Ванкувър vs Торонто

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:
Ivan1007 написа:Ако предпочиташ да висиш из трафик, да живееш сред пакита, сикхи и тема подобни азиатци и африканци...
Какво стана бе, 1007-ми?!?! Вчера сипеше суперлативи за съседите си араби и за черните, днес вече не искаш да живееш сред тях? :)
Ми те са мои съседи и колеги, не твои. :tmi:
Това е огромна разлика 8)
Аз нямам нищо против тях и тяхната култура, нито против това откъде са, какъв им е цветът на кожата , народността и религията им.
Това не означава, че бих понасял обществената среда, в която ти живееш, тази в Съри или downtown Vancouver и цвета на кожата и народността на обитателите, нямат нищо общо с това. 8)
Просто твърде големи културни различия, каквито нямам с моите колеги и съседи 8)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Ivan1007 »

the_coach написа:Така е Киро, ама пойнта на Батката е че съдейки по изявите на :censored: , там говедата са с повече интелект от хората :lol:
Ти пък какво общо имаш с интелект? 8)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Ivan1007 »

Pavel M написа:
the_coach написа:Така е Киро, ама пойнта на Батката е че съдейки по изявите на :censored: , там говедата са с повече интелект от хората :lol:

да ама то все пак си трябва и малко интелект,не много да ми се хване поинта.
не казах 4ак толкова нещо трудно и сложно
Нали сте колеги, на едно и също интелектуално ниво сте. 8)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Ivan1007 »

Pavel M написа:
Ivan1007 написа:Въпрос на предпочитания, Батка.
Ако за теб прекрасната природа и планините са нищо, то за мен са много нещо.
Ако предпочиташ да висиш из трафик, да живееш сред пакита, сикхи и тема подобни азиатци и африканци и в тяхната културна среда отиваш в Монреал, Торонто или Ванкувър 8)
Както оби4à по някой път да казва Каката на Каките по добре сред пакита ,сикхи и подобни азиатци и африканци отколкото сред ред некс уайт траш и булгаристанци. :rofl:
Хахаха!
Траша си е траш и каруцарът си е каруцар независимо дали е бял, черен, български, афганистански или пакистански
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от the_coach »

Верно много вдлъбнат наш Иванушка Умника :rofl: :rofl: :rofl:

Хората питат за Ванкувър и Торонто, той къде се обажда от Калгари без някой да го е питал за там :rofl: :rofl: :rofl:
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Kan_Tangra »

A.Yovchev написа: Самият булевард не е в безупречно състояние, но пътното платно там е по-широко и голямо от това във Варна. Като изключим булеварда, като се завъртя и огледам навсякъде, като цяло на мен всичко ми изглежда в пъти по-добре от Варна.
Ако нещо ти изглежда в пъти по-добре в Канада, отколкото в България, а обективно е същото; това е сигурен признак, че си надянал розовите очила и плавниците с шнорхела.
Очакваме челен сблъсък с реалността. :)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Kan_Tangra »

Pavel M написа:
Ivan1007 написа:Въпрос на предпочитания, Батка.
Ако за теб прекрасната природа и планините са нищо, то за мен са много нещо.
Ако предпочиташ да висиш из трафик, да живееш сред пакита, сикхи и тема подобни азиатци и африканци и в тяхната културна среда отиваш в Монреал, Торонто или Ванкувър 8)
Както оби4à по някой път да казва Каката на Каките по добре сред пакита ,сикхи и подобни азиатци и африканци отколкото сред ред некс уайт траш и булгаристанци. :rofl:
Както обичат да казват канадските варненци, по-добре сред реднеци в нищото, пустото и снега, отколкото сред селяци на варненското море на попчета и бира.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Kpetrov »

tanyatais написа:И Отава е красиво място и ми е по на сърце от Торонто. Поне 2 наши приятелкси семейства се изместиха натам от тук.

