Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от optics »

Анджък !
Това е полезен отговор, щото самият кандидат надали би се досетил.
Друг полезен отговор, (сори ако се повтарям) ми се струва е - Представихте се отлично и всички ваши препоръки са блестящи, но... (примерно другия имал еди кво си предимство)
От една страна човекът няма да се самообвинява, че е сбъркал нещо, от друга страна ще знае че не е сбъркал с избора на препоръчителите.
Виждал съм препоръки дето хвалят ама не с мерак, а съм виждал и препоръки дето казват - абе той е добро момче, ама не разбира много. Особено тия вторите - направо те закопават. И никой не е застрахован че не е сбъркал с избора на препоръчител. Ако му напишеш на човека че са му супер, поне ще си знае вече със сигурност че може да им разчита.
Ако имате поръчител който ви е близък, инструктирайте го да хвали с мерак, а не все едно че му губят времето, колкото да се отчете.
И наистина имахме кандидат който беше отличен във всяко отношение (и препоръки) и все пак взехме друг. Мисля че такава случка въобще не е рядкост.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от Преуспял »

optics написа:Анджък !
Това е полезен отговор, щото самият кандидат надали би се досетил.
Друг полезен отговор, (сори ако се повтарям) ми се струва е - Представихте се отлично и всички ваши препоръки са блестящи, но... (примерно другия имал еди кво си предимство)
От една страна човекът няма да се самообвинява, че е сбъркал нещо, от друга страна ще знае че не е сбъркал с избора на препоръчителите.
Виждал съм препоръки дето хвалят ама не с мерак, а съм виждал и препоръки дето казват - абе той е добро момче, ама не разбира много. Особено тия вторите - направо те закопават. И никой не е застрахован че не е сбъркал с избора на препоръчител. Ако му напишеш на човека че са му супер, поне ще си знае вече със сигурност че може да им разчита.
Ако имате поръчител който ви е близък, инструктирайте го да хвали с мерак, а не все едно че му губят времето, колкото да се отчете.
И наистина имахме кандидат който беше отличен във всяко отношение (и препоръки) и все пак взехме друг. Мисля че такава случка въобще не е рядкост.
Видях наскоро една уеб страница с обяви за евтини услуги (5 - 10 - 20 долара за какви ли не работи).

Една от обявите беше нещо от рода на "За 5 долара се обаждам на препоръчителите ти, за да видя какво всъщност казват за теб".

Гениално!
Аватар
nikolovata
Мнения: 290
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 4:40 pm
Местоположение: До mоста...

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от nikolovata »

cocose написа:А моите впечатления са че първите винаги печелят 8)
Примерно, ако обявата е пусната в 12:00, и до 17:00 има пуснати 10 ци-вита (а след 17:00 са 100 примерно), почти 100% мога да гарантирам че щастливецца ще е сред тези първи 10-ма.....
Това е вярно, повече от 20 СВ-та не се четат, особено за по-общите позиции, затова е важно да се реагира бързо, а не да се отлага до крайния срок на обявата.
Също така е важно СВ да е изпипано технически, наприmер аз иmаm навика, когато mи се налага да избираm, при получени mного СВ-та да елиmинираm тези, на които телефона не е изписан както трябва.
Mненията са като задниците, всички ги иmаmе, но не винаги е удачно да ги показваmе!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от pumpy »

nikolovata написа:
cocose написа:А моите впечатления са че първите винаги печелят 8)
Примерно, ако обявата е пусната в 12:00, и до 17:00 има пуснати 10 ци-вита (а след 17:00 са 100 примерно), почти 100% мога да гарантирам че щастливецца ще е сред тези първи 10-ма.....
Това е вярно, повече от 20 СВ-та не се четат, особено за по-общите позиции, затова е важно да се реагира бързо, а не да се отлага до крайния срок на обявата.
Също така е важно СВ да е изпипано технически, наприmер аз иmаm навика, когато mи се налага да избираm, при получени mного СВ-та да елиmинираm тези, на които телефона не е изписан както трябва.
Не ми се е налагало да пращам мног СВ-та, но не мога да си представя, че изписването на телефона може да има нещо общо с това, колко съм подготвен заопределена позиция. Сигурно трябва да се намери начин да се отсее плявата, но странни подходи.....
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от Omega3 »

