Голям проблем...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
alexabg1
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Авг 17, 2006 1:59 pm
Местоположение: Toronto

Голям проблем...

Мнение от alexabg1 »

Здравейте на всички, имам голям дерт. Живея в Торонто и искам да поканя майка си тук да ми погостува. Дотук - добре, пратих документите, всичко е готово обаче сега идва проблема... Как да ги пратя до Букурещ. В смисъл, знам как - с куриер, но с кой? Майка ми е във Варна и там има едни шантави агенции, с които не знам как да се оправям. А не ми се иска да ползвам DHL, че те режат през кръста ако не и през глезените :fubar: . Та ако някой има идея за някоя куриерска агенция във Варна, моля да сподели, че вече се побърках. Само да поясня, че искахме да ги пуснем в София, в БГ консулството там, но се оказа, че временно е затворено и не знам защо така :( . Благодаря предварително на всички, които се опитат да помогнат.
От България по-убаво нема!!!
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Голям проблем...

Мнение от miteto »

Консулството в София е постоянно затворено, не временно, Пробвай с тези http://www.speedy.bg доколкото знам са по-евтини от ДХЛ и работят с посолството в Букурещ.
alexabg1
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Авг 17, 2006 1:59 pm
Местоположение: Toronto

Re: Голям проблем...

Мнение от alexabg1 »

Не можем да се свържем с тях, много мистериозни се оказаха... :^) Майка ми звъня там, но без успех, никой не вдигна. Утре ще ходи на място, та ще видим :!: .
От България по-убаво нема!!!
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Голям проблем...

Мнение от kill_u »

Твърдо спидито, много съм доволен от тях. За пращането на документите до букурещ и обратно ДХЛ ми искаха 245 лева. Спиди го направиха за 49.50.
alexabg1
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Авг 17, 2006 1:59 pm
Местоположение: Toronto

Re: Голям проблем...

Мнение от alexabg1 »

kill_u написа:Твърдо спидито, много съм доволен от тях. За пращането на документите до букурещ и обратно ДХЛ ми искаха 245 лева. Спиди го направиха за 49.50.
Кога беше това :o ??? Ако е толкоз, ще те черпя. Тука по-долу от 70 пари никой не пада :swear: , че и трябвало за връщането да си пусна онлайн заявка, че да им кажа да ми донесат документите до Варна (става въпрос за Сити Експрес) и да си вадя някакъв клиентски номер и не знам какво си още. Когато ние идвахме насам, не помня такова нещо да е имали, но глупавия ми мозък не може да се сети коя агенция използвахме тогава :envy: (преди 6 години). Tова ми се првеърна в по-голям проблем дори и от документи, преводи и т.н.
От България по-убаво нема!!!
Аватар
emodonkov
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 8:29 pm

Re: Голям проблем...

Мнение от emodonkov »

DHL са най-големите кавали доставящи пратки. Пратих по тях един бебефон от Манчестър до Варна. Бебефона струваше около 30 паунда, за изпращането му платих 42£. Както и да е, зора ми беше да го доставят за максимум 2 дена, във Варна обаче го получиха на 5-тия ден. Нямам думи, писах оплакване до централата в БГ, до централата в Англия, след като не получих никакъв отговор позвъних в къстъмър сървис и учтиво им обясних за какво става въпрос, че пуснах оплакване и нямам отговор и т.н. а някаква крава с пакистански акцент ми вика - компенсация ли очаквате? Викам не, и извинение върши работа, тогава тя ми вика - ами извинявай тогава. След този случай по DHL няма да пратя дори бомба, не ги препоръчвам даже на неприятелите си. Това са мазни мързеливи и цинични копелета. Да ме прощавате за езика!
Manage the expectation
alexabg1
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Авг 17, 2006 1:59 pm
Местоположение: Toronto

Re: Голям проблем...

Мнение от alexabg1 »

emodonkov написа:DHL са най-големите кавали доставящи пратки. Пратих по тях един бебефон от Манчестър до Варна. Бебефона струваше около 30 паунда, за изпращането му платих 42£. Както и да е, зора ми беше да го доставят за максимум 2 дена, във Варна обаче го получиха на 5-тия ден. Нямам думи, писах оплакване до централата в БГ, до централата в Англия, след като не получих никакъв отговор позвъних в къстъмър сървис и учтиво им обясних за какво става въпрос, че пуснах оплакване и нямам отговор и т.н. а някаква крава с пакистански акцент ми вика - компенсация ли очаквате? Викам не, и извинение върши работа, тогава тя ми вика - ами извинявай тогава. След този случай по DHL няма да пратя дори бомба, не ги препоръчвам даже на неприятелите си. Това са мазни мързеливи и цинични копелета. Да ме прощавате за езика!
Езика ти е много на място в случая. Аз затова не ща да ходя при тях, но нямам идея как да се свържа с тия от "Спиди". Имат само някакъв телефон с много нули, който не може да бъде избран от Чужденеция. А във Варна майка ми не може да се свърже с тях... ;(
От България по-убаво нема!!!
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Голям проблем...

