Канадските (и други) манджи

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Канадските (и други) манджи

Мнение от krimon »

моите предпочитания са към турска, тайванска и индийска кухня + суши /ама японско/. Обичам, разбира се, италианска, френска и гръцка, но те са класика. В Монреал избора на малки етнически ресторанти е наистина впечатляващ и цените са много приемливи.

Някой да е ял в "конския" ресторант, а.к.а. един от най-престижни и скъпи в Монреал ?
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Канадските (и други) манджи

Мнение от Странджата »

Е , твоят изискан вкус не би ни разочровал ;)Предполагам , че сестра ти е опитала а.к.а.-та преди теб и всичко е изпитано 8)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Канадските (и други) манджи

Мнение от krimon »

Странджата написа:Е , твоят изискан вкус не би ни разочровал ;)Предполагам , че сестра ти е опитала а.к.а.-та преди теб и всичко е изпитано 8)
Моята сестра всичко опитва преди мен 8) А твоята сестра Странджа със сигурност готви като теб само бг манджи, прави домашни луканки, туршии, вино и т.н., кътайки пари за ипотеката. Ходи сега да доказваш, че нямаш сестра :P
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: Канадските (и други) манджи

Мнение от pamelaa »

krimon написа:...

Някой да е ял в "конския" ресторант, а.к.а. един от най-престижни и скъпи в Монреал ?
MъжО е ял , аз не съм :). И докато се накани да ме заведе ми мина мерака за стекове. Иначе на Кег ходехме отвреме на време семейно. Сега си седим повече дома и правим български манджи и скари.
Последно промяна от pamelaa на Нед Ное 22, 2009 12:06 pm, променено общо 1 път.
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: Канадските (и други) манджи

Мнение от kapitan »

Само Ла путин,la poutine,това е,френския вариант на пържени картофи със сирене,по нашенски,само дето е,пържени картофи с дъвка от горе,щото тукашното сирене е такова едно лепкаво и гадно,дето го слагат от горе.
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Канадските (и други) манджи

Мнение от Преуспял »

Доцент Дочев написа:За манджите в Канада ми стана ясно ,че са много разнообразни,почти като населението и.Само не разбрах на Преуспял бившето му гадже защо е готин пич,както той се изказа по горе.
Господин доценте, разбирам че с нетърпение чакате да започне ски сезона и ви се привиждат разни неща. Апропо, вие освен салам друго ядете ли?
Публикувай отговор