Пресни впечатления от БГ

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Е, друго си е по улиците на Торонто:

Изображение
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

Pepon, това което си изпратил е наистина трагично - млад човек, който не иска да работи за 8,5 на час. Но тук съпоставката с Канада е излишна. Освен ако не искаш да гледаш клипове от детски домове в България, побоища в училище между ученици и учители или кървави дири от поредния разстрелян. Тук как ще отговориш?
Проблемът е, че при нас цари разграбване, а това в Канада май не е точно така. И докото се разграбва цари хаос и институциите абдикират от задълженията си. И това е "държавна" политика. Аз въобще не защитавам Канада. Помисли дали канадците идват в България или българите в Канада. Много е болно да виждаш как бавно Отечеството ни загива.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Направо не мога да повярвам, как може да сравнявате една ориенталска държава като БГ-то с цивилизована държава като Канада. За последно съм ходил преди 4 години и само мога да си представя колко по-зле ще е сега... А това за родоотстъпници и прочие глупости, какви родоотстъпници можем да бъдем заради това, че казваме истината? Просто ни е много тъжно, че неможем да запазим българското в БГ-то... това е проблема и затова сме тръгнали по света, за даможем да възпитаме децата си на спокойствие, е не да ги превърнем в малоумни чалгаджии... Само след 50 годни, сиреч докато сме още живи, в БГ-то българите ше са малцинстов, и от тези които са останали 99% ще са прости "селяци"... това е горчивата истина, пък вие ми разправяйте как ще се оправим... 20 години от прехода вече минаха...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

Lub0 написа:Направо не мога да повярвам, как може да сравнявате една ориенталска държава като БГ-то с цивилизована държава като Канада. За последно съм ходил преди 4 години и само мога да си представя колко по-зле ще е сега....
абе Любо, ти що така песимистично си настроен :shock: в представите си :?: гледам трудно си представяш нещата... :lol:
хайде кажи как го виждаш това:
ориенталци в обувки, а цивилизация в джапанки :wink: възможно ли е :shock:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Какво пък им е на джапанките? Аз с такива ходя по цяло лято...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

не знам защо под БГ непрекъснато се има предвид София. София и БГ са две различни държави. Почти нищо валидно за София не може да се каже за останалата част на страната. Вярно е че София все повече прилича на Монреал по мръсотия, гадни физиономии на улиците, но също и по заплати. Проблема както се каза многократно е че държавата е абдикирала от задълженията си и страната се движи малко на автопилот. Това е съвършено вярно.
Аз лично София не мога да я понасям - наистина е ад - трафика, замърсяването на въздуха, въобще доста неприятно място, точно като Монреал. И на двете места бих живял срещу подходяща компенсация за недълго време.
Останалата част на БГ е доста по-приятна, но също и по-ниско заплатена; тези неща неизбежно са свързани;
след като имам щастието да не живея в Сф, мога да се насладя на останалата част от БГ съвсем спокойно.
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

И нерядко джапанките са доста по-скъпи и качествени от обувките.
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

за джапанките - тук нали са все цивилизовани и смарт пиипл.
ами отворете речник , гугъл и вижте дефиниция за джапанка и къде се носи :lol:

аз също нося джапанки. нито сезона, нито цената има значение :P
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

Спомняте ли си налъмите от едно време?
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Lub0 написа:Направо не мога да повярвам, как може да сравнявате една ориенталска държава като БГ-то с цивилизована държава като Канада. За последно съм ходил преди 4 години и само мога да си представя колко по-зле ще е сега... ..
Любо грешиш според мен. Аз също бях в БГ преди 5 години и след това миналата година. Тази отивам пак.
Определено беше по-добре миналата година. Много неща не ми харесват и там и тук.
Верно е, че аз България я гледам повече като турист, но сестра ми и много мои приятели се чувстват добре там и не живеят по-зле от средната класа тук.
Напъните на някои тука да ни убеждават колко е зле в БГ и колко те са фанали Господ за шлифера са проява на комплекси. Нямам предвид теб де.
Много нешa може да са по-добре и в БГ и в тук. Но подобни писания като това на отворилия тази тема не помагат на никого, а дори пречат. Ако не можеш или не искаш да помогнеш, що трябва да пречиш?
danielle

