Торонто

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Торонто

Мнение от anxeli »

Ех ти пък сега Ники, тук така си плещим, иначе сме много учтиви и възпитани и си общуваме чат-пат :lol: ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Торонто

Мнение от myhata II »

Ники и какво точно не ви харева в Монтреал ?
Кое точно,заплати ли ,хора и нрави ли що ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
niki477
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Дек 23, 2007 7:36 pm

Re: Торонто

Мнение от niki477 »

ivanko13 написа:Айде пак :D Стига с това преуспяване бре... Има всякакви българи, както и всякакви руснаци и цигани и евреи и т.н. Какво сте ревнали!? Почти съм сигурен че 90% от тука пишещите българин ги е посрещал в началото когато са гледали ,като изтресени... Ама сега малко по-късно българите това българите онова... Никито и той специален, не общувал бил с българи... Ами тоя форум да не е афганистански бе? Всеки е сърбал малко или много попарата на някой сънародник ама човещинка кво да прайш... Няма идеални... Нито сред нас нито сред другите националности... :beer:
Иванко13
Сега ще ти обясня нещо , съпругата ми пристигна в Монтреал 2005 година тоест 2 години преди мен , беше посрещната от Българско семейство , уж нейни познати , които си предложиха услугите . От тук започнаха и нейните несгоди през първите месеци . Мъжът работеше като консиерж в един доста скъп блок , той и нае апартамент в същият блок 3 1/2 за 900$ на месец , продаде и стари мебели / абсолютни боклуци / на доста вискоа цена , излъга я че за да си отвори банкова сметка и трябват поне 1000 $ да внесе първоначално , абсолютно нищо не и обясниха къде да си подаде документи за здравна карта и социялен номер и накрая на въпроса и как може да си купи мобилен телефон и да се включи към някой мобилен оператор и беше отговорено : МНОГО ТИ Е РАНО ЗА МОБИЛЕН ТЕЛЕФОН :
Сега живеем в същият квартал буквално през един блок от този в който тя живееше първоначално в супер апартамент 3 1/2 с подземен гараж за 655 $ , оказа се че за да си отвориш банкова сметка струва 0 $ , тоест абсолютно нищо , да станеш абонат на ФИДО или РОДЖЪРС не е вобще сложно а мебелите за които по горе писах за взети буквално от боклука . Когато Аз пристигнах започнах работа IGA оказа се че в същият магазин има и още един Българин , зарадвах се много , казах си : Поне имам сънародник с който да говоря на родният си език , но уви
след много кратко време започнаха простотийте и номерата от негова страна към мен , без да съм го обидил или направил нещо срещу него . След време имах здравословен проблем , счупих си преден зъб много лошо , реших да отида на Български зъболекар със звучното име Радка , казах си така и така ще се оръся яко поне да ги дам тези пари на Българин , но отново уви , платих 210 $ и след това се наложи да ходя отоново на зъболекар и да се оръсвам здраво , но този път при местен , тази Др Радка така ми направи първият път зъба че точно след една седмица ми падна изградената част и отзад на самият зъб ми беше оставила огромна дупка . Мога да давам още много примери лични и на други хора , но няма да ми стгне времето . Ха сега ти Иванко13 ми кажи дали Българите един към друг сме готини хора и готови да си помагаме , сигурно има свестни Българи , но поне ние с жена ми не сме попадали на такива . Когато казах че не общуваме с Българи имах в предвит лични контакти и приятелски отношения , не говорех за форума .
niki477
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Дек 23, 2007 7:36 pm

Re: Торонто

Мнение от niki477 »

myhata II написа:Ники и какво точно не ви харева в Монтреал ?
Кое точно,заплати ли ,хора и нрави ли що ?
Не ми харесват местните хора , абсолютни лицемери и мръстници , не ми харесва града / исключително мръсен с овратителни улици / , не ми харесва постоянно да слушам как Квебек трябва да е независима република и да е отделно от Канада , не ми харесва това че тук НЕ се празнува националният празник на Канада , а просто е един неработен ден , защото тук не са Канадци , тук са Кебекоа . Не ми харесва отоношението на Местните към имигрантите , тук определено има дискриминация и расизъм на много високо ниво и много други неща .
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Торонто

