Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от Linko »

Нямам право да изпращаме който и да било и където и да било, г-н Доцент, демокрация е. :)
Можем единствено да предлагаме нещо подобно и то след хиляди извинения за намесата в личните работи на даденият човек. ;)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
niki477
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Дек 23, 2007 7:36 pm

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от niki477 »

Хей Линко , за теб се отнася поговорката " На всяка манжда , мерудия " . На даскали по български ли ще се правим сега ?!Винаги когато някой критикува България или изкаже негативно мнение за българите, ти се нахвърляш върху него. Да се чуди човек какво търсиш в Канада, след като за теб явно България е номер 1? Аман от такива псевдо родолюбци като теб . Модератор си на този сайт и триеш коментари на хора , които не ти харесват и заключваш теми . Форумите не са ли, за да се изказват хората и всеки да има право да пише каквото мисли ? Лично ти за мен си един смешник и комплексар, който действа избирателно и злоупотребява с дадените му права.Силно се надявам този път правописът ми и пунктоацията да са задоволителни за тебе и другият " професор " наречен Доцента .
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от pumpy »

niki477 написа: / Манхатан / представителството на Кувейт в ООН , от сградата излизаха Кувейстки дипломати на възраст между 30-40 години , с приятни интелигентни физиономий , доста добре облечени и предполагам доста добре образовани . Един ден разхождаийки се около сентрал парк / Манхатан / видяхме с голямо учудване че Българската мисия в ООН държи огромна кооперация точно до сентрал парк , подобна сграда в този район струва между 40-60 милиона долара , а подръжката на подобна сграда е умопомрачителна . От вътре излезе Българска дипломатка на около 60 години , облечена все едно сме 80 години / Доста зле / и съм абсолютно сигурен че и доста простовата и ниско кфалифицирана и интелигентна . За жалост това е действителноста на повечето Български дипломатически мисий по света .
На мен ми е интересно, защо за първите предполагаш, а за втората си абсолютно сигурен ? Или ти робуваш на поговорката за дрехите и посрещането ? В крайна сметка всеки е свободен да ходи облечен както намери за удобно и добре.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от Linko »

niki477 написа:Хей Линко , за теб се отнася поговорката " На всяка манжда , мерудия " . На даскали по български ли ще се правим сега ?!Винаги когато някой критикува България или изкаже негативно мнение за българите, ти се нахвърляш върху него. Да се чуди човек какво търсиш в Канада, след като за теб явно България е номер 1? Аман от такива псевдо родолюбци като теб . Модератор си на този сайт и триеш коментари на хора , които не ти харесват и заключваш теми . Форумите не са ли, за да се изказват хората и всеки да има право да пише каквото мисли ? Лично ти за мен си един смешник и комплексар, който действа избирателно и злоупотребява с дадените му права.Силно се надявам този път правописът ми и пунктоацията да са задоволителни за тебе и другият " професор " наречен Доцента .
Ха, ха, ха...в същото нещо ме обвиняват и мразещите Канада - че се нахвърлям върху всеки, който каже лоша дума за нея. :) Това ме радва защото може да означава само едно - липса на каквото и да е пристрастие, а обективност и противопоставяне на всяка злонамерена измислица, независимо за коя от двете държави става въпрос.

А пункотоацията ти е все така зле, niki477, но аз не съм даскал както сам отбеляза. ;)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
niki477
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Дек 23, 2007 7:36 pm

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от niki477 »

На мен ми е интересно, защо за първите предполагаш, а за втората си абсолютно сигурен ? Или ти робуваш на поговорката за дрехите и посрещането ? В крайна сметка всеки е свободен да ходи облечен както намери за удобно и добре.
Когато става въпрос за дипломация , неможеш да бъдеш облечен както ти е удобно и както ти харесва , има си етикеция която трябва да бъде спазена .
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от pumpy »

niki477 написа: Когато става въпрос за дипломация , неможеш да бъдеш облечен както ти е удобно и както ти харесва , има си етикеция която трябва да бъде спазена .
Да, на работното ти място. Не за всички, които си позволяват да излизат от дадена сграда ;)
Аватар
Valerydi
Мнения: 73
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 6:01 am
Местоположение: Торонто

