Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от pumpy »

Uspial написа:Мога да те уверя че с голямо нежелание ходят на тези дни, така както и ти не искаш да работиш в Неделя.
Аз за Бг командировачни не ми говори щото са по бг стандарти а не по Канадски.
При заплата от 1500 УСД да кажем на месец колко са командировачните?
Е да, работа ли е не ми я хвали, особено на българските дипломати и/или държавни служители. Аз между другото искам да работя в Неделя и съм го правил в продължение на години ;)
davidorentol
Мнения: 29
Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 7:18 am

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от davidorentol »

Uspial написа:Стига сте плюли по дипломатите.
Да сте се записали навреме.
Като правиха ваксината против свинския грип в Канада не бе ли същото?
Записваха, казваха че може да се обслужат по 200 човека примерно на ден и това е.
Нужно ли е да ви казвам че като ходят дипломатите за консуслки дни за да ви улеснят вас го правят в почивния си ден.
На работа са от понеделник до петък а събота и неделя идват да ви услесняват.
Не забравяйте че и те имат семейства и деца.

И за какво толкова са ви тези БГ паспорти? Аз нямам такъв от както имам Канадски. Просто не ми трябва. В Бг всичко може да се свърши с лична карта.
А като си ходите до Бг си ги извадете там паспортите.
Кеф ви за 1 ден, кеф ви за 3 дни или за 15 дни.

Или никога не си ходите до Бг да си видите родителите и близките?
Ти по стар бг обичаи бързаш да се изкажеш неподготвен
И как да се свържаш и запишеш по рано като 4 дена никои не ти вдига телефона???? що ми говориш глупости
И след това първо че консулския ден е в петък ,работен ден и им се плаща и то вероятно на двоина и троина надница и второ че в тоя консулски ден няма да приемат заявления за паспорти !!!!! или според теб само за паспорти ги търсят консулството
Ти като имаш паспорт и нямаш нужда от консулски услуги не значи че други хора нямат !
За какво е това консулство,да отбива номера че го има или за да върши работа на хората ?
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от Uspial »

Ами заповядайте в Отава никой не ви спира.
Посолството си работи и работното време е обявено на Уеб страницата.
Обикновено консулските дни са винаги в Събота и Неделя.
Изненадан съм че е в Петък и да е в Петък пак трябва да отсъстваш от работа.
Това че си записан като номер 35 да кажем не ти казва кога ше дойде твоя ред.
Може да е в 12 часа на обяд може и да е в 15 часа.

Такива филми като тройна надница за Бг служители има само в поканадчените ви глави.
Ако е петак си е нормален работен ден единственото за което получават пари за мизерен мотел, храна от 20 $ на ден и за бензин за колите.
Да не говорим че в Монтреал консулските дни са в някаква си църква.
Едно е в църква друго е в офиса на посолството в Отава.
Нали не вярвате че конслуските дни на Германия са в църква в Калгари примерно?
reneta
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 5:26 pm
Местоположение: Canada

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от reneta »

Uspial написа:Стига сте плюли по дипломатите. ... ... ...




Стига па ти с тия дипломати,дет са ти на устата, че само се излагаш ...

Знаеш ли какво отвратително отношение имаше днес една дама на телефона от посолството!
Ако не й се работи, много хора чакат за това място!
Нея я мързи да си върши задълженията, и нямам думи за държанието й-не изслушва и веднага почва да се кара .
Направо отвратително отношение-все едно ние всички сме говеда.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от pumpy »

Uspial написа:.
Ако е петак си е нормален работен ден единственото за което получават пари за мизерен мотел, храна от 20 $ на ден и за бензин за колите.
Да не говорим че в Монтреал консулските дни са в някаква си църква.
Едно е в църква друго е в офиса на посолството в Отава.
А какво трябва да получат ? Шератон, лимузина и обяд в Риц ????
Е съвсем друго си е зад бронираното стъкло, защото тези българите са големи говеда и току виж ни пребили, докато ние се чудим как да ги разкараме от главата си в работно време.....
Интересно с какво се различава бюрото в църквата от това на бившия балкон в Отава, където реално се помещава консулската ни служба.
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от Uspial »

