От месец и половина в Канада-впечатления

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от Ivan1007 »

Павел написа:Някой по-рано го беше казал много хубаво - ако тук е трудно, в Бг е невъзможно. Всички приказки за преуспели в Бг щото били много умни и находчиви са чиста форма би ес. А дори и да имаш пари там ,пак не си заслужава. По-добре беден в Канада, отколкото богат в Ирак.
Toва е май опит за перифраза на Гай Юлий Цезар. :D

Да си беден в Канада не се изискват много усилия, но не ми се вярва да е лесно. Богат в Ирак не съм бил, ама съм склонен да ти повярвам. Особенно пък, ако си богат в Канада хептен ще ти повярвам. :D
Няма невъзможно никъде, а трудно е навсякъде. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от ablood »

7George написа:Положението:
Statistics Canada says six out of 10 immigrants work in jobs in a field differing from the one in which they worked in abroad.
In addition, 42 per cent of newcomers between ages 25 and 54 have a higher level of education than their job requires. For Canadian-born employees, that figure is 28 per cent.
И к'во излезе? Че 28% от местните не могат да реализират дипломите си, а българите идват с илюзията, че ще си намерят работа по специалност придобита на друга планета?!? :?:
Звучи отчайващо.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от KolioBalkanski »

7George написа:
kikolilokiko написа:аз като съм с три дипломи дали да идвам :(
:D Както би казал Колю Балкански, "само какъв добър склададжия ще излезе от тебе" :lol: Идвай, хич да не ти пука. 8)
на Колю Балкански склада фалира тоест склада си беше супер ама американския хед офис се гътна...сега повечето ми складаждии са безработни и от няколко месеца се борят с джоб маркета и досега само един го е преборил.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от filipne »

ablood написа:
7George написа:Положението:
Statistics Canada says six out of 10 immigrants work in jobs in a field differing from the one in which they worked in abroad.
In addition, 42 per cent of newcomers between ages 25 and 54 have a higher level of education than their job requires. For Canadian-born employees, that figure is 28 per cent.
И к'во излезе? Че 28% от местните не могат да реализират дипломите си, а българите идват с илюзията, че ще си намерят работа по специалност придобита на друга планета?!? :?:
Звучи отчайващо.
И как така става тази работа ? Нали местното образование беше върхът на пирона и панацея за имигранта ?
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от Ivan1007 »

filipne написа:
И как така става тази работа ? Нали местното образование беше върхът на пирона и панацея за имигранта ?
Ми става. Ти да не мислиш, че само в България вишистите лепят плочки. И тука доста техници и бачкатори правят повече пари от даскали, а да не говорим че има един куп степени и специалности, с които ако си намериш работа изобщо си е мъка.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от filipne »

Ivan1007 написа:
filipne написа:
И как така става тази работа ? Нали местното образование беше върхът на пирона и панацея за имигранта ?
Ми става. Ти да не мислиш, че само в България вишистите лепят плочки. И тука доста техници и бачкатори правят повече пари от даскали, а да не говорим че има един куп степени и специалности, с които ако си намериш работа изобщо си е мъка.
Хич даже и не го мисля това. Има обаче хора, които си мислят - "Ама в Канада не е така. Това да не ти е Булгаристан. Тука образованието е върха и много се цени". Та за тях ми е думата.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от Ivan1007 »

filipne написа: Хич даже и не го мисля това. Има обаче хора, които си мислят - "Ама в Канада не е така. Това да не ти е Булгаристан. Тука образованието е върха и много се цени". Та за тях ми е думата.
Образованието много се цени. Не всяко обаче. Друг е ,че и тук не винаги парите са най-важното, но доста често децата ги подценяват като са на 17, а на 20-22 като излезат от колежа или унито и живота ги подгони им идва втори акъл.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от Pepon »

Да си богат в БГ е в пъти по-добре дори от в Канада. Най-много да ти отвлекат детенцето, но и това се оправя с някакви си джобни 500к евро :D
Като е толкова гадно и толкова зле, защо такива 'юпита" като Миленчо Велчев, Никито Василев и сега новата вълна Симеончо Дянков, Светлин Танчев и т.н. си зарязаха и къщи и заплати от по 100к и нагоре в САЩ и Лондон и се скъсаха да стават министри и депутати в скапаното БГ? Защото са много прости или големи патриоти ли, а?
Изумяват ме някои в този форум какви феноменални глупости пишат. Ама така е то, да блъскаш черна работа за 10$/час в Канадата с две дипломи за висше от БГ-то иска мотивация, и то голяма... :D
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от Павел »

