Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от Преуспял »

petar krastev написа:Ей,сетих се с какво е полезен синдикатът на комапията.
регламентира отпуските-компанията казва-пускам по 2 души от департамент и синдиката дава право на най-старшия да избира пръв.ина4е става какафония-ма що Пиер,що не аз,няма оправия.друго май няма.
Отива Джак Лейтън на симпозиум в Лас Вегас. Една вечер решава да посети публичен дом (нали са легални в Невада). Влиза в един и пита:
– вие имате ли синдикат?
– Съжаляваме, не.
И така в няколко, докато накрая намира един, където момичетата са в профсъюз. Харесва си една млада блондинка с дълги крака тъкмо да си я поиска, съдържателката сочи към някаква лелка и казва:
– Вие ще сте с Етел господине, тя има старшинство.
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от petar krastev »

Trinity написа: докато в средно-голямата, където имаш пряк контакт с боса само с един подпис върху чека може от утре да ти удвои заплатата, ако е доволен от теб, но това не е непременно валидно за колегата ти.
Не дей да пишеш такива дивотии за удвояване на заплатата само с един подпис,от време на време ни четат хора от България които не са наясно с ситуацията тука и започват да мечтаят в розово.
Значи днес ако взимам 45 000$ на година,утре само с един подпис скачам на 90 000$,щото съм готин и шефа го кефя,той ще започне да ми плаща колкото на един лекар с 5-10 години практика???По-голяма простота не бях чувал!!!Ти преживяла ли си го лично,илипак някой ти го е казал.И какво е според тебе средно-голяма фирма.Така наречените РМЕ ли?Щото за мое съжаление и те са синдикирани.

Коко,Линко и всички модератори и тем подобни началства.Може ли да ми обясните как се допуска в все пак сериозен подфорум да се пишат такива колосални заблуди???Това не е под шипките или както там го наричате,не разбирам или и вие сте тотално заблудени или защото днес е събота и сте отишли за гъби.До там ли я докарахте да търпите някой който пуска откровени лъжи.Вие ли сте загубени или аз?
Trinity
Изгонен от форума
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2010 7:52 pm

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от Trinity »

petar krastev написа:Така си и знаех,каквото ти кажат хората и ти вярваш на 100%.Добре,че аз не вярвам на такива работи,щото квито слухове се носят за баща ти,щях да си помисля,че е леле извегра мале.Добре,че не съм като тебе да вярвам на раздувки,че да имам по-позитивно мнение за него.

Няма смисъл да ти обяснявам.Тука се сещам за една мисъл на един познат:Като човек си е глупав,то е за цял живот,по-умен не може да стане.
Не, не вярвам на нищо!Просто препредавам какво са ми казали.
При нас проектантите няма синдикати, защото професията ни е такава, че можеш да я упражняваш докато си в добро здраве и наред с главата,...така че е безмислено да се плащат грешни пари на някой, който не е ясно точно за какво се бори и какво ти защитава... :)
Хахаха колкото до слуховете нали не си мислиш, че някой от нас се притеснява от тях? Кучетата си лаят, а кервана си върви... 8)
И не ми се подмазвай, Моля пробутвайки ми, че това е мисъл на твой познат. :^)
Имаме доста голяма разлика в начина на мислене...Единственото, което ме кара да ти обръщам все още внимание е, че си болезнено агресивен, непровокирано при това.
А, глупоста е доста разтегливо понятие, но при всички случаи доста неприложимо при мен.Надявам се, че ти харесва новият ми ник.Един жокер...няма нищо общо с религията... ;)
Trinity
Изгонен от форума
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2010 7:52 pm

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от Trinity »

petar krastev написа:Ти преживяла ли си го лично,илипак някой ти го е казал.И какво е според тебе средно-голяма фирма.Така наречените РМЕ ли?Щото за мое съжаление и те са синдикирани.
Да аз съм го преживяла! Още неудобни въпроси? Е, не беше точно удвояване, но доста масивно увеличение, което в една синдикирана компания никога няма да получиш. И не се дръж като модератор в сянка, Моля защото аз знам какво казвам!
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от Omega3 »

Оптикс, много хубава тема. Имам си хубава работа, но в момента си тьрся друга без да се напьвам много.Имам за сега 2 вьпроса кьм теб.

