Калгари

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Калгари

Мнение от pavelyankov »

Ако може хора, които са живяли или живеят в Калгари, да споделят по нещо от своя опит. Ние сме семейство на по 35 с две деца, имаме приятели в Торонто и Монреал, но за Калгари не знаем почти нищо. Какви са възмойностите за реализация там да речем в банковата сфера, или пък в нефтената промишленост. Колко е скъп живота там? И др. такива, всички мнения ще са ни от полза. Благодаря ви предварително !! Поздрави от Варна, БГ :)
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Alisa75
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Калгари

Мнение от Alisa75 »

Наскоро там кацна един варненец и ако реши да бъде полезен ,ще ти обясни с подробности каква е хавата в Калгари.
За реализацията не знам.За всеки е индивидуално,но кодовите думи банка и нефт миришат от далеч още на много пари.
Кажи какво си решил да реализираш по точно,банка или нефт се гласиш да точиш.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Калгари

Мнение от pavelyankov »

Предполагам, че ще работя нещо кирташко за без пари в началото :)
Надявам се да се квалифицирам за нещо в нефта. В БГ-то имам опит като сондьор и бомбаджия. Половинката е в банковата сфера, с над 10г опит. По принцип искаме някое по-спокойно място за живеене. Но и да бачкаме здраво, аз съм си бачкер и по душа :)
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Alisa75
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Калгари

Мнение от Alisa75 »

Ако си това което казваш ,ще се оправиш.Там такива корави ги търсят,ама за спокойния живот незнам какво да ти кажа.Ако решат да търсят нефт ще дупчиш,ама ако застане някой икономически карък и не искат да дупчат спокойния ти живот заминава на кино.Като се замизлиш то къде ли и не е така.
Тука е така ,днеска има утре няма ,спокойния живот е там от където никой не се е върнал още за да каже как е.
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Re: Калгари

Мнение от army »

Бомби +Банки= :o
:beer:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Re: Калгари

Мнение от koceto77 »

blaster, колко са ти големи децата? Ако са под 6 години едният от вас ще трябва да си стои вкъщи да ги гледа защото детската градина за две деца ще бъде цифра.
:beer:
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Калгари

Мнение от pavelyankov »

Малкия е на 4, големия на 13. Но докато дойдем, мисля че ще е вече 2011 :D
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Re: Калгари

Мнение от koceto77 »

Охо тогава се съсредоточи върху процедурата, защото сега може да има едни възможности за реализация а 2011 други :D
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Калгари

Мнение от pavelyankov »

koceto77 написа:Охо тогава се съсредоточи върху процедурата, защото сега може да има едни възможности за реализация а 2011 други :D
Имаш предвид, че може да се влоши положението ли? Нали една процедура трае най-малко 14 месеца. Прост не зная дали ще успеем преди 2011
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Калгари

Мнение от Ivan1007 »

Ако си бачкатор и търсиш работа в нефтения бизнес Едмонтон май ще ти подхожда повече. Тук са началниците, рафинериите и сондирането са на север.
Банки и в Calgary и в Едмонтон дал господ, колкото във всеки едно милионен град.
Иначе за живот мисля че Calgary е по-тихо местенце.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Калгари

Мнение от Ivan1007 »

blaster написа:
Имаш предвид, че може да се влоши положението ли? Нали една процедура трае най-малко 14 месеца. Прост не зная дали ще успеем преди 2011
Едва ли. По-зле отсега не е било май през последните девет години. До 2011 може и да живне и къщите па да скочат двойно
:D
Последно промяна от Ivan1007 на Съб Авг 15, 2009 3:00 pm, променено общо 1 път.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Калгари

Мнение от pavelyankov »

Е то ние така или инъче нямаме кинти за къща :lol:
И още веднъж благодаря за мненията ! Те наистина помагат да се ориентира човек в тъмното :lol:
Незнам обаче на фемилито как ще се отрази климата. Аз съм свикнал в кал до ушите, ама те......?
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Калгари

Мнение от Ivan1007 »

blaster написа:Е то ние така или инъче нямаме кинти за къща :lol:
И още веднъж благодаря за мненията ! Те наистина помагат да се ориентира човек в тъмното :lol:
Незнам обаче на фемилито как ще се отрази климата. Аз съм свикнал в кал до ушите, ама те......?
Ми то тука кал нема. 9 месеца зима и 3 месеца суша.
:D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Калгари

Мнение от pavelyankov »

Стига бе :o
Значи да се запасиме с вратни пържоли и червено вино :lol:
Сега сериозно: трудно ли се свиква с климата, все пак и до морето живеем сега?
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Калгари

Мнение от Ivan1007 »

blaster написа:Стига бе :o
Значи да се запасиме с вратни пържоли и червено вино :lol:
Сега сериозно: трудно ли се свиква с климата, все пак и до морето живеем сега?
Ми аз съм сериозен като прасе в люцерна. Климати има всякакви, за свикване се свиква. Аз толкова свикнах, че вече ми омръзна.
Сега пак бях на почивка в Okanagan valley, климата е като в БГ. Лозя, овошки всякави, пъпеши, дини, домати, чушки, езера, плажове. На границата с САЩ има даже и малко като пустиня с гърмищи змии и кактуси.

Calgary от всички прерийни като че ли има най-добър климат, но поне на мен вече взе да ми писва от продължителността на зимата. Тук се раззелениява края на май и началпото на октомври е зима
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Заключено