Българин-Такова животно нЕма

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
niki477
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Дек 23, 2007 7:36 pm

Българин-Такова животно нЕма

Мнение от niki477 »

Пускам тази тема с усмивка на уста , но и с малко тъга . Защо българите сме такива екземпляри ?! Не уважаваме мнението на останалите , не се подкрепяме , правим се на такива каквито всъщност не сме , гледаме само мърсотии да си правим един на друг . Преди да дойда в Канада не бях излизал от България , но пък бях слушал какви ги вършим извън нашата родина и как гледаме да си напакостим един на друг , да спориме по между си вместо да се вслушваме един в друг . Много истории бях слушал, все негативни , но все не ми се вярваше, че в действителност е така , виках си - абе много се преувеличава лошотията българска . След 3 години в Канада мога съвсем спокойно да кажа, че историите, които бях слушал преди се оказаха на 99% верни . Ето и един пример : от време на време пиша в този форум , винаги когато пиша по някоя тема за първи път чета първо внимателно какво останалите хора са написали и аз изказвам моето мнение , без да се конфронтирам с никой , но това не важи за останалите. Винаги се намира по някой "СИМПАТЯГА" да ме контрира . Не е ли по -лесно да се изслушваме , да видим кой какво мисли по даденият въпрос , да УВАЖАВАМЕ мнението на другите без да се караме във форумите . Ще ми бъде интересно да прочета какво мислят хората по тази тема .
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Българин-Такова животно нЕма

Мнение от Omega3 »

niki477 написа: Ще ми бъде интересно да прочета какво мислят хората по тази тема .


Половината ще са сьгласни с теб, другата половина ще те апострофират, но никой от двете половини няма да ти е прочел текста. :lol: :lol: :lol:
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Българин-Такова животно нЕма

Мнение от petar krastev »

Ники не знам братче защо така ти се е стегнала душата?
Има ли някой българин който да ти е направил истинска мръсотия,или само те закачат по форуми?
Ако е само по форуми разни не разбирам какви са ти притесненията.
На мене примерно,ако ще и целия форум да ми се изреди и да ми каже,че съм най-големия кретен,само ще вдигна рамене и ще изляза отвън да пуша.
Та не разбрах,някой ти е направил нещо лошо,или някакъв ник се е изказал саркастично по повод твое мнение?
niki477
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Дек 23, 2007 7:36 pm

Re: Българин-Такова животно нЕма

Мнение от niki477 »

petar krastev написа: Та не разбрах,някой ти е направил нещо лошо,или някакъв ник се е изказал саркастично по повод твое мнение?

За 3 години в Канада мога да кажа , че вече имам горчивия опит от контакти с българи в личния си живот . За себе си , мога с ръка на сърцето да кажа , че не съм навредил по никакъв начин на сънародник .
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Българин-Такова животно нЕма

Мнение от Linko »

Ами то горчивият опит в повечето случаи е в резултат на собствените ни грешки, не на злонамерените действия на другите.
Ако си бил наивен до кретенизъм и си се предоверил на някого, да речем, а този някой се е възползвал, то вината изцяло в другият ли е?
Ако си приел чутото от някой за 100 % истина и не си си дал труда да се информираш и по други пътища, а всичко се е оказало просто партенка, то пак този "някой" ли ще е виновен?
Ако си възлагал с нищо неподплатени надеждни на някого за нещо и той не ги е оправдал, същият "този" ли отново ни е виновен?
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Българин-Такова животно нЕма

Мнение от petar krastev »

Много се радвам за тебе,че не си навредил на сънародник,но мисля,че е време да навредиш на някой който те е изиграл.Като начало едно набиване на канчето ще свърши много добра работа.
После можеш да пуснеш оплакване в форум-Лъжи,измами и още нещо.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Българин-Такова животно нЕма

Мнение от optics »

Да, има нещо щото мога да видя разликата между български и небългарски форум.

А иначе, извън форума - в реалните срещи - мисля че нещата се свеждат до това че в България си бил в един кръг от себеподобни, сравнително по-голям отколкото може да е тук (с българи). Идвайки в Канада, неминуемо попадаш на българи от други кръгове... и познай какво ... повечето не ти допадат... Нищо чудно. Ако в България беше опитал срещи с други кръгове резултатът щеше да е същият, само че там никога не ти е хрумвало.
Е с това се обяснява според мен феноменът "Отидох в чужбина и разбрах какви кретени били българите".

По причини който не съм сигурен че мога да си изясня напълно, аз самият не бих казал че съм попадал на големи кретени или ако съм попадал не бих казал че са повече отколкото в България. Общо взето съм с положителни впечатления.

