Ванкувър vs Торонто

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Pavel M »

tanyatais написа: Сря Сеп 25, 2019 11:07 pm
Pavel M написа: Сря Сеп 25, 2019 5:29 pm
tanyatais написа: Вто Сеп 24, 2019 10:33 pm Бистра, адски много са се променили някои потребители и употребявания език от тях за изминалите години отсъствие от форума.

Много тегава обстановката тук. Грозни думи, епитети, все нищо не е възможно, всичко все не става и въобще комплексарско и странно ми е такова общуване. Затова и губя интерес към подобен тип комуникация.

Ако ще се говори за планове, лични нормални отношения, споделен полезен опит, дискусии за училища и образование, аспирации и амбиции и сбъдване на мечтите, на среща съм за разговор.
мойта мечта е да уцеля джак пота от тотото.друга нямам
твоята каква е
ето ти разговор
Надявам се, че поне пускаш фишове.
разбира се че пускам.иначе как бих преследвал мечтата си ;)
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Kpetrov »

Pavel M написа: Сря Сеп 25, 2019 11:51 pm
tanyatais написа: Сря Сеп 25, 2019 11:07 pm
Pavel M написа: Сря Сеп 25, 2019 5:29 pm
tanyatais написа: Вто Сеп 24, 2019 10:33 pm Бистра, адски много са се променили някои потребители и употребявания език от тях за изминалите години отсъствие от форума.

Много тегава обстановката тук. Грозни думи, епитети, все нищо не е възможно, всичко все не става и въобще комплексарско и странно ми е такова общуване. Затова и губя интерес към подобен тип комуникация.

Ако ще се говори за планове, лични нормални отношения, споделен полезен опит, дискусии за училища и образование, аспирации и амбиции и сбъдване на мечтите, на среща съм за разговор.
мойта мечта е да уцеля джак пота от тотото.друга нямам
твоята каква е
ето ти разговор
Надявам се, че поне пускаш фишове.
разбира се че пускам.иначе как бих преследвал мечтата си ;)
Никаква мечта не е това!
Аз се надявам да спечеля джакпота от намерен фиш. ;)
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от optics »

https://lubopitko-bg.com/marzelivaluten ... 2jnzEZ0wKE

Прочее, магазин Карлово продава хубава лютеница.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от tanyatais »

Мерси. Лютеница си поръчваме оттам често с доставка.

Някой с впечатления за кварталите из Торонто и околностите?
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от optics »

tanyatais написа: Нед Юни 07, 2020 2:55 pm Мерси. Лютеница си поръчваме оттам често с доставка.

Някой с впечатления за кварталите из Торонто и околностите?
Мисисага - мухата! В техния блок е пълно с българи, което обаче може и да не е предимство;
Даунтаун - Киро!
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от tanyatais »

optics написа: Пон Юни 08, 2020 2:14 am
tanyatais написа: Нед Юни 07, 2020 2:55 pm Мерси. Лютеница си поръчваме оттам често с доставка.

Някой с впечатления за кварталите из Торонто и околностите?
Мисисага - мухата! В техния блок е пълно с българи, което обаче може и да не е предимство;
Даунтаун - Киро!
Хаха, мерси, не питам за кой къде живее, а за обща статистика на добрите квартали с къщи.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от tanyatais »

John Smith написа: Съб Дек 11, 2010 2:30 pm
perah написа:John Smith мерси,че спомена конкретни райони ще ги потърся в гугъл.
Потърси в интернет, но имай предвид, че няма да видиш там някои особености. В Brampton, примерно, може да видиш много евтини и не лоши къщи, но си има причина за това. Там поне 30% от населението са от южна Азия (Индия, Пакистан, Шри Ланка), на места доста преобладаващи. Източните райони на Toronto, т.нар. East York и Scarborough, също могат да предложат евтини жилища, но за сметка на цветно население от северна Африка или юго-източна Азия, на места също преобладаващо. Същото е положението със части от северно и западно Etobicoke, където последно време се населват много сомалийци, вече видимо присъствие. Richmond Hill е хубаво място, близо до канадската "силициева долина", но пък има доста китайци на места, също видимо присъствие. Относително скъпи райони са Vaughan, особено около еврейската част, западна Mississauga, особено около Mississauga Rd., Oakville около Lakeshore Blvd. и т.н., където населението е значително по-бяло, но и се искат по-сериозни доходи. Всъщност, най-добре е като намериш нещо, което да ти харесва, да питаш някого, който живее около Toronto да ти каже дали това място е за теб. Както се сещаш, в един мегаполис от около 7mln има от всичко, хубаво и лошо. Успех!
cocose написа:Сори, ама културният център на Канада е Монтреал, не Торонто 8)
И аз ескюзе муа, ама за Montreal и дума не става в тази тема. Аз лично съм живял в Montreal и мога съвсем отговорно да кажа, че е значително назад от Toronto като инфраструктура, възможности за работа, ниво на заплащане, езикова бариера, отношение към новопристигнали, качество на жилищата, с наличие на рестриктивни условия, дори значително по-лош климат. Само като се сетя за разбитите, тесни и еднопосочни улици, на които се паркира само с късмет и 10min разглеждане на 10-те знака, написани на френски, че ме хващат нервите. Аз съм един от хората, за които Quebec изобщо не е Канада. Разликата се вижда още първия километър след влизане в Ontario. Ако ще Celine Dion да ми пее на ушенце за "лека нощ", няма връщане назад.
Мерси!
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Pavel M »

