Вече сме в Canada

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

416 722 6534
Андрю.
Поляк е и е номер 1. :wink:
:thumbsup:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
dartcherniat
Мнения: 275
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 10:45 pm
Местоположение: Acer

Re: otgovor

Мнение от dartcherniat »

toni_mitko написа:не вярваме на карти 4екове ипо-добре,за6тото днес се сбласкахме веднага с ЦАНАДСКАТА система-в4ера си направихме дебитни карти с СИН номерата ,днес да пла6таме-немойе а то 1 седмитса били на депозит ,след това имаме лимит за пла6тане 500ЦАд на ден и 1000 на месетс ами ако ти потрябват пове4е от каде да ги вземе6?
От ги6ето на банката. :D Лимита е от машина. Както и като пазаруваш от дебитна карта няма лимит. Няма страшно искатели да си хачите парите ще ви разрешат. А парите може и на гише да се внесат , ако ви се 4ака на опашка. Когато ги внесеш на гише няма и тази 1 седмица изчакване. Но по принцип след 1-2 години , когато сте редовен клиент това отпада. Поне така е с мен. Ще свикнете :) Не знам в коя банска сте , но на мен това ми го обесниха като отварях сметката, има няма пред 6 години :)
toni_mitko написа:отиваме за здравните карти с 1 куфар документи -искат дог. за наем или извле4ение от банка за месетс-нито едното нито другото,
Така ви извлечение поискахте ли от банката - може да се иска предварително, но се заплаща. Отделно , специално в Кебек , човекът, на чието име е договора за жилишето може да дойде с теб и да декларира ,че живееш жилището. Нещо такова беше , но вече точно не помня.Не зман как е в Торонто точно , но най вероятно има някакъв такъв вариянти, защото едва ли сте първите без договор.
"О, картофът е злочест зад желязната завеса.
Вадят го с ръка до днес враговете на прогреса.
А в нашия лагер го вадим с багер! " AT
toni_mitko
Мнения: 76
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 8:18 am

отг.

Мнение от toni_mitko »

Много благодарим на вси4ки за бързите отговори .6те пи6ем като има не6то ново и дано и ние сме от помо6т на други някои ден.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

troll написа: Тук сме, за да изразим мнения, в рамките на правилата, а ако някой види нещо полезно за него - това е отлично!
Ето това е и моето вярване. Едно, че българина казва: "Акъл не ща, пари ми дай.", второ, много сме различни като личностни качества и визия за да прилагаме механично едни и същи правила за действие и трето, самите житейски ситуации може и да изглеждат сходни или дори напълно еднакви, но винаги всяка е уникална сама за себе си.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Абе то тематично насочени сайтове има колкото си искате в нета, както и клубове и въобще места за общуване на хора със сродни интереси, ама не е там работата. Един поет сред поетите или финансист сред финансистите е просто един от многото, а може да се окаже, че дори не отговаря на критериите да е един от тях и да го гледат с присмех и презрение. Докато един бизнесмен сред работници и служители няма никаква конкуренция, поета също.
Затова под маската на уж общи интереси (общото тук е процеса на имигриране и адаптация в Канада) такива хора не престават да навират в очите на останалите своите интереси и възможности в една или друга сфера под формата на съвети. Да не забравяме, че в някои случаи има и чист комерсиализъм.
Hullman що не иде да си развива теориите и да дава акъл ТУК или ТУК да речем, как мислите?
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

.
На митницата ни питаха пак за парите и като им казахме че носим ок 40 000ЦАД в брой лошо им стана
като прочетох това и на мен ми стана лошо и се наложи да пийна малко студена вода;)
точно така мисля по въпроса:)
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

,от банката извле4енята идват на4алото на месетса а дог,за наем немогат да ни го прехварлят за6тото нямаме кредит карта -абе един затворен омагяосан краг от които незнам кога 6те се оправим,да не говорим 4е всеки ден перем здраво на рака,за6тото за пералната в блока има спетс. карти които се зарейдат от кредит картата която все о6те нямаме,но6те се оправим .Тони
Пита се как е възможно в една страна от Г-8 да отидеш с 40 000 кад и да переш на ръка; въобще още се пита тази мизерия с обществените перални за какво е измислена, когато навсякъде хората си ползват собствена - в много перални в Ка, след като изпереш може да ти се иска да хвърлиш дрехата по-скоро отколкото да я облечеш.
точно така мисля по въпроса:)
dancerola
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Юли 14, 2008 9:07 am

Мнение от dancerola »

Малко късно се включвам, ама ето ви тука един сайт: http://www.scanica.ca/ за креватчета, креватища, шкафчета, доста евтино. Някакви латвийци го държат, много са коректни, ние поне сме доволни, и от цените, и от качеството.
dancerola
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Юли 14, 2008 9:07 am

Мнение от dancerola »

И още един съвет, В ‌НИКАКЪВ СЛУЧАЙ не купувайте от разпродажби, или оставени отвънка мебели (както имат навика тука), не заради друго, ами защото не знаете какви буболечки са се навъдили. Да не се чудите после какви препарати да купувате че да се отървете от тях.
toni_mitko
Мнения: 76
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 8:18 am

otgovor

Мнение от toni_mitko »