Първо, това за преуспелите в Англия юпита са митове и легенди. Специално оня мургавичкият, по една щастлива случайност попада в обкръжението на един от „принцовете” и с негова помощ го правят министър на икономиката в кабинета на тате, за да може да направи врътка с държавния дълг и да се отплати на дъртия, затънал в дългове от хазарт козел. Има си хора, които в кочината се чувстват превъзходно – постоянно се пише за тях по вестниците, наричат ги звезди, чукат певачки, фукат се с мерцедеси. На Запад с мерцедес можеш само руснак и българин да впечатлиш. Затова, примерно, безталантливият и много гологлав учиндолски простак никога няма да се впише в нормална западна държава и ще продължава да тръби пред неуки бабички и старци какъв патриот е и как не би заменил България за никоя друга държава, нищо че ако отидел в САЩ, щял да помете и Лено, и Летърмен.
Поне половината от отсреляните мутри биха си живели и до сега живота в някоя латиноамериканска държава, ама за тях живота инкогнито не е живот.
А феноменалната глупост, Пепоне, написах по-горе, щото след 15 години живот на запад прекарах около година в Бг и едва издържах, независимо, че не ми се е налагало да работя и независимо, че поне два месеца обикалях по Западна Европа, далечна Азия и Южна Америка. Защото разбрах, че с всичките пари на света, в Бг не може да си купиш сигурност, чист въздух, чиста природа, чисти улици, чисто от уникални простаци пространство. Свикнал ли си да живееш в подредена държава, абсолютно всичко в кочината те дразни. Всичките приказки за това, че ако натрупаш опит в чужда държава със спестените пари и западен език ще се върнеш в Бг и ще си отвориш собствен бизнес са пропаганда и агитация. Натрупания западен опит няма как да приложиш в България, щото там пазарна икономика никога не е имало и скоро няма да има и щото всички карти са раздедени по строго определен начин. Ако не си бивше ченге или доносник, собствения бизнес най-много да бъде продаване на вафли Банкя в гараж под наем.
Въпрос на приоритети, ай гес.
И една малка поправка – имам само една диплома за „вишо” и взимам не 10, а $11.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от ablood »

Павка,
Почти всичко написано от теб по-горе произлиза от емоции, не от разум.
Най смешно ми стана, че можело да забогатееш, попадайки в подходящото обктъжение. Без значение дали си кръгъл глупак, или брилянтен манипулатор?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от hadministratora »

ablood написа:...Най смешно ми стана, че можело да забогатееш, попадайки в подходящото обктъжение. Без значение дали си кръгъл глупак, или брилянтен манипулатор?
Ъъъъ... кое му е смешното? То е тъжно, защото е вярно и примери има не малко.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от ablood »

Това вече сме го обсъждали:
Няма беден умник, нито забогатял глупак. Наследството, женитбата и подобни изключения не ги броим.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от kikolilokiko »

Pepon написа:Да си богат в БГ е в пъти по-добре дори от в Канада. Най-много да ти отвлекат детенцето, но и това се оправя с някакви си джобни 500к евро :D
Като е толкова гадно и толкова зле, защо такива 'юпита" като Миленчо Велчев, Никито Василев и сега новата вълна Симеончо Дянков, Светлин Танчев и т.н. си зарязаха и къщи и заплати от по 100к и нагоре в САЩ и Лондон и се скъсаха да стават министри и депутати в скапаното БГ? Защото са много прости или големи патриоти ли, а?
Изумяват ме някои в този форум какви феноменални глупости пишат. Ама така е то, да блъскаш черна работа за 10$/час в Канадата с две дипломи за висше от БГ-то иска мотивация, и то голяма... :D
кой е Светлин Танчев ?
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от hadministratora »

ablood написа:Това вече сме го обсъждали:
Няма беден умник, нито забогатял глупак. Наследството, женитбата и подобни изключения не ги броим.
|( Ти идеалист ли си или...? Над главата ми живее един дет' хич не е от най-умните, твърди че е безработен, има апартамент за чудо и приказ и на скоро си купи готин джип и то не на изплащане!?! При това доколкото знам не е престъпник! Според мен, за да забогатее човек трябва да е по-скро хитър и находчив, а не да е кой знае колко умен.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: От месец и половина в Канада-впечатления

Мнение от valioiko »

Павел написа:Първо, това за преуспелите в Англия юпита са митове и легенди. Специално оня мургавичкият, по една щастлива случайност попада в обкръжението на един от „принцовете” и с негова помощ го правят министър на икономиката в кабинета на тате, за да може да направи врътка с държавния дълг и да се отплати на дъртия, затънал в дългове от хазарт козел. Има си хора, които в кочината се чувстват превъзходно – постоянно се пише за тях по вестниците, наричат ги звезди, чукат певачки, фукат се с мерцедеси. На Запад с мерцедес можеш само руснак и българин да впечатлиш. Затова, примерно, безталантливият и много гологлав учиндолски простак никога няма да се впише в нормална западна държава и ще продължава да тръби пред неуки бабички и старци какъв патриот е и как не би заменил България за никоя друга държава, нищо че ако отидел в САЩ, щял да помете и Лено, и Летърмен.
Поне половината от отсреляните мутри биха си живели и до сега живота в някоя латиноамериканска държава, ама за тях живота инкогнито не е живот.
А феноменалната глупост, Пепоне, написах по-горе, щото след 15 години живот на запад прекарах около година в Бг и едва издържах, независимо, че не ми се е налагало да работя и независимо, че поне два месеца обикалях по Западна Европа, далечна Азия и Южна Америка. Защото разбрах, че с всичките пари на света, в Бг не може да си купиш сигурност, чист въздух, чиста природа, чисти улици, чисто от уникални простаци пространство. Свикнал ли си да живееш в подредена държава, абсолютно всичко в кочината те дразни. Всичките приказки за това, че ако натрупаш опит в чужда държава със спестените пари и западен език ще се върнеш в Бг и ще си отвориш собствен бизнес са пропаганда и агитация. Натрупания западен опит няма как да приложиш в България, щото там пазарна икономика никога не е имало и скоро няма да има и щото всички карти са раздедени по строго определен начин. Ако не си бивше ченге или доносник, собствения бизнес най-много да бъде продаване на вафли Банкя в гараж под наем.
Въпрос на приоритети, ай гес.
И една малка поправка – имам само една диплома за „вишо” и взимам не 10, а $11.
Павка, не бих го написал по-добре! Шапка ти свалям за това!
:y: :clap: :y:
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Заключено