Пресни впечатления от БГ

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Libra
Мнения: 32
Регистриран на: Чет Фев 16, 2006 1:30 pm

Пресни впечатления от БГ

Мнение от Libra »

Страната определено прилича на ориенталска а не на европейска държава. В София само, сигурно има над 300 000 цигани, може да са и повече. Смаяха ме откровено кооператорските физиономии, които видях по улиците. Доста тъпи хорица видях, без извинение. Абсолютна селяния, както като физиономии така и по манталитет. Особено мъжките физиономии. Стреснах се - 95 процента селяндури. Жените ми се сториха доста по интелигентни. Някой дори прилично облечени.

В София няма сграда ремонтирана в последните 30 години. Каквото се строи, се разчита да е вечно и да няма поддържка. Дупките по улиците по-големи от миналата година. Колите - абсолютни таралясници. Един процент от колите в Бг са модерни, видях Трабант в движение в София... Комбинацията на архитектурни стилове е стряскаща. Инфраструктура просто няма, движението по улиците е ад.
Тук таме някой мутренски мерцедес сред таралясниците. Престижните райони сега са Симеоново, Драгалеци и Люзенец. Там са баровците. Кварталите изглеждат много по-зле от Харлем по време на голямата депресия.

Хората определено са много зле финансово. Работещи с клиенти в столични банки с 500 лева заплата... всичките приказки за някаква средна класа в Бг са абсолютни глупости, средната класа е под 1 процент.

Племенникът ми се върнал миналата година от УС (дето сега са в рецесия) и се хванал за главата, не можал да разбере къде се намира. Една година в чужбина ти стига да разбереш къде се намира и къде отива Бг. Сега пак заминава.

Цените скачат пак. От първи юли токът скача с 12 процента (бяха 18 първоначално, сега нещо се смилиха над народеца), парното също скача. Единствената по-евтина стока в Бг е бирата, затова и хората наблягат предимно на нея. Подскачаш от ужас гледайки цените в магазините. Цените са скочили 2 пъти за 3 години а доходите на хората - с 20 процента. Как се живее със 150 лева пенсия (ако си късметлия че има и пенсии по 100 лева).

В бг стоителството всичко е пране на пари. Всички магазини по Витошка, като почнеш от Бициани, са перални. Една мутра продава на друга фиктивно имоти, за да си препере парите. Това не е българско октритие, на времето така правеше и мафията в южна Италия. България изобщо се движи по стъпките на развитие точно на южна Италия. Вижте какво е в южна Италия и си правете сметка къде отива Бг. Иначе строителството продължава. Върха беше като научих че в Бг провинцията (не Варна и Бургас) хората строят и продават (без никой обаче да купува) имоти на по-високи цени от предградията на Виена.

А иначе сделки няма. Особено се е размирисала работата по черноморието. В България хората вече знаят, че лева ще се обезцени. Друга индустрия освен cтроителството няма. България (по-точно комунягите и фирмите им) разчита само на еврофондовете, които впрочем сега ги спряха.

Всичко отива в барове, хотели, бензиностанции, жилища, въпреки че нищо не върви. На българските мутри/бизнесмени акъла им за друго не стига.

Всички, пишещи абсолютни простотии из форумите, разчитат че емигрантите ще им се вържат позагубили връзка с реалността в Бг. Реалността е стряскаща!!! Едно пътуване до Бг ще ви излекува носталгията за доста време. Особено ако още пазиш спомени от едно време, когато България беше доста по-нормална държава.

Болно ми е ... и е жалко ...
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Виж сега, както казват всички тука, това е културен шок. Аз същите неща ги разправях преди една година за Канада.
Казаха ми - изчакай една - две години и ще ти хареса.
Та и ти така - постой една - две години, ще ти хареса, обещавам ;)
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

Че то само за София говориш!!!!

Ние в Пловдив си имаме други проблеми::roll:
http://news.plovdiv24.com/47582.html
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
kralimarko

Мнение от kralimarko »

и аз се почувствах така когато се прибрах в Бг след 12 години ,много е сложно да се опише с думи :roll:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Изобщо нямам желание да карам ваканцията си в БГ. Никога не съм бил в Япония, Мексико, Австралия, Финландия, Англия... Защо точно в Бг трябва да се изсипя? Носталгия по това от което едвам съм избягал? Ха!
chili
Мнения: 94
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:48 am
Местоположение: Canada

Мнение от chili »

