Вече сме в Canada

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Eimi
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 1:22 pm

Мнение от Eimi »

И tony i mitko хубашао че написахте своите впечатления за тези който искат да ги прочетат а не да се заяждат , за всички който имат нужда от ориентация.Чета този форум от 2001 година и все повече и повече забелязвам че хората не си помагат а се плуят.Жалко.Благодаря ви че има още такива като вас.УСПЕХ желая от сърце.
dobretenov
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 3:22 am

Blagodarnosti

Мнение от dobretenov »

Благодарности и от нас, ние разсъждаваме по емиграцията за Canada от 5 години. Липсата на сигурност е основния аргумент за това.
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Re: RE:

Мнение от anju »

Eimi написа:На какво се учи в държава където няма закони, държава в която колкото по голям престъпник си толкова по малко те лови законието.ТоВА ли да научим детето си или как да му обясним че 8 годишно обрало възрСТНА жена и я пребило.Или че някакъв перверзник изнасилил момиче или че някой по сред бял ден убил друг и никой от тях не е наказан ?Или може би това че навсякъде се продава дрога и закон пак няма?
Не парите не са всичко защото те ти дават добър живот и комфорт но не ти дават сигурност.
Така че мили кандидат имигранти замисляте се над това какво губите но и какво печелите.Отворете везната и притеглете какво за вас е по доброто и какво очаквате там .Знайте безплатен обяд никаде няма и никой няма да почука на вратата ни помогне.Помогнете си сами.Имайки амбициите, силите,вярата в себе си и знаейки какво искате в Канада може да го постигнете.Независимо какъв си в БГ ако положите усилия в Канада може да станете всякой.
Парите не са всичко в този живот те са само средство за препитание и поднасяне на комфорт в живота ни.

Е добре, вие като сте в БГ откъде знаете, че тук няма такива работи?
Изобщо не се заяждам, просто питам, защото и ние сме били като вас с тези приказки.
Ние обаче за разлика от вас умишлено не четяхме този форум преди визите (по препоръка на хора, които са вече в Канада). Не съжаляваме затова, защото щяхме да тръгнем със свито сърце четейки всички негативи тук.
Но мисълта ми е, че щяхме поне малко да им вярваме - толкова хора са там, не може всички да лъжат. Вие хем чететe форума от толкова години, хем смятате, че тези работи ги има само в БГ. Мен например и тук ме е страх за децата ми. Точно цитираните от теб примери за кражби и изнасилванияне ne съм чувала, но най-редовно някой млад човек осъмва убит в колата си.

Пожелавам ви успех, така като ви чета за вас е задължителен перфектен английски, за да достигнете подобен стандарт и тук, иначе трябват няколко години гърч, в сравнение с който простотията в БГ ще ви се види приказка.
Успех още веднъж, ако имате конкретни въпроси питайте, винаги ще ви се отговори.
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Re: RE:

Мнение от ninka83 »

anju написа: Пожелавам ви успех, така като ви чета за вас е задължителен перфектен английски, за да достигнете подобен стандарт и тук, иначе трябват няколко години гърч, в сравнение с който простотията в БГ ще ви се види приказка.
:lol: :lol: :lol: :thumbsup:

слабо казано. тук никога няма да бъде там :?
елате и се убедете сами :lol:
Eimi
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 1:22 pm

re:anju

Мнение от Eimi »

anju -никаде не съм написала че съм в Бг, хубаво е да четеш м/у редовете но явно не съвсем ти се отдава.Нямам намерение да споря нито с теб нито с който и да е.ще ти кажа че ние минахме без интервюта без ИЕЛТС-сове само по документи, а ти си направи извода колко и как е нивото на английския ми и не само това.
що се отнася за коментара който направих, писнало ми е да чета много знаещи който плюят а си седят в Канада и не им стиска явно да се върнат в Бг.
И смисъла на всеки форум е да помага а не да се присмива, плюе или нещо подобно.
И какво лошо има да се порадваме и споделим първите впечатления и трепети на едни нови имигранти?Или както навсякъде е свикнал българина що просто не се присмеем нали?
Ами скъпи съфоромци ако нямате как да светите недейте да тъмните.Ако не сте могли да се реализирате в живота то бъдете недоволни към себе си и оставете останалите да споделят дори и малките си но приятни преживявание.
Няма смисъл да пишете заради самото писане ако нямате какво полезно да кажете или ако не искате да сте съпричастни.
За всеки от вас някога е било началото.
Таня и Митко продължавайте да споделяте аз съм убедена че има кой да ви прочете и да се поучи от вашите действия.Желая ви късмет!
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: RE:

Мнение от 7George »

ninka83 написа:
слабо казано. тук никога няма да бъде там :?
Така е Нинка, аз дойдох, за да е различно. Не съм си и помислял да си го правя както там, както преди.

