По какъв начин да докажем необходимите парични ср.пред имми?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
nikisan
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 7:42 am

По какъв начин да докажем необходимите парични ср.пред имми?

Мнение от nikisan »

Здравейте!След 10 дни аз и семейството ми 4 чл.излитаме за Торонто.
Моля за инфо!По какъв начен да докажем необходимите парични средства пред иммиграционнита служба при влизането в Канада?За 4 чл.сем. е посочено че са необходими около 20000 кд.Може ли да се декларират примерно 9000 кд в брой банкова референция или бордеро за останалите пари в българска банка,които след откриване на банкова сметка в Канада ще бъдат трансфирирани?
Или останалата част е задължително да бъде преносима с травел чек или нещо друго подобно?
Благодаря предварително!Спешно ми е нужна тази инфо.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

Ние пристигнахме преди 4 месеца в Канада. Петчленно семейство сме. Носехме 7000 долара в брой, а другите ни пари бяха в банка в Европа. Никой, абсолютно никой в Торонто не ни попита колко пари имаме. Просто след това открихме банкова сметка и си преведохме парите от Европа тук. Това е. За да откриеш банкова сметка ти трябват два официални документа. Дадохме паспорти и шофьорски книжки.
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

Ние си носихме около 3000 долара в брой, за които съобщихме на офицера като ни попита с колко пари пристигаме! Имахме и копие от документа от банката за притежание на определената сума - същият, чийто оригинал бяхме изпратили в Букурещ година и половина преди да летим, т.е. с много стара дата! Но така и не ни поискаха обяснение защо нямаме определената сума и дали тя идва след нас по банков път, както всъщност стана след като си направихме сметка в канадска банка! :wink:
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Мнение от Павел »

Този въпрос е задаван и преди. Това, че 100 човека са извадили късмет и са попаднали на точен, уморен или мързелив офицер, не значи, че всички ще минат така леко. За да си вържете гащите, желателно е да си носите документ от бг банка, за останалата сума която ще превеждате на по-късен етап, като тази сума трябва да бъде в Евро, CAD или $US, не в BGN.
Щото аз пък знам семейство, на което са им броили с ръкавици всичките пари до стотинка.
Ако мислите, че след всичкия зор през който сте минали си заслужава да рискувате, елате само с дрънкащи семки и бонбонки в джобовете.

Преди време също така тук някой разправяше, как на влизане в Канада не ти трябва ниакакъв паспорт - само ПР картата била напълно достатъчна. Е, аз и жена ми се върнахме вчера от Мексико - още като видях на какъв цербер попаднахме, си знаех че ще има проблем. Освен ПР карти ни поиска и паспорти, след което отбеляза нещо в митническата декларация и като отидохме при митничарите, ония ни отбиха. След 20 минутно чакане се започнаха едни въпроси - за пръв път ли влизаме в Канада с ПР карти, какво сме правили в Мексико, колко време сме стояли там, в кои резорт... След което ни попитаха най-странния въпрос - "Е, всеки път ли ще ви отбиваме така?" Сякаш ние бяхме помолили за това. Направо всичко ми напомни на влизане в БГ в началото на 90-те.
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Прав е Павел.
Не си правете екперименти със самолетни билети струващи 3000 - 5000 долара за семейство.
Пращате си парите на Хълман, той ви ги обменя и ви издава банков чек издаден от канадска банка платим на ваше име за 10 000 - 100 000 КАД долара или колкото там имате. Самия чек или копие от него ще бъде във вашите ръце.
Офицера ако иска да се обади на банката нека се обажда. Банката има 24 часов тел. за връзка с нея.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

Прав е Павел,
и на мен не са ми броили, но лично познавам семейство дето са им броили едно по едно всички банкноти.
И действително въпросът е задаван и преди.

Абе Павле, що не им каза на митничарите нещо - ми от вас зависи бе майни, за къв чеп си губихме времето а ?

Веднъж на връщане с кола от щатите: Въпрос - купихте ли си нещо? - Отговор - ми почти нищо. Въпрос - какво значи почти нищо? Отговор - ми най-много за 20-тина долара нещо да носим във вид на шоколадчета и подобни.
Неговия отговор - Ха, тъй ли - я отбийте ей там да ви видят...


При друг случай разговора беше следния:
- Алкохол това онова... ?
- Само три бутилки вино.
- Аха, две бутилки вино значи ?!
- Не, три бутилки вино !
- Аха, ми добре, минавайте.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

Три пъти вече, преминавайки границата с кола не са ме питали идентификация. Без майтап.
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

Отговори от вида "На мене не, ама на едикой си да" не носят никаква достоверна информация.
До сега няма случай на върнат, защото не е носил някакво определено количество пари в брой. Нито пък на някого на границата са искали документ за пари в банка.

Да ме поправи този който е върнат от границата на Канада заради липса на средства.
Сиренето е безплатно само в капана.
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Мен лично ме накараха да си покажа парите и ме питаха колко са в пачката която показах.
Не знам какво щеше да стане ако бяй казал че са 2000 $ и не гарантирам че щяха да ме пуснат в Канада само с тази сума след като изискването за Федерална Канада е 10 000 и то само за основния кандидат.

Тия дето са ги върнали не вярвам да пишат тук от срам че са загубили 3000 - 5000 $ за самолетни билети и да им се присмиваме че хитрата сврака пада с двата крака в капана в Канада.
Отделно тук пишем редовно 50 човека а тези 50 човека не са представителна извадка за какво може или не може да ти се случи на границата в Канада.

Към Марто. Не може да се сравнява вилиане с кола от УСА на българин притежаващ канадски паспорт и живял 6 години в Канада с първо влизане на нов имигрант със самолет идвайко от БГ
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

mouse написа:...
До сега няма случай на върнат, защото не е носил някакво определено количество пари в брой. Нито пък на някого на границата са искали документ за пари в банка...
А дали на някой му се иска да е първия?
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Моус ако иска да прати 5000 $ да стоят при Хълман като гаранция че никой няма да бъде върнат но ако се случи на някой да го обезщетим за това че сме го подвели.
Гарантирам ви че Моус няма да ги даде тези 5000 и да гарантира.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Мнение от Павел »

Мишка, а как ще докажеш, че това "До сега няма случай на върнат, защото не е носил някакво определено количество пари в брой. Нито пък на някого на границата са искали документ за пари в банка." е достоверна информация? Имаш достъп до архивите на CBSA?
Колко българи и небългари четат и ПИШАТ в този форум и колко си признават?
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Павел, а твоите думи означават ли, че познаваш или си чувал за върнати по тази причина хора от границата? И на колко такива случаи си бил свидетел или си чувал през годините на твоята практика? Защото за 6 г. време аз съм чувал за обратния случай десетки пъти.

Да си правиш извода, че ще върнат някого само поради наличието на написано някъде изискване за минимална сума, без дори да е казано изрично какво следва ако не се изпълни това условие, а да пренебрегваш даваната нееднократно иформация за хора минали с много по-малки суми от изискващата се, много намирисва на манипулация, най-меко казано.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Pehlivan
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 9:52 am
Местоположение: Aurora,Ontario,Canada

Мнение от Pehlivan »

Преди 3 години и ние така се чудехме да вземем ли пари,да лъжем ли и т.н.,но решихме да не рискуваме и взехме пари в травел чекове и кеш. И познайте на митницата ни попитаха колко носиме и колко членно семейство и ни ги поикаха,но не са ни броили,само видяха чековете и пачката банкноти и това е ,въпрос на психика и на умора понякога на митничарите.Според мен не рискувайтемтолкова чакане пари,нерви,и накрая да се осерете не си заслужава. :D
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Слушайте Линко и много ще прокопсате.
Нека кажем че минете с 3000 $. Какво от това като веднага почват разходите. Като ви поискат 2-3 наема депозит за квартирата още на първия ден ( понеже нямате работа и предишни референции от друг хазаин ), като обзаведете голата квартира, като напълните хладилника да не казвам като купите кола те парите свършиха. Докато отворите сметка, докато дойдат парите с трансфера ( по някой път се забавят поради много възможни причини ) тогава питайте Линко дали ще ви даде 5000 $ назаем спестени от социала за да ви помогне.

Това което Линко прави е кани потенциални нови социаладжии нещо което нито местните канадци исакат нито имиграционите, нито по старите имигранти които плащат данъци за да има за социал.

Хората ясно са казали колко пари се искат за семейство, искали са банкови референции преди да ви дадат визата за да се убедят че ги имате, написали са ясно в каква форма може да бъдат парите ако не искате да ги носите в кеш.
Не виждам какво ви спира да изпълните това което хората искат или искате да си правите експерименти и да си създавате потенциални проблеми още от аерогарата от първия ви ден в Канада.
Публикувай отговор