EI бенефити - въпросче?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

EI бенефити - въпросче?

Мнение от teomat.com »

Предишния път в ROE беше чекната точка "А" и нямаше никакъв проблем да се излезе на шомаж. Сега е чекнато освобождаване по точка "К", което е "други" и текст "Неспособен да отговори на очакваното ниво", и това след годинаи половина работа в тази фирма и успешното и в срок приключване на проекта за който е отговарял лично.

Та въпросът ми е има ли някой, който е освобождаван по тази точка и имал ли е проблем с шомажа.
Дали ще има проблеми с това описание в точка К и какво може да се прави ако откажат шомаж?
Благодаря предварително.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: EI бенефити - въпросче?

Мнение от cocose »

Наемаш адвокат и ги съдиш до дупка. Освен ако нямат ЯВНИ и ДОКУМЕНТИРАНИ доказателства че не си се бил справял със задачите си, ще го духат много яко :)
А иначе даже и да е вярно, т.е. да има такова доказателство, трябва да е много добре изпипано, официално, документирано, със планчетата, със сроковете, със предупрежденията че не си се спрявал, няколко на брой при това, със предоставен ти шанс да си изпълниш задачите, документиран разбира се.............
Въобще, време ти е да се запознаеш със сладката част от неправерното уволнение в законова Канада, успех :beer:
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Re: EI бенефити - въпросче?

Мнение от teomat.com »

Сигурен ли си че по точка К няма шомаж? Защото на мъжът ми са му казали че няма никакъв проблем и ще може да получава шумаж. Никога не е имал проблеми и се е справял с работата и са били доволни. Просто очаквахме буква А липса на работа, което си е така.
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: EI бенефити - въпросче?

Мнение от Преуспял »

cocose написа: Наемаш адвокат и ги съдиш до дупка.
Имаш ли представа колко ще вземе един адвокат за съдене "до дупка"?
cocose написа:Освен ако нямат ЯВНИ и ДОКУМЕНТИРАНИ доказателства че не си се бил справял със задачите си, ще го духат много яко :)
Така ли? Я обясни колко яко като си експерт в материята.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: EI бенефити - въпросче?

Мнение от filipne »

Преуспял написа:
cocose написа: Наемаш адвокат и ги съдиш до дупка.
Имаш ли представа колко ще вземе един адвокат за съдене "до дупка"?
Ми за съдене до дупка, ще взима пари до дупка.

Впрочем Преуспял, няма ли някаква друга алтернатива за търсене на права от страна на служещия - арбитраж или нещо друго?
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: EI бенефити - въпросче?

Мнение от Преуспял »

filipne написа:
Преуспял написа:
cocose написа: Наемаш адвокат и ги съдиш до дупка.
Имаш ли представа колко ще вземе един адвокат за съдене "до дупка"?
Ми за съдене до дупка, ще взима пари до дупка.

Впрочем Преуспял, няма ли някаква друга алтернатива за търсене на права от страна на служещия - арбитраж или нещо друго?
Не знам каква е системата в Квебек за диспути между работници и работодатели.

теомат, звънни им едно телефонче, все ще се намери някой добронамерен държавен служител да ви обясни как стоят нещата, за да спрете да се тревожите или поне да ви даде идея как да подходите към проблема, ако има такъв.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: EI бенефити - въпросче?

Мнение от cocose »

Какво ще кажеш да получи за компенсация.....времето през което не си не е намерил работа, като минимум, плюс всички измислени и неизмислени вреди като страх от високото примерно, породено от въпросното уволнение :)
О, и да не забряваме че в този случай даже могат да постановят да бъде върнат на работа :beer:
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: EI бенефити - въпросче?

Мнение от Преуспял »

cocose написа:Какво ще кажеш да получи за компенсация.....времето през което не си не е намерил работа, като минимум, плюс всички измислени и неизмислени вреди като страх от високото примерно, породено от въпросното уволнение :)
О, и да не забряваме че в този случай даже могат да постановят да бъде върнат на работа :beer:
Щом казваш. :roll:
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Re: EI бенефити - въпросче?

Мнение от teomat.com »

теомат, звънни им едно телефонче, все ще се намери някой добронамерен държавен служител да ви обясни как стоят нещата, за да спрете да се тревожите или поне да ви даде идея как да подходите към проблема, ако има такъв.[/quote]

Благодаря за съвета, мъжът ми замина за фирмата за да види дали не е станала грешка, защото един приятел ни каза че по тази буква няма ЕИ бенефити. Да се надяваме че е грешка.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: EI бенефити - въпросче?

