President's Choise bank

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
tolumbi4ka
Мнения: 72
Регистриран на: Чет Ное 18, 2004 3:07 pm
Местоположение: Calgary,AB

President's Choise bank

Мнение от tolumbi4ka »

Интересува ме дали има между вас някой клиент на тази банка и ако има,то какво може да ми каже за нея-има ли някакви проблеми,лесно ли се комуникира с тях(имайки предвид 4е е само по телефона),въобще заслужава ли си да се работи с тях (минуси и плюсове) и т.н....? :roll:
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: President's Choise bank

Мнение от cocose »

Списък с нормални банки
- TD
- BMO
- ScotiaBank

Виж, ако си с приключенски дух, можеш да пробваш и некоя азърбайджанска банка :)
А ако пък искаш да видиш резултата от такъв бизнес, иди на ИДЕАЛНО МЯСТО 0, BLOOR-1, и виж дупката дето още стои, и не се знае още колко време ще стои де :lol: :beer:
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: President's Choise bank

Мнение от Koko »

cocose написа:Списък с нормални банки
- TD
- BMO
- ScotiaBank

Виж, ако си с приключенски дух, можеш да пробваш и некоя азърбайджанска банка :)
А ако пък искаш да видиш резултата от такъв бизнес, иди на ИДЕАЛНО МЯСТО 0, BLOOR-1, и виж дупката дето още стои, и не се знае още колко време ще стои де :lol: :beer:
Ако не се лъжа President Choice Financial (PCF) всъщност е подразделение на CIBC, която от своя страна влиза в списъка на 5-те големи канадски банки, но никога не съм ползвал услугите на PCF, за да мога да кажа нещо по-конкретно за тях.
Що се отнася до интернет и телефонното банкиране - ползвам ING и съм много доволен, всичко се прави он-лайн, даже и по телефона рядко ми се налага да им се обаждам.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: President's Choise bank

Мнение от cocose »

Аве то и аз като требаше да се занимавам с едни застраховки, и на другият пич му беше някаква измислена застрахователната компания, ама моя агент вика: Аааа, тези ли, те са от нашти, под обща шапка сме имам предвид :lol:
Но това което искам аз да кажа е че под една шапка може и некоя пирамидка да има, така че когата и ако изгърми, да изгърми само пирамидката, а не "шапката"....
Както и че всичките тука ГОЛЕМИ ауто-фирми са всъщност под една шапка на едни вентчър капиталисти под наименованието "ЦЕРБЕР" Cerberus, или нещо подобно......а ако и се окажат евреи, хич няма да се изненадам, ама хич :beer:
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: President's Choise bank

Мнение от Koko »

cocose написа:Аве то и аз като требаше да се занимавам с едни застраховки, и на другият пич му беше някаква измислена застрахователната компания, ама моя агент вика: Аааа, тези ли, те са от нашти, под обща шапка сме имам предвид :lol:
Но това което искам аз да кажа е че под една шапка може и некоя пирамидка да има, така че когата и ако изгърми, да изгърми само пирамидката, а не "шапката"....
Както и че всичките тука ГОЛЕМИ ауто-фирми са всъщност под една шапка на едни вентчър капиталисти под наименованието "ЦЕРБЕР" Cerberus, или нещо подобно......а ако и се окажат евреи, хич няма да се изненадам, ама хич :beer:
Защо мислиш че Президент Чойс са пирамида? Надявам се че не правиш аналогия с печално известната преди години в България пирамида Лайф Чойс - двете нямат нищо общо.
Всъщност имаш ли някакиви преки впечатления от Президент Чойс, защото май за това е въпроса в темата?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: President's Choise bank

Мнение от cocose »

Темата е дали някой знае за тази компания/банка. А моят отговор е че не я знам, и не твърдя че е пирамида, а и понеже една шапка явно държи много активи, въпросната банка може да е както пирамида, така и банка за богати, където за да имаш достъп до екстрите, трябва да си богат, а ако си бедничък, по скоро ще загубиш. Та затова му предлагам на човека да си избере някоя от "народните" банки където общо взето играят по правилата и няма изненади. Все едно аз да го питам коя банка да избера в БГ, и той да не ми спомене за ДСК-та примерно, или ПИБ :)
И само малко встрани от темата, ако трябва буквално да се следва зададеният въпрос, то единствените хора които трябва да отговорят са само тези които са имали проблем с тази банка, което е надали точно това което се пита!!!
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: President's Choise bank

