Ванкувър vs Торонто

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от the_coach »

roumensp написа: Пон Сеп 23, 2019 4:44 pm
ivandaman написа: Пон Сеп 23, 2019 4:30 pmНо от както затвори Лили лютеница не съм вкусвал..
Македонците имат добра, един грък продава. Питай ако те интересува.
Така е! Потвърждавам... За качеството на лютеницата де :D
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от ivandaman »

So, Roumene .... "You've got a guy"? I want in.. :D
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от MrGeek »

Още един глас за македонската лютеница! Българска спрях да купувам, откакто почнаха да правят не лютеница, ами някакъв бъркоч от нишесте и оцветители.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от bucca »

ivandaman написа: Пон Сеп 23, 2019 3:24 pm Само да попитам Bucca (или който друг знае) .. Къде има магазини с Българска Храна. Аз знаех само за този на Лили в Бърнаби но тя го затвори миналта година.. (доколкото знам от последният и имейл) ..

За Българското училище писах имейли и оставях 'гласови пощи" и така и не можах да се свържа с никой, но това беше преди 5 години, сега може и да е различно.

Къде са тези Български училища и кой отговаря за тях?
Имах предвид, че в много от малките квартални китайски/ирански магазинчета, се продава българска храна. В нашето има сирене, кашкавал, туршии, кисели краставички и т.н.

Относно двете бг училища, ето фейсбук страниците им:

https://www.facebook.com/bgschool.ca/
https://www.facebook.com/bg.school.rodna.rech
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от ivandaman »

Мерси Bucca,
Сирене и Кашкавал и аз купувам от магазините около нас.. Има един Румънски в Бърнаби на Империал Стрийт.. Аз от там се снабдявам с БГ кашкавал и сирене както и с някои други неща..

И като се разговорихме за храна бих препоръчал следните продукти..



Майонезата ми е любима.. След като я пробвах повече не мога да вкусна Канадски стил майонеза. Течният шоколад е много по-добър от фалшивата нутела която продават тук.. Аджвара пък го ползвам като замесител на лютеницата...
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от tonny »

След като онази жена затвори магазина в Бърнаби, найстина трудно се намира БГ лютеница даже няма. Явно тя е била дистрибутор и по иранските и "евро" магазните. Този магазин на Империал ( ако е същия) е по скоро сръбски/хърватски или друг близък до нашия език и стоката им е доста зле като срок на годност.
Аджвара е с парчета пипер и не е точно като наща лютеница, ама като няма друго... и аз имам в хладилника. Майонеза и особено пък шоколад не пипам, тъй че не ми дреме

ivandaman, аватара ти е грозен :D
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от the_coach »

ivandaman написа: Вто Сеп 24, 2019 1:26 am Мерси Bucca,
Сирене и Кашкавал и аз купувам от магазините около нас.. Има един Румънски в Бърнаби на Империал Стрийт.. Аз от там се снабдявам с БГ кашкавал и сирене както и с някои други неща..

И като се разговорихме за храна бих препоръчал следните продукти..



Майонезата ми е любима.. След като я пробвах повече не мога да вкусна Канадски стил майонеза. Течният шоколад е много по-добър от фалшивата нутела която продават тук.. Аджвара пък го ползвам като замесител на лютеницата...
Айвар бе Иване, Айвар се казва :D
Абе вие освен английски други езици не знаете ли :rofl:

Айвар, не Аджвар :D

Румънците също имат вид лютеница, Zakuska ;)
Не е зле, пробвай я :y:

Сеа, зима иде.....
Време за туршии, сърми и луканки :rock:
Аз като един бивш чревоугодник ще дам “My 20” ;)

Обади се на Тошката и го разпитай за асортимента, питай го в кой магазин зарежда най-много от Балканския асортимент, отиди във въпросния магазин и започни да пробваш едно по едно нещата. Като си наясно какво точно ти харесва, пак се обади на Тошката и отиди да си напазариш на едро от склада ;)
Начи, листата кисело зеле са много добри, крехки, не са жилави. Тъкмо е време за мултикултурализъм във вашето семейство и да научиш Латинка да завива сърми ;)

Луканката......
Може би знаеш за българската фабрика в Торонто или някъде около Торонто. Нещата им са много добри :y: С истинския традиционен български вкус, само дето месото е канадско ;) Тоест няма съмнение относно качеството ;)
Та зима иде, което е супер ако решиш да си поръчаш по пощата луканки, суджуци и филета от тях. В смисъл че няма да се развалят при транспорта ;)
Аз съм поръчвал така няколко пъти :)
Точно в момента не мога да се сетя за уеб сайта им, ама някой съфорумец може да помогне с информация :)

