София vs. Прованса

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)

От къде сте родом:

От София
25
36%
От село
4
6%
От голям град
19
27%
От малък град
16
23%
Аз съм гражданин на света
4
6%
Аз съм канадец
2
3%
 
Общо гласове: 70
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

София vs. Прованса

Мнение от becks »

Това скоро не сме го дъвкАли:
прасе написа:
Ами знаеш ли защо под БГ се разбира София, защото цялата БГ се е изсипала в София. Гадните физиономии, които споменаваш са от дълбоката провинция, които за да не умрат от глад идват в София. Аз си спомням София, когато бях дете. Беше чисто, сигурно място с не повече от 500 000 жители. Сега цялата селяния се е изсипала тук. Мърсотията е невероятна, /а иначе си ходят на село и си пазят чисто/. Работех в фирма, в която само аз и собственичката не говорехме на диалект. Страшно амбициозни селяни и селянки завзеха бившите хубави софийски кварталите и се стремят да заприличат на софиянци. Мислят си, че ако имаш апартамент в кв. Борово, Емил Марков и др. няма да си личи откъде идваш и защо миекаш.
Софиянците емигрираха в чужбина, а селяните надойдоха на талази тук и за тях това е върхът на постижението. Да си в града на Азис и Бойко Борисов. Естествено, че останалата част на България е по-приятна, ами мърсотията и гадорията дойде в София.
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

Becks, стига пък и ти. Каква е тази тъпа анкета. Ще отидеш на 11000 км и пак ще робуваш на стария комунистически номер - разделяй и владей. Разделяха хората на селяни и граждани, на интелигенция и работници, на софиянци и други. Така си гарантираха спокойствието. И други хора веднага се включиха - армейския, майна, ти също. И аз недоумявам защо София е избрана за столица, но какво. По-добре ли беше да е града, в който живея.
Ние, българите, сме като яйцеклетка след оплождане - бързаме да се цепим. Бекс, ако си пич махни тази анкета.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

semeen написа:Becks, стига пък и ти. Каква е тази тъпа анкета. Ще отидеш на 11000 км и пак ще робуваш на стария комунистически номер - разделяй и владей. Разделяха хората на селяни и граждани, на интелигенция и работници, на софиянци и други. Така си гарантираха спокойствието. И други хора веднага се включиха - армейския, майна, ти също. И аз недоумявам защо София е избрана за столица, но какво. По-добре ли беше да е града, в който живея.
Ние, българите, сме като яйцеклетка след оплождане - бързаме да се цепим. Бекс, ако си пич махни тази анкета.
Ти прочете ли какво е написала Прасе? Аз искам да се коментират нейните думи.

Аз естествено не деля хората на меко и твърдо говорещи. Даже се старая да пиша диалектно ;)
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

Прочетох го. Не е права. Дай сега пък ние да им викаме печенези.
kralimarko

Мнение от kralimarko »

тая па големата софианка кво се праи на отворена ,леле и простотията...кореняци софиянци са все модели а ния селянче-ата сме грозни и с криви глави
Последно промяна от kralimarko на Сря Юни 18, 2008 5:11 pm, променено общо 1 път.
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Мнение от AnnaR »

Прасе наистина е прекалил/а и мнението му е доста "свинско", но също така е истина , че никой не обича да обиждат града му. А, провокацията от страна на Питър Пан не е на по-високо ниво. Въпреки, че не изразих мнение, както и доста други от въпросния град, съм сигурна, че почти на никой не му е станало приятно от прочетеното. Така ще бъде и за всеки друг от независимо кой град е, ако обиждат родното му място.
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

