10 прости правила за утвърждаване собственото его

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

10 прости правила за утвърждаване собственото его

Мнение от def34 »

За целта е необходимо да сте емигрирали в някоя развита западна държава и да изпитвате съмнения за правилността на вашия избор.

1.Сутрин ставате и започвате да издирвате негативни новини и публикации за България.Понеже няма начин да не намерите такива,веднага ги поствате в съответния форум.
2.Събирате видеоклипове ,най-често с някоя чалга песен, и отваряте тема в съответния форум за чалгизацията на България.
3.Започвате да събирате всякакви статистически данни за това след колко години ще се стопи населението на България и как ще се промени неговия етнически и демографски профил,като след н-броя години ше останат само цигани,турци и простаци.
4.Обяснявате на роднини и приятели колко "сте напред с материала" в съответната държава и пращате снимки,на които доволно позирате пред някоя палма,небостъргач или последен модел "Ферари".
5.Разказвате наляво и надясно къде и кога сте ходили на почивка на екзотична дестинация и заявявате,че това никога в България не бихте си го позволили.
6.Водите безмислени спорове в някой форум за емигранти,като се мъчите да внушите на другите,че България е един "кенеф" и какво "добро" сте направили на собствената си личност като сте се махнали от там.
7.Обяснявате на дълго и широко какъв спокоен живот водите в съответната развита западна държава-снимки на които храните сърнички ,катерици или ловите риба са силно препоръчителни.
8.На всеки на който се осмели да допусне,че няма място на света дето е толкова вълшебно и прекрасно му заявявате,че той е последния простак,кооператор,съкооператор и т.н,след като е допуснал да остане да живее в България.
9.Постоянно обяснявате на всички,че Вие сте цветът на нацията,че не можете да търпите повече "ориенталщината" в България,че държавата загнива,загива и затова сте заминали в чужбина.
10.Един път на няколко години се връщате в България, при което силно се стресирате от циганията, мръсотията,простите физиономии по улиците,начина на обличане,ниските заплати,високите цени и т.н,след което пускате възмутен и силно покъртителен разказ за своето преживяване, в съответния форум.

Ако,след редовното спазване на тези 10 правила,все още ви мъчи носталгия и си задавате въпроса дали сте постъпили правилно,то по всяка веротност не сте и Вашето емигриране е било грешка.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

:D :D :D
11. При всяко прибиране гордо размахвате канадския паспорт на митницата и на развален български им обяснявате какви простаци са, щом не им се усмихват мазно и ви карат да чакате.
Като се приберете в Канада, пускате тема как са ви накарали да се регистрирате в полицията като чужденец.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Хахде сега пък ти!
Човек, които е положил толкова усилия за да емигрира, после години наред се е адаптирал има мужда да поразпусне малко. Да се похвали с постигнатото, да посочи разликата и да се възгордее.
Не убивай тези чувства у нас!
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: 10 прости правила за утвърждаване собственото его

Мнение от ivanko13 »

def34 написа:
3.Започвате да събирате всякакви статистически данни за това след колко години ще се стопи населението на България и как ще се промени неговия етнически и демографски профил,като след н-броя години ше останат само цигани,турци и простаци.
Годините хич не са Н... По малко са... Ама ние сме мултиетническа страна и това не е проблем :D
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

12. Заставаш суртин рано /сънен/ пред огледалото, взираш се в непознатия образ срещу теб и му забиваш въпроса:
Кой е по българин? -АЗ ,дето напуснах страната или Симеон /царя/ -дето се върна!!!!:shock:
Видиш ли , че оня отсреща те гледа тъпо – удари си два шамара:
Изпитан метод.......-НЕ ЛЕКУВА ЕГО , АМА ДЕЙСТВА ОБОДРЯВАЩО!
– “вервайте ми”
:lol:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

арми :beer:
...мразя мастика без айрян...
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

:beer2:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

army написа:12. Заставаш суртин рано /сънен/ пред огледалото, взираш се в непознатия образ срещу теб и му забиваш въпроса:
Кой е по българин? -АЗ ,дето напуснах страната или Симеон /царя/ -дето се върна!!!!:shock:
Видиш ли , че оня отсреща те гледа тъпо – удари си два шамара:
Изпитан метод.......-НЕ ЛЕКУВА ЕГО , АМА ДЕЙСТВА ОБОДРЯВАЩО!
– “вервайте ми”
:lol:
:beer:
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

:beer2:
Радва ме ,че виждам българи в Канада
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

Не за друго , ами омръзна ми да си бия шамари :D
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

армиии, аз като се събудя и се чувствам българин :lol:
за да надигна обаче от леглото ми се налага да се почувствам канадиен.. :lol:
успявам .. само за половин час - ще ми простите :wink:
а след това.. така докато наум препсувам поне десетина пъти се усещам че българското в мен е back :wink:
и така до края на нощта :P
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

НЕ СИ ЛЯГАЙ!
Живота е кратък........не го сънувай- а го изживей :wink: :beer:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Re: 10 прости правила за утвърждаване собственото его

Мнение от mouse »

def34 написа:...

Ако,след редовното спазване на тези 10 правила,все още ви мъчи носталгия и си задавате въпроса дали сте постъпили правилно,то по всяка веротност не сте и Вашето емигриране е било грешка.
Благодаря че ги сподели с нас. Но с риск да те разочаровам ще ти кажа че се чувствам прекрасно след като се събудя сутрин и първата ми мисъл е с кого и къде ще прекарам почивните дни.
Няма лесна емиграция и тя не е доброволна, нещо или някой те е накарал да да кажеш "стига".
И не всички имат смелостта да кажат "стига" и да съберат живота си в няколко куфара.

И след като имах смелостта да кажа "стига", имах смелостта да дойда тук и да се преборя, със сигурност имам смелост да кажа че ти си един страхливец, висящ в този форум и търсещ оправдание за собственото си бездействие.

Лека нощ. Ако животът ти не ти предлага нищо хубаво нека поне сънищата ти да са хубави.
А за мен не се притеснявай, аз отдавна не сънувам, аз живея.
Сиренето е безплатно само в капана.
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

Лека нощ. Ако животът ти не ти предлага нищо хубаво нека поне сънищата ти да са хубави.
А за мен не се притеснявай, аз отдавна не сънувам, аз живея.
:haplio: :thumbsup:

Станахме двама :wink:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: 10 прости правила за утвърждаване собственото его

Мнение от Жени »

mouse написа: .....И не всички имат смелостта да кажат "стига" и да съберат живота си в няколко куфара.

И след като имах смелостта да кажа "стига", имах смелостта да дойда тук и да се преборя.......
Ами може да се поспори по въпроса! 8)

Не е ли по-голяма смелост, когато нещо те е докарало да състоянието да кажеш СТИГА, но си намерил сили да останеш и да се пребориш със даденото обстоятелство? :?:

Както каза Army наскоро, мишките, mouse, първи напускат потъващия кораб, но не от смелост, а от страх да не потънат с него! :wink:

По тази логика всички сме мишки, щото сме напуснали потъващия роден кораб! :roll:
Заключено