Вече сме в Canada

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Eimi
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 1:22 pm

Мнение от Eimi »

anju нямам намерение да влизам в дребни свади.Не съм казала че си нереализирана и т.н.........казах "АКО НЕ ......." и никъде не визирах теб.Но в Бг имаше една поговорка гузен негоден бяга....няма да коментирам повече.И ясно написах за какво влизам във форума.Влизам от 2001 година и виждам разликата сега.
Е да ти пожелая искрено успех! в твоето поприще.Всеки знае себе си...колко защо как е щастлив и доволен от живота си.
Късмет anju!
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

Eimi написа:anju нямам намерение да влизам в дребни свади.Не съм казала че си нереализирана и т.н.........казах "АКО НЕ ......." и никъде не визирах теб.Но в Бг имаше една поговорка гузен негоден бяга....
Постингът, който цитирах започва с моя ник:
Eimi написа: anju -никаде не съм написала че съм в Бг, хубаво е да четеш м/у редовете но явно не съвсем ти се отдава.
Кой ли друг си визирала ... Надявам се да съжаляваш за резкия си тон към незаслужилите го твои съфорумци още повече когато са изявили желание да ти предоставят допълнителна информация и да ти помогнат.
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Re: RE:

Мнение от peter_pan »

Eimi написа:optics аз взимам много повече от това което ти си описал за "добри пари" за 4-членно семейство.Ние взимаме 3 пъти повече чисти пари в Бг и сме трима имаме собствен апартамент от парите става ясно , че и много добри позиции на раб.си място, но парите ли са всичко?
Да живеем добре не се лишаваме от нищо, но какво вижда детето ни?На какво се учи в държава където няма закони, държава в която колкото по голям престъпник си толкова по малко те лови законието.ТоВА ли да научим детето си или как да му обясним че 8 годишно обрало възрСТНА жена и я пребило.Или че някакъв перверзник изнасилил момиче или че някой по сред бял ден убил друг и никой от тях не е наказан ?Или може би това че навсякъде се продава дрога и закон пак няма?
Не парите не са всичко защото те ти дават добър живот и комфорт но не ти дават сигурност.
.
това не са валидни аргументи за имиграция в канада - с тези аргументи може да се имигрира и на марс - със сигурност там престъпността е ниска;)
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Ами не знаеш ли, че Канада е точно на средата на пътя от Бг до Марс :), стъпка по стъпка така да се каже, съвсем не лош план :) ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: RE:

Мнение от ablood »

peter_pan написа:
Eimi написа:optics аз взимам много повече от това което ти си описал за "добри пари" за 4-членно семейство.Ние взимаме 3 пъти повече чисти пари в Бг и сме трима имаме собствен апартамент от парите става ясно , че и много добри позиции на раб.си място, но парите ли са всичко?
Да живеем добре не се лишаваме от нищо, но какво вижда детето ни?На какво се учи в държава където няма закони, държава в която колкото по голям престъпник си толкова по малко те лови законието.ТоВА ли да научим детето си или как да му обясним че 8 годишно обрало възрСТНА жена и я пребило.Или че някакъв перверзник изнасилил момиче или че някой по сред бял ден убил друг и никой от тях не е наказан ?Или може би това че навсякъде се продава дрога и закон пак няма?
Не парите не са всичко защото те ти дават добър живот и комфорт но не ти дават сигурност.
.
това не са валидни аргументи за имиграция в канада - с тези аргументи може да се имигрира и на марс - със сигурност там престъпността е ниска;)
Аз пък съм съгласен с Ейми. Моите обстоятелства и причини бяха подобни.
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

Oще една опорочена тема.......??????
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Re: RE:

Мнение от peter_pan »

ablood написа:
peter_pan написа:
Eimi написа:optics аз взимам много повече от това което ти си описал за "добри пари" за 4-членно семейство.Ние взимаме 3 пъти повече чисти пари в Бг и сме трима имаме собствен апартамент от парите става ясно , че и много добри позиции на раб.си място, но парите ли са всичко?
Да живеем добре не се лишаваме от нищо, но какво вижда детето ни?На какво се учи в държава където няма закони, държава в която колкото по голям престъпник си толкова по малко те лови законието.ТоВА ли да научим детето си или как да му обясним че 8 годишно обрало възрСТНА жена и я пребило.Или че някакъв перверзник изнасилил момиче или че някой по сред бял ден убил друг и никой от тях не е наказан ?Или може би това че навсякъде се продава дрога и закон пак няма?
Не парите не са всичко защото те ти дават добър живот и комфорт но не ти дават сигурност.
.
това не са валидни аргументи за имиграция в канада - с тези аргументи може да се имигрира и на марс - със сигурност там престъпността е ниска;)
Аз пък съм съгласен с Ейми. Моите обстоятелства и причини бяха подобни.
на всеки един от нас може би причините са били точно тези, но като се озовем в канада разбираме че тези причини са причини за имиграция принципно, а не за имиграция в канада конкретно, и пак след като се озовем в канада започваме да се питаме защо сме имигрирали точно там, а не някъде другаде; добре е последния въпрос да има по-ясен отговор преди имиграцията в канада, а не след нея.
точно така мисля по въпроса:)
Eimi
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 1:22 pm