Ако се върнем на темата за форумите, едно нещо което ми се струва сбъркано е следното:
Примерно Рени казва : Искам да споделя че в Канада фризьорите са гола вода. Ходила съм и в Отава, ходила съм и в Монреал. Пипат като отровени, въобще нямат усет, правят те на маймуна и вземат луди пари - 15 долара.
Коментарите в български стил:
Пижо: За 15 долара аз се подстригвам ти искаш прическа. Ало како, ти си ходила при студенти !
Стефка : В Кебек въобще е зле положението. Ние живяхме 5 години в Ню йорк, плащах си стотарка на прическа, ама поне знаеш че качество. Тука давам 120 и пак не го докарват.
Коста: Аве Стефке ти кат продаваш кебапчета пред парламента отде се извъди баровка по 120 за прическа да вадиш ?
Тошо: Ню Йорк въобще не ми го хвали !
Минка: Рени говори глупости. Има си много квалитетни фризьорки и на много хубави цени. Който иска да го свържа да ми пусне ЛС.
Гошо: Тоше, тебе откак те метна онуй негро в Ню Йорк с билетите и го отписваш по всякакви въпроси. Айде трай малко а ?

---
Избиването в разни посоки - едно на ръка. Тъпото е, че повечето мнения се свеждат до това да се опровергае някой предишен и не просто да се опровергае ами да му се завре мнението в г&за.
В един идеален свят всеки би споделил своя личен опит без да оспорва опита на другите и без да им прави лични квалификации.
Но не би.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Българин-Такова животно нЕма

Мнение от iliana »

Ако се върнем на темата за форумите, едно нещо което ми се струва сбъркано е следното:
Примерно Рени казва : Искам да споделя че в Канада фризьорите са гола вода. Ходила съм и в Отава, ходила съм и в Монреал. Пипат като отровени, въобще нямат усет, правят те на маймуна и вземат луди пари - 15 долара.
Коментарите в български стил:
Пижо: За 15 долара аз се подстригвам ти искаш прическа. Ало како, ти си ходила при студенти !
Стефка : В Кебек въобще е зле положението. Ние живяхме 5 години в Ню йорк, плащах си стотарка на прическа, ама поне знаеш че качество. Тука давам 120 и пак не го докарват.
Коста: Аве Стефке ти кат продаваш кебапчета пред парламента отде се извъди баровка по 120 за прическа да вадиш ?
Тошо: Ню Йорк въобще не ми го хвали !
Минка: Рени говори глупости. Има си много квалитетни фризьорки и на много хубави цени. Който иска да го свържа да ми пусне ЛС.
Гошо: Тоше, тебе откак те метна онуй негро в Ню Йорк с билетите и го отписваш по всякакви въпроси. Айде трай малко а ?
:y: :y: :y:
Добре казано
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Българин-Такова животно нЕма

Мнение от ivandaman »

Значи някои хора се заблуждават че само защото еди кой си е от същата държава имат с него/нея допирни точи и и общи интереси..

Нека да се замислим когато сме в БГ с кого контактуваме??? С всички които са родени там или само с тези които ни допадат и с които желаем да контактуваме (осен ако не става въпрос за работа бизнес и т.н.).

Защо тогава си мислим че всеки българин в чужбина има нещо общо с нас??? В повечето случаи е точно обратното.. Само защото сме сънародници не означава че трябва да сме приятели.. Това е горчивата истина..

Разбира се и на мен ми отне време да осъзная тази истина, но е факт че някои от най-близките ми хора в Канада бяха българи.. Трябваше обаче яко да играе ситото..

А иначе примери за "прецакване" колкото искаш..

Пуснах един нашенец който учеше в Германия и беше на гости на гаджето си от Ванкувър да живее в моята квартира..
Аз докато съм на работа нашият въртял телефони из цяла европа като за сетовно... Като си замина ми дойде сметка за 600 долара..
Разбира се обадих се на роднините му в БГ (защото телефонните номера излизат на сметката) и се наложи да се заплашваме да се стига до селски изпълнения и т.н. В края на краищата ми върна парите но защо трябваше да се стига до там..

На един друг нашенец му дадох Пари на заем.. Забрави да ми ги върне. Когато си ги поисках обратно ме питаше "За какво са ми"??? И там се стигна до изцепки, и пак си прибрах парите...

Друг пък беше толкова нагъл да чак ме попита "какво ще му направя ако не ми ги върне" (Е то бива наглост но това минава всякакви граници), в следствие на което развалихме няколко годишно "приятелство".. (Между другото и от него успях да си прибера парите, но от какъв зор трябваше да се стига дотам)..

..............
Избягвам да давам съвети но ако искате да си спестите проблеми и разочарования Не давайте и не Взимайте пари назаем... Има си банки за тази работа....

Щом една банка е решила че еди кой си не е достатъчно надежден да му се даде заем, от къде на къде ние (или който и да е друг) ще вярваме в обратното???

Истината е че има някои хора на които си заслужава да се помага и на други не... Не е толкова трудно да се отсеят според мен.. Просто трябва да сме малко по-предпазливи..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Българин-Такова животно нЕма

Мнение от Павел »

Ванка, ама ти си бил цял Октопод 2 :D
Само с каква лекота си прибираш парите. Мен колко са ме завлекли, не е за разправяне. Да взема да ти ги пратя с/у % :)
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Българин-Такова животно нЕма

Мнение от ivandaman »

Павел написа:Ванка, ама ти си бил цял Октопод 2 :D
Само с каква лекота си прибираш парите. Мен колко са ме завлекли, не е за разправяне. Да взема да ти ги пратя с/у % :)
Да звучи малко като "октоподска" история но всъщност са си елементарни човешки проблеми..

