Отавци - дайте инфо, че идем на гости :)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Отавци - дайте инфо, че идем на гости :)

Мнение от JennyAnyDots »

С мъжа ми и детето сме се засилили да видим за пръв път Отава, както е нацъфтяла в лалета :) Идваме в събота, 15 май, с кола от към Монреал и мислим да го направим за един ден. Мислим да хвърлим едно око на парламента и на фестивала (Мейджър хил и Къмишънърс парк). Ще има ли още лалета или ще са прецъфтели вече? (За самата фестивална програма знам, че продължава).

Мога ли да помоля за малко инфо живеещите или редовните гости на Отава. Какво друго бихте ни препоръчали да разгледаме? Центърът става ли за разходка пеш или е по-добре с транспорт? Какви са нормално цените на паркинг около горните места? Лесно ли се намира паркинг в центъра и къде? Видях в сайта на фестивала, че между Мейджър и Къмишънърс има "совалка" - пеша не може ли да се отиде или са далеч едно от друго двете места? Изобщо с дете на 4 г. ще се справим ли с ходенето в парковете или са много големи и да вадим и количката от мазето? Нямам представа от мащабите там честно казано :$

А има ли хубави местенца да седне човек да пийне кафе или биричка? Изобщо, ще съм благодарна за всякаква информация и препоръки :handshake:
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Отавци - дайте инфо, че идем на гости :)

Мнение от Uspial »

Ей много неща искате да видите за 1 ден.
Не се притеснявайте, карайте си колата, места за паркиране има и не са толова скъпи.
За пеша не става защото лалетата са на различни места с 1-2 км разстояние меджу тях.
Най много хора и лалета събрани на едно място има в Парка в края на канала.
Давам ви линк на един ресторант с адрес. Използвайте го за да намерите парка който е точно до ресторанта.
Има паркинг срещу ресторанта но е платен.
Като отворите линка кликнете върхи таб Море и изберете фотос. Ще се появят доста снимки с лалета от парка за да добиете предства.

http://maps.google.ca/maps?hl=en&client ... yAT69bzzDQ
Там канала се превръща в езеро и е карсиво. Има няколко заведения на самото езеро.
Другото място дето има навалица е в района на Маркета ереа това е на 500 м. на изток от Парламент Хил там има също доста заведения. Може да идете пеша до там ако сте парикирали в района на Парламент Хил.
Ако ви остане време или е лошо времето идете в музея на цивилизацията. Той се намира в Квебек точно зад Парламент Хил през моста.. Особено интересен е 3-тия етаж където е за историята на Канада. Ще ви хреса много включително и на детето.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Отавци - дайте инфо, че идем на гости :)

Мнение от miteto »

JennyAnyDots написа:Какво друго бихте ни препоръчали да разгледаме?
Освен музея на цивилизацията (поне половин ден за да се разгледа като хората), на мен ми беше много интересно в Royal Canadian Mint - http://www.mint.ca/store/mint/about-the ... rs-1200034, където секат монетите.
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Re: Отавци - дайте инфо, че идем на гости :)

Мнение от JennyAnyDots »

Мерси много! Успял, точно такава информация ми трябваше.
Музеите знам, че са добри, но ще останат за второ идване :) този път ще пообикаляме и ще позяпаме феста, парламента и въобще пейзажа.
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Отавци - дайте инфо, че идем на гости :)

Мнение от ZanzibarHero »

JennyAnyDots написа:Мерси много! Успял, точно такава информация ми трябваше.
Музеите знам, че са добри, но ще останат за второ идване :) този път ще пообикаляме и ще позяпаме феста, парламента и въобще пейзажа.
И докато обикаляте около Dows Lake може да отскочете до т.нар. "Малката Италия", чиято "главна" улица Preston започва точно там, където свършва парка, който Uspial е описал.
Ако обичате пасти, може да посетите любимата ми сладкарница PASTICCERIA GELATERIA ITALIANA 200 Preston Street, Оttawa, Ontario K1R 7P9 (Corner of Preston and Larch)
А ето част от менюто ми, когато се разхождам наоколо ...
Изображение
Аватар
BaDkO
Мнения: 79
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 9:12 am

Re: Отавци - дайте инфо, че идем на гости :)

Мнение от BaDkO »

Любимото място за биричка - http://www.clocktower.ca/, има ги и в района на Byward Market, най-оживеното място в Отава. Хвалят се, че сами си варят бирата.

Любимото заведение покрай канала - http://www.canalritz.com/. Кръчмите на Dow's Lake също имат страхотна гледка.

Разстоянието между Major's Hill и Commissioners Park/Dow's Lake e 6-7км., може да се разходите покрай канала, но си е доста път, особено с дете. Commissioners Park определено е мястото с най-много и най-хубави лалета, но тази година не са в най-добрата си форма. Major's Hill си струва най-вече защото е близо до Парламента и Byward Market.

Друго хубаво място е "водопадът" и "плажът" на Hog's back / Mooney's bay, още 2-3 км. след Commissioners Park, може да го оставите за следващия път.
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Re: Отавци - дайте инфо, че идем на гости :)

Мнение от mice »

Полезна за мен тема, блгодаря :y:
Аватар
nikolovata
Мнения: 290
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 4:40 pm
Местоположение: До mоста...

Re: Отавци - дайте инфо, че идем на гости :)

Мнение от nikolovata »

:*: Редактирах се...
Mненията са като задниците, всички ги иmаmе, но не винаги е удачно да ги показваmе!
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Re: Отавци - дайте инфо, че идем на гости :)

Мнение от JennyAnyDots »

Благодаря много на всички за отговорите! Ходихме вчера (неделя), и прекарахме разкошен ден, макар че лалетата са останали наполовина... Много хубав град, страшно ни хареса.

Да оставя едно полезно инфо за евентуални бъдещи посетители. На Парламент хил има големи паркинзи, които обаче са служебни и има надписи "паркирането забранено по всяко време". Реалността не е съвсем такава. След като обиколихме паркинзите и не намерхиме място за платено паркиране, спряхме до една полицейска кола да помоилм за насоки къде да търсим. Полицаят ни каза, че дефакто през уикенда пакингът не се ползва по служба и че тогава не дават тикети за глоби, така че, макар и неофициално, паркингът може да се ползва. Даже ни ескортира с колата да ни покаже къде е най-удобно за спиране. :D действително по обед паркингът беше пълен с частни коли.

Подчертавам, че инфото, макар и от устата на полицай, е неофициално, така че ползвайте по ваша преценка.
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Отавци - дайте инфо, че идем на гости :)

Мнение от iliana »

Близо до Парламент хил през уикенда може да се паркира безплатно в подземния паркинг на Word Exchange Plaza (Metcalfle & Queen)
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Публикувай отговор