Новопристигащи - внимавайте, като казвате ОК по телефона!!!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Новопристигащи - внимавайте, като казвате ОК по телефона!!!!

Мнение от ablood »

Когато договаряте, или поръчвате нещо никога не казвайте ОК, преди да сте сигурни, че сте разбрали условията! Разговорът се записва и това автоматично се равнява на подписан договор. Ако трябва ги накарайте да повторят всичко баааавно и яаааасно, но не казвайте ОК!

Нерядко ситния текст ви става ясен, чак след месец, когато получите първата фактура за телефон, мобилен, телевизия, нет, застраховка...
Промоциите в повечето случай са силно подвеждащи.

Примери:
Мобилен телефон с безплатен-атрактивен апарат, но със скъп план, далеч от нуждите ви. Ще си избият парите за телефона още първите месеци и после остават хиляди долари до изтичане на договора.

Кредитна карта със суперниска лихва за първата година. Ако закъснееш обаче само един ден, само с един цент веднага ти шибват 28% годишна лихва със задна дата върху всичко което си харчил през годината.

План с много безплатни минути, sms-и и подобни.... само първите 3 месеца. После 3 години дърво на същата цена.

Евтин компютър, при условие, че сключите договор за интернет с едикойси.

Телевизия с 300 канала.... първите 3 месеца.

Интернет който обаче има лимит само 30 гигабайта. Другото се надплаща.

Удължена гаранция за компютър, която обаче важи еднократно...

и мноого други подобни. Който се сеща да добавя!



Тук всеки се опитва да ви продаде някаква странна застраховка, кредитна карта, удължена гаранция, договор за телефон и какви ли не още глупости. Продавачите са много настойчиви и убедителни, защото понякога бонусът им е десетки долари, изкарани за няколко минути. Ако не сте убедени, че това нещо ще ви трябва и нямате време да четете внимателно ситния текст ОТКАЗВАЙТЕ ВЕДНАГА!

Изобщо не се връзвайте на глупости, че тази цена важи само днес, или, че реалната цена е три пъти по-висока! Всичко така разправят.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Новопристигащи - внимавайте, като казвате ОК по телефона!!!!

Мнение от IRA »

Кредитна карта със суперниска лихва за първата година. Ако закъснееш обаче само един ден, само с един цент веднага ти шибват 28% годишна лихва със задна дата върху всичко което си харчил през годината.
Няма да ти шибнат % върху всичко, което си харчил през годината, а върху дължимия баланса по кредитната карта.
Продавачите нямат големи бонуси , а трябва да правят определен брой продажби на ден, за да не ви уволнят.
Много творчество си вложил.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Новопристигащи - внимавайте, като казвате ОК по телефона!!!!

Мнение от Independent »

Аз пък не схващам как така хем ти дават ниска лихва за една година, хем ти "шибват" 28% при закъснение. Че нали лихвата се "шибва" точно при закъснение? Абе Блъди, вземи прочети какво пишеш, преди да го пуснеш!
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Новопристигащи - внимавайте, като казвате ОК по телефона!!!!

Мнение от IRA »

Естествено ,че няма да ти лепнат 28 % процента. 28 % ще бъдат чак след периода на изтичане на ниската лилхва, но върху цялата дължима сума т.е независимо ,че си я харчил през период в които лихвата е била 6 % примерно.
Не знам дали става ясно какво искам да кажа.
т.е ако си издължиш парите през периода на ниската лихва ще си платиш ниската лихва, обаче ако дължиш пари сле този период плащаш високата лихва върху цялата дължима сума.
Последно промяна от IRA на Пет Фев 12, 2010 12:48 pm, променено общо 1 път.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Новопристигащи - внимавайте, като казвате ОК по телефона!!!!

Мнение от Independent »

На мен ми е ясно, ама на Блъди очевидно не му е ;)
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Новопристигащи - внимавайте, като казвате ОК по телефона!!!!

Мнение от IRA »

Ясно ми е, че на теб ти е ясно, ама някой от новодошлите може и да се обърка.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Новопристигащи - внимавайте, като казвате ОК по телефона!!!!

Мнение от optics »

И тая и други теми, щяха да са много по-полезни ако вместо да казваме на другите кое не е вярно всеки се придържаше към собствените си истинни впечатления.

Например - шибват ти услуга, която никога не си искал, пращат ти фактура. Ти им викаш - добре де дайте записа да чуем къде съм казал "Окей" за тая услуга. Те казват - ама господине не е говорено по телефона, а сте извикали техник да провери инсталацията и на него сте му казали, че искате тази услуга.

И сега вече сте готови да викнете - Ха, тоя нещо не е слушал кво му говори техника, английския му бил зле и т.н. Да ама не. Защото никакъв техник никога не е идвал. Това ми се случи на мен през 2001-ва и оттогава не спирам да псувам Bell. И не само че не съм виждал техник, ами и не бях викал такъв !

Една мръсна хватка е като купиш някаква джаджа да констатираш след това че в тоя си вид е почти неизползваема а трябва отделно да се купи още скъп хардуер или софтуер. Примерно има един джобен видео плеър Archos (с wifi, брауъзър и т.н) - известен с това. Или пък електро-трионче - ама без батерията.

В интерес на истината такива орязани комбинации в повечето случаи са желателни. Примерно - дигитална камера, но без памет - щото ти може вече да имаш или пък тая карта дето ти я пробутват да ти е малка.
Но точно затуй човек трябва да е нащрек и да не приема автоматично че в случаите когато е логично нещо да е включено в комплекта, то непременно ще е включено.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Новопристигащи - внимавайте, като казвате ОК по телефона!!!!