А ако много ти текат лигите за луканки, и ти е спешно, ти препоръчвам да се разходиш до Bosa Foods, италиански магазин, там ще откриеш подобни на българските луканки италиански салами и прошуто. Все им забравям имената на италианските салами, ама тук има един съфорумец дето на сън да го бутнеш ще ти даде пълна информация за имена, вкусови качества, начин на приготвяне и всичко квото се сетиш ;) Той е най-големия чревоугодник когото познавам ;)
Няма да му казвам името :D
Та Bosa Foods има на две локации, препоръчвам ти тази дето е зад един билдинг на полицията, дето е на Баундри и Първо Авеню. Ако не си ходил там, питай тук за дайрекшън (тука малко по шофьорската подхождам), че малко забутано се стига до магазина и човек лесно може да се обърка ;)
Другата локация е на Виктория джаст саут ъф Хейстингс.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от miteto »

the_coach написа: Вто Сеп 24, 2019 4:38 am Може би знаеш за българската фабрика в Торонто или някъде около Торонто. Нещата им са много добри :y: С истинския традиционен български вкус, само дето месото е канадско ;) Тоест няма съмнение относно качеството ;)
Та зима иде, което е супер ако решиш да си поръчаш по пощата луканки, суджуци и филета от тях. В смисъл че няма да се развалят при транспорта ;)
Аз съм поръчвал така няколко пъти :)
Точно в момента не мога да се сетя за уеб сайта им, ама някой съфорумец може да помогне с информация :)
Фабриката е на собственика на магазините "Карлово", който сам си произвежда месните продукти:
https://karlovo.com/

Гледам че имат и online store на сайта, но нямам представа дали луканките ще пристигнат читави чак до Ванкувър. Иначе качеството е много по-добро от това в магазините в София (да ме прощава Танграта), това лято пробвах 3 различни суджука (случайно избрани) от магазини в София и бяха мъка, мъъъка - мазнина и жили на макс :D
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от the_coach »

Вече не е толкоз горещо, няма опасност нещо да им стане на луканките ;)
Пък и както казваш, Мите, тва да не са сланината и свинската кожа дето продават вместо суджук в Софето :D

Поръчвай Иване :rock:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от optics »

В интерес на истината, аз ядох хубава луканка и суджук това лято в България.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от roumensp »

optics написа: Вто Сеп 24, 2019 1:58 pm В интерес на истината, аз ядох хубава луканка и суджук това лято в България.
На нас родители ни пращат отвреме-навреме и в повечето случаи са добри, без много сланина.
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от kiro »

Българската промишлена лютеница е отвратителна, но за сметка на това скъпа. Съдържа обикновено натриев глутамат, брашно и пюре от моркови, 8 долара буркана. Яжте си я.

Аз преди купувах това - продава се в почти всеки биг бокс супермаркет в Торонто. Product of Bulgaria

Изображение

https://kandkfoodliner.com/products/peppetizer
Bulgayrian
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от roumensp »

ivandaman написа: Пон Сеп 23, 2019 9:22 pm So, Roumene .... "You've got a guy"? I want in.. :D
Виж при тия гърчоля:

https://goo.gl/maps/kfP9e6ncaZtChRRZ9

Отдавна не съм ходил лично, жена ми ходи отвреме навреме, но има интерсни неща, например различни видове халва. Предупреждавам, че не е особено евтино.
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от tanyatais »

Ние също купувахме луканки и бабек от Карлово, с доставка дотук , но мъжът ми прави не по лоши и сам. Последната година над 80кг кайма изсуши на луканки и бабек и още толкова с кълцано месо. Знаеш точно какво консумираш. Пословично добри стават.

Благодаря за изчерпателните отговори на всички. Вече писах, че избрахме Миссага, Торонто и другото лято се местим.
Благодаря на всички.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от roumensp »

tanyatais написа: Вто Сеп 24, 2019 5:19 pm... мъжът ми прави не по лоши и сам. Последната година над 80кг кайма изсуши на луканки и бабек и още толкова с кълцано месо. Знаеш точно какво консумираш. Пословично добри стават.
Е то така е най-добре, стига да знаеш как. Сигурно не е rocket science, ама ме мързи. :D Как точно се сушат, по естествен начин или с някакво приспособление ?
Публикувай отговор