Торонто

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
niki477
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Дек 23, 2007 7:36 pm

Торонто

Мнение от niki477 »

Здравейте на всички в този форум .
Имам идея следващата година 2010 със съпругата ми да се местим в Торонто , искам да помоля ако има някой възможност да ми даде малко информация за града , кварталите , наемите и намирането на работа .Благодаря предварително на всеки който е отделил от ценното си време и е написал нещо тук . В момента живеем в Монтреал , но лично аз хич не съм доволен от града и местните хора , усеща се и дескриминация относно емигрантите тук , с една дума ОТВРАТ .
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Re: Торонто

Мнение от army »

Бих ти препоръчал Етобико, но ако си сноб по душа и практикуваш бояджииство, дърводелство или обща работа или пък ти куца английският- Норт Йорк е твоят квартал, но помни!-западната му част е забранена за бели :shock: .
Ако предпочиташ живот като в БГ!-кръчми,цигания,наркомани, включая и риска да ти откраднат колата- то твоята ерия е около Данфорт; ...там като изкрещиш от балкона:"Б*х ваща мама!"- поне стотина души ще се обърнат- така поне ще се чувстваш разбран :D
-Скарбъро не става, северната част на Ист Йорк е китайска... :wink:
:beer:
Даунтаун от далеч изглежда страхотно, но като наближиш- изглежда като нещо,което е по-добре да се гледа от далеч! :roll:
Каква работа търсиш?
Наемите почти са изравнени в по-добрите райони, Вие колко човека сте?
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Торонто

Мнение от ablood »

Отрови очакванията на човека да намери райско кътче.
Кой знае как са му описвали Торонто до сега. :?

Всъщност, ще стане както повечето други преместили се. От безизходица в края на краищата ще му се наложи да си налегне парцалите и да прокопса. И категорично ще твърди, че е взел единственото правилно решение на света, докато 4-те милиона монреалци са заблудени глупаци.

niki477, наистина ли вярваш, че щом не можеш да се реализираш в Монреал, ще го направиш безпроблемно в абсолютно ново и непознато място?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Торонто

Мнение от anxeli »

Всъщност никой от гореизказалите се не е прекарал в Торонто повече от 2-3 часа, ужасЕн от големия лош град :o .... Сега се забавляват предимно като си размазват комплексите из форумите, почивайки си, прекрасно реализирани, от удовлетворяващия работен ден. Тъй като не се занимават с четмо и писмо през деня, се налага да творят вечер. Не обръщай внимание. Пиши ми на лични ако те интересува нещо конкретно. Мнението ми ще е чисто лично, естествено, но поне дяма да има пропаганда и психоанализа :roll:.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Торонто

Мнение от myhata II »

ablood написа:Отрови очакванията на човека да намери райско кътче.
Кой знае как са му описвали Торонто до сега. :?

Всъщност, ще стане както повечето други преместили се. От безизходица в края на краищата ще му се наложи да си налегне парцалите и да прокопса. И категорично ще твърди, че е взел единственото правилно решение на света, докато 4-те милиона монреалци са заблудени глупаци.

niki477, наистина ли вярваш, че щом не можеш да се реализираш в Монреал, ще го направиш безпроблемно в абсолютно ново и непознато място?
А,Аблоод, Торонто е в пъти по добре на намиране на работа и по подредба от Монреала,аз по разхвърлян град от Монреал не бях виждал,най хубавото на Монреал е района около Даун Таун и пристанището има гот старинни сгради европейски стил ! :beer:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
niki477
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Дек 23, 2007 7:36 pm

Re: Торонто

Мнение от niki477 »