Мнение от def34 »

Не знам как майката ти не може да се свърже с тях, Спиди имат кол център и винаги някой вдига телефона.
Все пак ето ти линк за он-лайн заявка за куриер.Можеш да я попълниш от името на майка ти и да я пратиш.Ще я посети куриер който ще вземе пратката....

http://www.speedy.bg/onlineUnregistered ... cking=true
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Голям проблем...

Мнение от kill_u »

alexabg1 написа:
kill_u написа:Твърдо спидито, много съм доволен от тях. За пращането на документите до букурещ и обратно ДХЛ ми искаха 245 лева. Спиди го направиха за 49.50.
Кога беше това :o ??? Ако е толкоз, ще те черпя. Тука по-долу от 70 пари никой не пада :swear: , че и трябвало за връщането да си пусна онлайн заявка, че да им кажа да ми донесат документите до Варна (става въпрос за Сити Експрес) и да си вадя някакъв клиентски номер и не знам какво си още. Когато ние идвахме насам, не помня такова нещо да е имали, но глупавия ми мозък не може да се сети коя агенция използвахме тогава :envy: (преди 6 години). Tова ми се првеърна в по-голям проблем дори и от документи, преводи и т.н.
Това беше на датата когато пратихме паспортите за виза. Момент да проверя. Мммм, да според това тук съм пратил документите на 14 Септември 2009 година и съм ги получил на 25 септември 2009 от Канадското Посолство Букурещ.
alexabg1
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Авг 17, 2006 1:59 pm
Местоположение: Toronto

Re: Голям проблем...

Мнение от alexabg1 »

def34 написа:Не знам как майката ти не може да се свърже с тях, Спиди имат кол център и винаги някой вдига телефона.
Все пак ето ти линк за он-лайн заявка за куриер.Можеш да я попълниш от името на майка ти и да я пратиш.Ще я посети куриер който ще вземе пратката....

http://www.speedy.bg/onlineUnregistered ... cking=true
Нямам представа защо така се получава. Тя казва, че звъни, но никой не вдига. Ще опитаме утре отново. Благодаря ти за линка :y: .
От България по-убаво нема!!!
alexabg1
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Авг 17, 2006 1:59 pm
Местоположение: Toronto

Re: Голям проблем...

Мнение от alexabg1 »

kill_u написа:
alexabg1 написа:
kill_u написа:Твърдо спидито, много съм доволен от тях. За пращането на документите до букурещ и обратно ДХЛ ми искаха 245 лева. Спиди го направиха за 49.50.
Кога беше това :o ??? Ако е толкоз, ще те черпя. Тука по-долу от 70 пари никой не пада :swear: , че и трябвало за връщането да си пусна онлайн заявка, че да им кажа да ми донесат документите до Варна (става въпрос за Сити Експрес) и да си вадя някакъв клиентски номер и не знам какво си още. Когато ние идвахме насам, не помня такова нещо да е имали, но глупавия ми мозък не може да се сети коя агенция използвахме тогава :envy: (преди 6 години). Tова ми се првеърна в по-голям проблем дори и от документи, преводи и т.н.
Това беше на датата когато пратихме паспортите за виза. Момент да проверя. Мммм, да според това тук съм пратил документите на 14 Септември 2009 година и съм ги получил на 25 септември 2009 от Канадското Посолство Букурещ.
Лелиии, ако е тъй, то още утре ще се занесе майка до там и ще ги проводи, че вече ми се изчака чакалото :talk: ... И после ще ти пратя нещичко за помощта ;) .
От България по-убаво нема!!!
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Голям проблем...

Мнение от kill_u »

Изображение
alexabg1
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Авг 17, 2006 1:59 pm
Местоположение: Toronto

Re: Голям проблем...

Мнение от alexabg1 »

Пуснахме документитеееее :party: :party: :party: !!! Сега само остава да чакаме. Притеснява ме да не би да и откажат. Тя е на 64 години, пенсионерка... Да не и откажат? Някой, нещо :sweat:??? kill_u, на майка са и искали 23 лева за отиване, а за връщането ще си плати при доставката, предполагам около двайсетина пари пак. Но много ти благодаря, че ме насочи към Спиди :handshake: .
От България по-убаво нема!!!
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Голям проблем...

Мнение от tonich »

alexabg1 написа:Притеснява ме да не би да и откажат. Тя е на 64 години, пенсионерка... Да не и откажат? Някой, нещо :sweat:???
Извади боба да поФърляме малко!..
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
aleksam
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Дек 17, 2009 1:20 pm

Re: Голям проблем...

Мнение от aleksam »

И не подценявайте Български пощи. DHL ми искаха за 3 страници до Китай 170 лв, а БП ми взеха 7 лв. за препоръчана приоритетна пратка, която стигна за 10 дена. Така че не си трошете парите излишно. А иначе в Бг ползвам замо Еконт. Смятам, че са най-добри, но си е чисто лично мнение.
Публикувай отговор