От месец и половина в Канада-впечатления

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Petio
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Апр 29, 2004 10:27 am
Местоположение: Varna / TORONTO

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от Petio »

Здравеите, искам да споделя опита си с тези които терърва се чудят дали да започнат процедурата. Това ме валнуваше и мен преди около 5г. Накратко, аз мисля че си заслужава и доста от българите които познавам тук ще го потвърдят. Познавах и доста българи които се върнаха, но повечето от тях идваха с нагласата че са доста квалифицирани, но имаха или проблем с езика или не искаха да започват от по ниски позиции, което понякога е необходимо. Мисля че заплата около 35к-40к (брутно) е лесно достъпна за новодошъл, ако е с добри езикови познания (поне това се случи при нас). За опит няма да говоря защото аз почти нямах такав когато доидох т.е. бях на 24 г. Вазможно е да се започне и с повече пари, но тогава трябва да имаш по висока квалификация (някои международен сертификат или нещо подобно) и късмет.

Разликата в заплащането (заплата над 50к.) обикновенно се получава когато емигрантите започнат да учат, вярно че е доста скъпо, но в дългосрочен план си заслужава и се отварят доста врати пред тях, които преди това са били недостъпни. Пак повтарям че това е лично моят опит, но е базиран на доста наудение!

В две думи ако сте готови да си дадете повечко зор тук имате добри шансове да сте успешни емигранти! Ако сте в сравнително добро финансово положение в бг и не мислите да си давате зор тук, има голяма вероятност да съжелявате че сте дошли!
Pravi kakvoto triabva, pak da stava kakvoto 6te !!!
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от ZanzibarHero »

Petio написа:... Пак повтарям че това е лично моят опит, но е базиран на доста наудение! ...
Щом е личен опит и щом е базиран на наблюдения, бъди поне по-конкретен ...
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от Julian_04 »

Моят съвет към новите имигранти четете всичко, но не се влияйте много. От собствен опит ще кажа: Не съжалявам, че имигрирах в Канада и няма да се върна. Ние живеехме в София и бяхме добре финансово. Дотолкова добре, че не ни се наложи да продаваме нищо за да дойдем. Нямаме нито английска , нито френска гимназия зад гърба си. Тук сме също добре финансово, единствено благодарение на лични качества. Качеството ни на живот е несравнимо с това в България. Вие си направете изводите сами. :!:
Има смисъл да се емигрира от България и да се връщате само с цел туризъм!
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от iliana »

В две думи ако сте готови да си дадете повечко зор тук имате добри шансове да сте успешни емигранти! Ако сте в сравнително добро финансово положение в бг и не мислите да си давате зор тук, има голяма вероятност да съжелявате че сте дошли!
Добре казано
:y: :y: :y:
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от Uspial »

Сега да ви каже Успял.
Само хората от Третия свят включително и от БГ щото от там все още се изискват визи си повтарят
Никакво връщане назад, никаква пробна имиграция.
Няма нищо лошо да дойдеш, да видиш с очите си и да прецениш лично и тогава да продаваш имоти и да си внушаваш че е за винаги местенето. Няма нищо за винаги това запомнете от Успял.
На един ще му хареса на друг няма. Всичко зависи за какво идваш.

Познавам хора които идват щото в БГ едвам са свързвали двата краища.
Нямали са собствено жилище, хладилника е бил винаги празен.
На тях е по вероятно да им хареса.

Познавам други хора които са от добре по добре в БГ. Те идват за паспорт за 4-5 години , да могат да се лекуват ако се разболеят или ако усетят че децата им са застрашени от отвличане, попадане в лоша среда или нещо подобно да имат втори вариант. Тези хора са си в БГ но са си оставили отворена врата. Говорим за доста богати хора. На тези хора и да им се наложи да дойдат в Канада те няма да работят за 2000 $ на месец а ще са собственици на бизнеси. Някои от тях вече са и си получават дохода от Канадските бизнеси в БГ ползвайки моите услуги.
На тези хора не може да се каже че Канада им харесва особено. Показателен е факта че не са тук.