Мнение от myhata II »

Да ама ти не знаеш ,че и от форума се събират българи и си правят кал ,ама карай то навсякаде е еднакво,просто си подбирай средата !!
Ето сега един пример
Запознах се с българин живее от 18 г тука и оп един ден ми каза вдигнаха ми наема и аз го попитах с колко
и той ми изрева с 8 долара ,един час се тюхкаше че било много скъпо ,и вече ми е ясен дребнав човечец ,гледам да не го закачам за нищо,както се вика за един пирон не съм го търсил ! :beer: :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Торонто

Мнение от ablood »

niki477 написа:
myhata II написа:Ники и какво точно не ви харева в Монтреал ?
Кое точно,заплати ли ,хора и нрави ли що ?
Не ми харесват местните хора , абсолютни лицемери и мръстници , не ми харесва града / исключително мръсен с овратителни улици / , не ми харесва постоянно да слушам как Квебек трябва да е независима република и да е отделно от Канада , не ми харесва това че тук НЕ се празнува националният празник на Канада , а просто е един неработен ден , защото тук не са Канадци , тук са Кебекоа . Не ми харесва отоношението на Местните към имигрантите , тук определено има дискриминация и расизъм на много високо ниво и много други неща .
Явно аз живея в друг Монреал, защото не виждам нито един от изброените недостатъци, с изключение, на игнорирането на деня на Канада (бах'ти и проблема имаш).
"Лицемерната усмивка", когато ти взимат парите не е измислена в Монреал. Ще установиш, че квебекарите са много по-прями и човечни, от англофоните като цяло.
Колкото до дискриминацията е направо смешно. Никога няма дискриминация срещу компетентни емигранти. Другото е мрънкане.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Re: Торонто

Мнение от kurta007 »

niki477 ,прав си българите,но има и изключения,всичко е до човек ! особедно сред по старите имигранти 4-5г и нагоре
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Торонто

Мнение от filipne »

ablood написа: Колкото до дискриминацията е направо смешно. Никога няма дискриминация срещу компетентни емигранти. Другото е мрънкане.
Интересен възглед. Значи дискриминацията е в зависимост от компетентността на емигранта :shock:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Торонто

Мнение от ablood »

Абсолютно вярно!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Re: Торонто

Мнение от army »

Колкото си по-компетентен, по дискриминираш! :D
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Re: Торонто

Мнение от army »