Мнение от anxeli »

За някой който не знае нищо за тази банка, доста пъти се обади :roll: ...
Не съм с тях, но съм чувала за тях. С картата е изгодно да се пазарува в Лоблоус и Но Фрилс, май че и метро, не съм сигурна. Трупаш точки и получаваш пазаруване без пари. Неудобството е че нямат АТМ, ползваш на сиайбиси, нямат и офиси, имат бюра и служители в Лоблоуз магазините. Нямат такси за дейли банкинг. Общо взето само добри отзиви съм чувала :beer: .
Циганите - на Сатурн !
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Re: President's Choise bank

Мнение от anju »

Мъжът ми и аз я ползваме от ден първи на пристигането ни в Канада.
Беше най-евтино (безплатно) всичко, така си и останахме с тях и до ден днешен.
Не сме имали абсолютно никакви проблеми, даже сега от тази тема за първи път разбирам, че нещо може да не е наред...
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: President's Choise bank

Мнение от iliana »

Аз от 5 години имам сметка с тях. Проблеми - никакви. Нямат месецхна такса, което супер. Интернет банкирането е много удобно. По телефона не ми се е налагало да си контактуваме. Имат АТМ във всеки Лоблоус, безплатно могат да се ползват и машините на ЦИБЦ.
Кокосе това с пирамидите са пълни щуротии. Прочети малко как са регулирани канадските банки.
И между другото, депозити до 100,000$ са застраховани и дори и да стане невъзможното (банката да фалира) паричките ви няма да изгорят
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: President's Choise bank

Мнение от 7George »

anxeli написа:.... нямат АТМ, ползваш на сиайбиси, нямат и офиси, имат бюра и служители в Лоблоуз магазините. Нямат такси за дейли банкинг. Общо взето само добри отзиви съм чувала :beer: .
Тва трябва да е Суперстора. Знам, че задържат внесените чесове 1 седмица or so докато станат налични. При RBC това не е така: мога да изтегля желаната сума, веднага след внасянето на кеша или чека, без проблеми. И не ми разправяйте за месечната такса, щото аз примерно нямам такава на чекинга.
Embrace your climate change!
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: President's Choise bank

Мнение от anxeli »

Месечна такса имат кредитните карти. ПЧ нямат.
Чекинг акауните имат такса на транзакция. Или такса за унлимитед. Или без такса с депозит. Ти конкретно какво имаш и нямаш?
ТД Банк също задържа част от чека до клирване, мисля че половината беше. Това не ги прави по-малко солидна банка, просто по-консервативна.
Циганите - на Сатурн !
Junior
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Дек 06, 2005 1:57 am
Местоположение: Toronto / Варна
Обратна връзка:

Re: President's Choise bank

Мнение от Junior »

Аз също съм чувал предимно позитивни отзиви за Президент Чойс. Предполагам обаче, че едва ли има кой знае каква разлика между тях и останалите банки, що се отнася за ежедневното банкиране. "Спестяванията" от липса на такси за поддръжка се компенсират от разни други неудобства. Аз лично се дразня малко от това обвързване между финансови институции и търговски вериги - един вид, пазарувай където искаш, ама по-добре в нашите магазини.
Освен това, таксите, лихвите и останалите условия на големите търговски банки не винаги се отнасят в еднаква степен за всеки индивидуален клиент. С други думи, когато питаш "Може ли ...", преди да кажат "да" или "не", проверяват кой пита.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: President's Choise bank

Мнение от cocose »

