Ванкувър vs Торонто

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от jovani »

tanyatais написа: Пет Юли 17, 2020 12:00 pm Да, цените са ясни. Ние също гледаме в тези райони. Има няколко къщи, които са на пазара от няколко месеца и са до езерото в Пикеринг и Ошава и цената им е ок.

Аз проучвам училищата във важните ни региони и чакаме нашата къща да се продаде и да действаме. Много е стагниран пазара в СК и Албърта и ни спъва много плановете да се местим това лято.
Предполагам доста глупав въпрос: грубо казано колко излиза на квадратен фут ново и качествено строителство без глезотии?
Последно промяна от jovani на Пет Юли 17, 2020 12:11 pm, променено общо 1 път.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от jovani »

...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от tanyatais »

jovani написа: Пет Юли 17, 2020 12:09 pm
tanyatais написа: Пет Юли 17, 2020 12:00 pm Да, цените са ясни. Ние също гледаме в тези райони. Има няколко къщи, които са на пазара от няколко месеца и са до езерото в Пикеринг и Ошава и цената им е ок.

Аз проучвам училищата във важните ни региони и чакаме нашата къща да се продаде и да действаме. Много е стагниран пазара в СК и Албърта и ни спъва много плановете да се местим това лято.
Предполагам доста глупав въпрос: грубо казано колко излиза на квадратен фут ново и качествено строителство без глезотии?
Това е въпрос за към мъжа ми. Зависи какво имаш предвид под " без глезотии".
Аз се занимавам с дизайна само.

Той никога не би купил НС и предпочита да строи той всичко.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от jovani »

tanyatais написа: Пет Юли 17, 2020 12:18 pm
jovani написа: Пет Юли 17, 2020 12:09 pm
tanyatais написа: Пет Юли 17, 2020 12:00 pm Да, цените са ясни. Ние също гледаме в тези райони. Има няколко къщи, които са на пазара от няколко месеца и са до езерото в Пикеринг и Ошава и цената им е ок.

Аз проучвам училищата във важните ни региони и чакаме нашата къща да се продаде и да действаме. Много е стагниран пазара в СК и Албърта и ни спъва много плановете да се местим това лято.
Предполагам доста глупав въпрос: грубо казано колко излиза на квадратен фут ново и качествено строителство без глезотии?
Това е въпрос за към мъжа ми. Зависи какво имаш предвид под " без глезотии".
Аз се занимавам с дизайна само.

Той никога не би купил НС и предпочита да строи той всичко.
Всеки си има специалност, ако сте добри в това което правите пазар винаги ще се намери. За мен ми изглежда кошмар и изобщо си нямам на представа как се бута стара къща и се строи нова (въпреки че родителите ми са строителни инженери, и сме строили вила на времето, но това са други стандарти и други регулации).
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от tanyatais »

Да, мъжът ми има много опит и доста къщи е построил така. Важно е само да има пазар и хората да купуват.

Но понеже в нашата провинция ги няма тези елементи, ние просто се местим там където има бизнес и работа.

Затова писах, че всяко местожителство е временно.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от jovani »

tanyatais написа: Пет Юли 17, 2020 12:31 pm Да, мъжът ми има много опит и доста къщи е построил така. Важно е само да има пазар и хората да купуват.

Но понеже в нашата провинция ги няма тези елементи, ние просто се местим там където има бизнес и работа.

Затова писах, че всяко местожителство е временно.
Аз си бях харесал една къща в Аякс над 5000 квадратни фута с разкошен интериор, реконструирана на скоро, огромни прозорци и т.н. но докато се огледам и я купиха за 1.125 милиона (обявена цена 1.1 милиона). Пазарът на имоти ми изглежда много трики - понякога може да попаднеш на разкошен имот на много прилична цена, но трябва да си бърз като светкавица. По друго време има много хубави имоти (както беше преди два месеца) и никой не ги купува и си казваш: "нека да изчакам малко да излязат още и да има по-голям избор", и в един момент - бам, всичко читаво се изкупи за 2 седмици.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от tanyatais »

Да, ако харесаш нещо е добре да реагираш веднага, защото в нормален маркет хубавите имоти се продават бързо.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от jovani »

tanyatais написа: Пет Юли 17, 2020 12:56 pm Да, ако харесаш нещо е добре да реагираш веднага, защото в нормален маркет хубавите имоти се продават бързо.
Преди два месеца имаше голям избор на прилични цени (а цените варират всеки ден, виждал съм един и същи имот да се обяви за 1.45 милиона и след 2 седмици на 1.75 милиона), много е трудно да уцелиш момента и няма как да знаеш какво ще се случи след известно време (ако всички знаехме какво ще се случи в бъдеще, всички щяхме да сме много успешни финансово).
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от tanyatais »

Джовани, затова се следи даден пазар по- дълго време, следят се статистики, продажби и ценообразуване и се действа бързо и ефикасно когато се види добра сделка.