Скоро бях на две интервюта и винаги имах пред себе си листя с химикалка. В твоите записки не пише по този вьрпос. Аз четох в едни места, че е хубаво да си водиш записки по време на интервюто, а в други места, че прави лошо впечатление. Мисля си ще щом има листя с химихалка, значи би трябвало да си записвам нещо. Но какво? Те ми задават вьпроси, аз им отговарям. Какво да записвам?

Вьпреки че работя специализирана работа, нямам план за какриера и не ме интересува. Искам да си вьрша работата добре и да си ходя вкьщи да си гледам кефа. Не мога да разбера, защо трябда да имам план за кариера и за напредване. 80% от работещите само работят без да напредват изобщо. Защо трябва да измислям разни врели некипели за кариера.Това ми поставя голям проблем.

Мерси,
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от Omega3 »

А имам и един трети вьпрос, за който нищо не намиран да четя.
Аз си имам работа и сьм горе долу доволен от нея, но просто ми се ще промяна и да се приближа повече до моята специализация. До сега по интервютата, сьм чувствал, че провальт ми е най вече като се стигне до вьпросьт, защо искам да сменя работата и да напусна работата си.
Ако имаш някакьв приготвен отговор, ще сьм ти много благодарен.
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от petar krastev »

Можеш да кажеш,че търсиш нови предизвикателства,че работата е по-интересна,че репутацията на фирмата е по-добра,че условията са по-добри(но не заплата,то се подразбира),че виждаш повече възможности за развитие,че дават повече обучение от другите,че фирмата е по-голяма а ти харесваш да работиш с повече хора,или по-малка и ти се чувстваш като в една малка фамилия,че работата е разнообразна и се избягва рутината.
Не трябва да се говори негативно за старата ти работа,казваш,че си доволен и че екипа е супер и ако се наложи да ги напуснеш,ще ти е мъчно за тях.
Да се избягват-защото е по-близо до къщи и няма да съм в трафика,защото един приятел ми каза,че тука плащате добре,защото в старата фирма започнаха много да ме дразнят.
Листите и химикалите не знам за какво могат да бъдат.
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от petar krastev »

Trinity написа: И не се дръж като модератор в сянка, Моля защото аз знам какво казвам!
Не се държа като модерато или оператор нито в сянка нито на слънце.Мене не бе ебе за някакъф форум,чесно.
Мисля,че тука става въпрос за сериозни неща,като интервюта за работа и се опитвам да помогна с собсвен опит от преживяно,а не от дочуто,подшушнато и т.н.Става въпрос за сериозна тема,а не да си приказваме пучи масали под шипките.
И като започне някой да се изцепва,че готиното СV е половина работа свършена,или пък,че ще ти удвоят заплатата ако се натиснеш да работиш да се харесаш на шефа.Или пък,че чул нещо по обектите и да го дава като достоверна информация,което си е откровени лъжи.Това не мога да го приема и темата става кретенска и изродена.
Пак ти казвам не ми пука за тоя или оня форум,ако може да се помогне на един човек на година е успех.Ама с идиотски лъжи не става.
Едно време въпроса беше зададен от на Маргинала жена му,и аз и казах каде да се упражнява за такива тестове,съответно после тя получи работата,дали заради мене или не няма значение.За протокола не ги познавам като семейство,дори Маргинала не го харесвам.
Последно промяна от petar krastev на Съб Сеп 18, 2010 4:10 pm, променено общо 1 път.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от Omega3 »

petar krastev написа:Можеш да кажеш,че търсиш нови предизвикателства,че работата е по-интересна,че репутацията на фирмата е по-добра,че условията са по-добри(но не заплата,то се подразбира),че виждаш повече възможности за развитие,че дават повече обучение от другите,че фирмата е по-голяма а ти харесваш да работиш с повече хора,или по-малка и ти се чувстваш като в една малка фамилия,че работата е разнообразна и се избягва рутината.
Не трябва да се говори негативно за старата ти работа,казваш,че си доволен и че екипа е супер и ако се наложи да ги напуснеш,ще ти е мъчно за тях.
Да се избягват-защото е по-близо до къщи и няма да съм в трафика,защото един приятел ми каза,че тука плащате добре,защото в старата фирма започнаха много да ме дразнят.
Листите и химикалите не знам за какво могат да бъдат.


