Забележителности в Отава?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Todorakis
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Яну 06, 2006 12:34 am
Местоположение: Montreal, QC

Забележителности в Отава?

Мнение от Todorakis »

Здравейте!
Този петък ще посетим Отава и бихме искали да покажем на нашите приятели някои интересни забележителности от прекрасната столица на Канада.
Ще сме ви много благодарни, ако споделите с нас впечатленията си и ни дадете препоръки за забележителностите на Отава, които е интересно да се посетят през зимата.
Благодаря ви!
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

Сградите на Парламента са винаги интересни;поне отвън, а ако имате време - защо не и отвътре. Близо до тях е Шато Лорие, до него е музея на фотографията; зад него има парк, който е интересен за разходка (ако метеорологичните условия позволят).
Канала - ако е замръзнал може да карате кънки по него. Или поне се разходете. Непременно опитайте т.нар. "beaver tails" - продават се по канала.
Байуд маркет.
Тези по-горе за мен са "лицето на Отава", най-вече през зимата, но ако ви остане време и имате интерес:
Разходка по Спаркс стр. (мол на открито), но ако времето е лошо няма смисъл - там има кафета, ресторанти и сувенирни магазини.
Ако имате време/интерес - има музей на цивилизацията в Гатино/Hull, националната галерия в Отава, музей на войната, Nature museum; оима и други, но са по-скоро за деца.
Гатино - не съм ходила тази зима, но по принцип това е парк, който през другите сезони е задължително да се посети, според мен; ако някой знае как е в момента, да сподели.
Todorakis
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Яну 06, 2006 12:34 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Todorakis »

beckythomas9, благодаря ти много за идеите! Ще се възползваме от тях!
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Let it go...
Публикувай отговор