Дълбоко се заблуждват някои че 50 000 $ е средната заплата на година за средния имигрант. Аз бих казал 25 000 - 35 000 ако не е учил в Канада и то преди данъци. След данъци още по малко.
Ако пък е учил дохода е повече не не забравяйте студентски заем който може да бъде всичко между 30 000 - 70 000 $ плюс лихви на кредит.
Това ще доведе до разходи всеки месец за плащане на студентския заем.

Ако и тук подкараш чисто нова кола тя също ти изяжда 50 % от дохода на месец за сам човек при положение че печели 2000 чисто на месец.
350 - 400 долара е само вноската на месец за среден клас кола.
100 $ е застраховката. При 36 000 км на година което е нормално защото тук разстоянията са по голями а за уикенд се ходи до Торонто, Монтреал, Бостон и при разход 10.л за 100 км това са 300 $ на месец за бензин. Ако сте под наем паркинга където живеете струва 50 - 80 $ на месец. Може да е включен в цената на наема но ако нямахте кола гаранитирам ви че наема щеше да е по евтин.
Ако работите в доунтоун раркинга е 150 - 200 на месец. Много рядко работодателя осигурява място за паркиране освен ако не сте между шефовете на фирмата. Дори и да работите в покрайнините на града и на работа да не плащате за паркинг пак ще имате разходи за паркинг след работа като идете някъде центъра в града ей така да се помотаете или на среща с мадама.
А слега сложете и един наем и разходи за ток, тел, интернет, кабел и 1000 долара отидоха за дома.
Не знам какво ще ядете, не знам какво ще пиете, не знам с какво ще ходите на заведения да не говорим за ваканции или ходене до БГ през лятото. Да не забравим някое друго плащане на кредитна карта или някой студентски заем.

Забравих да ви кажа че ако вие сте имали висок стандарт на живот в Бг
приказки за пълен хладилник в Канада , възможност за каране на кола на 15 години, и платени на време сметки за разлика от БГ само ще предизвикват вашите усмивки.
На такива неща се радват хора които в БГ не са имали никога кола а в хладилника са имали малко хляб, сирене туршия от баба и кисело мляко. Повярвайте ми че такива хора има доста в Канада и ако те ви разказват за Канада разбира се че ще звучи като приказка за рая. :D

Всичко зависи от това кой разказва и вашата реална преценка за тоя човек.
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от ZanzibarHero »

Uspial написа:Познавам други хора които са от добре по добре в БГ. Те идват за паспорт за 4-5 години , да могат да се лекуват ако се разболеят или ако усетят че децата им са застрашени от отвличане, попадане в лоша среда или нещо подобно да имат втори вариант.
че това стандарт ли е? То си е жива мъка ...
Uspial написа: ... Забравих да ви кажа че ако вие сте имали висок стандарт на живот в Бг ...
И сега ако уточниш какво разбираш под висок стандарт в Българияяяя, цена няма да имаш ...
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от Julian_04 »

Цитат:Ако и тук подкараш чисто нова кола тя също ти изяжда 50 % от дохода на месец за сам човек при положение че печели 2000 чисто на месец.

Моля, моля ние доматите не ги ядем с коловете. Аз карам чисто нова кола и тя не изяжда 50% от дохода ми на месец. ;)
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от Uspial »

Julian_04 написа:

чисто нова кола среден клас в Канада също ти изяжда 50 % от дохода на месец за сам човек при положение че печели 2000 чисто на месец.

Това подчертаното прочете ли го?

След малко ще кажеш че дохода не ти е 2000 а 4000 ама аз не пиша за доход от 4000 а за доход от 2000

Написаното е провокирано от тези разбирачи дето се смееха че в БГ половината от дохода при 1500 лв. отивал за чисто нова кола.
Последно промяна от Uspial на Сря Дек 09, 2009 10:53 pm, променено общо 1 път.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от ablood »

kurta007 написа:
ablood написа:Който се е справял добре в БГ няма проблеми в Ка.
А какво ще кажеш за мафиотите,подкупните чиновници и служители,крадците ,мошениците,корумпираните политици и т.н. да не продължавам че ще изпиша 3 страници или пак си говорим наизуст и си правим вятър на устата ? :lol:
Ако изброените от теб са оправни и те ще се оправят добре в Канада. Ако са благоденствали единствено благодарение на усета си към престъпност, по-добре да си стоят в БГ.
Това питаше, нали?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от Uspial »