Има няколко които ме завлякоха ама те се покриха... :).. Дори и един българин тук в Коста Рика.. Мога да го намеря ако поискам но една жена която уважавам ме "помоли" да не го притеснявам та реших да не се занимавам с него, пък и става въпрос за малка сума ($250)..

Та както споменах не съм "октопод" (Да не ми се понесе грешна слава) но има цифри (като горната) които могат да се преживеят и други които не.. Просто си защитавам интересите, пък и вече съм на години.. по-улегнал съм..а ми се иска да вярвам че съм и по-мъдър :D

Горните примери са от преди 15-20 години когато бях пълна откачалка.. Сега съм по-предпазлив и гледам въобще да не се замесвам в подобни сценарии..

Само споделям опит тук за по-неопитните... да не кажат после че не сме ги предупредили .. :)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Българин-Такова животно нЕма

Мнение от optics »

На мен едни българи ми дадоха 1000 долара след като се познавахме от около месец.
Без въобще да са богати или нещо. Не можех да взема от банката защото именно в банката
трябваше да демонстрирам активи.
Ще го помня тоя жест въпреки че минаха вече 9 години.
Аз парите им ги върнах след месец, но важно беше че ми помогнаха когато трябваше.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Българин-Такова животно нЕма

Мнение от ivandaman »

optics написа:На мен едни българи ми дадоха 1000 долара след като се познавахме от около месец.
Без въобще да са богати или нещо. Не можех да взема от банката защото именно в банката
трябваше да демонстрирам активи.
Ще го помня тоя жест въпреки че минаха вече 9 години.
Аз парите им ги върнах след месец, но важно беше че ми помогнаха когато трябваше.

Така е..

Както споменах има хора на които трябва да се помага и други на които не.. Номера е този който помага да прецени заслужава ли си или не..

Аз например буквално съм изваждал хора от калта, от лайната и от пълна мизерия.. помогнах им да си намерят високо платена работа, (Каквато никога никъде не биха намерили ) и с всичко необходимо да започнат нов живот и след това те не само че ми забиха нож в гърба ами се опитаха да ме обвинят че едва ли не съм ги примамил да се заселят на място което не отговаряло на свръх изискванията им..
...

В друг случай щях да правя бизнес с един нашенец.. И двамата трябваше да работим на част от бизнеса.. Аз свърших моята работа, предоставих му всички условия и отговорих на всички негови изисквания, оставих си работата защо трябваше да посветим "фул тайм" на бизнеса и когато опря ножа до кокала предполагам се сещаш какво се случи.. Моят "съдружник" реши че е рисковано да си напусне работата и че изисквало "труд" а на него му се живеело и предпочитал "да си работи" от колкото да се мъчи... Странно защо не ми го каза това в самото начало, преди да му намеря "временната" уж работа и да му предоставя разни други дребни привилегии..

Аз вече съм си направил изводите за себе си.. за съжаление както казват "по край сухото гори и мокрото".. И най-вероятно е така но вече на Българи не помагам ... Сори. Прекалено много пъти се "опарих"..

Не съм злобар не мисля и че съм някакъв изрод.. По скоро бях наивен в миналото и се поучих от грешките си... Чувствам се малко гузен когато знам че имам възможност да направя нещо за някой а се ослушвам, но така поне ми е по-спокойно, защото знам че никой няма да се изсере на метеното..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Българин-Такова животно нЕма

Мнение от ivandaman »

А още един интересен случай щях да забравя да спомена..

Един от тези горните дето "ми върна парите на сила" след като си развалихме приятелството реши да ми "отмъсти", и като си заминах на екскурзия в БГ, решил с едни други сънародници джебчии да ми ограби апартамента..

Само че аз подозирах че това ще се случи и оставих един мой приятел да живее в апартамента и да го наглежда.. Та той ги заварил точно на местопрестъплението, та се наложило да се изнасят на подскоци... Е бяха успели да вземат разни Си-Ди-Та и безжични телефони и разни такива дреболии.. за които не ми пукаше много.. Жалко само за музиката защото аз колекционирам рядка музика и най-вероятно са продали всичко на безценица..

А бе като се замисля... с какви изроди съм се сблъсквал направо не е истина..

имам подобни истории за цяла книга..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Българин-Такова животно нЕма

Мнение от Linko »

Дано поне си си взел поука от всяка твоя история, ivandaman, и те да са престанали да ти се случват. Или поне да са започнали да се случват по рядко. :)
И аз самият съм имал не една и две истории, но като премислям сега станалото, разбирам че сам съм си е бутал между шамарите. Всяка една ситуация би могла да се развие по съвсем друг начин само със съвсем лека промяна на казаното или направеното от мен. Няма нито един случай, за който да мога да кажа, че обстоятелствата са били по-силни и нищо не е зависело от волята ми. Не знам с теб дали е било така, но няма да се изненадам ако е.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Публикувай отговор