Канадските (и други) манджи

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Канадските (и други) манджи

Мнение от Преуспял »

Абе чета тука и си спомних за последния път, когато живях сред много българи в чужбина. Много малко ядяха по ресторанти, някои защото не можеха да си го позволят (мухито как се хвалеше наскоро че ходил на ресторант :rofl: ), но в много случаи просто отказваха да опитат нещо по-различно.

И аз обичам мусака и кебапчета, кисело зеле също, но според мен направо си е трагедия да живееш в космополитен град като Торонто да речем, с безброй ресторани които сервират автентични манджи от всички кътчета на света, а ти да ручаш само това, което на жена ти знае да готви. Дори и "интересните" и рецепти са сигурно с български кашкавал макар че тук да се продават стотици вида сирена.

Ще си призная че традиционната канадска храна ми е скучна. Напълно съгласен съм с Colonel Sanders (оня на картинката в KFC) че канадската храна e "plumb tasteless", но то си е нормално за северните народи.

Та чудя се, колко от вас се възползват от възможността да опитат различни кухни и кое им е харесало, какво не могат да понасят, и т.н.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канадските (и други) манджи

Мнение от Павел »

Е, то е много ясно, че само успели могат да си позволят ресторант (добре, че си нося тълковен речник, щото не знаех какво означава думата). Аз и четиримосечното ми бебе се тъпчем само с пържения боб на жената. По празниците се глезим и със сушени червени чушки, пълнени с кашкавал Балкан. Едн път, понеже съм недоскив, набарах в бакалията някакъв Бри, щото и той започва с "Б". Едвам го набутахме в чушките - тъпанарите го направили в триъгълна форма.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Канадските (и други) манджи

Мнение от IRA »

Ние като отидем на китайски ресторант с мъжа и той си поръчва винаги едно и също. Въобще като отидем някъде винаги яде едно и също - пържола с нещо си. Напоследък не ходим много заради малкото, предимно на закуски, той вечер спи. Малкият уж е трениран и седи горе долу прилично ,ама винаги успява да направи невероятна кочина около себе си, чак ме хваща срам.
Седи единия път и си реди кулички от сметанките за кафе, майка му се разсейва за секунда, през което време той успява да захапе една сметана и да я изстреля цялата върху съседката по маса. А със спагети как успява да омаже всичко просто не е истина...но тук са много търпеливи с децата, никой нищо не казва,даже им дават пастели да рисуват.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Канадските (и други) манджи

Мнение от Преуспял »

IRA написа: Малкият уж е трениран и седи горе долу прилично ,ама винаги успява да направи невероятна кочина около себе си, чак ме хваща срам.
Това е един от случаите, когато вместо обикновените 15%, бакшишът следва да се завиши към 20%. А пържолите са хубаво нещо, особено кръвясалите :P

Абе Павеле, няма ли триъгълни чушки при вас ;)
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Канадските (и други) манджи

Мнение от speedy »

Павел написа:... набарах в бакалията някакъв Бри, щото и той започва с "Б". Едвам го набутахме в чушките - тъпанарите го направили в триъгълна форма...
Прекарай го през острилка за моливи. Ще стане по-добре, ако са ви дребни чушките.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Канадските (и други) манджи

Мнение от miteto »

Преуспял написа:Ще си призная че традиционната канадска храна ми е скучна. Напълно съгласен съм с Colonel Sanders (оня на картинката в KFC) че канадската храна e "plumb tasteless", но то си е нормално за северните народи.