nikolovata написа:
cocose написа:А моите впечатления са че първите винаги печелят 8)
Примерно, ако обявата е пусната в 12:00, и до 17:00 има пуснати 10 ци-вита (а след 17:00 са 100 примерно), почти 100% мога да гарантирам че щастливецца ще е сред тези първи 10-ма.....
Това е вярно, повече от 20 СВ-та не се четат, особено за по-общите позиции, затова е важно да се реагира бързо, а не да се отлага до крайния срок на обявата.
Също така е важно СВ да е изпипано технически, наприmер аз иmаm навика, когато mи се налага да избираm, при получени mного СВ-та да елиmинираm тези, на които телефона не е изписан както трябва.



Как се изписва правилно телефона в едно СВ?
Аватар
nikolovata
Мнения: 290
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 4:40 pm
Местоположение: До mоста...

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от nikolovata »

pumpy написа:
nikolovata написа:
cocose написа:А моите впечатления са че първите винаги печелят 8)

Не ми се е налагало да пращам мног СВ-та, но не мога да си представя, че изписването на телефона може да има нещо общо с това, колко съм подготвен заопределена позиция. Сигурно трябва да се намери начин да се отсее плявата, но странни подходи.....
Не казваm, че е сред най-логичните подходи, но просто даваm приmер как понякога и най-дребните детайли mогат да се окажат фатални (несъответствие на дати, неправилни съкращения, саmо индивидуални спортове в графа интереси за постове, при които се изисква работа в екип...) Конкретно ставаше въпрос за секретарска позиция, при която е от изклУчителна важност редактирането на делова кореспонденция, така че целта в случая оправдава средствата.

(514) ххх-хххх се изписва
Mненията са като задниците, всички ги иmаmе, но не винаги е удачно да ги показваmе!
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от IFF »

Освен телефона,трябва да си изписвате правилно и името.Правописни грешки, при които фамилията се изписва неправилно с окончания ОВ, ЕВ, ОВА, ЕВА и т.н. не се толерират и ЦВ-то отива в коша.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от pumpy »

IFF написа:Освен телефона,трябва да си изписвате правилно и името.Правописни грешки, при които фамилията се изписва неправилно с окончания ОВ, ЕВ, ОВА, ЕВА и т.н. не се толерират и ЦВ-то отива в коша.
Много ми е интересно ти как си си изписвал името за да те наемат на работа ? Или не работиш и си на социал, където името няма значение ;)
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от Omega3 »

Аз пьк мислех, че телефоньт се изписва 514-999-9659, тоест без скоба.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от IFF »

pumpy написа:
IFF написа:Освен телефона,трябва да си изписвате правилно и името.Правописни грешки, при които фамилията се изписва неправилно с окончания ОВ, ЕВ, ОВА, ЕВА и т.н. не се толерират и ЦВ-то отива в коша.
Много ми е интересно ти как си си изписвал името за да те наемат на работа ? Или не работиш и си на социал, където името няма значение ;)
Не бе Пъмпи, 6 месеца бачкаме, после 6 месеца на социал.Опс, май че шомаж се казваше.
А за телефона Николовата е права как се изписва.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от pumpy »

IFF написа:
pumpy написа:
IFF написа:Освен телефона,трябва да си изписвате правилно и името.Правописни грешки, при които фамилията се изписва неправилно с окончания ОВ, ЕВ, ОВА, ЕВА и т.н. не се толерират и ЦВ-то отива в коша.
Много ми е интересно ти как си си изписвал името за да те наемат на работа ? Или не работиш и си на социал, където името няма значение ;)
Не бе Пъмпи, 6 месеца бачкаме, после 6 месеца на социал.Опс, май че шомаж се казваше.
А за телефона Николовата е права как се изписва.
Сега разбирам, че имаш проблем с изчитането и изписването - "U" очаквам да се чете "У" на български. Ако не правиш разлика между социал и шомаж, съм готов да ти я обясня - при едното получаваш 465 долара на месец, при другото на седмица ;). Но в крайна сметка и на двете (и работата и шомажа) си изписвам името "Pumpalov".