А по повод на прочутите карти за намаление, навремето си купих една карта за намаление към местните книжарници, която уж ми дава 10% отстъпка, ама като си направих после сметката се оказа че трябва всяка седмица да си купувам по една книжка, не за да съм на печалба, ама за съм на нулата :):):)
Друг пример, прочутите SCENE карти, дето на 10 филма некаде получаваш 1 безплатен, само дето се оказа че цената на филмите са с около 2 долара по скъпи от останалите салони които не поддържат тази карта, сиреч като си направиш сметката се оказва че всъщност си назад с 1 филм :) не е много разбира се, но нали уж целта е да минеш по евтино????
А въпросната верига магазини ЛобЛаус или както там се вика са едни от скъпите магазинчета. Също както са скъпи Доминиуните, макар че уж печелиш AirMiles точки, ама ако пак си направиш сметката........ А да, между другото забелязван че Доминиуните нещо биват изкупувани от МЕТРО, или може би си сменят името!!!!
А това че въпросната банка няма никакви офиси, поне за мене е ОГРОМЕН МИНУС. В крайна сметка целта на една банка е не само да ти държи парите някак си....а и да ти предоставя сума ти други услуги, които в БГ са необичайни :), като TFSA, RESP,RRSP и сума ти други известни и неизвестни инструменти......
Със всичко казано дотук, все пак не отричам че когато искам нещо наистина качествено (и скъпо) тогава отивам във въпросните скъпи магазини, но чак пък да се обвържа доживот да пазарувам само и само от тях..............
Аватар
tolumbi4ka
Мнения: 72
Регистриран на: Чет Ное 18, 2004 3:07 pm
Местоположение: Calgary,AB

Re: President's Choise bank

Мнение от tolumbi4ka »

Благодаря на всички,които се отзоваха с мнение.
Сега да поясня за себе си-от 3 години сме с ТД.Освен че имат офиси на всяко кюше и 2-3 дена работят до 20.00ч. не виждам никакви други преимущества.Напротив,даже бих казала че не сьм особено доволна.Плащаш чекове,инфинити такси,други банкови фиита,имидж на чековете(наще са без картинки!!! ама и зеленият цвят е кинти)и куп още простотии...на всичкото отгоре в клона,който ми е най-удобен и близко,нон-стоп обучават нови служители и опашките са чудни.Да не говорим,че ако попаднеш на новобранец ще те обслужва и разпитва половин час..Отделно имахме и проблеми сьс сейвинг акаунта....С една дума-писна ни.Затова питам за мнения и за други банки.Специално за РС не сьм чула нищо,та затова реших да попитам...

П.С.
На уважаемият COCOSE бих препорьчала,ако няма какво да каже поради липса на конкретно мнение или някаква ДРУГА причина,да не бьде толокова активен.Аман от подобни активисти.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: President's Choise bank

Мнение от prace »

tolumbi4ka написа:Благодаря на всички,които се отзоваха с мнение.
Сега да поясня за себе си-от 3 години сме с ТД.Освен че имат офиси на всяко кюше и 2-3 дена работят до 20.00ч. не виждам никакви други преимущества.Напротив,даже бих казала че не сьм особено доволна.Плащаш чекове,инфинити такси,други банкови фиита,имидж на чековете(наще са без картинки!!! ама и зеленият цвят е кинти)и куп още простотии...на всичкото отгоре в клона,който ми е най-удобен и близко,нон-стоп обучават нови служители и опашките са чудни.Да не говорим,че ако попаднеш на новобранец ще те обслужва и разпитва половин час..Отделно имахме и проблеми сьс сейвинг акаунта....С една дума-писна ни.Затова питам за мнения и за други банки.Специално за РС не сьм чула нищо,та затова реших да попитам...

П.С.
На уважаемият COCOSE бих препорьчала,ако няма какво да каже поради липса на конкретно мнение или някаква ДРУГА причина,да не бьде толокова активен.Аман от подобни активисти.

Ние избягахме от TD точно по същата причина. Кредитна карта с сейвти депозит за 2 години, платени чекове, отказаха ни моргидж и много други. Отидохме в Скотия банк и сме доволни. Кредитна карта без сейвти, чекове без пари, два акаунта без такси, моргидж и кредитна линия......
Публикувай отговор