Миналата есен си бях за месец в София и това с лицата ми направи огромно впечатление. По улиците не могат да се видят нормални физиономии, не говоря за красавци, а за нормални лица. Разни пубертети с лицеви малформации и безумно тъпи погледи. То направо да те е срам, че са ти сънародници. Имах среща на Халите с една приятелка, а по същото време на Жълтите павета щеше да има концерт. Що народ мина през Халите и един нормален нямаше. То обикновено там си е така, но този път се събираха хора за концерта, така че не става въпрос за обичайната селекция от цигани и просяци.
Лошата храна и здравеопазване си казват думата, а най-вече 20-те години генетична селекция.
Абсолютно категорично е установено, че ключова характеристика на индивидуалното благополучие е принадлежността към морална общност, усещането, че си ангажиран с нещо отвъд тебе, което придава социален смисъл на съществуването.
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

ablood написа:Изобщо нямам желание да карам ваканцията си в БГ. Никога не съм бил в Япония, Мексико, Австралия, Финландия, Англия... Защо точно в Бг трябва да се изсипя? Носталгия по това от което едвам съм избягал? Ха!
Защото семейството ми е все още там
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

chili написа:Миналата есен си бях за месец в София и това с лицата ми направи огромно впечатление. По улиците не могат да се видят нормални физиономии, не говоря за красавци, а за нормални лица. Разни пубертети с лицеви малформации и безумно тъпи погледи. То направо да те е срам, че са ти сънародници. Имах среща на Халите с една приятелка, а по същото време на Жълтите павета щеше да има концерт. Що народ мина през Халите и един нормален нямаше. То обикновено там си е така, но този път се събираха хора за концерта, така че не става въпрос за обичайната селекция от цигани и просяци.
Лошата храна и здравеопазване си казват думата, а най-вече 20-те години генетична селекция.
След 3 ракии даже и тези с малформациите ще ти приличат на канадски манекени. ;)
Аватар
bagera
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Фев 15, 2008 1:09 pm
Местоположение: Canada - Asshole of the World.

Мнение от bagera »

хм :shock: незнам дали има друга нация така да се плюе.що за бьлгари сте или .............?
Това 4е сте в канадаата не ви прави по красиви от онези които сте видели в BG.Или тука е красотата на света и нема никакви проблеми аиде

:beer: :beer:
bone capelov
Мнения: 40
Регистриран на: Пет Апр 07, 2006 4:01 pm
Местоположение: montreal

Мнение от bone capelov »

Скъпа госпожа или скъпи господине килодрамов/а пише един селянин които е възможно да има 2.2 пъти повече ъкъл от Вас. Моля Ви не плачете на чужд гроб берете грижа за вашета родина но не забравяите че родоотстъпниците ги поздравяват но никъде не ги обичат. Ако вашите съграждани от Шириланка, Пакистан, Жамаика или Индия са по-бели и по-умни от българските граждани от ромски произход значи Вие сте си намерили родината. Майка и Родина не се избират те са дадени от Бога и са цял живот. Във вашата ронина в 9 провинций се говори английски но виждам че Вие държите на френското си име за което Ви поздравявам. Желая успех на вас и вашата провинция и дано един ден и Вие да имате история и култура каквато имат други страни по света.
Искрено ваш селянина Калпаков.
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Че в БГ има цигани го знаем всички, ама аз каквито талибани съм виждал в Канада тука няма да видя и за 2 живота. Цял живот ще ми е пред очите онзи сомалиец дето вървеше сам с костюма и ръцете в джобовете по улицата като бей, а зад него на минимум 3 метра разстояние жена му с фереджето и 9-те им деца.
Няма що, култура и цивилизация до дупка :lol:
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
todoto

Мнение от todoto »

Оставете човека бря, той си лекува сърдечната болка като иска да я прехвърли на другите :lol: . Ганьова му работа.

Ей т'ва бая ви Ганя като се поглобализира, ще се види в чудо планетата. Що свят има да тръшка и да изтръшка бая ви Ганя, не е истина :lol: .

Иначе и аз с интерес очаквам момента кога българина ще погледне сериозно и критично на собствената си финансова неграмотност и ще реши да се вземе в ръце а не да го клати на тоя и на оня и да чака подаянията на Европейския Съюз.

