Въпрос за покана за родител

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
bonbonka
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Фев 26, 2010 12:11 am

Re: Въпрос за покана за родител

Мнение от bonbonka »

на моя позната отказаха виза на майка й с мотива, че тя нямала достатъчни основания да се върне в България :?: ( а жената си имала бизнес там и възрастна майка, за която се грижела). Майка й е на 56 год. - сравнително млада баба.
Не знам дали прикриват нещо тези мои познати или казват истината. Пиша ви това, което ТЕ Ни казаха! :P
d_korcheva
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Яну 11, 2010 12:49 am

Re: Въпрос за покана за родител

Мнение от d_korcheva »

Дадоха на майка ми виза. :party: :^: :inlove:
Нямаше проблеми, не са се обаждали даже.
На самата виза пише, че е издадена на 16.03. и е до 16.09. - това е периода в който трябва да влезе в Канада нали и след това може да стои 6 месеца?
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Въпрос за покана за родител

Мнение от Павел »

Честито! Да - срока в който трябва да влезе е 6 м. от издаването на визата. Имиграционния офицер пред който ще се яви майка ти след кацането преценнява колко време тя може да остане в Канада - обикновено, но не задължително, 6 месеца.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
d_korcheva
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Яну 11, 2010 12:49 am

Re: Въпрос за покана за родител

Мнение от d_korcheva »

Мерси много
kate_m
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 5:07 pm
Местоположение: Toronto

Re: Въпрос за покана за родител

Мнение от kate_m »

Много е полезно всичко, което сте написали ,моля кажете какви документи освен тези от нас и паспорта трябва да се пратят до Букурещ, че ние сега в понеделник ще пращаме на свекърва ми ,която е на 58 би следвало да няма проблем ама все пак да я карам ли да вади документи за банкови сметки, каква сума да упоменат само 1000 долара или повече и служебна бележка ,че и предстои пенсия скоро.Ние не сме отдавна тук дали да пробваме за multiple entry или да си отбележим за едно влизане, а след това да кандидатсваме за повече.Благодаряна всички !
19.10.2007г -интeрвю
29.01.2009г.-медицински
12.02.2009г.-ок мед.
09.03.2009-покана визи
02.04.2009-визи
08.01.2010 - Toronto,On
kate_m
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 5:07 pm
Местоположение: Toronto

Re: Въпрос за покана за родител

Мнение от kate_m »

Моля кажете дали е нужно да превеждаме нотариалния акт за собственост на моята свекърва,може ли и без него?
19.10.2007г -интeрвю
29.01.2009г.-медицински
12.02.2009г.-ок мед.
09.03.2009-покана визи
02.04.2009-визи
08.01.2010 - Toronto,On
Аватар
everest
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 5:33 pm
Местоположение: Montreal

Re: Въпрос за покана за родител

Мнение от everest »

здравейте много полезни теми има в тоя форум наистина!
Моля ви да ми обясните каква е процедурата за покана на родител имам намерение да поканя майка ми и незнам какво трябва да направя , живея в Монреал и още не съм започнала от никъде тук трябва ли нещо също да се прави и след това какво трябва да се изпраща в букурещ там ли само се изпраща или я викат на интервю в софия ще ви бъда много благодарна ако имате време да ми обясните! :D
d_korcheva
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Яну 11, 2010 12:49 am

Re: Въпрос за покана за родител

Мнение от d_korcheva »

Не не с евика на интервю. Пращаш документите до Букурещ,чакаш 2 седмици и взимаш визата. Плащаш куриера и в 2 те посоко. Повечето използват Спийди. Трябва ти покана /образци има и тука във форума/, да кажеш тя ли ще с еиздържа или ти /да го докажеш с някакви банкови извлечения например или писмо от работодател/.
Има 2-3 формуляра,трябва да си ги свалиш от сайта на посолството.
Ако има друго питай.
Публикувай отговор