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от Valerydi »

Направо като чуя че трябва да ходя до БГ консултвото в Торонто ми става лошо.Тази зла ...... (жена) която стой зад гишето е толкова крива,нагла,груба че като отида там за 5мин и после 3 дни съм ядосан и като си помисля че навсякъде в БГ са такива тикви като тая ми се възвръща доброто настроение че съм се отървал от тази дивотия.Мисля че името и беше някакво такова изкривено удряше на някаква подправка РОзмари и/или Розмарин не ми идва на акъла и като ми дава едни билежки от някакъв кучан написани на ръка ми идва да я ..... ама това е друга тема.
Rozmari Rocks :rock:
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от pantata »

в консулството в Торонто:
- добър ден...
- затворете вратата!!!

толкоз от мен..
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от anxeli »

Направо отвън я затварям, така ако ми кажат :D !
Дайте да не ходим там, ако имаш кан. паспорт реално не ти трябват.
КОйто няма да подновява бг чрез роднини и това е :^).
Може би ако име скучно ще се държат по-добре :lol: ...
Циганите - на Сатурн !
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от koceto77 »

По телефона винаги са много любезни и изчерпателни.
Аватар
zmeitshe
Мнения: 88
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 10:41 am
Местоположение: mississauga, on

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от zmeitshe »

КОйто няма да подновява бг чрез роднини и това е
КАКВА Е ПРОЦЕДУРАТА ЗА ПОДАВАНЕТО НА ЗАЯВЛЕНИЯ ЗА ИЗДАВАНЕ НА БЪЛГАРСКИ ДОКУМЕНТИ ЗА САМОЛИЧНОСТ ЧРЕЗ ПЪЛНОМОЩНИК В БЪЛГАРИЯ

В съответствие с чл. 44, ал. 1 от Закона за българските документи за самоличност, считано от 31 октомври 2007 г. МВР преустановява приемането на заявления за издаване на паспорти чрез пълномощник. Заявленията следва да се подават лично. Това може да стане в консулските служби на Р България или в службите на МВР в България.
http://www.bgconsultoronto.info/useful_info.php#7
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от mirkaa »

и в Ню Йорк не падат по-долу, макар и да ги сменят с всяко правителство. Работят от 10 до 2, без петък и нямаш никакъв шанс да се свържеш с някого по телефон. А като отидеш ти се карат като на първокласник ако не дай си боже си пропуснал някои документ. И не е ли страхотно да ти вземат по $25 за нотариална заверка на документ на български? Даа, няма такава страна като нашата... :x :x
third generation immigrant :)
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от anxeli »

zmeitshe написа: В съответствие с чл. 44, ал. 1 от Закона за българските документи за самоличност, считано от 31 октомври 2007 г. МВР преустановява приемането на заявления за издаване на паспорти чрез пълномощник. Заявленията следва да се подават лично. Това може да стане в консулските служби на Р България или в службите на МВР в България.
http://www.bgconsultoronto.info/useful_info.php#7
Правистите какво ще кажат, има ли такава практика и в други страни или това е пак наш патент, като минава, защо лошото да не стане още по-лошо :devil: ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от iliana »

anxeli написа:
zmeitshe написа: В съответствие с чл. 44, ал. 1 от Закона за българските документи за самоличност, считано от 31 октомври 2007 г. МВР преустановява приемането на заявления за издаване на паспорти чрез пълномощник. Заявленията следва да се подават лично. Това може да стане в консулските служби на Р България или в службите на МВР в България.
http://www.bgconsultoronto.info/useful_info.php#7
Правистите какво ще кажат, има ли такава практика и в други страни или това е пак наш патент, като минава, защо лошото да не стане още по-лошо :devil: ...
Новите паспорти нали ще са с биометрични данни, които се дават лично. Ако дадеш пълномощно на накой трябва от него да вземат пръстови отпечатъци.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от anxeli »

Така е, но за всяко подновяване лично ли ще се ходи? Колко пъти ще се дават отпечатъци, Розмари ли ще ги снема? Отпечатъците не се променят, всичко друго може да се фалшифицира, но не и това ...
Циганите - на Сатурн !
Заключено