Направих си проучването от тук, благодаря ви. В този форум, за съжаление, чувам само какво няма да може да стане, какво не разбираме и как няма да успеем. Идеята на форумите е за взаимпомощ, нали?!

Моята лятна ваканция свършва и започваме работа та успех на всички в местенията.
Реално ти нищо конкретно не питаш. Училищата са си училища навсякъде и има елитни такива и на двете места.
Където имате осигурена по-добра работа ще е по-добре. Ако искате мека зима, хладно лято и природни красоти - Ванкувър е мястото.
Иначе на мен Бора-Бора ми е красиво и по на сърце, но няма машиностроене.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Vedren »

Кан Тангра написа;
Ако нещо ти изглежда в пъти по-добре в Канада, отколкото в България, а обективно е същото; това е сигурен признак, че си надянал розовите очила и плавниците с шнорхела.
Очакваме челен сблъсък с реалността
Напротив човека има очи да види по хубавото. Трябва да си сляп за да не виждаш разликата дори и на двете снимки въпреки че трябва да сравняваме с главен бул. в Отава а не произволна улица.
Като се завъртиш на 360 градуса виждаш как би траябвало да изглеждат бизнес сградите, как изгежда алея за каране на колело, как полицаите пазят с присъствие хората които работят по подръжка на улицата. Как са обезопасени тези които работят.

Утре с тези очи ще види пазарната ниша, ще види недостатъците на конкуренцията и ще постигне мечтите си за разлика от тези които не ги вижда.

Тези които не ги виждат пазарните ниши ги търсете в БГ.
Тук са всички които разчитат на мама, на татко, на обществени поръчки от определени партии, на пари от Брюксел и много хресват шуробаджанащината.
Аватар
A.Yovchev
Мнения: 97
Регистриран на: Пет Юни 17, 2016 1:02 pm
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от A.Yovchev »

Ivan1007 написа: Аз живея на 5 мин пеша от Nose Hill повече от 18 години и мисля, че имам доста добра представа за него, която не съвпада с твоите впечатления. Това е природен парк, където прерията е запазена, горе-долу такава, каквато е била преди основаването на града преди около 140 години. Запазените постройки от това време в София и Варна се броят на пръсти.
Има няколко парка покрай Elbow River, Bow River и Fish Creek, където има прекрасни гори покрай тези кристално чисти реки, да не говорим за елени, сърни, който, бобри, че даже и мечки понякога.
В Калгари би могъл да посетиш Heritage Park, ако се интересуваш от история, където да се повозиш на влак с парен локомотив и на кораб с голямо колело, да видиш запазени постройки от края на 19ти и началото на 20-ти век, да видиш как са живели и работили и забавлявал хората по онова време. За това обаче е най-добре да отделиш поне два дена.
Мисля, че подобно на много други и ти бъркаш туризма с емиграцията.
В Калгари може да дойдеш и като турист особено през лятото и по време на Stampede, но тук ставаше въпрос, за място за живеене, не за туризъм.
Не оспорвам това, което си написал за Калгари.

Отидох в Канада за да разбера поне на къде съм се запътил в действителност.
Много повече ме интересува негативната страна на емигрантския живот в Канада, защото именно от нея зависи дали ще понеса трудностите или ще се върна. А и очевидно няма как в действителност да разбера какви са всъщност негативите, а трябва да отида там и да ги изпитам. Понеже Канада няма как да е виновна, ако живеейки там се чувствам мизерно, подлъган, отцепен от живота там и чудейки се защо въобще съм отишъл. Както и България за нищо не ми е виновна и нищо не ми дължи, така и Канада на един емигрант видимо нищо не му е длъжна. Айде стига съм се обяснявал, че емиграция ме очаква. :D
Последно промяна от A.Yovchev на Пон Сеп 02, 2019 3:01 pm, променено общо 1 път.
“За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което имат тук хората - да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.” (13.12.1881)
“Българин с българин не може да се разбере. Те все гръмогласят.”

