За Канада - повече от смешно, интересно и истинско :-))))

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
TheBook
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Ное 05, 2010 2:46 am

За Канада - повече от смешно, интересно и истинско :-))))

Мнение от TheBook »

;) http://kanadanaeks.blogspot.com/ ;)

http://bg-bg.facebook.com/people/Smesna ... 1757318509

"Зимата на 1793. Студ, лед и англичани. Губернатор Джон Симко се замисля само за миг и създава тук (сегашно Торонто) Форт Йорк. Целта уж била да се намери място лесно защитимо от нападения. Истината естествено била друга – да се избегнат глутниците мечки-нападателки и ужасния вятър. През 1813, непревземаемото място е превзето от американските войски, а административните сгради са поопожарени и пооплячкосани. Следват 5 ужасни дни на окупация, безвремие и лутане из снега в търсене на избягалия домашен добитък. Като награда за проявената храброст на американците, през следващата година, английските войски поопожаряват публичните сгради във Вашингтон. През 1834 г в Горна Канада премахват робството. (По примера на движението в Англия, Горна Канада е всъщност долната част на страната, а Долна Канада - горната). С оглед на този факт, 9 000 черни бежанци от САЩ изневиделица основават на мястото на Форт Йорк града Торонто. Подпомогнати са, разбира се, и от няколкото местни жители. Името на града е набързо заимствано от индианското племе Иракуа, населявало тези земи около 16-ти век. Самото име Торонто означава „мястото, където дърветата стоят във водата”. Което може да бъде обяснено единствено с факта, че са бързали и е нямало време за подходящо име. През 19-ти и 20-ти век по тези места започват да прииждат все повече и повече тълпи от имигранти и така се стига до наши дни, когато населението вече наброява над 6 милиона души, а града е един от най-големите финансови и гей центрове в света."

Внимание! Книгата е опасно смешна! Не се препоръчва за хора със слаби нерви. За всички лица над 3 годишна възраст. Доказано премахва бръчки на лицето, лекува ишиас и безсъние!
Последно промяна от TheBook на Чет Ное 11, 2010 5:57 am, променено общо 2 пъти.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: За Канада - повече от смешно, интересно и истинско :-)))

Мнение от optics »

По всяка вероятност авторът има приятен стил и ще ми е интересно да прочета книгата.
Интересно ми беше да видя и снимките в блогспот. Почти всички места съм ги виждал, но трябва да кажем и че почти всички са добре заснети и добре коментирани.
Няма да оспорвам "авторовото мнение" и настройка към нещата, щото си е негово.

Обаче в обясненията към снимките има някои меко казано неточности, които не мога да подмина
1. Най-хубавият плаж в Онтарио...
2.Иначе много от училищата се рекламират с факта, че разполагат със страхотни гей клубове за тинейджърите.
3. Улица с кафетерии. Непознат стил за роботизираната английска част на Канада.
1. Не е вярно че това е най-хубавият плаж в Онтарио. За разлика от тоя на снимката, най-хубавият не е с кал.
2. Може и да е вярно, но сефте го чувам.
3. Не е вярно. Иво вероятно не е ходил в Б.К. (а и въобще не видях снимки западно от Торонто и източно от Кебек сити)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: За Канада - повече от смешно, интересно и истинско :-)))

Мнение от tonich »

TheBook написа:Книгата е опасно смешна!
Нали?!
Кога и къде ще я раздават безплатно, за да си взема една? (Не, че очкаваш да се върнеш да ми отговориш де...)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
TheBook
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Ное 05, 2010 2:46 am

Re: За Канада - повече от смешно, интересно и истинско :-)))

Мнение от TheBook »

:) :) :)
Най-важното е, че никой не оспорва (поне засега!) 4 много важни неща:

1) Че климатичната инсталация на Каса Лома е "$&*%^()*&*&^* плюс джи". :party: Това е ключов момент и трябва да му се дава все по-голяма гласност - нека хората да знаят!;

2) Откъде точно са произлезли данъчните (снимката от Ниагара);

3) Че такситата в Канада могат да паркират дори вертикално, така както го правят навсякъде другаде по света;

4) Че съществуват етноси, които са способни да извлекат дори неизвлекаемото злато от стъклата на сградата на RBC.