здрасти Танче.как си.тикаш ли конеца :rofl:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от ivandaman »

Това било "The New Normal"

VIDEO: https://bc.ctvnews.ca/video?clipId=1985255&jwsource=em
Law-abiding taxpaying decent citizens & families feel like their previously nice neighborhood has turned into a war zone & that the government is making drug addicts the priority & not the children & families living in the area
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от roumensp »

ivandaman написа: Пет Юни 26, 2020 11:30 pm Това било "The New Normal"

VIDEO: https://bc.ctvnews.ca/video?clipId=1985255&jwsource=em
Law-abiding taxpaying decent citizens & families feel like their previously nice neighborhood has turned into a war zone & that the government is making drug addicts the priority & not the children & families living in the area
При кмет-идиот какво очакваш ?

Vancouver mayor calls for an end to police street checks
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от tanyatais »

Определено Торонто му допада на мъжа ми и е доволен от работата, цените и въобще цялата обстановка там.
Заминаваме и ние след 2 седмици за половин месец за да видим дали и на мен ще ми допадне и исках само да благодаря за съветите.
Последно промяна от tanyatais на Пет Юли 03, 2020 12:02 pm, променено общо 1 път.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Pyrelight »

roumensp написа: Съб Юни 27, 2020 3:38 pm
ivandaman написа: Пет Юни 26, 2020 11:30 pm Това било "The New Normal"

VIDEO: https://bc.ctvnews.ca/video?clipId=1985255&jwsource=em
Law-abiding taxpaying decent citizens & families feel like their previously nice neighborhood has turned into a war zone & that the government is making drug addicts the priority & not the children & families living in the area
При кмет-идиот какво очакваш ?

Vancouver mayor calls for an end to police street checks
Ха! Ето за това говорех в другата тема!
Vancouver Police Department data shows that between 2007 and 2018, Black and Indigenous people were "significantly over-represented" in the almost 100,000 street checks conducted by the force, says Stewart.
Вие там нямате ли си бели наркомани? Или аз съм останала с погрешно впечатление? Тях не ги ли проверяват? :lol:
Предимствата на топлия климат - виждате ги по улиците. Те живеят на улицата. И са в даунтаун, както може да се очаква. |(
Средната класа в северноамериканските градове живее в предградията. Бъмовете - в субсидирани жилища в даунтаун или направо на тротоара, ако климатът позволява.
Извод: Такспейърите трябва да се понапънат, работейки, да излязат оттам. ;)

Аз си спомням като дойдохме 2004 год. Живеехме в началото над един от бизнесите на баща ми в лош квартал, пълен с уайт-траш, нито черни, нито индианци...чисто бели беленички боклуци смесица между англосаксонци дошли от вашите провинции + табърнашка селяния.
Правеха много золуми. Полицията не си мръдваше и малкия пръст.
Това е положението! Така е навсякъде. На който не му изнася си живее в Плевен на центъра, стига да е живял преди там! :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от roumensp »

Pyrelight написа: Чет Юли 02, 2020 3:01 pm Предимствата на топлия климат - виждате ги по улиците. Те живеят на улицата. И са в даунтаун, както може да се очаква. |(
Средната класа в северноамериканските градове живее в предградията. Бъмовете - в субсидирани жилища в даунтаун или направо на тротоара, ако климатът позволява.
Извод: Такспейърите трябва да се понапънат, работейки, да излязат оттам. ;)
Ти не се чуваш какви безсмилици ръсиш. В даунтаун са най-скъпите апартаменти, къде повече да се напъват тия такспейъри ?
Аз не съм фен на живот в даунтаун, но много хора имат основателни причини да искат да са там и са си платили предостатъчно за това.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Павел »

roumensp написа: Чет Юли 02, 2020 6:38 pm
Pyrelight написа: Чет Юли 02, 2020 3:01 pm Предимствата на топлия климат - виждате ги по улиците. Те живеят на улицата. И са в даунтаун, както може да се очаква. |(
Средната класа в северноамериканските градове живее в предградията. Бъмовете - в субсидирани жилища в даунтаун или направо на тротоара, ако климатът позволява.
Извод: Такспейърите трябва да се понапънат, работейки, да излязат оттам. ;)
Ти не се чуваш какви безсмилици ръсиш. В даунтаун са най-скъпите апартаменти, къде повече да се напъват тия такспейъри ?
Аз не съм фен на живот в даунтаун, но много хора имат основателни причини да искат да са там и са си платили предостатъчно за това.
Какво очакваш, от неподалата носа си извън нейното село; както винаги кара по инерция и си мисли, че всички даунтаунс в Северна Америка са еднакви
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от tanyatais »

Някой сме си подавали носа много навън, но казаното от нея потвърждава някои тенденции.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Публикувай отговор