Константин Иречек
Аватар
A.Yovchev
Мнения: 97
Регистриран на: Пет Юни 17, 2016 1:02 pm
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от A.Yovchev »

Kan_Tangra написа:
A.Yovchev написа: Самият булевард не е в безупречно състояние, но пътното платно там е по-широко и голямо от това във Варна. Като изключим булеварда, като се завъртя и огледам навсякъде, като цяло на мен всичко ми изглежда в пъти по-добре от Варна.
Ако нещо ти изглежда в пъти по-добре в Канада, отколкото в България, а обективно е същото; това е сигурен признак, че си надянал розовите очила и плавниците с шнорхела.
Очакваме челен сблъсък с реалността. :)
Така е, като не се отби до Варна да ми налееш малко мъдрост. :)
Pavel M написа: даже и теми бях пуснаал Краварската провинция VS Цивилизацията
:rofl: :rofl: :rofl:
“За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което имат тук хората - да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.” (13.12.1881)
“Българин с българин не може да се разбере. Те все гръмогласят.”

Константин Иречек
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Vedren »

От Танграта мъдрост за Канада не търси.
Това на което може да те научи Танграта е как се развява бял флаг в Канада.
Той е на принципа в Канада трябва да помагат роднините които живеят там а в БГ мама и тате.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Kan_Tangra »

A.Yovchev написа:
Pavel M написа: даже и теми бях пуснаал Краварската провинция VS Цивилизацията
:rofl: :rofl: :rofl:
А в Отава е 100 пъти по-зле от Краварските провинции. По-празно и диво е.

Единствената положителна страна е, че е на поносимо разстояние с автомобил до Монреал и Торонто.
И с това се изчерпват позитивите.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Kan_Tangra »

A.Yovchev написа:
Kan_Tangra написа: Така е, като не се отби до Варна да ми налееш малко мъдрост. :)
Да беше дошъл до Бургас, нямаше да откажа. Сега съм в Сф, ако имаш път насам, свиркай.
Тъкмо ще видиш и в София как е, че да сравниш подобаващо Алберта със София. ;)

Бтв, в Бургас нещата са май по-зле от преди. Туристи има. Има и хора. Но целият диапазон на хора между 20 и 30г някак липсва.
Нивото на обслужване по заведенията и банките е доста западнало. Има текучество, и повечето хора сякаш току що са дошли от село. Няма големи заводи и предприятия, няма софтуерни фирми, където да работят хората. Тук там някой кол център, или нещо друго подобно. Хотели има много, но какво могат да работят интелигентните и амбициозни хора в хотели.

Привидно всичко е ремонтирано и ново, градини, паркове, фонтани, улици и булеварди.
Но перспективата и работата липсва.
Тук там, на някои търговски помещения има надписи "под наем".
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от NightMartini »

Набързо и накратко.

Един клип, които според мен не крие истината / някой ще каже, да но това е за щатите, да ама същото се отнася и за задния двор на щатите /.

https://www.youtube.com/watch?v=CHzUcbyqAGI"

Варна е страхотно място през лятото. В Канада единствено старото пристанище на Монреал с малките улички и ресторанти може да ти даде горе долу подобно усещане. Безумно е да сравняваме лятото във Варна, Созопол, Старият Несебър, Резово, Синеморец с това в Отава и Калгари. Аз там обичам да съм на терасата в нас, на Траката или на село, но ето няолко хубави места, на които бях. Ако искате можете да пуснете сашите клипове от Отава и Калгари. V крайна сметка накрая печели този, които е щастлив в Канада. Родината ни е прекрасна, обаче държавата ни никога няма да се оправи, и така като гледам май все повече се обезлюдява.

http://www.theseaterrace.bg/"

https://www.youtube.com/watch?v=etsssmwG8qQ"

https://www.youtube.com/watch?v=AOaJkj_eIOY"

https://www.youtube.com/watch?v=Q1ScKjhgH24"
Публикувай отговор