По какъв начин да докажем необходимите парични ср.пред имми?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

Hullman написа:Моус ако иска да прати 5000 $ да стоят при Хълман като гаранция че никой няма да бъде върнат но ако се случи на някой да го обезщетим за това че сме го подвели.
Гарантирам ви че Моус няма да ги даде тези 5000 и да гарантира.
Ами ако са двама 10000$ ли да ти пратя?
Сиренето е безплатно само в капана.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Hulllman написа:Слушайте Линко и ще прокопсате.
Тъй, тъй, много правилно си го казал. Благодаря ти! :) :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

Hullman написа: Към Марто. Не може да се сравнява вилиане с кола от УСА на българин притежаващ канадски паспорт и живял 6 години в Канада с първо влизане на нов имигрант със самолет идвайко от БГ
Това, което писах беше за това, че някои митничари много ги мързи.

Иначе, това като ставаше нямах паспорт и бех в Канада само от година. Но явно имам физиономия навяваща вяра. Майтап де, не разбират от акцента ми че не съм местен :oops:
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

Hullman написа:...не виждам какво ви спира да изпълните това което хората искат или искате да си правите експерименти и да си създавате потенциални проблеми още от аерогарата от първия ви ден в Канада.
Те хората правилно са казали че глупостта не ходи по гората, граници и почивен ден няма.
A както е казал Айнщайн: само глупостта [на Хълбой] и Вселената нямат край

:lol: :lol: :lol:
Сиренето е безплатно само в капана.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

optics написа: Веднъж на връщане с кола от щатите: Въпрос - купихте ли си нещо? - Отговор - ми почти нищо. Въпрос - какво значи почти нищо? Отговор - ми най-много за 20-тина долара нещо да носим във вид на шоколадчета и подобни.
Неговия отговор - Ха, тъй ли - я отбийте ей там да ви видят...
Това го знам от една колежка бивша митничарка:
1. Полагат интезивен курс за детекция на боди ленгуидж. Ако проявиш 2-3 от n индикации че послъгваш, автоматично те проверяват.

2. Компютърна програма избира произволни коли да бъдат проверявани.
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от mwanza »

mouse написа:
Hullman написа:...не виждам какво ви спира да изпълните това което хората искат или искате да си правите експерименти и да си създавате потенциални проблеми още от аерогарата от първия ви ден в Канада.
Те хората правилно са казали че глупостта не ходи по гората, граници и почивен ден няма.
A както е казал Айнщайн: само глупостта [на Хълбой] и Вселената нямат край

:lol: :lol: :lol:
... еми тъй ше е я... кат нещете да му преведете парите на него, естествено, че ше реве.
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

На Хълман му е все тая дали ще му ги преведат по сметката с трансфер или ще му ги донесат на крак в офиса кеш както става всеки божи ден с поне 10 нови имигранти.
Обиконовно нояст валута в кеш или в травал чекове различна от Канадски долари и добре правят щото получават възможно най добрия курс далеч по добър от която и да е банка. :lol:
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Мнение от Павел »

Линко, не познавам някой върнат, поради липса на ИЗИСКАВАНИТЕ средства, но не познавам и всичките 250 000, или там колкото е квотата, емигриращи всяка година в Канада.
Ти, когато кацна първоначално, носеше ли необходимите средства или каза на офицера "Имам само 1000 долара, защото знам, че заедно с Павел, който е на заплата при вас, манипулирате емигрантите - няма да ме върнете!"
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

Павел написа:
Ти, когато кацна първоначално, носеше ли необходимите средства или каза на офицера "Имам само 1000 долара, защото знам, че заедно с Павел, който е на заплата при вас, манипулирате емигрантите - няма да ме върнете!"
Аз кацнах с половината от определената сума за Торонто(Федералната процедура). Нея си и декларирах. Никой не ми е искал обяснения. Минах процедурата за Квебек но дойдох в Торонто. За второто коментара на имиграционния беше - No more Montreal!? моя отговор - No more... Човека се подсмихна под мустак аз също и това беше. Пиша го това защото и аз като повечето се шашках от факта че нямам парите които ми искат а освен това прескачам Квебек и идвам в Торонто но в крайна сметка никой не ми е правил проблеми нито за едното нито за другото...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Павел написа:Линко, не познавам някой върнат, поради липса на ИЗИСКАВАНИТЕ средства, но не познавам и всичките 250 000, или там колкото е квотата, емигриращи всяка година в Канада.
Ти, когато кацна първоначално, носеше ли необходимите средства или каза на офицера "Имам само 1000 долара, защото знам, че заедно с Павел, който е на заплата при вас, манипулирате емигрантите - няма да ме върнете!"
Павел, отговорът ти е изцяло в стил "Hullman". :) А пък аз просто не исках да приема, че става дума за липса на професионализъм, затова предположих другото.
Извинявам се сега за изказаното предположение, не ставало дума за манипулиране а просто за ограничено мислене и непрофесионализъм.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Мнение от Павел »