Тук може да ни се смеят на проучванията, но тази стратегия работи.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от jovani »

tanyatais написа: Пет Юли 17, 2020 1:55 pm Джовани, затова се следи даден пазар по- дълго време, следят се статистики, продажби и ценообразуване и се действа бързо и ефикасно когато се види добра сделка.

Тук може да ни се смеят на проучванията, но тази стратегия работи.
Има различни източници в които може да се видят продажбите в района, обяви и делистнати обяви например хауссигма, но може само да ти се доплаче, като видиш цените на продажбите от преди 2-3 години. Аз съм купувач, не продавач и не обичам да се надбидвам, предпочитам да намеря друг пазар в който листингите стоят с месеци, за да си избера какво искам и да получа по-нормална цена. Вашият случай е точно обратното на моя, просто интересите ни в тази ситуация са противоположни.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от tanyatais »

Да, абсолютно противоположни са ни интересите, но човек научава нови неща всеки ден, от всеки.

Заповядай в СК където чисто нова high end къща стои с месеци на пазара.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от roumensp »

tanyatais написа: Пет Юли 17, 2020 1:55 pm Джовани, затова се следи даден пазар по- дълго време, следят се статистики, продажби и ценообразуване и се действа бързо и ефикасно когато се види добра сделка.

Тук може да ни се смеят на проучванията, но тази стратегия работи.
Що да ти се смеят, точно така се прави. Нещо което може би е различно от настоящия ти град ... в пазари като Ванкувър и Торонто скъпа е земята, не постройката. И цената на земята зависи от местоположението. В моя конкретен случай земята е към 85% от цялата стойност и същото важи за повечето къщи в района. Колкото повече се отдалечаваш от център, океан/езеро, толкова повече тежестта на постройка се увеличава като процент от цялостната стойност. Това е грубо обобщение де, още много фактори влияят, но за повечето хора алтернативите са хубава къща на кофти място или кофти къща на хубаво място.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от jovani »

tanyatais написа: Пет Юли 17, 2020 2:06 pm Да, абсолютно противоположни са ни интересите, но човек научава нови неща всеки ден, от всеки.

Заповядай в СК където чисто нова high end къща стои с месеци на пазара.
С удоволствие бих се преместил и в СК, ако намеря това което искам в добър район на цена, която ме устройва. Проблемът е че няма как евтино да си пренесем багажа - жена ми има над 100 чифта обувки и един килер с дрехи, аз съм нещо подобно, ще ни трябват 2 камиона (без майтап) и 4 автомобила керван за да стигнем до СК.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от tanyatais »

Джовани, всичко ще се нареди, ако го решите.

Ние също сме с мнооого багаж.


Не местенето ни притеснява, а пазара, имането на работа, рецесията, която ще настъпи след измисления вирус и последиците за икономиката и образованието на децата ни.
Последно промяна от tanyatais на Пет Юли 17, 2020 8:34 pm, променено общо 1 път.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от roumensp »

jovani написа: Пет Юли 17, 2020 2:12 pm
tanyatais написа: Пет Юли 17, 2020 2:06 pm Да, абсолютно противоположни са ни интересите, но човек научава нови неща всеки ден, от всеки.

Заповядай в СК където чисто нова high end къща стои с месеци на пазара.
С удоволствие бих се преместил и в СК, ако намеря това което искам в добър район на цена, която ме устройва. Проблемът е че няма как евтино да си пренесем багажа - жена ми има над 100 чифта обувки и един килер с дрехи, аз съм нещо подобно, ще ни трябват 2 камиона (без майтап) и 4 автомобила керван за да стигнем до СК.
Това са пълни смешки. :rofl: Цените със сигурност ще те устроят, но друго едва ли, при положение че си живял във/около центровете на София и Торонто. И двата камиона изобщо не са толкова скъпи. Не е нужно да се оправдаваш, никой не те подстрекава да ходиш там. ;)
Публикувай отговор