Мнение от Julian_04 »

Точно така се нахъркорих и аз в началото,но ....човек се учи от грешките си!!! :)
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Новопристигащи - внимавайте, като казвате ОК по телефона!!!!

Мнение от iliana »

А, тия от Бел ти пробутват и неща за които категорично казваш че не ги искаш. Надяват се, че покрай другите неща дето вече плащаш, ще мине и туй дето си отказал.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Новопристигащи - внимавайте, като казвате ОК по телефона!!!!

Мнение от c200 »

Моя теория за софтуерната конспирация:
ВСЕКИ клиентски акаунт бива натоварен с екстри по случаен избор при ВСЯКА промяна в него. Не зависи от агента или какво говорите, значи грешката я внася софтуера :)

Телекоми - когато отказвате или добавяте сервиз, банки - когато променяте вида на кредитната карта или на влога и т.н. и т.н.
Всички грешки се оправят след първото обаждане разбира се.
Досега лично аз не съм видял изключение.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Новопристигащи - внимавайте, като казвате ОК по телефона!!!!

Мнение от IRA »

optics написа:И тая и други теми, щяха да са много по-полезни ако вместо да казваме на другите кое не е вярно всеки се придържаше към собствените си истинни впечатления.
.Ами точно за това става дума. Аз лично говоря от личен опит. Случи ми се да ми пристигне плащането на баланса със закъснение , заради празници. На следващия месец забелязах зачислена лихва върху баланса ми за предния месец (който съм платила със закъснение) + похарчените пари за настоящия месец. Това колко е харчено преди това през цялата година по кредитната карта няма значение . Гледа се само неплатения баланс + похарчените пари след това.
Докато не анулираш задълженията по картата получаваш да си плащаш лихва върху неплатения баланс + натрупаните в последствие пари.
В моя случай говорих с кредитната карта как се е получило закъснението и ми махнаха лихвата
Последно промяна от IRA на Пет Фев 12, 2010 4:39 pm, променено общо 1 път.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Новопристигащи - внимавайте, като казвате ОК по телефона!!!!

Мнение от Independent »

На мен не ми се е случвало да ми натоварят сметката с нежелани услуги, но аз питам по три път, преди да се съглася да правят каквито и да е промени. Накрая пак ги карам да повторят какво точно е включено и какво не е, преди да затворя.
Роджърс един път се опъваха като магаре на мост да ми оставели гласовата поща, щото видите ли, мадам, била много полезна услуга. Три пъти им казах да си гледат работата. Мен който ме търси, знае как да ме намери.

С банки проблеми не съм имала. Учудващо, но и с Бел проблеми досега не съм имала. А Роджърс с нетърпение чакам да дойдат Уинд до наше село, че да ги сменям. По кредитни карти досега не ми се е налагало да плащам лихви, но това не ми пречи да знам как стоят работите.

Има само едно простично правило - четете всичко. Може да е дълго, може да е досадно, може да е с шрифт, по-ситен от бълхите по кучето, пак трябва да се прочете преди да се съгласите за каквото и да е. След това як бой по манерките по телефона, докато не си получите своето.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Новопристигащи - внимавайте, като казвате ОК по телефона!!!!

Мнение от ablood »

Independent написа:Аз пък не схващам как така хем ти дават ниска лихва за една година, хем ти "шибват" 28% при закъснение. Че нали лихвата се "шибва" точно при закъснение? Абе Блъди, вземи прочети какво пишеш, преди да го пуснеш!
IRA написа:Естествено ,че няма да ти лепнат 28 % процента. 28 % ще бъдат чак след периода на изтичане на ниската лилхва, но върху цялата дължима сума т.е независимо ,че си я харчил през период в които лихвата е била 6 % примерно.
Не знам дали става ясно какво искам да кажа.
т.е ако си издължиш парите през периода на ниската лихва ще си платиш ниската лихва, обаче ако дължиш пари сле този период плащаш високата лихва върху цялата дължима сума.
Independent написа:На мен ми е ясно, ама на Блъди очевидно не му е ;)
Ето в това ако е скрита цялата уловка. Написал съм съвсем ясно:
ablood написа:Кредитна карта със суперниска лихва за първата година. Ако закъснееш обаче само един ден, само с един цент веднага ти шибват 28% годишна лихва със задна дата върху всичко което си харчил през годината.
Естествено това не важи при всички карти.
Например: Купуваш TV за $1000 и ти го слагат на нова кредитна карта без никаква лихва за една година. Но! Без никаква лихва само върху телевизора, или каквато е била първата покупка. Когато осъзнаеш това, вече си похарчил други $1000-2000, и когато се опиташ да си ги платиш се оказва, че парите, които внасяш покриват първо първата покупка, тоест телевизора, който и без това не трупа никакви лихви. А върху новопохарчените пари трупаш 28%. Ако пък си достатъчно разумен да не ползваш другаде тази карта, но закъснееш да си платиш 1000-те долара дори и с ден то изведнъж те стават 1272 до 1350.

http://www.careonecredit.com/knowledge/ ... traps.aspx
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Новопристигащи - внимавайте, като казвате ОК по телефона!!!!

Мнение от demococcus »

Благодаря за полезната тема. На мен определено ще са ми от полза тези предупреждеиня.
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Новопристигащи - внимавайте, като казвате ОК по телефона!!!!

Мнение от Julian_04 »

iliana написа:А, тия от Бел ти пробутват и неща за които категорично казваш че не ги искаш. Надяват се, че покрай другите неща дето вече плащаш, ще мине и туй дето си отказал.
Да вярно! Аз отдавна ги сmених с Видеотрон. :)
Публикувай отговор