А ти не ми отговори ти какво практикуваш, изписваш го "off" ли? Или си още по-радикален и си си сменил името изобщо .....
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от Omega3 »

IFF написа:
pumpy написа:
IFF написа:Освен телефона,трябва да си изписвате правилно и името.Правописни грешки, при които фамилията се изписва неправилно с окончания ОВ, ЕВ, ОВА, ЕВА и т.н. не се толерират и ЦВ-то отива в коша.
Много ми е интересно ти как си си изписвал името за да те наемат на работа ? Или не работиш и си на социал, където името няма значение ;)
Не бе Пъмпи, 6 месеца бачкаме, после 6 месеца на социал.Опс, май че шомаж се казваше.
А за телефона Николовата е права как се изписва.
Искаж да кажеж че е била права. от 2 години е така :

How to write phone numbers Question:
What is the correct format for writing telephone numbers in Canada?

Answer:
If you're just jotting down your aunt's phone number, you're probably not even thinking about whether or not the format you're using is correct. But when it comes time to include a telephone number in an official document, that's an entirely different matter.

The standard format for telephone numbers in Canada was (613) 555-0000. Since the introduction of 10-digit dialing, it is no longer appropriate to use parentheses around the area code. In English and French, the area code should be followed by a hyphen as follows: 613-555-0000.

Така че и препорьчвам на Николва да не изхвьрля СВ на хора които са в час с изписването на телефон.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от anxeli »

Ако по този показател се изхвърлят ЦВ-та, то значи че само търсят за какво да се хванат да го изхвърлят. Ако наистина се търси човек с качества и този дето пипа цв-тата знае какво търси, ковто все по-рядко се случва за съжаление, би било смешно да се изхвърли заради чертичка или скоба без да се прочете. Освен ако не е за позиция където това ще се прави по цял ден - писане на кореспонденция.
А името не се ли изписва както е в паспорта :wasntme:, какво значение има как завършва. Дали ше се пишеш пофразцузчено офф вместо ов, както е в паспорта, или направо Дежардин :D, не е ли еднаква лъжа ?
Циганите - на Сатурн !
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от IFF »

Omega3 написа:
IFF написа: А за телефона Николовата е права как се изписва.
Искаж да кажеж че е била права. от 2 години е така :

How to write phone numbers Question:
What is the correct format for writing telephone numbers in Canada?

Answer:
If you're just jotting down your aunt's phone number, you're probably not even thinking about whether or not the format you're using is correct. But when it comes time to include a telephone number in an official document, that's an entirely different matter.

The standard format for telephone numbers in Canada was (613) 555-0000. Since the introduction of 10-digit dialing, it is no longer appropriate to use parentheses around the area code. In English and French, the area code should be followed by a hyphen as follows: 613-555-0000.

Така че и препорьчвам на Николва да не изхвьрля СВ на хора които са в час с изписването на телефон.
Честно казано не знам.Знам само че повечето го пишат със скобите.Колкото за критерия за правилно изписване на телефона за одобрение за интервю....нямам думи.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от IFF »

pumpy написа:
IFF написа:
pumpy написа:Много ми е интересно ти как си си изписвал името за да те наемат на работа ? Или не работиш и си на социал, където името няма значение ;)
Не бе Пъмпи, 6 месеца бачкаме, после 6 месеца на социал.Опс, май че шомаж се казваше.
А за телефона Николовата е права как се изписва.
Сега разбирам, че имаш проблем с изчитането и изписването - "U" очаквам да се чете "У" на български. Ако не правиш разлика между социал и шомаж, съм готов да ти я обясня - при едното получаваш 465 долара на месец, при другото на седмица ;). Но в крайна сметка и на двете (и работата и шомажа) си изписвам името "Pumpalov".

А ти не ми отговори ти какво практикуваш, изписваш го "off" ли? Или си още по-радикален и си си сменил името изобщо .....
Ако обичаш, разкарай се от темата,щото е интересна и полезна!
Публикувай отговор