Обяснете за бенефитите

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Обяснете за бенефитите

Мнение от anju »

Имам следното питане:

Да кажем, че аз имам лимит 1000$ за зъболекар, а мъжа ми 1500$.
Колко за година мога да използвам - макс 1500 или мога да сумирам моите и неговите и да постигна 2500 :roll:
Моля който разбира и му се е налагало да ползва подобни суми да каже.

Thanks и ЧНГ
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Мнение от AnnaR »

Доколкото зная, по принцип не можеш да използваш застраховката на друг, било то и съпруга ти. Т.е. щом имаш лимит 1000$, това е сумата, с която разполагаш, а съпругът ти си има правото на своите 1500$. Но, може да има "вратички", на които зъболекарят ти да те светне, ако сте по-близки. Доколко е законно, това е друг въпрос.
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

ЧНГ(З) и на вас,

Не съм чувал да се прехвърлят суми между членове на семейството или хора от една групова застраховка. При всички случаи валидното е това, което го пише в брошурката, която ви дават при влизането в сила на тая здравна застраховка. Прочетете си я, най-вероятно е да не могат да се ползват пари от мъжа ти. Или поговорете с асистента на вашия зъболекар, той ще знае, ако е работил със същата компания.
Embrace your climate change!
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

Сериозно ли? Ами той има бенефити едва от тази година, досега винаги е ползвал моите и то съвсем законно.
Аз ще прочета брошурката (като я получим), но все пак исках да знам и мнения на хора, на които им се е налагало вече да ползват.
Нали се покрива цялото семейство по принцип?
Чувах от тук там, че си прехвърлят хората един на друг, но не ми се е налагало и не съм се заслушвала внимателно. Сега обаче ще се наложи та ще съм благодарна на хора с опит да се изкажат.
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Освен и двамата да имате застраховки, от различни места, покриващи цялото семейство. Твойта явно е такава, остава и неговата така да е сключена. Обикновено тия неща се уточняват в началото, като се попълват формулярите в компанията.
Embrace your climate change!
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Мнение от koceto77 »

Ако имаш "family coverage" всеки член от семейството си има по $1000 или $1500 съответно за зъболекар. Така че би трябвало общия лимит да е $2500. Първо трябва да си изхарчиш собствения лимит преди да ползваш този от застраховката на мъжа ти. Също така за неща които не са покрити на 100% от твойта застраховка можеш да пратиш остатъка на застраховката на мъжа ти.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

7George написа:Освен и двамата да имате застраховки, от различни места, покриващи цялото семейство. Твойта явно е такава, остава и неговата така да е сключена. Обикновено тия неща се уточняват в началото, като се попълват формулярите в компанията.
Аз пък не бях чувал някой семеен човек да има застраховка само за себе си. Винаги покрива цялото семейство.
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

Ако имате вариант за застраховка, например 20% си плащаш, останалите 80% се покриват, изберете го. Иначе няма да ви оставят на мира докато не ви ошушкат всичките кинти. Ще живеете за да ходите на зъболекар, по/точно ще му плащате скъпарската къща в тузарския квартал., :lol: :lol:
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

7George написа:Освен и двамата да имате застраховки, от различни места, покриващи цялото семейство. Твойта явно е такава, остава и неговата така да е сключена. Обикновено тия неща се уточняват в началото, като се попълват формулярите в компанията.
Да, точно така сме - различни застр. компании и двете покриващи цялото семейство.

koceto77 написа: Ако имаш "family coverage" всеки член от семейството си има по $1000 или $1500 съответно за зъболекар. Така че би трябвало общия лимит да е $2500. Първо трябва да си изхарчиш собствения лимит преди да ползваш този от застраховката на мъжа ти. Също така за неща които не са покрити на 100% от твойта застраховка можеш да пратиш остатъка на застраховката на мъжа ти.
Точно този вариант ме интересуваше. Мерси много, дано е вярно.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

anju написа:Да, точно така сме - различни застр. компании и двете покриващи цялото семейство.

koceto77 написа: Ако имаш "family coverage" всеки член от семейството си има по $1000 или $1500 съответно за зъболекар. Така че би трябвало общия лимит да е $2500. Първо трябва да си изхарчиш собствения лимит преди да ползваш този от застраховката на мъжа ти. Също така за неща които не са покрити на 100% от твойта застраховка можеш да пратиш остатъка на застраховката на мъжа ти.
Точно този вариант ме интересуваше. Мерси много, дано е вярно.
Да, вярно е на 100% това което е казал koceto77.
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Мнение от haimana »

Подкрепям koceto77 и miteto
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

Veliko написа:Ако имате вариант за застраховка, например 20% си плащаш, останалите 80% се покриват, изберете го. Иначе няма да ви оставят на мира докато не ви ошушкат всичките кинти. Ще живеете за да ходите на зъболекар, по/точно ще му плащате скъпарската къща в тузарския квартал., :lol: :lol:
Зависи. За първите около 3 години съм нямал зъбна застраховка и съм си направил 2 пломби по 180 долара всяка. Колко щеше да ми излезе ако бях имал примерно $20 на месец застраховка тогава и освен нея платил по (2*240)/5 = $96 (същия доктор вземаше бруто $240 за пломба ако си със застраховка). Щеше да излезе 720+96 = $816 тоест 2.27 пъти по-скъпо.
Тъй че - всичко си зависи...
:)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
iskra
Мнения: 73
Регистриран на: Вто Апр 12, 2005 10:26 pm

Мнение от iskra »

По принцип не е задължително да е било застраховано цялото семейство.
Застраховката е за работещия, а той ако иска застрахова и половинката ако тя не е застрахована на нейната си работа.

Ако всеки има по 1000 $ зъболекарска то всеки има право само на 1000$. Не може само единия да използва цялата сума. Така е поне при нас с масажите. Като изчерпя моите и искам да взема на половинката не ме рамбурсват освен ако не намеря масажист дето да пише бележките на другото име.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

anju написа:
7George написа:Освен и двамата да имате застраховки, от различни места, покриващи цялото семейство. Твойта явно е такава, остава и неговата така да е сключена. Обикновено тия неща се уточняват в началото, като се попцлват формулярите в компанията.
Да, точно така сме - различни застр. компании и двете покриващи цялото семейство.
В Квебек има само една фамилна застраховка - ако един е застраховал семейството, издава му се документ в този смисъл и другия не плаща 2-ри път. Нямаме право да ползваме 2 застраховки :roll: Самостоятелни са само застраховките живот и инвалидност.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

Защо и двамата плащате групови здравни семейни застраховки ? Останал съм с впечатлението че ако единия е в групов план в работата си другият може да не плаща.
Сиренето е безплатно само в капана.
Публикувай отговор