в страни от градовете вони на нефт и кравешки фъшкии

когато се прибрах в Монтреал имах 4увството 4е съм в центъра на планетат на цивилизацията
толкова много града ми хареса за пръв път,все едно бях в Париж,е не съвсем Париж ,по то4Но Северноамериканския Париж
даже и теми бях пуснаал Краварската провинция VS Цивилизацията

тя и Таня заради това иска да бяга от съседната на вас Краварска провиннция .не от хубаво.
аз и заради това и се подигравам сега щото като навремето и казвах 4е се е запътила към Нището голям го вадеше :lol:
ама яде хурката и дойде на мойта.
взе да пита Ванкувър VS Торонто :rofl:
Батка,
Ти си бил в Едмънтън на гурбет, да въртиш геврека като таксиджия барабар с пакитата и сикхите, не си
живял в Калгари.
Това са два много различни града (Едмънтън не случайно не е в тази класация) и две много различни гледни точки.
В Калгари не си изливаме непречистените фекални води в реката, както традиционно правят в Монреал и Квебек.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Pavel M »

нали това казах за калгари,златна клетка сред нищото
излезеш ли от клетката попадаш в нищото
може би подтискващото `4увство 4е си на гъза на географията на края на края на света
може би след 18 години живот сред нищото това 4увство да се преодолява
ама като се замисли 4овек заслужава ли си да отделиш такава 4аст от живота си и да я прекараш сред нищото.
не знам :?:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от kiro »

Какво нищо бе, там са едни от най-красивите планини и природа в света :facepalm:
Bulgayrian
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Ivan1007 »

Въпрос на предпочитания, Батка.
Ако за теб прекрасната природа и планините са нищо, то за мен са много нещо.
Ако предпочиташ да висиш из трафик, да живееш сред пакита, сикхи и тема подобни азиатци и африканци и в тяхната културна среда отиваш в Монреал, Торонто или Ванкувър 8)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от the_coach »

Така е Киро, ама пойнта на Батката е че съдейки по изявите на :censored: , там говедата са с повече интелект от хората :lol:
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от agent Ozo »

Ivan1007 написа:Ако предпочиташ да висиш из трафик, да живееш сред пакита, сикхи и тема подобни азиатци и африканци...
Какво стана бе, 1007-ми?!?! Вчера сипеше суперлативи за съседите си араби и за черните, днес вече не искаш да живееш сред тях? :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Pavel M »

the_coach написа:Така е Киро, ама пойнта на Батката е че съдейки по изявите на :censored: , там говедата са с повече интелект от хората :lol:

да ама то все пак си трябва и малко интелект,не много да ми се хване поинта.
не казах 4ак толкова нещо трудно и сложно
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Pavel M »

Ivan1007 написа:Въпрос на предпочитания, Батка.
Ако за теб прекрасната природа и планините са нищо, то за мен са много нещо.
Ако предпочиташ да висиш из трафик, да живееш сред пакита, сикхи и тема подобни азиатци и африканци и в тяхната културна среда отиваш в Монреал, Торонто или Ванкувър 8)
Както оби4à по някой път да казва Каката на Каките по добре сред пакита ,сикхи и подобни азиатци и африканци отколкото сред ред некс уайт траш и булгаристанци. :rofl:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Pyrelight »

Pavel M написа: Както оби4à по някой път да казва Каката на Каките по добре сред пакита ,сикхи и подобни азиатци и африканци отколкото сред ред некс уайт траш и булгаристанци. :rofl:
Aми като ви гледам и чета вас, направо си мисля...Ако недай си боже нещо се случи с Щерю и искам да остана на бело...Направо ще обърна резбата! И то при мен за радост на коча (щото ще излезе прав) ще си е съвсем съзнателен избор. :lol:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Pavel M »

Pyrelight написа:
Pavel M написа: Както оби4à по някой път да казва Каката на Каките по добре сред пакита ,сикхи и подобни азиатци и африканци отколкото сред ред некс уайт траш и булгаристанци. :rofl:
Aми като ви гледам и чета вас, направо си мисля...Ако недай си боже нещо се случи с Щерю и искам да остана на бело...Направо ще обърна резбата! И то при мен за радост на коча (щото ще излезе прав) ще си е съвсем съзнателен избор. :lol:
ама преди това трябва да се изрусиш

нали знаеш лафа-русо гладно нема :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от agent Ozo »

Pyrelight написа:...Направо ще обърна резбата!
Имаш ли вече позиви към това? Вътрешни напъни някакви ли усещаш? :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Pyrelight »

agent Ozo написа:
Pyrelight написа:...Направо ще обърна резбата!
Имаш ли вече позиви към това? Вътрешни напъни някакви ли усещаш? :)
Бе, нямам, ама при такъв отпадъчен матриал...ще проимам бърже, бърже!
И не, няма да се изрусявам. Харесвам си се така. :inlove: :l:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Pavel M »

има позивни :lol:
добре ,4е памперсите в канада са евтини :rofl:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор