Пълномощно от родител при пътуване на деца

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Бихте ли цитирали от къде черпите тази информация и трябвали тази декларация да е заверена в българското посолство?
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

Благодаря Ви за въпроса!
-Ми информацията я черпя от собствен опит, пък и децата ми се върнаха. :lol:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

Арми, това, което казва ИРА е вярно!
IRA написа:..... Ако детето е двоен гражданин и пребивава постоянно в чужбина заедно с родителите си няма нужда от декларация за пред българските власти.......
На твоите деца са им искали писмото на излизане от БГ вероятно защото са само БГ граждани и нямат още канадско гражданство! :wink:
Аватар
Karo007
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Фев 12, 2009 11:11 pm
Местоположение: quEbec

Мнение от Karo007 »

army написа:'Декларацията ви е необходима пред "БЪЛГАРСКИТЕ ВЛАСТИ", защото детето ВИ няма 'български документ за самоличност'
army, ти военен ли си бил ?

ами ако детето е само Канадски гражданин какво правим в БГ на влизане и излизане ?
Аватар
Karo007
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Фев 12, 2009 11:11 pm
Местоположение: quEbec

Мнение от Karo007 »

army написа:Благодаря Ви за въпроса!
-Ми информацията я черпя от собствен опит, пък и децата ми се върнаха. :lol:
Има ли някой на които децата да не са се върнали ? :lol:
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

army, ти военен ли си бил ?

ами ако детето е само Канадски гражданин какво правим в БГ на влизане и излизане ?
Да -що?
Ти и останалите явно сте адвокати на '..."- и к'во от това?
По вторият ти въпрос - повторно отговарям:
Ако детето ти е канадски гражданин, то тогава въпроса ти е излишен
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Мнение от teomat.com »

Забелязвам че темата започва да се разводнява и затова написвам още веднъж това което се случи миналото лято, а всеки да си прави изводите:

Дете под 16 години с българско и канадско гражданство.
Пътува без родителите си придружавано от наш приятел на когото е издадено пълномощно от двамата родители.
Пълномощното НЕ Е заверявано в Българско посолство, а пред обикновен служител оторизиран за това със съответния печат (за Монреал 5$)
Пълномощното е на 2 езика, като българския превод е с по-дребен шрифт под всяко преведено изречение.
На излизане от България са поискали копие от пълномощното.
На влизане в Канада са поискали да видят пълномощното.
Детето си е в Канада :lol:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Хубаво де, нещо не схващам. След като детето живее постоянно в Канада, с родители живеещи в Канада, значи не трябва нищо освен резидентската карта? Така ли? За какво тогава са всичките тези документи и галимации за пред българските граничари?
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Мнение от teomat.com »

ablood написа:Хубаво де, нещо не схващам. След като детето живее постоянно в Канада, с родители живеещи в Канада, значи не трябва нищо освен резидентската карта? Така ли? За какво тогава са всичките тези документи и галимации за пред българските граничари?
Според мен, защото от България изчезват много деца.
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

ablood написа:Хубаво де, нещо не схващам. След като детето живее постоянно в Канада, с родители живеещи в Канада, значи не трябва нищо освен резидентската карта? Така ли? За какво тогава са всичките тези документи и галимации за пред българските граничари?
Така, ама то пътува с друг човек. Родителите ги няма с него и никой не знае къде са в момента. Затова си трябва пълномощно. Всяка от държавите защитава своя гражданин, по своите си закони. Има и субективен момент на какъв граничар попадаш. По-добре презастраховка, отколкото провалено пътуване.
Embrace your climate change!
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

Независимо с какво гражданство е детето и с кого пътува (с изключение на ДВАМАТА родители), могат да поискат пълномощно на която и да е граница. На мен ми поискаха такова при влизане в Канада с канадски паспорт и на двете ни. Винаги правим пълномощно за детето ни, когато не пътува с двамата и фотокопия за всеки случай. При нас има и опция за безплатна заверка в общината.
Конкретно за България нямам лични впечатления.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Днес по телефона българската консулка каза, че този закон противоречал на някакъв друг и за това пълномощните от консулството били единствения вариант за резиденти. :?
toncho
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 1:54 pm
Местоположение: toronto

Мнение от toncho »

ablood написа:Днес по телефона българската консулка каза, че този закон противоречал на някакъв друг и за това пълномощните от консулството били единствения вариант за резиденти. :?
е какво като противоречи?! има ли закон или не? след като има на какво противоречи няма никакво значение, нали?

освен това не знам дали е закон или не, но на сайта на мвр толкова ясно са си го написали хората, какво има толкова да "доказвате" - не мога да ви разбера
Който може нещо - го прави, който не може - учи другите, който не може да обучава - ръководи.
Аватар
Karo007
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Фев 12, 2009 11:11 pm
Местоположение: quEbec

Мнение от Karo007 »

ablood написа:Днес по телефона българската консулка каза...
Ами без таксите за бюрократщина как ще преживеят, затова така е казала. Гниди гадни ! С нищо не улесняват БГ гражданите. Хората трябва да пътуват до там, да се съобразяват с директорските им приемни часове ...
Suny
Мнения: 421
Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 3:37 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Suny »

Вчера говорих с консулката по телефона относно тази декларация тъй като синът ни е канадски гражданин.Въпреки ,че е такъв трябва декларация ,защото не бил пълнолетен.Таксите както следва са 46 $ експрес и 23$ за 3 дена връщане по пощата :twisted: Та питам се как може тази декларация тука да ми е безплатна или най-много 5 $ в Acce de Montreal????
"Global Warming: Point of No Return?".............
http://www.youtube.com/watch?v=7FVZSUsT ... ed&search=
Публикувай отговор