Незнам какво си искала, незнам какво си питала?
Понеже Успял е близък с дипломатите и е присъствал на много сбирки като член на Бг дружество в Отава да не ви казвам че има сънародници дето звънят в 23 часа, жалват се от това че ги напуснала жена им и се хванала с Канадац. Не можело ли да и се обадят от посолството и да я накарат да се върне при него.
Други искат посолството да им намери работа щото останали безработни или да се обади послоството на някакъв работодател да обясни колко известна фирма била
Кремиковци и какви велики инжинери работели там за да ги вземат тях на работа.
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от Uspial »

Пумпи ти бил ли си някога в Германско или Американско посолство да видиш дали там няма бронирани стъкла?
Кажи кога за поледно бяха тяхните консулски дни в студена църква със сложени бюра по средата на църквата и 300 сънародници отвън готови да се избият помежду си за да влезе някой по бързо.
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от didi-did »

Uspial написа:Незнам какво си искала, незнам какво си питала?
Понеже Успял е близък с дипломатите и е присъствал на много сбирки като член на Бг дружество в Отава да не ви казвам че има сънародници дето звънят в 23 часа, жалват се от това че ги напуснала жена им и се хванала с Канадац. Не можело ли да и се обадят от посолството и да я накарат да се върне при него.
Други искат посолството да им намери работа щото останали безработни или да се обади послоството на някакъв работодател да обясни колко известна фирма била
Кремиковци и какви велики инжинери работели там за да ги вземат тях на работа.
Аз днес също говорих с една дама от посолството. Гарантирам ти, че не съм звъняла в 23 часа, а в часовете, които са посочени за свързване(общо 2 часа на ден), нито съм се жалвала че мъжът ми ме е напуснал,и се е хванал с канадка ;), нито съм искала да ми съдействат за работа. Но отношението към мен също беше много грубо, дори дамата ми затвори телефона, че я мързеше да говори а и сигурно съм и нарушила спокойствието
:claps:
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от Uspial »

Дълбоко се съмнявам че е така защото лично познавам хората които работят там.
Никой не те спира да се жалваш във външно министерство където са началниците им които са ги пратили тук.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от pumpy »

Uspial написа:Пумпи ти бил ли си някога в Германско или Американско посолство да видиш дали там няма бронирани стъкла?
Кажи кога за поледно бяха тяхните консулски дни в студена църква със сложени бюра по средата на църквата и 300 сънародници отвън готови да се избият помежду си за да влезе някой по бързо.
Бил съм в това на Канада в София(2004) и в Денвър(2009) - не само бронирани, никакви стъкла няма. Има маси и усмихнати служители от другата страна, които стават за да те посрещнат и настанят на стола срещу тях. И които се усмихват и гледат как да ти помогнат.
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от didi-did »

Uspial написа:Дълбоко се съмнявам че е така защото лично познавам хората които работят там.
Никой не те спира да се жалваш във външно министерство където са началниците им които са ги пратили тук.
Ами колкото искаш се съмнявай, но е така. И не само този път ...
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от pumpy »

Uspial написа:да не ви казвам че има сънародници дето звънят в 23 часа, жалват се от това че ги напуснала жена им и се хванала с Канадац. Не можело ли да и се обадят от посолството и да я накарат да се върне при него.
Други искат посолството да им намери работа щото останали безработни или да се обади послоството на някакъв работодател да обясни колко известна фирма била
Кремиковци и какви велики инжинери работели там за да ги вземат тях на работа.
хората не знаят и това не е грях. Ако се е обадил някой в 23 часа по повод жена си, случва се - част от работата, Ако не ти харесва си сменяш професията. На мен са ми се обаждали пациенти и в 3 през нощта и е мой избор дали да ми е включен телефона, дали да вдигна, дали да съм дентален лекар.
Те са длъжни, най-вероятно да имат телефон за спешни случай, ако не им харесва да си сменят работата, но да се оплакват по коктейли не е коректно....
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от Uspial »

В Канда в София и в Денвър в църква ли беше?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от pumpy »

Uspial написа:В Канда в София и в Денвър в църква ли беше?
В консулската служба, където НЯМАШЕ бронирани стъкла, за разлика от бившия балкон на българското посолство в Отава, където ИМА гише с бронирано стъкло и аз съм от едната страна, а служителя от другата и си викаме през стъклото, аз стоя прав на килимчето, а те седят на стол срещу мен.....
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Re: Какво е мнението ви за обслужването в Българското консулство

Мнение от didi-did »

То и в Монреал не е в църква...
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
Заключено