Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от optics »

Тъй като напоследък участвах в комисии по провеждане на интервюта за назначаване на нови хора на работа, бих могъл да споделя някои наблюдения, какви грешки допускат някои кандидати, какво прави добро впечатление и т.н.
Има ли интерес към такова нещо ?


Edit: Ето къде публикувам впечатленията си:

http://www.google.com/notebook/public/0 ... -9kj?hl=bg


Edit2: След като го завърших, ето къде беше копиран материалът (явно с идея да може да се добавят съвети и от други хора)
http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... 0%B2%D1%8E
Последно промяна от optics на Чет Ное 27, 2008 2:07 pm, променено общо 2 пъти.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от bucca »

Да! На мен ще ми е интересно и полезно, тъй като винаги много се притеснявам на интервюта за работа и ми се иска да чуя какво коментират тези, които са от другата страна.
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от JoroF »

optics написа:Тъй като напоследък участвах в комисии по провеждане на интервюта за назначаване на нови хора на работа, бих могъл да споделя някои наблюдения, какви грешки допускат някои кандидати, какво прави добро впечатление и т.н.
Има ли интерес към такова нещо ?
ми кажи де .ама и за каква работа
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

Льже се и по малко !!
Като ви питат на каква заплата трябва да започнете,много неудобен вьпрос ама питат им КАЖЕТЕ !!! :wink:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Абе защо има търпимост към теми за интервюта и заплати след като да ходиш на интервю е много по стресиращо и вредно за нервите на индивида от колкото вие да порвеждате интервютата а други да се притесняват и стресират а теми за отваряне на собствен бизнес за да не ходите на интервюта са табу и са едва ли не са неудобни теми?
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

Hullman написа:Абе защо има търпимост към теми за интервюта и заплати след като да ходиш на интервю е много по стресиращо и вредно за нервите на индивида от колкото вие да порвеждате интервютата а други да се притесняват и стресират а теми за отваряне на собствен бизнес за да не ходите на интервюта са табу и са едва лпи не са неудобни теми?
Пак Кукуригаш,никой не те пита дали имаш сергия :)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

Hullman написа:Абе защо има търпимост към теми за интервюта и заплати след като да ходиш на интервю е много по стресиращо и вредно за нервите на индивида от колкото вие да порвеждате интервютата а други да се притесняват и стресират а теми за отваряне на собствен бизнес за да не ходите на интервюта са табу и са едва ли не са неудобни теми?
абе Хьло е прав .да ходиш по интервюта и да ти се правят на интересни
THE LAST LINE OF DEFENSE
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Hullman написа:Абе защо има търпимост към теми за интервюта и заплати след като да ходиш на интервю е много по стресиращо и вредно за нервите на индивида от колкото вие да порвеждате интервютата а други да се притесняват и стресират а теми за отваряне на собствен бизнес за да не ходите на интервюта са табу и са едва ли не са неудобни теми?
защото не всички обичат да спят в пръст/и в контакта, затова....
danielle

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от danielle »

optics написа: бих могъл да споделя някои наблюдения, какви грешки допускат някои кандидати, какво прави добро впечатление и т.н.
Има ли интерес към такова нещо ?
optics, ами давай.. к'во чакаш. ще е хубаво да видим, какво мислят от другата страна на барикадата. нищо не губим, я!:wink:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

Ще дам, но трябва да седна да си систематизирам записките. Исках да видя първо дали въобще има интерес, че тогава да се трудя ;)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Хълман проявява интерес в обратното.
Като провежда интервюта как да се пази от некадърници, хора които лъжат за стаж и практика.
Аватар
paparazzo
Мнения: 371
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 3:01 pm
Местоположение: Софето

Мнение от paparazzo »

-само по инстинкт Хъли...
-друг начин още не е измислен....
8)
-АЗ СЪМ ЗА КЮЧЕКА....
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

С две думи искаш да кажеш че на optics инстинктите работят добре ама той / тя е склонен да ги претъпи ( намали ) малко за да може некадърниците да заемат свободната позиция :lol:
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

Hullman написа:Хълман проявява интерес в обратното.
Като провежда интервюта как да се пази от некадърници, хора които лъжат за стаж и практика.
:lol: :lol: :lol: :idea:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Със сигурност има някои най-общи работи, които могат да се изброят по отношение на интервютата, но уникалността на нуждите на всяко предприятие/учреждение, в пряка зависимост от конкретното търсене/лична симпатия на провеждащия интервюто дава търсения резултат.

И аз напоследък имам наблюдения и виждам супервайзъри, които се тръшкат, че не могат да наемат конкретен човек, представил се на интервю, когото много харесват, почти всичко му е идеално, но липсва фатален детайл ... поради който наемат друг кандидат, когото съвсем не им допада като профил.

На други места "Човешките ресурсии" си правят игрички, за да си осигуряват заетост и да се правят, че работят и затова се проточват интервюта, интервюта, кандидати, кандидати ... накрая целта не била да се заеме мястото и обявата се снема.

Могат да се кажат още много "мили" думи за фирмите, които набират административен персонал за големи компании ... там вече % печалба играе голяма роля и е свързано с огромна доза некадърност, корумпираност и незаинтересованост да се намери най-добрия кандидат за работа.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Публикувай отговор