Мнение от danielle »

ivanko13 написа:Спомняте ли си налъмите от едно време?
в този ред на мисли, имаме една поговорка: "Когато ми цъфнат налъмите..." и в превод на английски би трябвало да звучи така:
"When my sabots begin to flower." :lol:
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Val »

bone capelov написа:Ако вашите съграждани от Шириланка, Пакистан, Жамаика или Индия са по-бели и по-умни от българските граждани от ромски произход значи Вие сте си намерили родината. .
Наистина ли не виждаш някои дребни разлики между изброените групи и циганите?
Нека ти помогна:
- Като минавам покрай индийци, пакистанци и т.н. няма нужда да си стискам дамската чанта и да ускорявам ход от страх, че може да ми се случи какво ли не.
- Теб в Канада замеряли ли са те с камъни индийци или пакистанци както си вървиш по улицата? Или детето ти? И мен не са. Цигани, обаче, са ме замеряли многократно като бях дете. Просто поради факта, че минавам по същата улица, по която минават и те.
- Не треперя от страх, че къщата ми няма решетки на прозорците, а в двора ми може да влезе всеки индиец или пакистанец.

Оставям ти да продължиш упражнението за откриване на разликите, ако имаш желание. Ако пък нямаш, може би сами ще ти се набият в очи след няколко години, според демографските прогнози за БГ.
If you take your eyes off your goals, all you see is obstacles.
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

последните ми впечатления от България са доста пресни, силно съм недоволен от стриптииз баровете във Варна. Иначе имах преживявания достойни за нискобюджетен мескикански филм, дори и автобуса беше същия...иначе е готино имам и приятели които почти за нищо на света не биха я напуснали ,въпреки че живеят в клоаката София.
Без да разбуждам духовете и на мен ми направи впечатление ,че хората наистина гледат по-отчаяно и озлобено или нагло. Май много сме се изнежили ние, не че в България нещо се е променило
...мразя мастика без айрян...
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

peter_pan написа:не знам защо под БГ непрекъснато се има предвид София. София и БГ са две различни държави. Почти нищо валидно за София не може да се каже за останалата част на страната. Вярно е че София все повече прилича на Монреал по мръсотия, гадни физиономии на улиците, но също и по заплати. Проблема както се каза многократно е че държавата е абдикирала от задълженията си и страната се движи малко на автопилот. Това е съвършено вярно.
Аз лично София не мога да я понасям - наистина е ад - трафика, замърсяването на въздуха, въобще доста неприятно място, точно като Монреал. И на двете места бих живял срещу подходяща компенсация за недълго време.
Останалата част на БГ е доста по-приятна, но също и по-ниско заплатена; тези неща неизбежно са свързани;
след като имам щастието да не живея в Сф, мога да се насладя на останалата част от БГ съвсем спокойно.
Ами знаеш ли защо под БГ се разбира София, защото цялата БГ се е изсипала в София. Гадните физиономии, които споменаваш са от дълбоката провинция, които за да не умрат от глад идват в София. Аз си спомням София, когато бях дете. Беше чисто, сигурно място с не повече от 500 000 жители. Сега цялата селяния се е изсипала тук. Мърсотията е невероятна, /а иначе си ходят на село и си пазят чисто/. Работех в фирма, в която само аз и собственичката не говорехме на диалект. Страшно амбициозни селяни и селянки завзеха бившите хубави софийски кварталите и се стремят да заприличат на софиянци. Мислят си, че ако имаш апартамент в кв. Борово, Емил Марков и др. няма да си личи откъде идваш и защо миекаш.
Софиянците емигрираха в чужбина, а селяните надойдоха на талази тук и за тях това е върхът на постижението. Да си в града на Азис и Бойко Борисов. Естествено, че останалата част на България е по-приятна, ами мърсотията и гадорията дойде в София.
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

съгласна съм с prace,ама искам да вметна нещо относно този цитат;

"Софиянците емигрираха в чужбина, а селяните надойдоха на талази тук и за тях това е върхът на постижението"

какво безумно постижение е за някои стъпили на канадска земя и най-вече как физионмията ти от 'гадна" , просто бивайки ТУК, тутакси добива един изтънчен, благороден вид. и тн.....
останалото се подразбира :wink:

БГ вече е за някои..нищо, че както писа иван 1007 и там живеят хора и то съвсем нормално..
Заключено