Мнение от cocose »

Не го казвам аз, а вестниците :) Даже и цитират разни интересни случки.....Като пример, някакъв чиляк, разправял наляво и надясно че ще излиза в пенсия, след което го изпратили в пенсия, сиреч уволнили го, след което той ги съди, след което съдията постановява че гласно изказано намерение няма силата на подписано документче.... :beer:
Един съвет към мъжът ти, изрично да ги предупреди че не е съгласен за начина по който е бил уволнен, и че възнамерява да предприеме легални действия ако тази грешка не бъде поправена.
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: EI бенефити - въпросче?

Мнение от Преуспял »

cocose написа:Не го казвам аз, а вестниците :) Даже и цитират разни интересни случки.....Като пример, някакъв чиляк, разправял наляво и надясно че ще излиза в пенсия, след което го изпратили в пенсия, сиреч уволнили го, след което той ги съди, след което съдията постановява че гласно изказано намерение няма силата на подписано документче.... :beer:
Един съвет към мъжът ти, изрично да ги предупреди че не е съгласен за начина по който е бил уволнен, и че възнамерява да предприеме легални действия ако тази грешка не бъде поправена.
Много обичаме като дойде някой като тебе. Прочел във вестника или на чичо му балдъзата съседа й осъдил еди-кого си за 5 милиона. Обикновено си тръгват, като им кажеш да дадат 20 хилки предплата ако са толкова ербап да съдят :wink:

Не знаеш достатъчно за фактите в ситуацията, а още по-малко какви точно са законите. Така че въздържай се, моля те, да даваш мнения и съвети които дезинформират, създават нереални очаквания и като нищо могат дори и да навредят на хората.
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: EI бенефити - въпросче?

Мнение от Преуспял »

teomat.com написа:теомат, звънни им едно телефонче, все ще се намери някой добронамерен държавен служител да ви обясни как стоят нещата, за да спрете да се тревожите или поне да ви даде идея как да подходите към проблема, ако има такъв

Благодаря за съвета, мъжът ми замина за фирмата за да види дали не е станала грешка, защото един приятел ни каза че по тази буква няма ЕИ бенефити. Да се надяваме че е грешка.
Надявам се да е станало грешка. От EI съветват работодателите да избягват да изпозват буквата К:
If none of the reasons in the table apply, use code "K" - other - and provide an explanation in Block 18 "Comments". Avoid the use of code “K - Other”. This code should be used only in exceptional circumstances since codes have been assigned to the most common reasons for issuing an ROE.
Дано да се разберат и успех... извинявай ако съм допринесъл за нацвъкването на темата ти, знам че в момента хич не ти е до четене на припирни.
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Re: EI бенефити - въпросче?

Мнение от teomat.com »

Преуспял написа:
Надявам се да е станало грешка. От EI съветват работодателите да избягват да изпозват буквата К:
If none of the reasons in the table apply, use code "K" - other - and provide an explanation in Block 18 "Comments". Avoid the use of code “K - Other”. This code should be used only in exceptional circumstances since codes have been assigned to the most common reasons for issuing an ROE.
Дано да се разберат и успех... извинявай ако съм допринесъл за нацвъкването на темата ти, знам че в момента хич не ти е до четене на припирни.
Благодаря за съпричастието, но както се казва в оня виц "Имам една лоша и една добра новина, с коя да започна?" :) Лошата е че няма грешка, буквата според фирмата не може да е А, защото трябва да закрият позицията за 3 месеца, а те не искали да го правят и пак са уверили мъжът ми че няма проблеми с тази точка и с този текст да получава помощи. Добрата новина е че в Сервис Канада ни казаха, че няма проблеми с тази точка и обяснението по нея, но задължително ще се обаждат до фирмата за допълнителни уточнения. Прибраха ни РОЕто и сега не ни остава нищо друго освен да чакаме решението. Дано да излезе и някоя позиция през това време.
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Re: EI бенефити - въпросче?

Мнение от teomat.com »

Има ли и други освободени по точка К-други и получили помощи за безработни?
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: EI бенефити - въпросче?

Мнение от Преуспял »

Доколкото разбирам, не ти се полага само когато си напуснал доброволно без уважителна причина или ако са те изпъдили заради някакво провинение. Изглежда вашият случай не е такъв. Ако покривате другите изисквания, не би трябвало да има проблем.

И не му казвай "помощи" :) Това си е просто застраховка с/у безработица, за която сте плащали вноски месеци и години наред. Имате и сте заслужили пълното право да ви покрият щетите. :beer:
Публикувай отговор