А за гърча, е много дискусионно. Защо българите, работили в БГ смятат, че на добрата работа трябва едва ли не само да разпускаш - лош навик. В белите страни се работи и много, и яко. И не забравяйте, че другите тук не са 1-во поколение емигранти, като се сравнявате в стандарта. Това не значи обаче, че сте по-лоши, напротив, ние сме по-мотивирани.

Надявам се, че не засегнах никого. :D
Embrace your climate change!
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Re: RE:

Мнение от Sunny boy »

7George написа:
ninka83 написа:
слабо казано. тук никога няма да бъде там :?
Така е Нинка, аз дойдох, за да е различно. Не съм си и помислял да си го правя както там, както преди.

А за гърча, е много дискусионно. Защо българите, работили в БГ смятат, че на добрата работа трябва едва ли не само да разпускаш - лош навик. В белите страни се работи и много, и яко. И не забравяйте, че другите тук не са 1-во поколение емигранти, като се сравнявате в стандарта. Това не значи обаче, че сте по-лоши, напротив, ние сме по-мотивирани.

Надявам се, че не засегнах никого. :D
Само мене Джордж :lol: По мое време в България всички разпускаха на работното място :wink: Сега нашенците/някои от тях/пренесоха табиета по чужбините :wink: :beer:
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: RE:

Мнение от 7George »

Sunny boy написа:[Сега нашенците/някои от тях/пренесоха табиета по чужбините :wink: :beer:
Точно затова не бих искал да работя във фирма с много други българи или подобни емигранти от некои страни. Както и да живея в квартал с концентрация на такива. Размиват се всичко хубаво, за което сме дошли.

Виж за разпускането е друго - предпочитам сънародниците! :beer:
Embrace your climate change!
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Re: re:anju

Мнение от anju »

Eimi написа:anju -никаде не съм написала че съм в Бг, хубаво е да четеш м/у редовете но явно не съвсем ти се отдава.Нямам намерение да споря нито с теб нито с който и да е.ще ти кажа че ние минахме без интервюта без ИЕЛТС-сове само по документи, а ти си направи извода колко и как е нивото на английския ми и не само това.
що се отнася за коментара който направих, писнало ми е да чета много знаещи който плюят а си седят в Канада и не им стиска явно да се върнат в Бг.
И смисъла на всеки форум е да помага а не да се присмива, плюе или нещо подобно.
И какво лошо има да се порадваме и споделим първите впечатления и трепети на едни нови имигранти?Или както навсякъде е свикнал българина що просто не се присмеем нали?
Ами скъпи съфоромци ако нямате как да светите недейте да тъмните.Ако не сте могли да се реализирате в живота то бъдете недоволни към себе си и оставете останалите да споделят дори и малките си но приятни преживявание.
Няма смисъл да пишете заради самото писане ако нямате какво полезно да кажете или ако не искате да сте съпричастни.
За всеки от вас някога е било началото.
Таня и Митко продължавайте да споделяте аз съм убедена че има кой да ви прочете и да се поучи от вашите действия.Желая ви късмет!


??? Аз ти пожелавам успех най-искрено, ти ме иронизираш какво ми се отдава и какво не!
А къде видя да ти коментирам нивото на английския? Казах какво е необходимо тук, това дали го имаш или го нямаш никъде не съм го засягала.

И аз не съм ходила на интервю не си само ти и не съм заседнала в Канада и да я плюя а съм едва ли не нова все още. Май ти си правиш прибързаните изводи.
На кой се присмях, на кой се подиграх - я вземи да ме цитираш да видим ще намериш ли нещо такова!

Единственото, което правя във формума е да търся информация/съвети от по-дългоживeeщи тук сънародници, а също и да споделям с новодошлите положителния опит, който имам с бързото намиране на работа по специалността при мен и начините за постигане на това. Смятам, че е нещо много ценно пред вид че има и доста хора, които започват от много ниски нива коренно различни от работата им в БГ.