Имаше нападки към София в писмото на Либра, но той е трябвало да види и другите големи градове. Бекс и Арми да кажат Варна и Пловдив днес дали са онези спокойни и топли градове от детството ни. В тях също има миграция, но това не е най-страшното. По-страшно е, че в големите градове се засели мафията. Станаха центрове за бързо натрупване.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Ми тя селянията не е спирала да се изсипва в София през последните 130 години. През последните 60 най-много де. Та аз поне не виждам кой знае каква разлика между изсипалите се там преди 40-50 години, децата им дето се имат за "кореняк софиянци" 8) и изсипалите се в последните 10 години. И на едните и на другите дедовите цървули са още на тавана. И това не е лошо. Лошото е, че се срамуват от това.
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

Съгласен съм с теб. Аз също мисля, че София е била малко село преди Освобождението, нямащо нищо общо със Сердика преди това. Русе, Варна, Пловдив, Пазарджик ако щеш са били по-големи по това време, но освен селяни в София са се местили и граждани от точно тези градове. Хората, които са събудили българщината в годините на османското владичество са се заселили там.
Pehlivan
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 9:52 am
Местоположение: Aurora,Ontario,Canada

Мнение от Pehlivan »

Долу София да живее провинцията,това е БГ-то ни,там са нормалните хора не с тъпи муцуни,а с добрите лица и сърдечни сърца,тамо искам да съм сега край моята рода.
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

абе да го духат софиянци дето не говорят на диалект, шопския и лигавия говор от къде идват. Всички сме селяни и кво лошо има в това, тук да речем е въпрос на престиж да живееш на село. Първата работа на емигранта е да се похвали с прясно насадени домати и лук в задния двор, значи ги влече към корена им-селото!
истинските пловдивчани, софиянци, русенци отдавна напуснаха България, така както и парижани Париж и лондончани Лондон...
аз съм ЗА връщане на софииско гражданство, добре е да знаеш че всичките идиоти са на едно място, там където не си ти.
...мразя мастика без айрян...
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

За наплива на хора в София си има основателна причина. Това е корупцията в България. Понеже чиновниците са в София, там остават парите, предназначени за или идващи от обезкървената и обезлюдена "провинция". Продължават да се въртят там и народът приижда с надежда за по-прилични работа и препитания. Запитайте се, защо канадците не вземат да се изсипят в Отава, примерно. :wink:

А за физиономиите: Който го твърди, нека смело си сложи снимката до думите и получи одобрението на Форума, че да му хванем вяра! :beer:

Аз се смятам за гражданин на света, преди всичко... :D
Embrace your climate change!
kralimarko

Мнение от kralimarko »

7George написа:

А за физиономиите: Който го твърди, нека смело си сложи снимката до думите и получи одобрението на Форума, че да му хванем вяра! :beer:

:D
i az подкрепям Прасе да си поства истинската снимка да преценим
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Олеле колко глупости се изписват по теми като тази. И аз някоя глупост да добавя - селянинът, опитващ се да се прави на гражданин е много смешна гледка. Всеки такъв се засяга и отговаря с обидното "ти си по-голям селянин." Няма оправия с такива.
В съседския апартамент растяха 2 момичета родени в София, с родители, дошли от село. Независимо от мястото на раждане, те си израстнаха със селяните, всеки уикенд + цялата ваканция - на село при кокошките. Манталитетът и речникът бяха красноречиви. Само акцент нямаха.
Но да сочите 3 или 4 поколение софиянец, напомняйки му за прадедите...
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

Те нещата следват естествения си ход:

От село в големия град.
От големия град в столицата.
От столицата в Канада.
:dance: :tuut: :partytime: Това е върхът на личностната ни еволюция! :wave2: :haplio: :krila:

Значи всички сме селянчета и лошо няма! Важното е, че добре го прикриваме! :wink: :lol: 8)

П.П. Чудя се обаче дали е нужно да го прикриваме изобщо! Защо да се срамуваме от самите себе си? И после в един момент се превръщаме в ГРАЖДАНИ, които се държат като СЕЛЯНДУРИ. :roll:

П.П. Моля да се прави разлика между селяни и селяндури! :wink:
Публикувай отговор