Анкета за родители !

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)

Кой е най-важния за вас критерий при избор на детска градина?

А. Препоръчана от приятели.
9
23%
Б. Да е най-близко до дома.
17
44%
В. Цена.
6
15%
Г. Да бъде задължително Day Care.
3
8%
Д. Да е Day Home.
0
Няма гласували
Е. Друго ( моля обяснете)
4
10%
 
Общо гласове: 39
Аватар
Roza
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:54 pm
Местоположение: от Montreal,Qc в Calgary, AB

Анкета за родители !

Мнение от Roza »

Здравейте майки и татковци. :) .
Разработвам си домашна детска градина в SW , Calgary . Любопитно ми е как избрахте детска градина за детето си. Мнението ви би ми помогнало да разработя по-успешни рекламни стратегии.
Какво мислите за текущата ми идея за безплатна детска градина - един ден седмично (временна промоция)?
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Анкета за родители !

Мнение от krimon »

Нито едно от изброените. Винаги съм гледала първо и основно кой ще гледа детето ми - външният вид, как комуникира, какво излъчване има, какво отношение към децата. В никакъв случай това не е поради препоръка, цена, отдалеченост или форма на организация. Като се срещнеш лично с хората, които ще се грижат за детето ти, като се увериш лично, че хигиената и обстановката са съобразени с изискванията ти, заниманията и може да се каже философията или гледната точка на детегледачката за вашите взаимоотношения и нейните отговорности, тогава можеш да решиш дали искаш да си повериш детето в тази детска градина. Непременно трябва да се отиде с детето на "оглед" преди да се решиш. Първото впечатление е много важно, доверието, което ще изпиташ или не към учителките/леличките. Поведението на детето ти е също много важен критерий - гледай как ще реагира, дали ще се чувства добре и дали не изпитва необясним ужас от мясото и хората. За много родители е важна и храната - трябва да има разработена стратегия за алергични и др. тип проблемни деца.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Анкета за родители !

Мнение от prace »

Аз мисля, че идеята ти за един ден безплатен е много добра. Аз като майка на три деца, които може би ще се нуждаят един ден от after school day care, ако живеех в Калгари бих дошла при тебе.
Мисля, че родителите се влияят от избора на детска градина от разстоянието и дали има добра репутация. Ако мястото е приветливо, чисто и персонала е приветлив и учтив и ако е близо до дома на удобно място ще имаш бизнес. Ако и работното време е достатъчно удобно още един плюс.
Желая ти успех!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Анкета за родители !

Мнение от Linko »

И аз съм за личния контакт и доверието към човека, на който ще поверя детето си. Още от първите десетина минути разговор разбрах, че жената срещу мен е вряла и кипяла в тази работа и оставям детето си в сигурни ръце. Същото бе и мнението на жена ми, а в последствие времето доказа, че не сме сгрешили. Да не говорим, че детегледачката също държеше на лична среща с трима ни - аз, жена ми и детето, преди да вземе окончателно решение. В предварителните разговори по телефона само бе изразила принципно съгласие.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Re: Анкета за родители !

Мнение от didi-did »

prace написа:Аз мисля, че идеята ти за един ден безплатен е много добра....

Аз пък смятам точно обратното, че не е добра. Дори поражда съмнение в някои родители при този недостиг на места в детските градини.
Ако не е на ниво хигиената, възпитанието, условията,храната и т. н., и напълно безплатна да е, пак няма да има деца.
Ако ли не, при повечето родители цената изобщо не е определящ фактор!
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Анкета за родители !

Мнение от Ivan1007 »

....
Последно промяна от Ivan1007 на Нед Дек 13, 2009 1:14 pm, променено общо 1 път.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Анкета за родители !