Иначе тук проблемите едва сега започват, да не бързаме да се пъчкаме, че не е ясно какво точно ще се пръкне :? .
Ето нещо като за начало:
http://www.youtube.com/watch?v=INTaWXl3ooo
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Мнение от def34 »

След като прочетох постовете на Libra и chili останах дълбоко покъртен и впечателен от "епохалните открития" и "невероятните прозрения" на тези съфорумници.Не знаех,че аз живеещия в България освен, че имам "малоформации", съм с "кооператорска " и селска физиономия,че съм със селски манталитет и представете си,понеже съм мъж ,не се обличам прилично.Обещавам веднага,след написването на този пост, да емигрирам в Канада,а ако не успея ритуално да се самоубия! Сега като се замисля,при посещенията ми в Канада нещата бяха съвсем различни.Срещнах хора с толкова одухотворени физиономии и интелигентни погледи,че по едно време си помислих,че се намирам в двора на Университета в Корнуел.А толкова модерно, с вкус и стил облечени хора не съм виждал и в града на световната мода-Париж.Вървях по улиците и подскачах от щастие и облекчение-Слава Богу, нямаше го ония 300 000 цигани в София,сградите бяха определено ремонтирани в последните 5 години,а по улиците пъплеха само коли закупени през последните месеци.Чудно помислих си аз, добре,че Канада няма никога да заприлична на Южна Италия,прекрасно е ,че цените на имотите са толкова достъпни,а не като в България дето е по скъпо от предградията на Виена.В този момент погледът ми попадна на италиански бутик-представител на световна марка.Е то на, казах си, не в като в България бутиците да се държат от някакви криминални типове.Тук в Канада, съвсем честно и законно можеш да работиш в Банка, да обслужваш клиенти и след време да станеш представител на "Долче и Габана",като откриеш магазин на "Бей стрийт".Вървейки си така се спънах в окъсан просяк легнал напреки на улицата.Не, не помислих си , това не е просяк,това е канадски гражданин, с гръндж облекло,който просто е легнал да си почине.Нали В Канада няма такива работи...
P.S С цел запазване на на психическото и естетическо равновесие на горепосочените по горе дами, бих си позволил да ги посъветвам да не идват повече в България,гледайте си живота и стига сте се правили на дълбоко обидени и възмутени,все пак не сте родили във Версай...Добре,че не сте пострадали по време на тази 20 годишна генетична селекция и сте успели да емигрирате в Канада живи и здрави!След време,както ви посъветва друг съфорумник, ще свикнете с Канада и няма да помислите да припарвате до "ориенталската" ни родина.
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

Здравейте,
Интересна тема.... :D Жалко, че батето е анатемосан и изгонен от форума. Не, че не знаем какво би казал, но....
Преди година и половина спорехме за евробъдещето на България и тогава имаше хора, които твърдяха, че сега се почва раят в България. :lol:
Интересното е и това, че аз, който не съм напускал скоро родината също виждам все повече далавераджийски физиономии, хора груби и прости. И освен това много често точно тези хора карат скъпи коли, заемат ръководни длъжности, "печелят" изборите и решават съдбата на българина. Много хора с различно от описното излъчване напуснаха Родината и сега процента се промени. Стряскащо! А познавам и много свестни хора, които се пържат на бавния огън, който накладха онези, първите. Разхождаме се всеки ден из детските площадки и има много прекрасни дечица, родени от нормални семейства на хора, работещи като ратайчета на ... онези. Видях детето на един от директорите. Държеше се като с парцал с шофьора. Да, имаше си личен шофьор и детегледач едновременно.
Да ви разкажа ли за детските ясли?
Как крещат на децата, как ги блъскат. Едно момиченце си беше затиснало крачето между две железа и пищеше, а лелката дойде започна да го дърпа и да му вика. Ако не бях освободил крачето сигурно щеше да го охлузи. А да не мислите, че има списъци на децата по групите. Не... директорката държи всичко под пълен контрол и първо пита какво работят родителите. Така де, дарения са нужни.
Не ми харесва да пиша тези неща. Предпочитам да можех да пиша точно отбратното.
И Libra,
Цените скачат пак. От първи юли токът скача с 12 процента (бяха 18 първоначално, сега нещо се смилиха над народеца)
те не са се смилили. Просто това е тактика. Казват голям процент и после вдигат по-малко и хората са много щатливи.
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

Когато кораба потъва –мишките го напускат първи.

Ако България потъва излиза, че ние сме мишките!!!
Но, според мен, “кораба България” си плува доста добре???
– е....вярно, че е без капитан, екипаж и навигация,
НО , “стабилно” се върти в кръг!?:shock:
И около него се въртят стотина лъскави яхти, надпреварвайки се да го вземат /по 15 пъти на ден/ на абордаж.....

Виж циганите са друго нещо!!!
Някой да е виждал побелял от дертове циганин?:nenam:
Ако те тръгнат да скачат от борда – значи ни е спукана работата. :smhair1:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Заключено