Калгари

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Калгари

Мнение от Странджата »

Няма и смисъл да споря с теб, само виж откъде тръгна ,,спорът,, между нас в тази тема, типичното пренебрежение към хората живеещи в Квебек и обобщаващата марка ,,социаладжия,, , това което казах бе само , че и в Монреал могат да живеят достойни хора ,и да имат своите мечти!
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Re: Калгари

Мнение от army »

army написа:А по твоето изказване:
Е поне за миг не можете ли да си представите , че в Монреал може да се живее без социал , без да плащаш наеми и да взимаш нормална заплата !...
мисля, че може :wink:
-Ако си 'суперинтендант'
-или ако си разполагал или разполагаш с много пари.
Но предполагам това не значи, че ти си 'събирателният образ' на БГ-имигранта в Монтреал?!...
...или се бъркам?! :wink:
Базирано на твоето изказване- това ми бе- и е все още отговора!
Аз не те обидих -нали?
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Re: Калгари

Мнение от army »

Странджата написа:Няма и смисъл да споря с теб, само виж откъде тръгна ,,спорът,, между нас в тази тема, типичното пренебрежение към хората живеещи в Квебек и обобщаващата марка ,,социаладжия,, , това което казах бе само , че и в Монреал могат да живеят достойни хора ,и да имат своите мечти!
Напротив!
Винаги има смисъл да се спори.
Само че ,както на онези, който са на социал, ще им е трудно да ме разберат- така и на милионерите, ще им е трудно да разберат-такива като мен!
п.с.Никога не съм твърдял, че в Монтреал не живеят достойни хора!?
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Калгари

Мнение от myhata II »

Странджата написа:Лайнокац 2 , мисля , че ти стана ясно , че не е твоя работа да се занимаваш с личния живот на хората , но явно комплексарската ти главичка не може да се отърве от това единствено за нея удоволствие !Космонавта полетя днес , ред е довечера на пакистанските летящи чинии , грешка, пици , навигирани от командор Лайнокацов :wink:
Верно е че е на ред ,ще си поръчам една на специал за 13 кинта Х Л със 4 колички :beer:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Калгари

Мнение от myhata II »

Странджата написа:Няма и смисъл да споря с теб, само виж откъде тръгна ,,спорът,, между нас в тази тема, типичното пренебрежение към хората живеещи в Квебек и обобщаващата марка ,,социаладжия,, , това което казах бе само , че и в Монреал могат да живеят достойни хора ,и да имат своите мечти!
Чичо Мартин на около 60 години ,пълен комарджия и мошенник,запознах се със него на 3 месеца в Канада ,той се води от старата имиграция дошъл тук от преди 40 и кусур годинки,демек преуспелите ,познавате ли го в Монтреал,караше един изтърбушен Ягуар ! :wink: :beer:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Калгари

Мнение от 7George »

Странджата написа:Е поне за миг не можете ли да си представите , че в Монреал може да се живее без социал , без да плащаш наеми и да взимаш нормална заплата !С това мисля , че отговарям и на двама ви , като имам предвид гледната точка на Гошо относно парите , а Арми да си плаща наема като горд онтариец и да си реве същевременно от квартали ,съседи , и т.н..
Странджа, не се и съмнявам, че много хора като вас примерно се чувстват отлично в Монреал. Ама не е за всеки явно. Трябва в един момент да спреме да се местим, с оглед да се оправим и да постигаме нещата на място, нали? :beer:
Embrace your climate change!
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Калгари

Мнение от 7George »

Също така, за сведение на посрещачите и пристигащите, безработицата в града продължава да е висока, продължават съкращенията. Всичко става доста бързо и лесно, в типичния случай. Идва шефа при тебе в пътък, мазен и усмихнат, само дето не те целува: Ама ние много те ценим като работник, чудесно се справяш с работата и тнт., ама криза е, няма бачкане, мрън-мрън, с други думи: не идвай на работа от понеделник.... :( Няма значение колко деца имаш и колко къщи изплащаш. А - Мери Крисмас, щях да забравя.... :handshake:
Embrace your climate change!
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Успех в Канада

Мнение от ZanzibarHero »

myhata II написа:.. Чичо Мартин на около 60 години ,пълен комарджия и мошенник,запознах се със него на 3 месеца в Канада ,той се води от старата имиграция дошъл тук от преди 40 и кусур годинки,демек преуспелите ,познавате ли го в Монтреал,караше един изтърбушен Ягуар ! :wink: :beer:
И каква е връзката между продължителността на престоя в Канада и успеха в Канада? :( :( :(
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Успех в Канада

Мнение от iliana »

ZanzibarHero написа:
myhata II написа:.. Чичо Мартин на около 60 години ,пълен комарджия и мошенник,запознах се със него на 3 месеца в Канада ,той се води от старата имиграция дошъл тук от преди 40 и кусур годинки,демек преуспелите ,познавате ли го в Монтреал,караше един изтърбушен Ягуар ! :wink: :beer:
И каква е връзката между продължителността на престоя в Канада и успеха в Канада? :( :( :(
Никаква! Ако знаете какви екземпляри има...
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Калгари

Мнение от 7George »

CALGARY - Saddled with dwindling employment and shrinking energy prices, Alberta seems to be losing its status as the promised land for job-seekers from across Canada.
For more than a decade the province's resource-rich economy has drawn in hundreds of thousands of people from Saskatchewan, Newfoundland and Labrador and elsewhere.
But Statistics Canada's third-quarter population estimate for 2009 shows more people left Alberta for other provinces than moved in.
That's the first time that has happened since 1994.
Alberta's unemployment soared during the global recession, but it has shown recent signs of recovery. The province's employment rose by 13,000 in November, the biggest gain in more than a year.

CBC news
Embrace your climate change!
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Калгари

Мнение от kill_u »

А пише ли някъде, колко са се повишили хората на социални помощи, това ще е интересно. Дали наистина заминават от Албърта или просто преминават на социални, докато кризата приключи?
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Калгари

Мнение от myhata II »

kill_u написа:А пише ли някъде, колко са се повишили хората на социални помощи, това ще е интересно. Дали наистина заминават от Албърта или просто преминават на социални, докато кризата приключи?
Да не са луди,кой ще им работи Килл ?!?
Килл,това че е Канада не я прави по различна от Бгто,отвори си очичките майна !! 8) :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Успех в Канада

Мнение от Julian_04 »

ZanzibarHero написа:И каква е връзката между продължителността на престоя в Канада и успеха в Канада? :( :( :(
Имал си малко повече време, но само при условие, че си свестен. Не всички идват с 300К кеш и от летището бързат да си купят къща. 8)
Fireman

Re: Калгари

Мнение от Fireman »

И в крайна сметка "какво стана,че не вечеряхме" :wasntme: или много пихме :rofl: ,Муха - Наздарьовя :drinks: :beers:,ако знаеш как ми се пие бира от известно време,ама ми се свиди едно ,ама ми се пие,но като знам че за някоя и друга бира ще отидат поне 10 долара ,което си е 1 кг. месо от хбавото и 2кг. от неизвестното какво... :(
reneta
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 5:26 pm
Местоположение: Canada

Re: Калгари

Мнение от reneta »

Ee, Fireman, ти и в БГ ли беше толкова стиснат?
Пие ти се, та две не гледаш, ама ти се свиди. Е тва не го разбирам...
Заключено