Мнение от prace »

didi-did написа: Аз пък смятам точно обратното, че не е добра. Дори поражда съмнение в някои родители при този недостиг на места в детските градини.
Ако не е на ниво хигиената, възпитанието, условията,храната и т. н., и напълно безплатна да е, пак няма да има деца.
Ако ли не, при повечето родители цената изобщо не е определящ фактор
!
Точно това казах, че трябва да е чисто, приветливо с добър персонал. Не знаех, че има недостиг на местата в градините. Особено, ако са частни и малки. Тук поне при нас непрекъснато се рекламира, че има свободни места и ако видя, че има един безплатен ден е голям плюс за мен поне. Но всеки си има право на мнение, разбира се.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Анкета за родители !

Мнение от anxeli »

Лична среща и взаимно харесване, чисто и приветливо мисля че са дадености, кой не би ги направил :?:, и как въобще става без лична среща и ако не хареса на родителя ?
Мисля че тя питаше за нещо друго, какво друго би ви привлякло ?
Тук в Торонто има такъв недостиг на детски градини, и домашни и по-големи, че ми е непонятно за какво е нужна реклама и стратегии, но ако там са повечко може да е добре това за единия безплатен ден промоция. Ставни цените на другите детски градини и гледай да си в същия обхват горе-долу, какво друго, незнам. За мен на- важното е да е много близо до дома, за Калгари сигурно е още по-важно. Студове, задръствания, непредвидени неща, кой иска да мъкне дете на задната седалка с часове докато го прибере ? Ако е и по-евтино, какво по-добро. Тук цените стигат до $1500 на месец, това със сигурност е прекалено, не ми трябват нито балет, нито йога, нито уроци по акварел, нито френски за четиригодишни |(, но няма как, влизало в програмата. А има и за по $500 в Скарбъро, което вече си е подозрително :fubar:.
За нашия плащаме $940, нямам търпение да тръгне на училище, пак нищо няма да го учат, но поне няма да плащам като луда за това |(.
Обяви в kijiji, craigslist, вестници, листчета из махалата, който има нужда - ще дойде.
Успех !
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Roza
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:54 pm
Местоположение: от Montreal,Qc в Calgary, AB

Re: Анкета за родители !

Мнение от Roza »

Здравейте отново! :) Благодаря на хората, които са отделили време за анкетата (13 от 123 видяли темата).
Искам да поясня. Идеята ми за 1 ден безплатна градина всяка седмица не задължава ползване на останалите 4 дни от седмицата. Това е шанс за майките, които не работят в момента, да оставят детето си при мен докато са на покупки или на интервю за работа.
Какво печеля аз - доверието на родителите и потенциални бъдещи клиенти. :!: .
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Re: Анкета за родители !

Мнение от koceto77 »

Идеята за 1 безплатен ден може би не е лоша но аз бих го ограничил до няколко посещения. Има много майки които си гледат децата, но ги пращат по един в седмица на градина за да си поиграят с други деца. Така може да работиш само за чест и слава. Разработването на Day Home според мен отнема малко по-дълго защото е нормално родителите да се по-предпазливи когато ползват услугите на Day Home. В детските градини има повече персонал и контролът е по-голям. Търпение и успех :y:
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Re: Анкета за родители !

Мнение от mice »

И аз не мисля, че 1 ден безплатна градина е добра идея. Първо по този начин подценяваш труда си, ако ти не цениш собствения си труд, кой ще го оцени? Второ тези деца с какво ще се хранят - ако родителите не плащат нищо - това означава, че освен, че твоят труд няма да е заплатен, ще трябва да храниш непознати деца. Това ме води до трето - защо го правиш? Бих се замислила дали всичко е наред. И четвърто - не е добре да се подбиват цените. Не го казвам с лошо чуство, просто се опитах да си отговоря на въпроса ти за безплатния ден ;) Аз бих наблегнала на някаква добавена стойност, която другите детски градини не предлагат, отколкото да предлагам безплатен ден. Както се казва безплатен обяд няма...
А относно анкетата - за мен всичките критерии са важни, друг е въпросат дали човек има възможност да избира детска гардина според критериите си.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Анкета за родители !