Та чудя се, колко от вас се възползват от възможността да опитат различни кухни и кое им е харесало, какво не могат да понасят, и т.н.
Имаш ли пример за традиционна канадска храха, че да знам дали да се съглася с твърдението за "tasteless"?
Аз имах възможност да опитам почти оригинална китайска манджа (ресторант който не се е пригодил към продуктите и вкуса на страната в която е, а маа с оригинални рецепти), като и всички видове тайландски ресторанти дето ги има в Торонто. Мляс. Един път опитах виетнамски бльоджи в Чайнатаун - не ми харесаха. Стандартните там стайк-хауси и италиански ресторанти не ги броя за "експериментиране", но ако остане време някой ден ще се наканим на етиопския ресторант (там се кльопа директно с ръце, не дават вилици) :)
А да, забраих - индийски вегетариански ресторант (не помна името) - пълна скръб. Индийски ресторант (Bombay Bhel) - облизах си пръстите, даже се изненадах като се има предвид че българите имаме малко предразсъдъци на тема смърдящо къри и т.н.
Последно промяна от miteto на Сря Ное 18, 2009 5:50 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Kirilius
Мнения: 510
Регистриран на: Чет Окт 23, 2003 10:41 am
Обратна връзка:

Re: Канадските (и други) манджи

Мнение от Kirilius »

При нас се наблюдава следният феномен: за вкъщи пазаруваме традиционни продукти, които се позлват в БГ. Правим само български манджи. Навън обаче пробваме всякакви кухни и експериментираме. Лично аз обичам индийски люти манжи, тайландски буламачи, суши в големи количества, корейски бибимбап, кухня от близкия изток и т.н.
http://www.everexplore.com - Explore with a camera!
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: Канадските (и други) манджи

Мнение от pamelaa »

хайде на пуканките, киното почна :)

И аз не харесвам виетнамска манджа. Китайската е добре сравнително - ама със свикнала на китайското в БГ - тукашното малко по-различно ми се струва. Арабски фалафели и разни подобни похапваме отвреме на време . Като чета miteto започвам да мисля за един тайски експеримент. С деца трудно, ама може да се вземе нещо за в къщи.
Последно промяна от pamelaa на Сря Ное 18, 2009 5:57 pm, променено общо 2 пъти.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Канадските (и други) манджи

Мнение от becks »

Най-гадно за мен е традиционна мексиканска кухня (не американизирана). И етиопската е гадна. И да, яде се с ръце :)
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Канадските (и други) манджи

Мнение от Преуспял »

Абе, според мен си струва да се опита поне два пъти от една кухня. Не се знае на какво ще попадне човек първия път.

Много помага ако се сприятелите с хора от съответната култура и да идете с тях. Много от поканадчените китайски ресторанти имат и отделни менюта за техните си хора. Китайските ресторанти в България са като много от тукашните, пригодени за местните вкусове.

Бекс, бейби, кво не и харесваш на автентичната мексиканска?
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Канадските (и други) манджи

Мнение от Преуспял »

miteto написа:Имаш ли пример за традиционна канадска храха, че да знам дали да се съглася с твърдението за "tasteless"?
Ами да речем това, което се сервира в някой крайпътен дайнър. От путина до роуст бийфа, всичко е овкусено със малко сол и понякога чер пипер. Аз живея баш сред Acadians-ите (Cajuns), ама май само тези дето не могат да готвят са се върнали от Луизиана едно време.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Канадските (и други) манджи

Мнение от speedy »

На мексиканската мрязя кориандъра. И не само на мексиканската. С него окепазяват и тайландските манджи. Ако махнат тази смрад и боба, мексиканската става за ядене. Виж етиопска не съм опитвал, дори и канадизиран вариант.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Канадските (и други) манджи

Мнение от miteto »

speedy написа:На мексиканската мрязя кориандъра. И не само на мексиканската. С него окепазяват и тайландските манджи. Ако махнат тази смрад и боба, мексиканската става за ядене. Виж етиопска не съм опитвал, дори и канадизиран вариант.
А да - специално за pamelaa - ако не обичаш кориандър, кажи на сервитьора в тайландския да не ти слагат, че го бухат в салатите. На английски е cilantro, аз също не го обичам особено.
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Канадските (и други) манджи

Мнение от Преуспял »

Хахаха, спийди и аз съм с тебе. И на мене ми се повръща от него. Хипотезата е, че е нещо генетично.

Hо нe сме сами!

http://www.ihatecilantro.com (нещо не ми се отваря сега.... :^) )
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Канадските (и други) манджи

Мнение от iliana »

.
Последно промяна от iliana на Сря Ное 18, 2009 7:03 pm, променено общо 1 път.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Публикувай отговор