EI бенефити - въпросче?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: EI бенефити - въпросче?

Мнение от prace »

А какво е социал и кой има право на това?
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: EI бенефити - въпросче?

Мнение от todor73 »

prace написа:А какво е социал и кой има право на това?
Е ти сега се изказа, ма верно канбанарията от която всеки гледа си е от значение... Няма да продължа, защото просто няма смисъл :wink: Може и наистна да не знаеш, но ако не, си е чиста доза снобизъм.
Доколкото знам социални помощи дават и в еУропата, та същото е :D
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: EI бенефити - въпросче?

Мнение от 7George »

prace написа:А какво е социал и кой има право на това?
Така нареченият "социал" е частен случай на множеството социални програми в Канадско. Във всяка провинция и даже град, правилата за отпускане на financial assistance, funding, може да са много различни. И да се отпускат по-лесно (обаждане по телефона) или доста трудно (да си сакат или болен например). Та ако се интересуваш конкретно, трябва да питаш някой местен.
Embrace your climate change!
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: EI бенефити - въпросче?

Мнение от prace »

Не знам хора в федералната да са на социал.
За това питам. Знам че в квебек дават лесно и няма особени изисквания. Това да си сакат и болен би трябвало да е по-различно от това да нямаш работа и да не можеш да си намериш. Нали за това дават помощи в квебек?
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: EI бенефити - въпросче?

Мнение от kapitan »

prace написа:Не знам хора в федералната да са на социал.
За това питам. Знам че в квебек дават лесно и няма особени изисквания. Това да си сакат и болен би трябвало да е по-различно от това да нямаш работа и да не можеш да си намериш. Нали за това дават помощи в квебек?
Това,което казваш за Квебек,не е вярно.Има разбира се изисквания за да кандидастващ за социални помощи,попълва се досие,искат документи,минаваш интервю с агент за да ти разгледа случая и тн...и общо взето се чака за удобрението,не става веднага.Това за Квебек.За др.провинции не знам как е,но веднъж ми беше интересно как е в Онтарио.Поразтърсих в нет-а.Има социал и там и до колкото разбрах системата е подобна като в Квебек,само дето като чели сумите в Онтарио са леко по-ниски от колкото в Квебек.За др. канадски провинции не знам как е,защото не ме е интересувало.
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: EI бенефити - въпросче?

Мнение от mwanza »

prace написа:Не знам хора в федералната да са на социал.
За това питам. Знам че в квебек дават лесно и няма особени изисквания. Това да си сакат и болен би трябвало да е по-различно от това да нямаш работа и да не можеш да си намериш. Нали за това дават помощи в квебек?
Дефакто в Онтарио повече хора живеят на уелфер. Като процент са по-малко от Кебек, но като бройка са повече. До колкото помня от стат Канада на 4то място е Кебек на 5то е Онтарио по процент от населението които живеят на уелфер.
Публикувай отговор