Със съпругата ми искаме да се махнем от Монтреал защото аз не говоря френски , за нея не е проблем , тя го говори и пише както българският език , но на мен ми е адски труден , звучи ми като китайски когато чуя местни да говорят . Манталитета на местните не ми харесва , писна ми да слушам как провинция Квебек трябва да е отделна държава и как във федералната част не ставало и англофоните са просто една паплач а не националност както са Кебекарите . Тук празника на Канада не се празнува , просто е един неработен ден , тук се празнува Сен Жан Баптист , това е официялният празник на Квебек . Да незапочвам да обяснявам отношението към хора като мен които неговорят френски , в Монтреал трябва да се говорят и двата езика , но когато влезна в магазин , заведение или държавно учреждение , Аз тръгвам на Английски , отговаря ми се на френски и не желаят местните боклуци да говорят английски . Съпругата ми дойде в Канада първа и тъй като за нея Френският език е като родния Български тя дойде в Монтреал , Аз дойдох след нея 2 години , но сега сме готови да сменим града и сме се спряли на Торонто .
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Торонто

Мнение от myhata II »

Ела и виж,каква работа си търсиш ?
Според работата и ерията !! :beer:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Re: Торонто

Мнение от army »

niki477 написа:Със съпругата ми искаме да се махнем от Монтреал защото аз не говоря френски , за нея не е проблем , тя го говори и пише както българският език , но на мен ми е адски труден , звучи ми като китайски когато чуя местни да говорят . Манталитета на местните не ми харесва , писна ми да слушам как провинция Квебек трябва да е отделна държава и как във федералната част не ставало и англофоните са просто една паплач а не националност както са Кебекарите . Тук празника на Канада не се празнува , просто е един неработен ден , тук се празнува Сен Жан Баптист , това е официялният празник на Квебек . Да незапочвам да обяснявам отношението към хора като мен които неговорят френски , в Монтреал трябва да се говорят и двата езика , но когато влезна в магазин , заведение или държавно учреждение , Аз тръгвам на Английски , отговаря ми се на френски и не желаят местните боклуци да говорят английски . Съпругата ми дойде в Канада първа и тъй като за нея Френският език е като родния Български тя дойде в Монтреал , Аз дойдох след нея 2 години , но сега сме готови да сменим града и сме се спряли на Торонто .
На прав път сте.
Мухата е прав. Според работата ще си търсите район за живеене.
Успех!
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
niki477
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Дек 23, 2007 7:36 pm

Re: Торонто

Мнение от niki477 »

ablood написа:Отрови очакванията на човека да намери райско кътче.
Кой знае как са му описвали Торонто до сега. :?

Всъщност, ще стане както повечето други преместили се. От безизходица в края на краищата ще му се наложи да си налегне парцалите и да прокопса. И категорично ще твърди, че е взел единственото правилно решение на света, докато 4-те милиона монреалци са заблудени глупаци.

niki477, наистина ли вярваш, че щом не можеш да се реализираш в Монреал, ще го направиш безпроблемно в абсолютно ново и непознато място?
Така сега , не съм молил никой да ми прави характеристика , дали съм се реализиръл в Монтреал или не , това си е само мой проблем , и кой каза че не съм се реализиръл тук ?!
Искаме със съпругата ми да се преместим в Торонто не защото нямаме работа в Монтреал и мизерстваме , напротив , сигурен че живеем доста по добре от 95% от Българите които са в Монтреал , просто не ни харесва града и хората които са тук особенно местните " ТИКВИ". Моля за напред в тази тема нека да пишат хора които живеят в Торонто , мнението на Българи от Монтреал много слабо ме интересува да не кажа че вобще не ме интересува . Тук имаме всичко и не се лишаваме от нищо , не вися по спирки на градският транспорт , не гледам цените по заведенията преди да си поръчаме нещо , ходим си на почивки в Щатите , но не там е въпроса . Със съпругата ми не сме щастливи в този град това е , Монтреал запада от ден на ден докато Торонто и Ванкувър се развиват много много бързо , местните "Гъби" в парламента на Квебек и кметсвото на Монтреал вместо да се вземат в ръце и да направят нещо за града , те се чудят само как да сменят имената на улици и пътни знаци от Английски на Френски . Това са само малка част от причините да желаем да се махнем от тази цигания тук .
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Торонто

Мнение от myhata II »

Напълно съм съгласен Ники ! :beer:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Торонто

Мнение от anxeli »

