Ванкувър vs Торонто

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от the_coach »

Е, и?
Грозни неща има навсякъде. Зависи ти какво виждаш ;)
Ако си свикнал с отражението в огледалото......
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Pyrelight »

A aз не мога да ги видя и се чудя, проблемът само в моя телевизор ли е? :^)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от agent Ozo »

Проблемът не е в твоя телевизор, Бистре, а в незнанието на видния отавски бинесмен да качва снимки.
Това за него е сложно дело, не е така просто като да се обменят пари. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Pyrelight »

agent Ozo написа:Проблемът не е в твоя телевизор, Бистре, а в незнанието на видния отавски бинесмен да качва снимки.
Това за него е сложно дело, не е така просто като да се обменят пари. :)
Mи ти, защо не му помогнеш? :^)
Качваше на Павел от Ванкувър снимките, а на други не помагаш? |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от agent Ozo »

Не помагам на клеветници, лъжци и лицемери, Бистре. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Pyrelight »

Разбирам. Социопатията те тресе здраво. 8)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от agent Ozo »

Вече показа, че не ти е ясно значението на това понятие "социопат", Бистре. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Pyrelight »

agent Ozo написа:Вече показа, че не ти е ясно значението на това понятие "социопат", Бистре. :)
Ясен си ми като бял ден! Ти сам отрече, че той ти е приятел. Въобще имаш ли приятели или търсиш само във форума утеха като него? 8)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Vedren »

Как не ги виждате тези снимки? Аз ги виждам.
Ако не ги виждате кликнете на по долния линк или пишете в Гугъл мап. Бул. Христо Ботев 3, Варна. и гледате там на снимките като може да въртите гледката на 360 градуса та да се види колко е грозно още по добре
Това е булеварда по който се идва от Бургас.
Онзи ден минах от там. Бях шокиран.
По грозна гледка при влизане в голям град в БГ не съм виждал.

https://www.google.bg/maps/place/bul.+% ... 27.9055786"
Аватар
A.Yovchev
Мнения: 97
Регистриран на: Пет Юни 17, 2016 1:02 pm
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от A.Yovchev »

ivandaman написа: Ясно..
Ти си тръгнал на някакво "Journey of self-discovery" .. Е ми. . желая ти успех и Good Luck .. You'll need it.
Благодаря, наистина ще ми трябва успех ;) Дано се съхраня като личност и се надявам емиграцията да има положителен ефект.
ivandaman написа: Най-важното е че на пръв поглед няма какво да губиш.. освен време разбира се.
И хубавата и спокойна работа, каквато въобще си нямам и представа колко време ще мине, докато си извоювам сходна в Онтарио. Защото аз много си харесвам професията. 8)
Иначе грубо плана е, в първата година да си дам ясна сметка дали искам или не искам да живея в Канада, ако не, се прибирам. Няма такива - "Така или иначе съм дошъл, поне да остана още няколко години да посъбера пари за да има смисъл емиграцията".
ivandaman написа: Само един съвет ако мога да си позволя.. Не си продавай къщата на 10 мин от морето за да финасираш канадската си авантюра.. Това ще е грешка ..
Досега не съм мислил дали ще се продава. Имота е разделен между мен и брат ми, който живее от 5 години в Англия и няма намерение да се връща в България. По-добре да си стои къщата, може на дърти години да искам да се върна да живея там.


А относно зимата в Отава, до колкото виждам от статистиката (Hist. Avg.) в AccuWeather, минусови температури е възможно да се появят от началото на Ноември до началото на Април.
Същите тези минусови температури (Hist. Avg.) във Варна е възможно да се появят от средата на Януари до средата на Февруари. Не малка разлика. Не смятам, че топлият влажен климат във Варна и труднопоносимите задух и жеги през Юли и Август задължително трябва да са плюс.
Температурите в Отава надали ще са кой знае какъв проблем лично за мен, по-скоро снеговалежите.

А и се надявам, ако отида все пак да живея в Отава, след време да не почна да изпитвам това чувство, че се намирам по средата на нищото, както когато посетих миналата година Калгари.

“За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което имат тук хората - да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.” (13.12.1881)
“Българин с българин не може да се разбере. Те все гръмогласят.”

Константин Иречек
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Vedren »

След 20 години в Канада особено ако си успял и попътувал по света нито Варна нито къщата ще ти харесват. Ще се промени виждането ти за практично, функционално. Ще искаш къща с пристан за лодка, с двоен гараж , по широка. С други съседи около теб.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Kpetrov »

A.Yovchev написа:А относно зимата в Отава, до колкото виждам от статистиката (Hist. Avg.) в AccuWeather, минусови температури е възможно да се появят от началото на Ноември до началото на Април.
Същите тези минусови температури (Hist. Avg.) във Варна е възможно да се появят от средата на Януари до средата на Февруари. Не малка разлика. Не смятам, че топлият влажен климат във Варна и труднопоносимите задух и жеги през Юли и Август задължително трябва да са плюс.
Температурите в Отава надали ще са кой знае какъв проблем лично за мен, по-скоро снеговалежите.
Правилно се ориентираш. Разправят ти, че зимата била 4 месеца, но съпругата тази година не можа да изкара цветята на вън до края на Май месец. Едно зелено листо няма до средата на Май.
Това е най-кофти на Канада с изключение на Бритиш Колумбия.

BTW, ако си успял след 20 години и къща с пристан за лодка Отава също ще е едно от последните места на което ще искаш да бъдеш.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от tanyatais »

И Отава е красиво място и ми е по на сърце от Торонто. Поне 2 наши приятелкси семейства се изместиха натам от тук.

Направих си проучването от тук, благодаря ви. В този форум, за съжаление, чувам само какво няма да може да стане, какво не разбираме и как няма да успеем. Идеята на форумите е за взаимпомощ, нали?!

Моята лятна ваканция свършва и започваме работа та успех на всички в местенията.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от 7George »

Vedren написа:Как не ги виждате тези снимки? Аз ги виждам.
....
Тия снимки са ти в yahoo пощенската кутия и твоя комп се логва там и ги вижда без проблем. За да са ни достъпни, трябва да си ги свалиш първо и качиш на някой сайт за хостване на снимки, като след това сложиш линка в постинга си. :)
Embrace your climate change!
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от arci »

Кликнах на линка .даден от Ведрен ,за да видя и аз този "шок" ,но не видях нещо кой знае колко шокиращо.Хубав асфалт ,чисти тротоари с нови добре наредени плочки,вярно има графити ,но
има неща които не могат да се променят за къс период от време.


Само за сравнение може да кликнеш на линка по долу за да видиш един от булв.по който се влиза в Хъл,не мисля ,че е в много по добро състояние от този който ти си дал.

https://www.google.ca/maps/@45.4321321, ... 384!8i8192"
Публикувай отговор