Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от pumpy »

anxeli написа:Така е, но за всяко подновяване лично ли ще се ходи? Колко пъти ще се дават отпечатъци, Розмари ли ще ги снема? Отпечатъците не се променят, всичко друго може да се фалшифицира, но не и това ...
О, ти си позабравила нашата си действителност - променят и още как. Ще даваме отпечетъци всеки път та пушът ще се вдига, вервай ми.....
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от some »

Какво обслужване очаквате от комунистически кадри бе?

Мързи ги да гледат, едва се туткат.
Указанията им неясни.
Посрещат те като че ли си сгрешил че си в нужда от нещо.
Един вид "ама как така ви се случи гражданино та имате нужда да ни накарате баш сега да ви обслужваме".

Работното им време е супер айляшко.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от ivandaman »

Последният път когато бях принуден да ходя там беше през далечната 1993та година..
Надявам се нещата да са се подобрили от тогава.. ;)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
schumi
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 6:35 am

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от schumi »

И на мен ми се наложи миналата седмица да отида в консулството,no comment!Миналата година си имах работа с консулството в Мюнхен,мислех си,че тук в Торонто нещата ще са по-различни,но уви не са.Работата става "Извинявайте,че ви безпокоя в работно време"!!! :D
Каквато е държавата,такива са и консулствата,независимо къде се намират!
Shrek 02
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Юни 25, 2005 12:11 pm
Местоположение: TORONTO

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от Shrek 02 »

Не знам колко бързо трябва да работят, но веднъж като чаках за смяна на паспорт, чаках 2 часа и едит тарикат българин за 5 минути успя да се пререди пред всички и почти пред мен. Служителите обаче го видяха и го върнаха на края на опашката.
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от Преуспял »

Аз мислех само да си удължа паспорта засега (има наредба, по която може да се направи удължение до декември 2010), но се оказа, че трябва да се явя лично, за да ми сложат печата. WTF!

Някой може ли да ми обясни защо едно просто заявление "Аз съм еди-кой си, моля да удължите срока на този тука паспорт, подпис + нотариус" не може да свърши работа по пощата???
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от pumpy »

Преуспял написа:Аз мислех само да си удължа паспорта засега (има наредба, по която може да се направи удължение до декември 2010), но се оказа, че трябва да се явя лично, за да ми сложат печата. WTF!

Някой може ли да ми обясни защо едно просто заявление "Аз съм еди-кой си, моля да удължите срока на този тука паспорт, подпис + нотариус" не може да свърши работа по пощата???
защото това е България, а не Канада или Сърбия :devil:
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от didi-did »

На посочения телефон от обявата за консултски дни, вече трети ден никой не ми вдига телефона в посочените часове(общо 2 часа на ден). Работят ли изобщо тия от посолството, или са в априлска ваканция?! Знае ли някой ?
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
Аватар
Agi
Мнения: 369
Регистриран на: Сря Ное 05, 2003 3:38 am
Местоположение: Montreal

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от Agi »

Аз успях днес, от първи опит, обаче с 300 зора, защото бях принудена да ползвам карта - телефона с офиса позволява само локални обаждания. Обадих се към 13:30ч. Сега само трябва да се примоля в петък да ме пуснат по-рано от работа - та стискайте палци
Който иска само да си вземе новия паспорт, няма нужда да се записва, НО ТРЯБВА да се обади за да му докарат паспорта в Монреал
Късмет!
People they come together
People they fall apart
No one can stop us now
'Cause we are all made of stars ...
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от hadministratora »

Преуспял написа:...но се оказа, че трябва да се явя лично, за да ми сложат печата. WTF!...
Както някой вече отбеляза каквато е държавата.... Твоя случай само ми напомни за миналото лято, когато вадихме паспорт на дъщеря ми - трябваше да ходим с нея да чакаме по опашки и да попълваме/подаваме документи при положение, че тя тогава беше на около 18-20 месеца и единственото, което можеха да искат от нея беше да я видят!!! И аз ги питах "WTF?!", но казаха, че трябва да е там.

