Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от Uspial »

Това са възможностите на Бг държавата. Толкова пари имат за наем или за покупка на собствена сграда такава сграда са купили или наели.
Никой не те кара да ходиш в тази сграда насила. Ходи си в Канадските посолства по света и виж дали няма бронирани стъкла а аз ти гарантирам че има както в Румъния , така и в Сърбия щото съм бил лично.
В америкаско полослтво в София също има бронирани стъкла та даже и охрана в Бг Посолство в Отава охрана няма.

Навсякъде служителите седят на стол а ти прав.
В офисите на Паспорт Канада в Отава също има стъкло служителя седи на стол а ти прав на гишето.
Не ми се прави на крал или цар щото не си.

Диди хващаш ли се на бас че ималко конслуски дни в църквата щото аз се хващам на бас че е имало.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от MrGeek »

Uspial написа:Незнам какво си искала, незнам какво си питала?
Понеже Успял е близък с дипломатите и е присъствал на много сбирки като член на Бг дружество в Отава да не ви казвам че има сънародници дето звънят в 23 часа, жалват се от това че ги напуснала жена им и се хванала с Канадац. Не можело ли да и се обадят от посолството и да я накарат да се върне при него.
Други искат посолството да им намери работа щото останали безработни или да се обади послоството на някакъв работодател да обясни колко известна фирма била
Кремиковци и какви велики инжинери работели там за да ги вземат тях на работа.
Сигурно визираш телефона на някоя местна психиатрия? Защото не мога да си представя как служебния телефон на консулската служба ще звъни в 23 часа директно на консула у дома му или пък на мобилния му телефон. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от Uspial »

Като не разбираш не си представяй.
В посолството денонощно има човек.
Даже едно семейство живее на последния етаж поради тази причина.
Телефона е на посолството а не на посланика или консула.
Държи се включен заради часовата разлика. Може да се обадят от София от Външно с някакви изисквания, указания и т.н.
Когато в София е 07 сутринта и почват работа тук е 24 часа.
Когато там е 17 часа и затварят тук е 10 сутринта.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от MrGeek »

Uspial написа:В посолството денонощно има човек.
Като има денонощно назначен шерп тогава какъв му е проблема с телефона бе, нали за това му плащат?
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от Uspial »

Той проблем с телефона като апарат няма.
Ако му звънят от Външно също няма проблем но има проблем с луди сънародници дето звънят в 23 часа и то най вече от Бритиш Колумбия щото там е 20 часа а не знаят колко е в Отава и искат послоството да им съдейства да си върнат жената или послсвото да им намери работа.
Последно промяна от Uspial на Чет Апр 08, 2010 5:16 pm, променено общо 1 път.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от MrGeek »

Uspial написа:Държи се включен заради часовата разлика. Може да се обадят от София от Външно с някакви изисквания, указания и т.н.
Uspial написа:Той проблем с телефона като апарат няма има проблем с луди сънародници дето звънят в 23 часа и то най вече от Бритиш Колумбия щото там е 20 часа а не знаят колко е в Отава и искат послоството да им съдейства да си върнат жената.
Значи от Външно в София се обаждат на същия този телефон, на който може да звъни и всеки побъркан откачалник. Хитро, направо гениално. :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от Uspial »

Зависи от важноста на разговора МрГиик.
Посланика, консула имат служебни лични мобилни телефони но не му звънят на посланика на личния телефон докато спи в 01 часа или като е на коктейл.
За по маловажни неща се звъни на телефона на посолството.
За изключително важни неща пък се ползва нещо като специалена грама ( специален телекс ) с кодирани знаци.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от MrGeek »

Uspial написа:Зависи от важноста на разговора МрГиик.
Посланика, консула имат служебни лични мобилни телефони но не му звънят на посланика на личния телефон докато спи в 01 часа или като е на коктейл.
За по маловажни неща се звъни на телефона на посолството.
За изключително важни неща пък се ползва нещо като специалена грама ( специален телекс ) с кодирани знаци.
:D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от didi-did »

Uspial написа:
Диди хващаш ли се на бас че ималко конслуски дни в църквата щото аз се хващам на бас че е имало.
Хващам се на бас, че в последните години НЕ е имало ;)
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от Uspial »

А значи признаваш че е имало. Да си чула за Германско или Американско посолство да правят консулски дни в църква?

