Аз избрах Ванкувър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от roumensp »

Проблемът е там, че досега доста стоки и услуги не се облагаха с PST (т.е. плащаше се само 5%), от 1-ви юли за всички тях ще се плаща 12%.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от optics »

не шашкайте новопристигащите с тия страховити данъци за услуги. Няма да скачат да ходят по ресторанти от първия ден.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от roumensp »

optics написа:не шашкайте новопристигащите с тия страховити данъци за услуги. Няма да скачат да ходят по ресторанти от първия ден.
Те едва ли се шашкат, нали ДДС-то в България е 20%.

Колкото то HST-то, утешавам се с мисълта, че Канада е Канада защото хората плащат данъци, колкото и да не ни се харесват. Тя България затова е "цъфнала", щото навремето всички ни осигуряваха върху минималната заплата, дори да взимаш и 20-пъти повече.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от miteto »

optics написа:не шашкайте новопристигащите с тия страховити данъци за услуги. Няма да скачат да ходят по ресторанти от първия ден.
Не са само ресторантите - безин, ток, газ за отопление са част от продуктите които досега бяха само с GST. Т.е. примерно в торонто бензина от $1/литър ще стане $1.08 за литър, зимата отоплението от $200/месец ще стане $216/месец и т.н. Не че е кой знае колко, ама няколко долара тук, няколко там и се натрупват.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от bp_de »

miteto написа:
optics написа:не шашкайте новопристигащите с тия страховити данъци за услуги. Няма да скачат да ходят по ресторанти от първия ден.
Не са само ресторантите - безин, ток, газ за отопление са част от продуктите които досега бяха само с GST. Т.е. примерно в торонто бензина от $1/литър ще стане $1.08 за литър, зимата отоплението от $200/месец ще стане $216/месец и т.н. Не че е кой знае колко, ама няколко долара тук, няколко там и се натрупват.
Е ако скочи яденето може и да е за добро - ще вземе да поспаднат хората с някои килограм...... :D :D :D макар че като познавам косуматорското мислене на кандецо едвали ще стане...

Иначе ако ДДС в немско го направят 12 % -тая партия сигурно ще е на власт поне 5 мандата- от 19% на 12%....
а ако бензина падне не на 1,10 КАД а а на 1,10 Евро за литър ще има всенародни празници.Дори по днешния умрял курс на евро към долар 1,37 евро за литър си е грубо 1,70 КАД......та при вас има още мноооооого място за надуване....
:D :D :D
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от bp_de »

Сетих се да запитам нещо - миналата година бяха почнали да разширяват магистралата -копаха някъде около Аботсфорд... та може ли някои да каже докъде го докараха , случаино да има например веб саит дето човек може да види къде копат ....
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от prace »

още си копаят. Защо питаш?
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от Павел »

вчера май са взели решение в Онтарио да раздадат м/у $300 и $1000 на човек, според доходите, за да смекчат финансовия удар в/у хората след въвеждането на HST.

За BC такова подмазване от страна на провинциалния гавърмент не се предвижда. Ще мина само с това :n: поради липса на емотикон за псувня.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от prace »

Много ни е американска провинцията Павка, затова е.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от IRA »

Какво е това HST? Прочетох ,че е някаква си Harmonized Sales Tax , ама какво е това точно. четох нещо си ,ама нищо не му разбирам.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от cocose »

Павел написа:вчера май са взели решение в Онтарио да раздадат м/у $300 и $1000 на човек, според доходите, за да смекчат финансовия удар в/у хората след въвеждането на HST.

За BC такова подмазване от страна на провинциалния гавърмент не се предвижда. Ще мина само с това :n: поради липса на емотикон за псувня.
Ето това е за псуване: :swear:
Иначе HST = GST + PST, затова и му викат хармонизирана такса, щото се буха на всичко :swear: :swear: :swear:
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от iliana »

cocose написа:
Павел написа:вчера май са взели решение в Онтарио да раздадат м/у $300 и $1000 на човек, според доходите, за да смекчат финансовия удар в/у хората след въвеждането на HST.

За BC такова подмазване от страна на провинциалния гавърмент не се предвижда. Ще мина само с това :n: поради липса на емотикон за псувня.
Ето това е за псуване: :swear:
Иначе HST = GST + PST, затова и му викат хармонизирана такса, щото се буха на всичко :swear: :swear: :swear:
Е не чак на всичко.
Ето тука малко по-подробно за Онтарио:
http://www.rev.gov.on.ca/en/taxchange/taxable.html
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от roumensp »

iliana написа:
cocose написа:
Павел написа:вчера май са взели решение в Онтарио да раздадат м/у $300 и $1000 на човек, според доходите, за да смекчат финансовия удар в/у хората след въвеждането на HST.

За BC такова подмазване от страна на провинциалния гавърмент не се предвижда. Ще мина само с това :n: поради липса на емотикон за псувня.
Ето това е за псуване: :swear:
Иначе HST = GST + PST, затова и му викат хармонизирана такса, щото се буха на всичко :swear: :swear: :swear:
Е не чак на всичко.
Ето тука малко по-подробно за Онтарио:
http://www.rev.gov.on.ca/en/taxchange/taxable.html
Ето го същото и за BC: http://hst.blog.gov.bc.ca/
Общо взето се опитват да ни убедят колко е прекрасно HST-то за BC.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от optics »

roumensp написа: Ето го същото и за BC: http://hst.blog.gov.bc.ca/
Общо взето се опитват да ни убедят колко е прекрасно HST-то за BC.
Аслъ !
Are British Columbians going to have to pay more for home energy than they do now?
The credit ensures that harmonization does not increase the cost of residential energy for British Columbians.
Продължавам да питам, защо е цялото мрънкане ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от speedy »

optics написа:
Are British Columbians going to have to pay more for home energy than they do now?
The credit ensures that harmonization does not increase the cost of residential energy for British Columbians.
Продължавам да питам, защо е цялото мрънкане ?
В Онтарио тия чекове ще идват само две години, но HST остава. Общо-взето всички потъват надолу, не само хората с по-високи доходи. Нищо чудно и в БК да е така.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Заключено