Мнение от Eimi »

питър пан - ако на Марс имаше живот можеше да имигрирам и там, знае ли човек.Всеки си знае мотивите, не те ангажирам с мнението си.Не разбрах какви бяха твоите мотиви.А Европа за мен не е удачно място изключвам Щвейцария.
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

когато аз имигрирах моите мотиви бяха същите като твоите, затова казвам че не са адекватни за имиграция в канада защото със същите мотиви можех да се опитам да имигрирам в коя да е друга по-приемлива за мен държава.
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: RE:

Мнение от optics »

Eimi написа:optics аз взимам много повече от това което ти си описал за "добри пари" за 4-членно семейство.Ние взимаме 3 пъти повече чисти пари в Бг и сме трима имаме собствен апартамент от парите става ясно , че и много добри позиции на раб.си място, но парите ли са всичко?
Не са. Съгласен съм с всичко което беше написала, макар да не го цитирам цялото, за краткост.

Здраве да има, изнасяйте се щом сте решили.

Исках да подчертая друго - че хора като вас има мнооого по-голям шанс да се разочароват от Канада и да си тръгнат с псувни и ругатни. Обратното - хора които тръгват от крайна бедност, които са блъскали, но нищо не са получавали с мноооого голяма вероятност ще се почувстват по-добре в по-развита страна.
Дано да сте изключение от статистиката. Изключения винаги има.


Питър Пан: А няма ли да се съгласиш с твърдението, че колкото е по-приемлива една държава, толкова по-трудно е да уседнеш в нея ?
Понякога желанията превъзхождат възможностите обаче.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Re: RE:

Мнение от peter_pan »

optics написа:
Eimi написа:optics аз взимам много повече от това което ти си описал за "добри пари" за 4-членно семейство.Ние взимаме 3 пъти повече чисти пари в Бг и сме трима имаме собствен апартамент от парите става ясно , че и много добри позиции на раб.си място, но парите ли са всичко?
Не са. Съгласен съм с всичко което беше написала, макар да не го цитирам цялото, за краткост.

Здраве да има, изнасяйте се щом сте решили.

Исках да подчертая друго - че хора като вас има мнооого по-голям шанс да се разочароват от Канада и да си тръгнат с псувни и ругатни. Обратното - хора които тръгват от крайна бедност, които са блъскали, но нищо не са получавали с мноооого голяма вероятност ще се почувстват по-добре в по-развита страна.
Дано да сте изключение от статистиката. Изключения винаги има.


Питър Пан: А няма ли да се съгласиш с твърдението, че колкото е по-приемлива една държава, толкова по-трудно е да уседнеш в нея ?
Понякога желанията превъзхождат възможностите обаче.
няма да се съглася защото имах предвид приемлива за мен, не развита - от тази гледна точка по-приемлива за мен може да се окаже примерно виетнам или кипър или някоя друга.
точно така мисля по въпроса:)
toni_mitko
Мнения: 76
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 8:18 am

otgovor

Мнение от toni_mitko »

Ве4е след по4ти 3 месеца продължавам да се 4уствам много по-добре тук отколкото в Бг,колкото и да е разли4но и трудно в на4алото .Ве4е не6тата не изглеждат толкова сложни и с езика се оправяме по-добре.Искам да попитам някои ,които ве4е е минал по този път колко време може-би се 4ака за субсидирано място за градина ,за6тото се регистрирахме през август и 6те ми е малко по ясно за сроковете ако някои сподели опита си,ина4е за 1 месец за дете под 2,5 год е 900$.Аз ли4но предпо4итам да из4акам месец -два за субсидия а може би и пове4е,споделете как стоят не6тата за Онтарио
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Нали знаеш какво значи "ще ви се обадим, когато имаме място за вас"? Търсете другаде!
toni_mitko
Мнения: 76
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 8:18 am

отг.

Мнение от toni_mitko »

То за субсидирано място се регистрира6 само на едно единствено място на -55 John Street-10 th-Floor,tel:416-392-5437,и след това като ти доиде реда-така да се каже,и като ти се обадят 4е си одобрен за субсидия тепърва по4ва6 да си търси6 свободно място в дец. градини и с формуляра за тази субсидия не пла6та6 900$ а ок .100-200 максимум на месец,поне на мен така ми обясниха ако гре6а нека някои ме поправи.
Публикувай отговор