Към Занзибархиро

Не бъркай стандарт с риск.
Никъде в този цитат не става дума за стандарт.
Ето го пак.
Познавам други хора които са от добре по добре в БГ. Те идват за паспорт за 4-5 години , да могат да се лекуват ако се разболеят или ако усетят че децата им са застрашени от отвличане, попадане в лоша среда или нещо подобно да имат втори вариант.
Може и да си в Канада и детето ти да попадне в лоша среда.
Някои родители сменят града, провинцията в Канада за да ги измъкнат от тази среда. Други родители направо поръчват отвличане, заключване ( задържане ) и плащат на екстрасенси за сеанси за да ги вкарат в правия път.
А след това децата съдят родителите за отвличане, незаконо задържане, сеанси с екстрасенси които те не са искали и са против тяхната воля.
Може и да си в Канада и да искаш да си платиш за да те лекуват в УСА. Доста хора го правят. Това не означава "мъка".
Съветвам ви да гледатe предаването W Five по CTV в събота вечер.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от valioiko »

iliana написа:
В две думи ако сте готови да си дадете повечко зор тук имате добри шансове да сте успешни емигранти! Ако сте в сравнително добро финансово положение в бг и не мислите да си давате зор тук, има голяма вероятност да съжелявате че сте дошли!
Добре казано
:y: :y: :y:
И аз така мисля!
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от Pepon »

ZanzibarHero написа: И сега ако уточниш какво разбираш под висок стандарт в Българияяяя, цена няма да имаш ...
Понятието висок стандарт е разтеглива и динамична величина. Преди 10 години висок стандарт беше едно - сега друго. Също има доста голяма разлика между София и провинцията вече.

Грубо и по мое лично наблюдение - висок стандарт в София в момента е заплата /доход/ 6-10000 лева/месец, къща в южните квартали /250-500000 Евро/, последен модел Toyota Landcruiser, BMW X6 или Audi Q7.
В провинцията съответно доход 3500-6000, къща 100-200000 Евро и същия автомобил като в София :)
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от valioiko »

Pepon написа:Понятието висок стандарт е разтеглива и динамична величина. Преди 10 години висок стандарт беше едно - сега друго. Също има доста голяма разлика между София и провинцията вече.

Грубо и по мое лично наблюдение - висок стандарт в София в момента е заплата /доход/ 6-10000 лева/месец, къща в южните квартали /250-500000 Евро/, последен модел Toyota Landcruiser, BMW X6 или Audi Q7.
В провинцията съответно доход 3500-6000, къща 100-200000 Евро и същия автомобил като в София :)
Сега последно.....високият стандарт понятие ли е или величина? :rofl:

За останалото ще предотстъпя възможност на другите да го коментират! :rofl:

Хубав ден ти желая! Мерси, че ме караш да се смея толкова искрено! :handshake:
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от demococcus »

Хубава тема, нищо че повече от половината мнения са перчене и заяждане. Останалите са полезни и информативни. Мисля че си допълних добре канадската картина, за което благодаря.

pamelaa, евала за откровеността - рядко срещано в този форум :clap:
semeen - много добре си показал пъстротата на проблема :y:
Uspial - сега ще умра спокоен, защото ти запълни празнотата в познанията ми за много богатите и успели хора :lol:
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от iliana »

Pepon написа:
Грубо и по мое лично наблюдение - висок стандарт в София в момента е заплата /доход/ 6-10000 лева/месец, къща в южните квартали /250-500000 Евро/, последен модел Toyota Landcruiser, BMW X6 или Audi Q7.
В провинцията съответно доход 3500-6000, къща 100-200000 Евро и същия автомобил като в София :)
ãкай сега, до преди малко обясняваше е ако хората взимат 1500 - 2000 лв имат висок стандарт и никъде да не хдят, от къде сега ги взе тия 6-10000?
Колко са хората в България, служетели на заплата дето взимат тея пари? (не говорим за поставени лица дето припират парите на мутри и други подомни)
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Заключено