Ограниченото ми мислене и непрофесионализъм идват от няколко десетки срещи с имиграционни офицери през поспедните 20-тина години, опит който ти ще натрупаш, само ако живееш с орлите.
Когато те върнат обратно на същия самолет, само защото не носиш никакъв багаж, тогава ще запееш друга песен и ще научиш, че за всяко нещо си има първи път.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Павел, продължаваш да ме изненадваш и то все неприятно. Бях си съставил друго мнение за професионализма ти. Досега си давал все точни и напълно съответстващи на нормативната уредба съвети.
Нали първо това те попитах, да ни кажеш колко случаи на връщане от границата имаш или за колко си чувал, а така също на основание точно на кой текст от кой нормативен документ биха върнали човек само защото носи по-малка сума от указаната?
И защо изместваш темата сега за някакъв си багаж и неговата липса? Това някакъв адвокатски трик ли е?
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Linko, Павел си е абсолютно прав. Виж какво пише на www.cic.gc.ca
You must present the following documents upon your arrival:

Your valid passport ...

Your valid permanent resident visa...

Proof that you have sufficient funds to support yourself and your family after you arrive in Canada. You can find more information under Proof of funds in the Related Links section at the bottom of this page.
The officer will ask you a few questions to make sure you still meet the requirements to immigrate to Canada. The questions will be similar to the ones you answered on your Application for Permanent Residence in Canada. The officer will confirm that you still meet the requirements for admission to Canada. This should only take a few minutes.


You will not be allowed into Canada if you give false or incomplete information, or if you do not satisfy the officer that you meet the requirements for entry into Canada.

If there are no problems at the point of entry, the officer will authorize you to enter Canada as a permanent resident.
Това, че масово имиграционните служители не са си дали зор да удостоверят наличието на пари, не означава, че някой служител/ка, който е станал накриво няма да се заяде.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

speedy, твоят начин на мислене и доказателствата дето вадиш не ме изненадват ни най-малко. Нормално е ти, аз и всеки неспециалист да говори и разсъждава така, то затова са го написали хората именно по този начин. :)
Изнендва ме, че професионалист като Павел говори в същия стил и си служи със същите доказателства, които не са никакви доказателства. Защото е смешно и би било жалко един адвокат да цитира информация от вестник или уеб-страница като доказателство за някое свое твърдение.
Един от законовите текстове, в който се третира въпросат за забрана за влизане в Канада по финансови мотиви е чл.39 от Закона за имиграцията и приемането на бежанци, където пише дословно:
Motifs financiers

39. Emporte interdiction de territoire pour motifs financiers l’incapacité de l’étranger ou son absence de volonté de subvenir, tant actuellement que pour l’avenir, à ses propres besoins et à ceux des personnes à sa charge, ainsi que son défaut de convaincre l’agent que les dispositions nécessaires — autres que le recours à l’aide sociale — ont été prises pour couvrir leurs besoins et les siens.
Ето ти и английският вариант:
Financial reasons

39. A foreign national is inadmissible for financial reasons if they are or will be unable or unwilling to support themself or any other person who is dependent on them, and have not satisfied an officer that adequate arrangements for care and support, other than those that involve social assistance, have been made.
Сега вече ти е ясно защо в сайтове, гидове по имиграцията и т.н. пише "еди-какво си" и защо точно така, а не онака.
Но формулировкатае твърде обща за да може един граничен офицер да забрани на някого да влезе в страната само защото не носи изискващите се $10,601 а $10,501 или $9,000, или пък $5,000 и практиката го доказва това. Именно в тази насока може да направи анализ и да даде полезни съвети един специалист по имиграционно право, а не да говори общи приказки за срещи с "еди-кой си" и поговорки като : "за всяко нещо си има пръв път". Ами аз лично започвам да губя доверие в професионализма му а пък за теб и другите не знам, може и да е причина да му се възхищавате. Ваше право си е.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

39. A foreign national is inadmissible for financial reasons if they are or will be unable or unwilling to support themself or any other person who is dependent on them, and have not satisfied an officer that adequate arrangements for care and support, other than those that involve social assistance, have been made.
И какво ще стане, ако пресният имигрант няма доказателства за пари черно на бяло и не може да задоволи служителя? Ще тръгне да търси адвокат на летището? Не виждам никакво противоречие с написаното на www.cic.gc.ca.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Публикувай отговор