И да се върнем към темата за тези които 4етът все о6те от БГ ..... 1 месец в Канада-ве4е имаме син номера,4акаме ПР и здеавните карти,имаме с-ка в ТД банк ,кредит карти и сим номера за телефоните към Фаидо-35$ на месец с 150 безплатни ,безплатни съб. и неделя и всеки ден след 7 4аса,в петък 6те ходим за Г1 -10$ ,трябва да носи6 паспорт о6те 1 док. със снимка и док .за стажа прежеден тук и заверен в консулството-35$ за превод и 40$ за заверка-10 дни разправия,с превода4а ни сварзаха от консулството а там се 4ака 3 раб .дни обикновенна поръ4ка,от Бг бяхме превели и легализоирали док. за стайа но тук не ни свър6и работа.Ина4е много ни харесва вси4ко ,ни6то не ни липсва с Бг говорим всеки ден и гледам 4е вси4ко си е съ6тото,излизаме с приятели съ6то както в БГ ,ядем съ6тите не6та както в БГ,тук има вси4ко ,в големите магазини е доста по-ефтино от на6те софиски молове,4исто е и красиво,ве4е свикнахме с квартала и града като цяло,реисове,метро,магазини.Вси4ко е на 5 мин. от блока-магазини,аптека,у4или6те,метрото......Според мен си заслуйават вси4ките тези усилия които полагаме вси4ки ние за да доидем тук,за нас поне тук е по-до доброто място за живот.А и пътят към Бг никога не е затворен,струва си да опита6.
toni_mitko
Мнения: 76
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 8:18 am

отг.

Мнение от toni_mitko »

за хората с малки деца-не се притесняваите ,децата се адаптират по-бързо от нас ,о6те на 2рия ден малката полу4и силна алергия а преди това в БГ не е имала проблеми,заведохме я веднага на лекар,премериха я и я прегледаха,казаха 4е мойе да е от смяната на климата ,изписаха и сироп подобен на панадола в Бг и за 2-3 дни и мина -взе ни 10 $ за прегледа.Ина4е направихме застраховки но те са само за спе6ни слу4еи ,дано да не се налага да ги ползва 4овек,но е хубаво да ги има6 ,дават ти малко пове4е спокоиствие.Ина4е децките храни и други са дори по-ефтини от БГ,детските са ок.250$-напълно достатъ4ни за 1 дете за разлика от 25 лв в БГ.Децките градини оба4е са скъпи особено за малките под 2 год за Торонто над 1000$ на месец,след 2 год са по ефтини но се 4ака доста .Първо трябва да има6 здражна карта за да направят на детето необходимите мунизации за да тръгне на градина а това мойе да стане наи-рано 3-4 месеца след пристигането тук.И въпреки упреците на хора които са тук от доста години 6те продълйавам да пи6а ,за6тото знам 4е за някои е сме6но а за други полезно ,както бе6е и за мен преди време.
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Благодаря ти Митко :krila:
Твоята ИСТИНА е по-истинска от истината на други.
Ще дойде момента в ,който всеки запътил се към Канада ще я види.
За някой ще е по-лесно ,за други по-трудно.Но ако се следва целта успеха е сигурен.
Много Здраве и успехи :wave: :wave2: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Мнение от Мими »

Здравейте toni_mitko! :wave: Поздравления за постигнатото до тук! Много ти благодаря за споделения опит, незаменима е всяка една информация за стъпките, които предстоят на новодошлите в Канада! Затова - продължавайте да пишете и успех в адаптацията :beer2:
toni_mitko
Мнения: 76
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 8:18 am

отг.

Мнение от toni_mitko »

За пореден път се убеждавам 4е много бързо се за бравят преживяните трудности в на4алото и 4е всеки сам за себе си е наи -великия,устроил се е за броени дни а я ги виж смотаняците ,без амбиции и цели как се размотават и се занимават с глупости.Пуснах тази тема за хората на които им предстои да доидат тук,може би някои не6та които са сме6ни за вас на други са от полза,а не за да ми се подиграват такива,които са тук от години ,вси4ко за тях е ве4е в миналото и им изглежда сме6но 4е ни е отнело пове4е време за някои от не6тата.На всеки един до6ъл тук живота му проти4а по много индивидуален на4ин,неможе вси4ки да бъдем еднакви и еднакво бързо да се оправим тук,а да не говорим 4е колкото хора има по света толкова са и мненията по един въпрос,нека си помагаме а не да се състезаваме в този форум,за6тото всеки сам за себе си е победител 6том е стигнал до тук.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Публикувайки преживяното ти малко или много ставаш пример за следващите. Не знам дали си имал някакви допълнителни проблеми, ограничени възможности, или просто по-ниски цели, но ми се ще новопристигащите българи да се стремят към нещо и усърдно да го гонят. За това казваме, че това което си свършил за месец е можело да направиш за седмица.
Хайде сега не ми твърди, че си обикалял по 8 часа на ден институции, а? Веднъж на 2 дена си ходил някъде да свършиш нещо, през другото време си се мотал.
Вмест да висиш във форума, хвани си намери работа! Купи си факс, прати няколкостотин CV-та (не имейли!) Обиколи промишлеността наоколо с колело и папка с готови резюмета!
Абе всъщност какво ти се бъркам? Стой си у дома, рови си из нета, плямпай си...
Публикувай отговор