Интересно тези, които още не са кацнали тук са особено чувствителни и тънкообидни ако някой от тук живещите се осмели да каже нещо лошо за Канада. Веднага си обявен я за лузър, я за нереализирал се както в горния цитат.
За твое сведение имам претенциите за една от най-бързо реализиралите се тук - 1 месец след кацането успешно интервю в най-добрата фирма в моята област и работа същата като в БГ без никакви приравнявания, изпити, курсове и пр. Ама теб тези работи не те интересуват, ти си за друго явно във форума.
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Re: re:anju

Мнение от Amental »

anju написа: За твое сведение имам претенциите за една от най-бързо реализиралите се тук - 1 месец след кацането успешно интервю в най-добрата фирма в моята област и работа същата като в БГ без никакви приравнявания, изпити, курсове и пр.
бравооооо :o :o :o
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Anju написа:
За твое сведение имам претенциите за една от най-бързо реализиралите се тук - 1 месец след кацането успешно интервю в най-добрата фирма в моята област и работа същата като в БГ без никакви приравнявания, изпити, курсове и пр.
Ами ако си там волентиър? ( на доброволни начела) Пълно е с такива експерти в Канада?:)

Явно Хълман изобщо не се е реализирал след като все още не си е намерил работа в най добрата добрата фирма в неговата област и си стои ей така без заплата.
Ами какво става и брои ли се ако направо си създал най добрата фирма в града в тази област?
Тогава реализирал ли си се? :lol:
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Hullman написа:Anju написа:
За твое сведение имам претенциите за една от най-бързо реализиралите се тук - 1 месец след кацането успешно интервю в най-добрата фирма в моята област и работа същата като в БГ без никакви приравнявания, изпити, курсове и пр.
Ами ако си там волентиър? ( на доброволни начела) Пълно е с такива експерти в Канада?:)

Явно Хълман изобщо не се е реализирал след като все още не си е намерил работа в най добрата добрата фирма в неговата област и си стои ей така без заплата.
Ами какво става и брои ли се ако направо си създал най добрата фирма в града в тази област?
Тогава реализирал ли си се? :lol:
Мога да потвърдя че написаното от Анжу е вярно и че не става дума за работа като доброволец без заплащане, а за хубава работа с добра заплата.
Питам се обаче защо написаното от нея предизвиква такава реакция - завист? Особено от страна на 'преуспелия' Хълмен, който явно не може да преглътне факта че някой друг може да е успял повече от него.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

Да, и аз очаквах, че Хълман ще ме подкрепи и той в същия отбор, въобще не ми е минало през ум да го смятам за нереализирал, ама той :roll:

Не съм работила никога volunteer макар че нямах абсолютно нищо против и ми беше в плана ако не стане нищо с другата работа.
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

Koko написа:
Hullman написа:Anju написа:
За твое сведение имам претенциите за една от най-бързо реализиралите се тук - 1 месец след кацането успешно интервю в най-добрата фирма в моята област и работа същата като в БГ без никакви приравнявания, изпити, курсове и пр.
Ами ако си там волентиър? ( на доброволни начела) Пълно е с такива експерти в Канада?:)

Явно Хълман изобщо не се е реализирал след като все още не си е намерил работа в най добрата добрата фирма в неговата област и си стои ей така без заплата.
Ами какво става и брои ли се ако направо си създал най добрата фирма в града в тази област?
Тогава реализирал ли си се? :lol:
Мога да потвърдя че написаното от Анжу е вярно и че не става дума за работа като доброволец без заплащане, а за хубава работа с добра заплата.
Питам се обаче защо написаното от нея предизвиква такава реакция - завист? Особено от страна на 'преуспелия' Хълмен, който явно не може да преглътне факта че някой друг може да е успял повече от него.
За твое сведение имам претенциите да те попитам ,защо не се попиташ защо е написан горния цитат от Анжу,в стил ,ниц скиваите ме ,колко сьм уникатна и колко сте вие глупаци и не можете да се оправите и да си намерите свясна работа .аз за ваше сведение сьм се реализирал в няколко професии .и не се изтьквам не мие в нрава . а Хьла не го мислете,на светлини години е пред бачкатори с началник ,на заплата ,в наи добрата компания ,с успешно интервю ,един месец след кацането .за това му завиждам ,признавам си ,а иначе е серсемин .
THE LAST LINE OF DEFENSE
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

А сега пък за твое сведение горният цитат е писан в отговор на още по-горния цитат на Еймито, че anju е нереализирана недоволна от себе си емигрантка, която пречи на кандидат емигрантите да споделят трепетите си само защото ги е информирала, че им трябва перфектен английски.

И много ясно, че да работиш за себе си е 100 пъти по-добре от която и да е фирма. Кой е казал противното, сам си измисли материал за заяждане
:shock:
Няма нищо, то това за тук си е задължително, иначе ще помисля, че съм объркала форума.
Публикувай отговор