Мнение от krimon »

Идеята за безплатен ден трябва много внимателно да се обмисли какви клиенти ще привлече. Била съм свидетел на родители тук, които буквално зарязват бебетата си на по 6 - 9 месеца за по 12 часа в детската градина /от 7 до 7/. Има доста "нездрав" родителски интерес към детските градини, включително на бездействащи хора, които са кофти клиантела. Репутацията на градината се гради. Ако имаш у дома си нон-стоп деца, няма да имаш възможност да предложиш качество, умората се натрупва, ще предлагаш само обслужване, съответно ще се въртиш в омагьосания кръг на кофти клиантелата, която обича гратиса, но не и качеството. Според мен трябва да си подбираш децата и родителите, а не да се стремиш да привлечеш всичко живо с деца.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Анкета за родители !

Мнение от Жени »

Поздравления за великолепната идея! :clap:

Мисля, че всички критерии са сами по себе си важни, но за мен ако всичко останоло е наред от най-съществено значение е детската градина да е близо било то до дома или пък до работата на родителя.

Относно безплатния ден! Ако си решила да го правиш, никой тук не може да ти повлияе да постъпиш обратно. Аз обаче имам опит в правенето на бизнес и работа с деца и точно като теб предлагах безплатна услуга - консултации в моята сфера (логопедия).След безплатните консултации се връщаха по малко от 1/3 от децата. След като послушах един много врял и кипял в бизнеса човек направих консултациите с малко по-висока цена от тези на останалите половин дозина работещи колеги по онова време в София и наистина резултата на закъсня. След платените консултации за терапия се връщаха почти всички деца.

Това всъщност е нещо, в което съм се убедила лично, но ако твоята интуиция ти казва друго, вслушай се в себе си!

Желая ти много успехи в начинанието! ;)
Аватар
Roza
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:54 pm
Местоположение: от Montreal,Qc в Calgary, AB

Re: Анкета за родители !

Мнение от Roza »

koceto77 написа: Разработването на Day Home според мен отнема малко по-дълго защото е нормално родителите да се по-предпазливи когато ползват услугите на Day Home. В детските градини има повече персонал и контролът е по-голям. Търпение и успех :y:
С уважение към мнението на всеки един от вас, работила съм три години в детски градини в Монреал и имам лични впечатления от две големи субсидирани градини в Калгари. В големите градини на един възпитател се падат между 6 и 10 деца, в зависимост от възрастовата група. Контролът и личното внимание към всяко дете е много по-малък, отколкото в домашна среда, където бих гледала само 4 деца. Да не говорим за вирусите, които се разпространяват с шеметна бързина, когато децата са повечко.
В Монреал поне се държи възпитателите да имат специално педагогическо образование, докато в Калгари наемат съвсем случайни хора, за да им плащат по-ниски заплати. За съжаление, повечето родители не знаят това и предпочитат големите градини.


Съжалявам, че Ivan1007 от Калгари изтри мнението си. Калгари не е Монреал. Тук в момента има много свободни места по градините, предполагам заради рецесията и ако стартираш в този бизнес сега, освен традиционните методи за реклама, наистина са нужни социални сондажи и рекламни стратегии.

За безплатния ден има условие родителите да си носят храната от къщи. В Калгари има големи градини, за които родителите си плащат около 1000$/месец и пак си носят храната, така че това не би било проблем за тях.
Безплатния ден е шанс повече хора да научат за съществуването ми. Естествено, бройката ще е ограничена и преценката ще е взаимна. Ако видя, че хората са проблемни, нищо не ми пречи да прекратя отношения с тях.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Анкета за родители !

Мнение от krimon »

е, щом си решила, защо ни питаш за мнение :)

Мен ми хареса мнението на Жени, защото показва много точно човешката психология: колкото е по-висока цената, толкова по-високо е качеството (си мислим ний :P ).

Забелязала съм, че канадците много тачат доброволният труд, много се котира в СВ-то, обаче ако решиш да се пласираш и да подбиваш пазара на труда с по-ниски изисквания към заплащането си, директно се минава към кандидат, който иска повече - априори се счита, че той знае цената си 8)

БТВ, в Квебек в семейна детска градина 1 човек има право да гледа 6 деца, 2-ма 9 деца.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Публикувай отговор