Оф, ти ако мислиш че тук няма да се ядосваш с кметството :lol:, ама това са бели кахъри. Друго какво да кажем, детските градини са 900-1200 на месец, на дете. Има и по-скъпи. Когато е в майчинство, жената взима само 55% от заплатата а не 70%, както е в Квебек. Застраховките на коли - 100-200 на месец. Цените, около 1/3 по-високи от където и да било другаде в Онтарио.
При смяна на провинция някои професионални лицензи не важат, моя например може да се прехвърли в която и да е друга провинция с малко бюрокрация и пари при смяна на ордера, но не и в Квебек! Те са отделна Канада :D.
Предлагам всеки да каже нещо "странно" за Онтарио и Торонто, което мисли че ще е от полза :idea: . Хубавите неща няма какво да ги предъвкваме пак, всеки ги знае :D, да се сетим за нещо, което в последствие би се превърнало в "Защо не ми казахте?". Мисля че ще е полезно.
За ники и жена му не, но за новопристигащи, нещо научих днес, не го знаех :?.
Даже бременните не са покрити в Онтарио през първите 3 месеца, раждането се плаща от джоба ако нямаш ОНIР ... Така е и в Бр. Колумбия, в Квебек само бременните не плащат. Във другите провинции нищо не се плаща още от кацането, за всички емигранти, не само за бременните, незабавно покритие на здравната каса :idea: ...
Циганите - на Сатурн !
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Торонто

Мнение от leaf »

Само да добавя.
Ако ОХИП не е сила имат право на безплатна акушерка при раждане.

http://www.settlement.org/sys/faqs_deta ... id=4000707

плащат само тестовете, които са нужни.
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Торонто

Мнение от myhata II »

Онтарио е рая !! :beer:
Само,много важно в коя ерия ще живееш ,да се запомни !!! :beer: :wink:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Торонто

Мнение от Жени »

niki477 написа:.....малко информация за града , кварталите , наемите и намирането на работа .....
niki477, много ми се иска да ти помогна с мнение, но да ти кажа честно е доста трудно човек да бъде конкретен по тази обширна тема.

Торонто е чудесен град. Мога да сравня с Отава, Монтреал и Квебек сити и ги подреждам точно в реда, в които са изписани в текста, макар в последните три да съм била само като турист, но пък съм била по 3 пъти. Не че не ми харесват, напротив всеки си има своят чар, но примерно Монтреал ми се стори страшно неподреден, непредвидим и мога да кажа като цяло разхвърлян.

По мое мнение инфраструктурата в Торонто е отлична. Примерно аз работя на 40 км. от вкъщи и вземам 3 магистрали, което ми отнема 40 мин. и то в пиковите часове.

Има прекрасни паркове, детски площадки, даунтаун е по-нов и приветлив. Има плажове, езеро. Наблизо ти е Ниагара и още десетки интересни местенца, където е близо, достъпно и приятно за отдих в топлите почивни дни. Молове са като че ли по-нови и работят до 9 часа през уикенда, а не до 5 както в Монтреал.

Кварталите (за мен това понятие не е точно, когато се отнася за няколко милионен град - визирам GTA, а не само Торонто), по-скоро бих казала residential areas , са добре подредени. Където и да избере човек да живее, наблизо все има поне 2-3 от основните вериги хранителни магазини.

Със сигурност има ерии, в които е по-добре да не ти стъпва кракът, защото е доста мизерно, но пък къде ги няма?!

Наемите са приблизително от 850 за 1 bedroom в нормален билдинг, а в по-луксозните има и за по 1800 примерно за 2 bedroom.

За намирането на работа - нищо не мога да споделя, което да ти помогне. То е толкова индивидуално, а е и тема, по която има много какво да се научи, ако се чете внимателно форума! :wink:

Със сигурност ще се чувстваш по-добре тук във връзка с езика и ти желая много попътен вятър! :beer:
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Re: Торонто

Мнение от army »

Добър оптимистичен отговор на "Жени" :wink:
Няма да си навличам греха да сравнявам, но мога да поспоря за цените.
Жени написа:
niki477 написа:.....малко информация за града , кварталите , наемите и намирането на работа .....
niki477....

Наемите са приблизително от 850 за 1 bedroom в нормален билдинг... :beer:
Такъв е наема на Джейн и Финч!!! :wink:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Заключено