Иначе в консулството ходих миналия месец за нещата там около шоф. книжка - не можах да остана с лошо впечатление, но пък бях наистина за нещо дребно, рутинно и малко.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от kill_u »

//Off topic
hadministratora написа:
Преуспял написа:...но се оказа, че трябва да се явя лично, за да ми сложат печата. WTF!...
Както някой вече отбеляза каквато е държавата.... Твоя случай само ми напомни за миналото лято, когато вадихме паспорт на дъщеря ми - трябваше да ходим с нея да чакаме по опашки и да попълваме/подаваме документи при положение, че тя тогава беше на около 18-20 месеца и единственото, което можеха да искат от нея беше да я видят!!! И аз ги питах "WTF?!", но казаха, че трябва да е там.

Иначе в консулството ходих миналия месец за нещата там около шоф. книжка - не можах да остана с лошо впечатление, но пък бях наистина за нещо дребно, рутинно и малко.
Не знам защо така е организирано в Онтарио но тук за шофьорската книжка може да ти послужи превода който ти направят от имигрантската организация. И се признава от тукашните.
davidorentol
Мнения: 29
Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 7:18 am

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от davidorentol »

didi-did написа:На посочения телефон от обявата за консултски дни, вече трети ден никой не ми вдига телефона в посочените часове(общо 2 часа на ден). Работят ли изобщо тия от посолството, или са в априлска ваканция?! Знае ли някой ?
При мен същата работа...4 дена чупих телефона и никои не вдига.Днес ,по някъкъв огромен късмет успях да се свържа но ми отговориха че свободни места за консулския ден в Монреал вече са заети :smack:
даже и ми се накараха накрая ,имало 50 човека записани и т.н ами да направят 2-3 дена консулски дни нали затова е това посолство да върши работа на хората
Какво да кажа освен ......българска му работа
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от Uspial »

Стига сте плюли по дипломатите.
Да сте се записали навреме.
Като правиха ваксината против свинския грип в Канада не бе ли същото?
Записваха, казваха че може да се обслужат по 200 човека примерно на ден и това е.
Нужно ли е да ви казвам че като ходят дипломатите за консуслки дни за да ви улеснят вас го правят в почивния си ден.
На работа са от понеделник до петък а събота и неделя идват да ви услесняват.
Не забравяйте че и те имат семейства и деца.

И за какво толкова са ви тези БГ паспорти? Аз нямам такъв от както имам Канадски. Просто не ми трябва. В Бг всичко може да се свърши с лична карта.
А като си ходите до Бг си ги извадете там паспортите.
Кеф ви за 1 ден, кеф ви за 3 дни или за 15 дни.

Или никога не си ходите до Бг да си видите родителите и близките?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от pumpy »

Uspial написа: Нужно ли е да ви казвам че като ходят дипломатите за консуслки дни за да ви улеснят вас го правят в почивния си ден.
На работа са от понеделник до петък а събота и неделя идват да ви услесняват.
Не забравяйте че и те имат семейства и деца.
Те горките не получават командировъчни за мъчителното си пътуване до Монреал. Я се разкарай. Повечето хора работят и получават заплата за 40 часа на седмица. Консулската ни служда в Отава работи колко на седмица с хора. Знам, сигурно са много заети през останалото време, но не ми пробутвай, че ходенето им до Монреал е на доброволни начала. По някаква проста причина тези служби са направени за улеснение на българите зад граница и аз не смятам изнесения консулски ден за благоволение. Според мен, в такава голяма страна като Канада, това трябва да е задължение. Ако толкова им тежи, да дойдат в работен ден, пак върши работа....
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от Uspial »

Мога да те уверя че с голямо нежелание ходят на тези дни, така както и ти не искаш да работиш в Неделя.
Аз за Бг командировачни не ми говори щото са по бг стандарти а не по Канадски.
При заплата от 1500 УСД да кажем на месец колко са командировачните?
Заключено