САЩ

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
pepino
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 11:33 am
Местоположение: Edmonton, NW

САЩ

Мнение от pepino »

Ако паспорта ти изтича септември а искаш да влезеш в Щатите август за 2-3 дена и да се прибереш в Канада преди да ти е изтекъл, дали мислите ще правят някакви спънки американчетата на влизане?
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: САЩ

Мнение от 7George »

Мисля, че не би трябвало. Опитайте, няма загуба.

Какво пак ще си пазарувате? 8)
Embrace your climate change!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: САЩ

Мнение от pumpy »

С канадски паспорт - НЕ
С български - най-вероятно ДА

Информацията от ТУК
Unlike some other nationalities, as a Canadian, your passport need not be valid beyond the duration of your planned trip to the U.S. and it need not be machine-readable.


PS. Разбирам, че бях писал на латиница, но един много полезен бутон под иконите ИЗЧЕЗНА след освежаването. Това лимитира писането само от домашната машина.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: САЩ

Мнение от optics »

Наскоро писах на американското посолство и ги питах.
Казаха ми "НЕ МОЖЕ" щом не ти остават поне 6 месеца валидност !
Моя случай обаче беше свързан с летене.

Опитът показва че има разлики по земя и по въздух.
Например преди да стана перманент, съм излизал от Канада до САЩ с еднократна канадска виза, която
вече беше ползвана (за да дойда от България) с кола. На излизане отидох при канадското КПП и викам - глейте ся, да не стане беля утре кат се връщам да не искат да ме пуснат ваште колеги обратно.
Те викат - нееееее, няма а се плашиш мой човек, то тия работи са само за летене. Тука е друга друга работа, отивай, връщай се, нямай грижи. Така и стана.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: САЩ

Мнение от Жени »

Според мен човекът пита за канадски паспорт, защото ако ставаше въпрос за БГ паспорт вътре е нужно да има валидна виза за САЩ. Ако има валидна виза дори два дни от паспорта да остават не би трябвало да те спрат да влезеш в страната. Друг е въпросът какви са изискванията за валидност на паспорта при полагане на виза!

Мисля, че няма да има проблем с пътуването! :wink:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: САЩ

Мнение от pumpy »

Жени написа: Друг е въпросът какви са изискванията за валидност на паспорта при полагане на виза!
Няма такива. Има изисквания за валидността на паспорта след напускането на САЩ. Ето я официалната информация:
A passport valid for travel to the United States and with a validity date at least six months beyond the applicant's intended period of stay in the United States (unless country-specific agreements provide exemptions).
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: САЩ

Мнение от Жени »

poumpy написа:
Жени написа: Друг е въпросът какви са изискванията за валидност на паспорта при полагане на виза!
Няма такива....
Ок, не ми се спори с теб в момента, а и по принцип! :D
niki477
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Дек 23, 2007 7:36 pm

Re: САЩ

Мнение от niki477 »

Най-добре се обади на телефоните ,приложени в сайта на американското посолство.Ние преди време така направихме.Там ще ти дадат най-точна информация :D Има едно неудобство,което е ,че ако искаш сервиз на френски....ще ти се изчака чакането,докато ти отговори някой.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: САЩ

Мнение от optics »

Жени написа:....защото ако ставаше въпрос за БГ паспорт вътре е нужно да има валидна виза за САЩ. Ако има валидна виза дори два дни от паспорта да остават не би трябвало да те спрат да влезеш в страната.
Мисля, че няма да има проблем с пътуването! :wink:
Ти хубаво мислиш, но аз казвам какво ми отговориха официално от американското посолство точно за български паспорт с виза.

А Пепино да беше уточнил вместо да гадаем.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
pepino
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 11:33 am
Местоположение: Edmonton, NW

Re: САЩ

Мнение от pepino »

Благодаря за отговорите. Наистина не съм писал с какъв паспорт ще ходя, не знаех че има разлика, но явно има. С български съм, още ми е рано да ставам канадец.
Публикувай отговор