Вече сме в Canada

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
toni_mitko
Мнения: 76
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 8:18 am

отг.

Мнение от toni_mitko »

А за 4акането за градина става на въпрос 4е трябва да из4ака6 здравните карти ,за да се направят необходимите имунизации,за6тото без имун. картон от Канада неможе6 да запи6е6 детето на градина -поне тук е така за др. провинции може и да е разли4но,в Торонто не мисля 4е е уда4но да запи6е6 детето в др. краи на града,аз предпо4итам да из4акам за градина ако не в на6ия квартал то поне в някои от съседните.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Или в различните провинции е различно, или в градината са го използвали като основание да ти откажат.
Това значи ли, че един от вас вече работи, или и двамате предпочитате да си пазите здравето до излизането на картите?
toni_mitko
Мнения: 76
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 8:18 am

отг.

Мнение от toni_mitko »

Стоя си удома и си плямпам за6тото мъжът ми е на работа а аз с малката нямам какво да правя.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Взимам си всички дума назад се извинявам.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 10:40 pm, променено общо 1 път.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

ablood написа:Взимам си всички дума назад се извинявам.
Втори път се извинявам! Пропуснал съм факта, че човекът вече изкарва $ а не се мотае.
toni_mitko
Мнения: 76
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 8:18 am

отг.

Мнение от toni_mitko »

За социял не сме и помисляли и дано не ни се и налага,а за работата го пи6е на 2ра страница отпреди пове4е от 2 седмици.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: отг.

Мнение от ivanko13 »

toni_mitko написа:За социял не сме и помисляли и дано не ни се и налага,а за работата го пи6е на 2ра страница отпреди пове4е от 2 седмици.
Тони извинявай ама попрекаляваш с личната информация :) Не давай излишни обяснения на тоя и оня...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

както казваше един мой познат, първите впечатления от канада са без всякакво значение; човек е хубаво да каже как се чувства след 6 месеца или дори след година; а после може да каже как са нещата и след 5 години ако е още там; аз лично познавам доста хора, които бяха много въодушевени в началото, сега всички те са в БГ; други, които не бяха толкова впечатлени са още в канада; аз попадам в някаква междинна категория - в смисъл не бях особено впечатлен защото наистина няма от какво и съм в БГ.
точно така мисля по въпроса:)
alex___
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 7:05 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от alex___ »

Здравейте,чета тази тема и не мога да Ви разбера за какво се правите на отворени ,като че ли не сте се сблъсквали и Вие с тези неща и не всичко ви е било ясно в началото на вашето пристигане тук.Това тук е форум а не предаването "Кой е по-по-най!". И мисля ,че всеки който се е регистрирал в този форум е тук за да събере някаква информация ,да попита за нещо или да помогне на друг съфорумец.Но същевременно тук не е личен дневник да споделяш дословно всичките си преживявания и патила и размисли ,щото всеки ако почне да пише така май няма да стигне мястото.Според мен трябва да е по синтезирано и да се споделят най-важните моменти и неща които наистина ще са от полза на всички бъдещи,настоящи и дори на бгимигранти които са от доста време тук.А вие кво ,правите го на манджа тоя форум с вашите тъпи заяждания и злорадствания на чужд гръб.Ама да ние българите сме такива вместо да си помагаме гледаме как да се присмеем на новия, неразбиращия и да си избием комплексите на негов гръб.Ми тва е това исках да кажа аз
toni_mitko
Мнения: 76
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 8:18 am

отг.

Мнение от toni_mitko »

Не мисля да пи6а ве4е каквото и да било,за6тото освен обиди ни6то друго не видях ,така 4е 6том вси4ко е толкова тъпо и сме6но нека тези преуспелите които само се заяждат по вси4ки форуми ви разкажат -каква е била първата им работа ,за колко пари и т.н 6том това е не6тото,което наи-много ви вълнува.За 6тастие има и добри хора които имаха доброжеланието и пи6ат на ли4ни,помогнаха ни за доста не6та и им благодарим а на вси4ки останали запътили се на тук успех.
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

това за първата работа е важно; важно е имигрантите да знаят каква работа ги очаква като начало; ако имат много добър английски и/или френски, най-добре е да отворят вестника или да се регистрират в джоб сайтовете и да пускат емейли; понеже някои фирми може да отговорят бавно или въобще да не отговорят, е по-добре да се звъни на телефони във вестника и да се започне някоя прилична работа на бяло около 2000 бруто месечно; дългото оставане на социал и/или работа на черно е пагубно за имигранта освен за социалъджията в Мтл, Кебек, но там това си е държавна политика;
моята първа работа беше да разнасям вестници, което работих 1 ден; със сигурност ако бях продължил щях да мога да се кандидатирам за участие в някой маратон на 10 км бързо ходене с тежести или нещо подобно.
точно така мисля по въпроса:)
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

toni_mitko написа:Не мисля да пи6а ве4е каквото и да било,за6тото освен обиди ни6то друго не видях
К'во ти пука кой какво казал по твой адрес? Ти да не би да държиш да спечелиш уважението или приятелството ня някой от ник-овете тук?
Нито си им виждал очите досега, едва ли и за в бъдеще ще им ги видиш, на хората стоящи зад никовете.
Който те познава лично, дали ще си промени мнението за теб, четейки писанията на тези ник-ове?
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

Linko написа:
toni_mitko написа:Не мисля да пи6а ве4е каквото и да било,за6тото освен обиди ни6то друго не видях
К'во ти пука кой какво казал по твой адрес? Ти да не би да държиш да спечелиш уважението или приятелството ня някой от ник-овете тук?
Нито си им виждал очите досега, едва ли и за в бъдеще ще им ги видиш, на хората стоящи зад никовете.
Който те познава лично, дали ще си промени мнението за теб, четейки писанията на тези ник-ове?
Ааа ,аз за тебе си го промених кьм по лошо е и ти си знаеш защо :)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

peter_pan написа:както казваше един мой познат, първите впечатления от канада са без всякакво значение; човек е хубаво да каже как се чувства след 6 месеца или дори след година; а после може да каже как са нещата и след 5 години ако е още там;
Съгласен, но аз сефте чувам хора дето първите години да са били възторжени и после да им е минало. По скоро съм чувал обратните случаи.
аз лично познавам доста хора, които бяха много въодушевени в началото, сега всички те са в БГ;
Щом ги познаваш, значи е факт.

Моя факт е - познавам 50-тина човека завършили моя факултет, които се намират в САЩ и Канада. Никой не се е върнал.
Познавам и 10-тина в Европа - те също не са се върнали, но при тях в много по-голяма степен се наблюдава идеята че "някога ще се върнем".

Никой от тия хора не е бил генерален директор, главен счетоводител или нещо такова в България. Мой съученик изкара малко в Монреал, па се върнаха в България. Жена му беше работила - главен счетоводител в България.
Хора изкарващи "добри пари" в България, трябва много сериозно да мислят преди да тръгват на някъде. Под добри пари аз разбирам 1500 кинта чисти пари да влизат в семейство с две деца към днешна дата и да имат собствен апартамент. Знам прекрасно, че за някои хора, това са никакви пари и са готови да се юрнат в търсене на още по-добри. Окей нека се юрват, с никого не споря. Просто моето мнение.
Публикувай отговор