niki477 написа:
ivanko13 написа:Айде пак :D Стига с това преуспяване бре... Има всякакви българи, както и всякакви руснаци и цигани и евреи и т.н. Какво сте ревнали!? Почти съм сигурен че 90% от тука пишещите българин ги е посрещал в началото когато са гледали ,като изтресени... Ама сега малко по-късно българите това българите онова... Никито и той специален, не общувал бил с българи... Ами тоя форум да не е афганистански бе? Всеки е сърбал малко или много попарата на някой сънародник ама човещинка кво да прайш... Няма идеални... Нито сред нас нито сред другите националности... :beer:
Иванко13
Сега ще ти обясня нещо , съпругата ми пристигна в Монтреал 2005 година тоест 2 години преди мен , беше посрещната от Българско семейство , уж нейни познати , които си предложиха услугите . От тук започнаха и нейните несгоди през първите месеци . Мъжът работеше като консиерж в един доста скъп блок , той и нае апартамент в същият блок 3 1/2 за 900$ на месец , продаде и стари мебели / абсолютни боклуци / на доста вискоа цена , излъга я че за да си отвори банкова сметка и трябват поне 1000 $ да внесе първоначално , абсолютно нищо не и обясниха къде да си подаде документи за здравна карта и социялен номер и накрая на въпроса и как може да си купи мобилен телефон и да се включи към някой мобилен оператор и беше отговорено : МНОГО ТИ Е РАНО ЗА МОБИЛЕН ТЕЛЕФОН :
Сега живеем в същият квартал буквално през един блок от този в който тя живееше първоначално в супер апартамент 3 1/2 с подземен гараж за 655 $ , оказа се че за да си отвориш банкова сметка струва 0 $ , тоест абсолютно нищо , да станеш абонат на ФИДО или РОДЖЪРС не е вобще сложно а мебелите за които по горе писах за взети буквално от боклука . Когато Аз пристигнах започнах работа IGA оказа се че в същият магазин има и още един Българин , зарадвах се много , казах си : Поне имам сънародник с който да говоря на родният си език , но уви
след много кратко време започнаха простотийте и номерата от негова страна към мен , без да съм го обидил или направил нещо срещу него . След време имах здравословен проблем , счупих си преден зъб много лошо , реших да отида на Български зъболекар със звучното име Радка , казах си така и така ще се оръся яко поне да ги дам тези пари на Българин , но отново уви , платих 210 $ и след това се наложи да ходя отоново на зъболекар и да се оръсвам здраво , но този път при местен , тази Др Радка така ми направи първият път зъба че точно след една седмица ми падна изградената част и отзад на самият зъб ми беше оставила огромна дупка . Мога да давам още много примери лични и на други хора , но няма да ми стгне времето . Ха сега ти Иванко13 ми кажи дали Българите един към друг сме готини хора и готови да си помагаме , сигурно има свестни Българи , но поне ние с жена ми не сме попадали на такива . Когато казах че не общуваме с Българи имах в предвит лични контакти и приятелски отношения , не говорех за форума .
"Ники477"! Той ,'Иванко13', това го знае много добре, ама си трае :wink:

п.с. Бийте си по една ваксина 'Антибулгарин' и се мятайте на трена за Тотонто :D
-то ние от там избягахме, ама тва е друга тема :beer:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Торонто

Мнение от iliana »

ivanko13 написа:Айде пак :D Стига с това преуспяване бре... Има всякакви българи, както и всякакви руснаци и цигани и евреи и т.н. Какво сте ревнали!? Почти съм сигурен че 90% от тука пишещите българин ги е посрещал в началото когато са гледали ,като изтресени... Ама сега малко по-късно българите това българите онова... Никито и той специален, не общувал бил с българи... Ами тоя форум да не е афганистански бе? Всеки е сърбал малко или много попарата на някой сънародник ама човещинка кво да прайш... Няма идеални... Нито сред нас нито сред другите националности... :beer:
Съгласна съм с теб Иванко.
Аз като пристигнах в Монтреал българи ми помогнаха да си стъпя на крака, като се преместих в Отава почнах работа за българин и вече съм партньор във фирмата.
Има и българи - боклуци, но те са единици. Това не значи че всички са такива и всички трябва да се отбягват.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Re: Торонто

Мнение от army »

iliana написа:
...Има и българи - боклуци, но те са единици. Това не значи че всички са такива и всички трябва да се отбягват.
Тук 'всички' сме от 'другите' :arrow: ...т.е не сме за изпускане :D
-Ама тия 'еденици' - мноооого бе! :beer:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Торонто

Мнение от ablood »

cocose написа:Ако искаш да преуспееш, никакви контакти с българи :beer:
Още от училище децата се делят на класи:
смотаняци/готини,
бедни/баровци,
глупаци/умни,
дебели, или грозни/красиви,
неудачници/успяли.

Човек се събира и дружи предимно с подобни нему. Тези който са над неговата класа го отбягват.

Едно е в новата среда да откриеш българи от своята класа и да страниш от другите.
Съвсем друго е да се окажеш пренебрегнат от тези с които искаш да контактуваш и да обявиш всички за боклуци.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Торонто

Мнение от iliana »

army написа:
iliana написа:
...Има и българи - боклуци, но те са единици. Това не значи че всички са такива и всички трябва да се отбягват.
Тук 'всички' сме от 'другите' :arrow: ...т.е не сме за изпускане :D
-Ама тия 'еденици' - мноооого бе! :beer:
Ами в торонто може и да преобладават на за щастие в Отава не.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Заключено