Рецепта за сладолед

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Рецепта за сладолед

Мнение от becks »

http://www.karieri.bg/show/?storyid=522268
От Мексико до Канада ...

Росен Неделев твърди, че ако човек иска да се развива и да осмисли живота си, винаги трябва да взима рискови решения - независимо дали лични, или свързани с бизнеса (виж трудното решение). Той трупа опит в тази посока още от 1989 г. Тогава Неделев е само на 19 и решава да емигрира в САЩ. Купува си еднопосочен билет до Мексико с идеята да се прехвърли нелегално оттам в страната на неограничените възможности. На борда на самолета се запознава с още двама българи и тримата се озовават в Мексико сити. Не знаят местния език, нито пък английски, но бързо успяват да намерят точните хора, които да ги откарат до границата, а оттам - като по филмите - да ги преведат през огражденията. "Ако бях на 30, не си струваше да поемам този риск, но на 19 човек не губи нищо", твърди сега 36-годишният мениджър. Пресича границата без усложнения и вече е в щата Аризона. После отива в Чикаго и попада сред други българи емигранти. От тях научава, че много по-лесно би могъл да легализира престоя си в Канада, а след това и да следва там, тъй като държавата поема част от университетските такси. Така се озовава още по-на север - първо в Квебек, после в Монреал. Започва работа в строителството и кандидатства в университета Concordia.

Не пише дали е взимал социални помощи. Май не е ;)
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

тъй е то, ако беше взел билет за Куба директно в Канада, а сега човечеца платил до Мехико и после целите щати трябвал да мине за да стигне до Квебек. :D
...мразя мастика без айрян...
Hellboy

Мнение от Hellboy »

Абе тъй е то! Любовта към Квебек е неустоима! :-)
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от mwanza »

Че ко муй на Кебек? Супер си е.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

вие нищо не разбрахте...
когато излитал от летище София, самолетът му е минал по полоса "Кебек" и той затова там се е озовал накрая ;)
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Хехе, не пише че е взел, но не пише и че не е взел. Те българите от Чикаго какви митове и легенди разнасят за социала и Квебек, свят ще ви се завие :lol: . Нали са утрепани от бачкане, а социал - никс, за тях чуждата кокошка не е патка, ами слон :). За субсидираното учене са му казали, значи за всичко са му казали. Щото иначе от Чикаго най-лесно е в Онтарио да пристигнеш, ама той - право за Кебек и Монреал. Като се е поохранил и си е починал е започнал да учи човека. Бекс, Това е пример за това как социала и социален Квебек помагат на всеки, който има нужда просто да стъпи и да усети дъното, за да отскочи нагоре, това не е малко, иначе щеше да прави хот-доци или да кове къщи в Чикаго докато му писне и подвие опашката обратно, или го хванат и получи безплатен билет :).
Циганите - на Сатурн !
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

anxeli написа: Това е пример за това как социала и социален Квебек помагат на всеки, който има нужда просто да стъпи и да усети дъното, за да отскочи нагоре, това не е малко, иначе щеше да прави хот-доци или да кове къщи в Чикаго докато му писне и подвие опашката обратно, или го хванат и получи безплатен билет :).
така е, ама той ако е искал и в Онтарио пак може да си учи със заем и стипендия. само му трябва една година престой за провинциална стипендия.

тва за социалния Квебек за мен са митове. Социален е за семейства с две деца. За някой 19-годишен, проистигнал с 1 долар е дръвце сигурно. Той и човека е почнал работа в строителството ;)
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

имаше един тъп филм, но все пак с една готина сцена когато главния герой така се беше натряскал че не питаше стюардесата на къде пътува самолета, а от къде идва :D момчето просто е объркало полета и затова трябвал да прескача огради че да бяга в Аризона...на този герой социал до живот трябва да даде правителството за проявен героизъм в защита на франкофонията :wink:
...мразя мастика без айрян...
Hellboy

Мнение от Hellboy »

А според мен becks е почнал проучване как се оди в Квебек и ще си смени ника на Лабатт. :-)
Хубаво е когато хората искат да се развиват! Стига комунистически вратове и деградация! :-)
.com

Мнение от .com »

becks написа:...
тва за социалния Квебек за мен са митове. Социален е за семейства с две деца. За някой 19-годишен, проистигнал с 1 долар е дръвце сигурно. ...
ако 545$ екстра пари на месец за теб са дръвце - то тогава Социала за ерген е дръвце :"))
.com

Мнение от .com »

totev написа:имаше един тъп филм, но все пак с една готина сцена когато главния герой така се беше натряскал че не питаше стюардесата на къде пътува самолета, а от къде идва :D
не първо питаше къде отива (като се събуди), после попита от къде е тръгнал ... та беше и си осиновил дете без да си спомня ...
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

.com написа:
becks написа:...
тва за социалния Квебек за мен са митове. Социален е за семейства с две деца. За някой 19-годишен, проистигнал с 1 долар е дръвце сигурно. ...
ако 545$ екстра пари на месец за теб са дръвце - то тогава Социала за ерген е дръвце :"))
Абсолютна мизерия. Тва е все едно в БГ да ти дават 120 лв. и ти да се радваш.
Трябва да си много изпаднал, за да се радваш на такива "суми". Иначе е друга работа ако жена ти роди две деца и с детските им си купувате ракия. Като циганите в БГ ;)
.com

Мнение от .com »

becks написа:...с детските им си купувате ракия. Като циганите в БГ ;)
Де да имаха циганите в БГ (или някой в БГ) такива детски.

по над 700$ на месец за две деца ... доста ракия е това
:lol:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Aйде стига ве, и тоя ли е с елитната "специалност" мениджеаъур :) Сигурно е мениджеауър на много голема компания...
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

Не мога да разбера какво ви вадят очите толкова детските. Ами родете си и вие по 2-3 деца и си купувайте ракия и индиански цигари и живота ви ще бъде песен.
Аз моите деца съм си си ги донесла готови родени тук, а в България не съм получавала и 1 ст. за тях, дори напротив, плащахме 1/3 от заплатите си за да плащат такива на циганките, които никога не са работили.
Много се лъжеш ако си мислиш, че едно дете струва 350 долара на месец и от тях ги остават и за ракия, че да си плащаш и наема. Но предполагам, че вие само си чешете клавиатурите от нямане какво да правите през ваканцията. :wink:
Публикувай отговор