Мерси, звучи добре, а и отговаря доста на това което ме напира да си тьрся нова работа.
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от 7George »

Преуспял написа:===
– Вие ще сте с Етел господине, тя има старшинство.
Нещо като в казармата. В единствената фирма дето имаше синдикат, списъкът със старшинството висеше на стената, кой кога е дошъл с дати и имена. Като нямаше работа гонеха да си ходят тия от долния край първо. Простотия, най-добре е шефа да решава кой и какво, без никакви обяснения.
Embrace your climate change!
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от Omega3 »

7George написа:
Преуспял написа:===
– Вие ще сте с Етел господине, тя има старшинство.
Нещо като в казармата. В единствената фирма дето имаше синдикат, списъкът със старшинството висеше на стената, кой кога е дошъл с дати и имена. Като нямаше работа гонеха да си ходят тия от долния край първо. Простотия, най-добре е шефа да решава кой и какво, без никакви обяснения.
И при нас има много болен здрав носи. Има такива които ходят и мислят бавно пиейки много кафета (синдикализирани) и такова които вьршат всичко бьрзо и качествено защото само такова поведение би ги задьржало в фирмата и по пирнцип тези са от не синдикализараната част на персонала.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от anxeli »

Не мисля че е добре да казваш че търсиш нови предизвикателства, нали това е твоята специалност. Нитода звучиш като някой които има нужда от много време и средства на компанията за допълнителни квалификации. Трябва да оставиш впечетление на човек който ей сега влиза и започва да вади пари, а не да се пробва в нещо ново. Според мен трябва много убедително да кажеш че искаш да работиш това, което правиш най-добре, в което си специалист, бърз за двама, единствен и незаменим. Тази професия те прави щастлив, ефективен на всяко ниво, приятен за колектива наоколо, с една дума ще загубят много ако не те вземат :D.
Листчетата може би са за да си записваш сложния, комплексен въпрос, който ти се задава, да си правиш бележки какво ти искаш да попиташ докато другия говори, за да не го забравиш, и може би за списък документи които да изпратиш в последствие.
Циганите - на Сатурн !
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от petar krastev »

7George написа:Нещо като в казармата. В единствената фирма дето имаше синдикат, списъкът със старшинството висеше на стената, кой кога е дошъл с дати и имена. Като нямаше работа гонеха да си ходят тия от долния край първо. Простотия, най-добре е шефа да решава кой и какво, без никакви обяснения.
Така е Джордж,мене като най-млад ми се падат най-гадните работи,а стария работник само ми събаря шлаката след мене,даже е по-платен от мене.Ама се поставям на негово място.Преди време и той е изпълнявал най-гадните дейности,сега на 53 г. има право малко да го дава по-релакс.И моето време ще дойде след има няма 20-25 години.Колко му е,ей сега ще минат.
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от 7George »

Според мен трябва много убедително да кажеш че искаш да работиш това, което правиш най-добре, в което си специалист, бърз за двама, единствен и незаменим. Тази професия те прави щастлив, ефективен на всяко ниво, приятен за колектива наоколо, с една дума ще загубят много ако не те вземат :D.
Листчетата може би са за да си записваш сложния, комплексен въпрос, който ти се задава, да си правиш бележки какво ти искаш да попиташ докато другия говори, за да не го забравиш, и може би за списък документи които да изпратиш в последствие.
Вий много умни неща работите... §§§§ майката. Как да се преструвам, като шефа от първия ми работен ден ми се изповяда и аза, че искал да работи нещо съвсем различно от настоящето... А защо не харесвам старата си работа "Ами щото искам да съм повече навън, на закрито ми е саклет... " - което свърши работа. :y: :rock: :handshake: :beer:
Embrace your climate change!
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от anxeli »

Вие сте друг случай с шефа ти, нагаждаш репертоара според него и готово 8)
Ама омегата нали обратното иска да изиграе, от нелюбимата на любимата работа се кани, затуй това предложих.
Циганите - на Сатурн !
Публикувай отговор