;)

П.С. Доколкото за красиви и интересни снимки от други части на Канада, например Бритиш Колумбия (където и да се намира това) - можете да изпращате на мейла посочен в сайта и те ще бъдат добавени със съответният коментар и Вашето име, ако сте го посочили (може и цифрово-буквен код, за по анонимно).
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: За Канада - повече от смешно, интересно и истинско :-)))

Мнение от John Smith »

Няма опасност да се оспорва нещо, което не представлява интерес да бъде прочетено. :^)
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: За Канада - повече от смешно, интересно и истинско :-)))

Мнение от optics »

П.С. Доколкото за красиви и интересни снимки от други части на Канада, например Бритиш Колумбия (където и да се намира това) - можете да изпращате на мейла посочен в сайта и те ще бъдат добавени със съответният коментар и Вашето име, ако сте го посочили (може и цифрово-буквен код, за по анонимно).
Намира се там дето изпращаме Слънцето за Япония :-)
Ако ти си авторът, ще се радвам да се запознаем.
Наздраве !
:beer:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
TheBook
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Ное 05, 2010 2:46 am

Re: За Канада - повече от смешно, интересно и истинско :-)))

Мнение от TheBook »

Да, разбира се, и аз бих се радвал.
Мейлът ми го има, както вече казах, в сайта на книгата и по-точно в профила.

:handshake:
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: За Канада - повече от смешно, интересно и истинско :-)))

Мнение от Жени »

Поднасям сърдечни адмирации към автора!
Много ведър изказ! :clap:
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: За Канада - повече от смешно, интересно и истинско :-)))

Мнение от 7George »

Снимките ми харесаха най-много, не съм бил по ония земи.

Другото си е авторското виждане и пречупване, хумор. Да се търси навсякъде европейското за мене е доста странен подход. Става за нови емигранти.
Embrace your climate change!
TheBook
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Ное 05, 2010 2:46 am

Re: За Канада - повече от смешно, интересно и истинско :-)))

Мнение от TheBook »

Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: За Канада - повече от смешно, интересно и истинско :-)))

Мнение от John Smith »

"Старата община. Направена от дърво, естествено..."

Really?
"In addition to the stone, 8,354 barrels of cement were used to hold everything together."
http://en.wikipedia.org/wiki/Old_City_H ... Toronto%29"
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: За Канада - повече от смешно, интересно и истинско :-)))

Мнение от martatabs »

JohnSmith, много красива сграда.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: За Канада - повече от смешно, интересно и истинско :-)))

Мнение от Bistra »

TheBook написа:http://kanadanaeks.blogspot.com/
...Независимо от обстоятелствата, независимо от това какво се случва, търсете комичното в нещата. Така хем ще ви е по-весело, хем ще се посмеете, хем ще бъдете и приятен за околните. Запомнете, че всяко чудо е за три дни, за седмица или завинаги, но това няма значение. Има значение единствено това, как вие тълкувате нещата – като трагедия, като поредица неудачи и успехи или просто като едно голямо смешно нещо, наречено живот.
:)
Плаче ми се в момента, но........Благодаря за това!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
недялко
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Окт 14, 2009 11:10 am

Re: За Канада - повече от смешно, интересно и истинско :-)))

Мнение от недялко »

Имотен балон заплашва и Канада
Ниската лихва и притокът на азиатски имигранти са основни движещи сили на пазара
http://news.expert.bg/n340964/"
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: За Канада - повече от смешно, интересно и истинско :-)))

Мнение от ivanko13 »

недялко написа:Имотен балон заплашва и Канада
Ниската лихва и притокът на азиатски имигранти са основни движещи сили на пазара
http://news.expert.bg/n340964/"
Те не го крият за имиграцията. Спрат ли имиграцията ще стане бая тежичко да се живее в Канада...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Публикувай отговор