А там на това новото друго място ( което не е постояно а по милостиня ) мога да те уверя че няма апаратура за пръстови отпечатаци за новите документи.
Тази апаратура не се мести ей така лесно от град на град. Идваха 7 специалисти от Бг и седяха цяла седмица в Отава за да я инсталират.
Последно промяна от Uspial на Чет Апр 08, 2010 5:52 pm, променено общо 1 път.
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от iliana »

Имайте в предвид че дипломатите ни четат Бгканада и ако продължавате с плюнките не се учудвайте после че ви гледат на криво
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от miteto »

iliana написа:Имайте в предвид че дипломатите ни четат Бгканада и ако продължавате с плюнките не се учудвайте после че ви гледат на криво
Не е ли по-добре дипломатите да си извадят съответните изводи за това как и къде могат да подобрят това за което са назначени да вършат? Вместо да гледат накриво заради критика? То това е най-лесното за БГ държавни служители, да гледат накриво без значение по какъв повод ги безпокоиш - ама ето още един бонус да си в Канада и да ти се налага да контактуваш с горните само по един път на 5 години :rock:
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от Uspial »

Вас модераторите като ви критикуват заради стоене с години в управлението на форума без никой от потребителите да ви е избирал вие вслушвате ли се как да се подобри форума или направо триете мнения и гоните хора без предупреждение. Въобще критика търпите ли? Май не и то за форум в Канада дето има демокрация и право да си кажеш мнението на глас.
Ми вие сте далеч по зле от дипломатите.
Те поне телефон имат, факс имат, офис имат в който да идеш да се оплачеш.
Ако не се вземат мерки може да се оплачеш във Външно министерство на началниците а началниците им ( външния министър ) са поставни от избраната от народа партия.
Последно промяна от Uspial на Чет Апр 08, 2010 6:04 pm, променено общо 1 път.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от pumpy »

iliana написа:Имайте в предвид че дипломатите ни четат Бгканада и ако продължавате с плюнките не се учудвайте после че ви гледат на криво
Тоест ние трябва пак да се съобразяваме с тях, а не те с нас. Знаеш ли какво ще ти кажа по този повод. Посланникът и/или консулът ще си отидат един ден там, от където са дошли и на мен не ми пука какво си мислят за мен, защото аз им плащам заплатата и ще продължа да го правя докато имам роднини в БГ. Докато аз се обаждам и съм усмихнат и учтив, очаквам същото. Ако някой ден се обадя в лошо настроение, пак очаквам добро отношение, защото аз съм под стрес, а те не са. Затова е по-добре да се поучат от написаното тук, стига да са реални проблеми, да не позлват хълчо за адвокат, защото той може само да осере положението, и да се опитат да подобрят обслужването ако хората се оплакват. Аз лично, лошо не помня да съм видял от мисията в Отава. Ако някой се е обадил от БК в 23 часа, както казах по-рано, случва се, това е част от работата и с ругане не се решава. Защото видимо хората се обаждат и в работно време и пак ги ругаят, за което няма оправдание и не може и да има.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от pumpy »

Uspial написа:Вас модераторите като ви критикуват заради стоене с години в управлението на форума без никой от потребителите да ви е избирал вие вслушвате ли се как да се подобри форума или направо триете мнения и гоните хора без предупреждение.
Ми вие сте далеч по зле от дипломатите.
Те поне телефон имат, факс имат, офис имат в който да идеш да се оплачеш.
Ако не се вземат мерки може да се оплачеш във Външно министерство на началниците а началниците пък са поставни от избраните от народа партия.
Хълчо, ти не плащаш за този форум и нямаш нужда от него в ежедневния си живот, за разлика от УСЛУГИТЕ, които предоставя едно посолство на гражданите си по света. Ако не ти харесва не пишеш и не четеш тук. Ако на мен нещо не ми харесва в обслужаването на полоството какво да правя - да отида го Чикаго ли?
Заключено