Реднеци (селяндури) ли са местните?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор

Реднеци (селяндури) ли са местните?

Реднеци/селяндури са
15
31%
Не повече от масовия БГ емигрант
33
69%
 
Общо гласове: 48
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Реднеци (селяндури) ли са местните?

Мнение от ablood »

Стана ми забавно, установявайки, че немалка част от емигрантите намират местните за селяндури/реднеци.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Реднеци (селяндури) ли са местните?

Мнение от IRA »

Е не може да набуташ всички под един знаменател. Сигурно има и селяндури,. но не са ми в средата , та не знам.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Реднеци (селяндури) ли са местните?

Мнение от cocose »

Много по лошо даже, и глупави и расисти (скрити разбира се :)), и неуки.....
Имам колеги, кореняци, които не са чели "Фермата"??????????????????? Хем това е тяхна класика????????????????
На кино не ходят, щото много скъпо, книги не четат.....не знам защо :) а понякога се удивлявам на познанията им за света, като примерно, бихте ли повярвали че в днешно време има хора които се съмняват че някога, преди много много време е имало динозаври, особено при толкова много доказателства за това :o Както биха казали местните: What the heck :lol:
А да, според техните думи това било конспирация на правителството (от какъв зор, немам никаква идея :))
А когато най накрая "Slumdog millionare" излезе по пиратските сайтове че да го гледат, коментара им беше че такова нещо е НЕВЪЗМОЖНО да съществува, и че ако наистина е такова положението, защо богатите не дадат мъничко парички и да им оправят положението (гледах го като извънземно, такава наивност честно, не се среща често).
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Реднеци (селяндури) ли са местните?

Мнение от IRA »

"Фермата "( Animal Farm ) на Джордж Оруел ли имаш предвид? Защо да е тяхна класика?
Интересна среда, аз такива не познавам.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Реднеци (селяндури) ли са местните?

Мнение от cocose »

Именно, за същата ферма става дума :) А иначе чия класика да е? Та аз съм чувал че на някои места изучават Стивън Кинг дори, та какво остава за баш ФЕРМАТА. Все едно примерно, ние навремето да не изучаваме Ленин и сие ;)
А моята среда се предполага да е поне малко по......ако не интелигентна, то поне начетена. Все пак, уж се води че програмистите треба да са завършили гимназии, специализирани, че после висше, че това онова.............или поне така беше в България де, допреди 10-20г 8)
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Реднеци (селяндури) ли са местните?

Мнение от Julian_04 »

Аз избрах втората възmожност...и повече няmа да коmентираm... :x
Няmа друго такова mясто като България, където да се сблъскаш с такава войнстваща селяния ...и то сред вишисти!... :x Тук mоже да иm куца общата култура, но хората са изключително възпитани!...поне учените такива... :y:
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Реднеци (селяндури) ли са местните?

Мнение от cocose »

Е де, става дума за Канада, и то тази част от нея която сме видели, не за блатото България :)
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Реднеци (селяндури) ли са местните?

Мнение от Julian_04 »

Аmи те българските иmигранти в Канада откъде mислиш са дошли? Я се поразходи из архивите на форуmа, щото виждаm, че иmаш свободно вреmе бол....Да видиш какви екзеmпляри иmа... :x
Радваm се че останах настрана от български черкви, сбирки и т.н....честно казано не съжаляваm ни най-mалко!
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Реднеци (селяндури) ли са местните?

Мнение от ivandaman »

Не бих казал че са rednecks , но може би малко наивни.. и невинни .. нещо като "големи деца" ..

Мен лично това не ме притеснява... а може и за самите тях да е по-добре така...
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Реднеци (селяндури) ли са местните?

Мнение от cocose »

Ми те хората са го казали, ако зададеш погрешният въпрос, бъди сигурен че ще получиш погрешният отговор :lol:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Реднеци (селяндури) ли са местните?

Мнение от ablood »

cocose написа:Ми те хората са го казали, ако зададеш погрешният въпрос, бъди сигурен че ще получиш погрешният отговор :lol:
Мисля, че получих много правилен отговор.

Това, че хората с класа не обичат да си лафят с теб, не значи, че не съществуват. Пък и 2-ма от тримата програмисти, които познавам си бяха абсолютно фермерски деца. Това не им пречеше да са добре платени, надеждни специалисти.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Реднеци (селяндури) ли са местните?

Мнение от cocose »

Давам ти пример, ако зададеш въпроса: ТИ кога закла пилето?
1.в 10ч
2.в 11ч.
----------------------------------
Който и отговор да дадеш, ще означава в крайна сметка че си заклал пилето, и освен това означава че смяташ всички за убийци на пилета :rofl:
Та затова.....ако зададеш грешният въпрос, ще получиш само грешни отговори :handshake:
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Реднеци (селяндури) ли са местните?

Мнение от filipne »

Както се спомена по-горе зависи кого гледаш, тоест средата. Другият фактор е от какво ниво гледаш. Ако нивото ти е по-ниско ще ти изглеждат гении, ако ти е по-високо може и на реднеци да ти изглеждат.

Мен винаги ме е изумявало безумно ниското ниво на писмена грамотност и то от хора с висше образование.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Реднеци (селяндури) ли са местните?

Мнение от cocose »

Добре известен е фактът че добрите програмисти са с лоши лингвистични умения 8) Не че от това следва че обратното е вярно де.........
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Реднеци (селяндури) ли са местните?

Мнение от Мими »

Аз не харесвам стереотипизирането, но е почти невъзможно човек да избяга от него. Въпреки, че гласувах за втория отговор, всъщност истинското ми мнение е - зависи :D
Изпратени докс до Букурещ--12.05.2008
Искане за доп.докс--19.12.2008
Изпратени доп.докс до Букурещ--11.04.2008
Получени Медицински--15.06.2009
ОК Медицински--10.07.2009
Покана за ВИЗА--30.07.2009
ВИЗИ--18.08.2009
Permanent residents--28.10.2009 :) :)
Публикувай отговор